Drevené didaktické hračky

Drevené didaktické hračky sú vhodné pre deti od 1 roka. Podporujú jemnú motoriku, rozvíjajú logické myslenie a zabavia aj najmenšie bábätká. Obľúbené sú motorické kocky či drevené hračky na stenu.

Zobraziť viac

Výhody drevených didaktických hračiek

Drevené didaktické hračky si obľúbia deti od 1 roka, niektoré typy sú vhodné už od narodenia. Čo deti naučia a aké sú ich výhody?

  + podporujú jemnú motoriku
  + učia rozoznávať tvary, čísla, farby
  + rozvíjajú logické myslenie
  + motivujú k prvým pohybom a chôdzi
  + rozvíjajú predstavivosť a kreativitu
TIP!

Staršie deti si poradia aj so zložitejšími hračkami. Vyskúšajte drevené hry a hlavolamy.

Drevené ťahacie hračky

 • Drevené ťahacie hračky sú opatrené šnúrkou a dieťa ich uvádza do pohybu. Môžu byť ