Ktoré dieťa by si neprialo vlastný domček? Mať svoj priestor, kam sa schovať, kde sa hrať alebo trucovať? Zaobstaraním domčeka splníte jeden z detských snov a zároveň získate ďalší úložný priestor pre všadeprítomné hračky. Môžete vyberať od malých jednoduchých plastových domčekov až po drevené prepracované vilky.

Zobraziť viac

Můžete vybírat od malých jednoduchých plastových domečků po dřevěné propracované vilky.

Ako vybrať detský domček?

Čo si ujasniť pred kúpou detského domčeka:

 • Kam domček umiestnite?
 • Koľko detí ho bude využívať?
 • Bude stáť na mieste dlhodobo, alebo sa bude presúvať?
 • Budete k nemu chcieť pripojiť ďalšie príslušenstvo?

Na čo sa zamerať pri nákupe domčeka pre deti:

 • Materiál
 • Rozmery a umiestnenie
 • Typ prevedenia
 • Pomer kvalita / cena
Viete, že...

a Mall.sk môžete zaobstarať napríklad aj pieskovisko na záhradu? Deti tak budú mať svoje osobné ihrisko, kde môžu vybiť energiu.

Materiál – drevo alebo plast?

Detské domčeky sa vyrábajú prevažne z plastu alebo dreva.

Plastový hrací domček

Obľúbené a finančne dostupné plastové domčeky pre deti sú ponúkané v rôznych variantoch a veľkostiach. Často vhodné do menších priestorov a do interiéru.

Výhody a nevýhody detského domčeka z plastu

+ široký výber prevedení - menšia mechanická odolnosť
+ dostupná cena - sklony k vyblednutiu plastu
+ nízka hmotnosť, jednoduchá manipulácia
+ skladnost

Drevený hrací domček

Esteticky a technicky veľmi dobre vykonané drevené domčeky sa hodia predovšetkým na záhradu alebo do miest, kde s nimi nebudete často manipulovať (vyššia hmotnosť). Vzhľadovo viac pripomínajú reálny dom.

Výhody a nevýhody detského domčeka z dreva

+ odolné a stabilné prevedenie - obvykle vyššia cena
+ estetický prírodný vzhľad - drevo je potrebné pravidelne ošetrovať
+ často dostupné väčšie rozmery, než plast - vyššia hmotnosť, zložitejšia manipulácia
+ farebnosť možno prispôsobiť
INFO:

Drevené domčeky pre deti sú kvôli bezpečnosti prevažne vhodné pre deti od 3 rokov.

Umiestnenie a rozmery hracieho domčeka

Umiestnenie domčeka pre deti:

 • Do bytu – do detskej izby sa hodia predovšetkým plastové domčeky menších rozmerov z dôvodu častej manipulácie (pri upratovaní atď.)
 • Na záhradu – oceníte skôr masívne drevené domčeky, ktoré odolajú poveternostným vplyvom a ktoré nie je treba často sťahovať a na záhrade nájdu svoje trvalé miesto, v prípade nutnosti manipulácie sú praktickejšie plastové domčeky robustnejšej konštrukcie

Veľkosť domčeka by ste mali prispôsobiť priestorovým možnostiam, ktoré máte a počtu detí, ktoré ho budú obývať. Na trhu nájdete od malých domčekov o pôdoryse 1 × 1 m, až po veľké domčeky s rozmermi 3 × 3 m.

TIP

Ideálne je, ak necháte najbližší priestor okolo domčeka voľný. Dieťa tak bude mať pocit väčšieho súkromia a tento priestor možno tiež neskôr využiť na rozšírenie hracej plochy o šmykľavky,, preliezačky a ďalšie doplnky.

Základné typy domčekov pre deti

 • Základné plastové domčeky - jedná sa o jednoduché plastové domčeky bez vnútorného vybavenia, zvyčajne nemajú podlážku, na trhu dostupné vo veľkom množstve kombinácií tvarov a farieb, vhodné aj do bytu
 • Plastové domčeky s vybavením – prepracovanejšia forma plastového domčeka, často zahŕňa vnútorné vybavenie, prepracované okenice a dvere, vnútornú podlážku či predzáhradku, dostať v mnohých variantoch, vhodné aj do bytu
 • Základné drevené domčeky - jednoducho a účelne spracované drevené domčeky bez širšieho príslušenstva a vnútorného vybavenia, zvyčajne bez podlahy, vhodné aj do bytu
 • Drevené záhradné domčeky s vybavením - prepracované a stabilné drevené domčeky s vnútornou výbavou a podlahou, prepracovanými detailmi, často je súčasťou predzáhradka, vhodné predovšetkým na záhradu
 • Vyvýšené záhradné domčeky so šmýkačkou - drevené aj plastové domčeky na stojkách, súčasťou šmykľavka, vhodné predovšetkým na záhradu

Cena detského domčeka

Cenu domčekov pre deti zásadne ovplyvňujú rozmery, kvalita spracovania, vybavenie a použitý materiál.

 • Od 90 do 100 € zaobstaráte kvalitné plastové domčeky vysokej estetickej kvality a základné drevené domčeky
 • Od 100 do 300 € pořídíte kvalitní plastové domečky vysoké estetické kvality a základní dřevěné domečky
 • Nad 300 € zakúpite kvalitne spracované drevené hracie domčeky, často s predzáhradkou a vybavením, s rastúcimi rozmermi a prepracovanejšími detailmi cena úmerne stúpa
-17%
Smoby Domček Neo Friends House rozšíriteľný
14x

Smoby Domček Neo Friends House rozšíriteľný

377,40 €
312,90 €

Priestranný domček na záhradu je vyrobený z kvalitného plastu a urobí radosť každému dieťaťu. Medzi jeho výbavu patrí funkčný zvonček a odnímateľný piknikový stôl s lavicami. Navyše sa k domčeku dá pridať mnoho príslušenstva a vytvoriť tak ideálne miesto pre každé dieťa.

Tovar od predajcu MALL
Smoby Domček Chef rozšíriteľný
28x

Smoby Domček Chef rozšíriteľný

361 €
320,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Domček Chef kombinuje záhradný domček, reštauráciu a obchod. V balení nájdete 38 kusov rôzneho príslušenstva a doplnkov, ktoré dodajú detským hrám tú správnu atmosféru. Navyše sa k domčeku dá pridať ešte ďalšie príslušenstvo a vytvoriť tak ideálne miesto pre každé dieťa. Deti s ním môžu zažiť veľa zábavy a vymýšľať rôzne hry.

Tovar od predajcu MALL
Little Tikes Městský domek na hraní - Earth Colors
12x

Little Tikes Městský domek na hraní - Earth Colors

423 €
380,90 €

Domček na ktorého každej strane nájdete iné prostredie pre aktívnu zábavu – škola / hasiči, športové stena, benzínová stanica, obchod.

Tovar od predajcu MALL
Woody Drevený záhradný domček s farebným lemovaním 10110
258x

Woody Drevený záhradný domček s farebným lemovaním 10110

199 €
186,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Záhradný drevený domček v prírodných farbách s farebným lemovaním okolo okien a dverí. Domček je dodávaný bez podlahy. Doplnok každej záhrady, kde sa deti skvele pohrajú. Domček je vyrobený zo smrekového dreva, strecha je z PVC fólie.

Tovar od predajcu MALL
-17%
Dohany 5075 Zahradný Domček
618x

Dohany 5075 Zahradný Domček

109 €
89,90 €

Veselý plastový domček záhradný je ideálny doplnok na vašu záhradu. Záhradný domček je jednoducho zostaviteľný z plastových stien a je veľmi odolný proti všetkým poveternostným vplyvom.

Tovar od predajcu MALL
PalPlay Domček s kvietkami Maayan so svetlom a zvukom
11x

PalPlay Domček s kvietkami Maayan so svetlom a zvukom

129,90 €

Zábavný detský plastový domček s výškou 115 cm poteší nielen vaše najmenšie svojimi úžitkovými vlastnosťami, ale aj svetelným a zvukovým efektom. Má bočné dve okná s okenicami a jedno zadné otvorené voľné. Vstupné dvere a zadný východ na dvorček.

Tovar od predajcu MALL
Dohany Domček záhradný - ružový
5x

Dohany Domček záhradný - ružový

101,21 €
87,90 €

Veselý plastový domček záhradný je ideálny doplnok na vašu záhradu. Záhradný domček je jednoducho zostaviteľný z plastových stien a je veľmi odolný proti všetkým poveternostným vplyvom.

Tovar od predajcu MALL
-28%
Dohany My First Play House
235x

Dohany My First Play House

101 €
71,90 €

Detský plastový domček v modro červenom prevedení. Domček má v stene a streche vylisovanej rôzne tvary. Má otvárateľné dvere a okná. Domček je vhodný ako pre vnútorné, tak vonkajšie používanie.

Tovar od predajcu MALL
-50%
Mochtoys Záhradný domček so stolčekom
4x

Mochtoys Záhradný domček so stolčekom

199 €
99 €

Detský záhradný domček so stolčekom a krmítkom pre vtáčiky z kvalitného plastu, hnedý so zelenou strechou a žltými dverami. Na jednej strane je domček vybavený veľkým oknom, ku ktorému je z vonku pripevnený stolček, u ktorého si deti môžu napríklad zjesť desiatu.

Tovar od predajcu MALL

Domčeky pre deti

Máte už predstavu, ako by mal hrací domček pre vaše deti vyzerať?

Na Mall.sk môžete vyberať z bohatej ponuky drevených aj plastových domčekov všetkých veľkostí a farieb!

Nájdete tu kvalitné značky hracích domčekov, ako sú Smoby, Little TikesLittle Tikes, MochtoysMochtoys, Marian PlastMarian Plast, VladekoVladeko, Trigano a mnoho ďalších.

Nezabudnite si pozrieť aj ponuku šmýkačiek a preliezačiek, ktorými možno okolia domčekov doplniť!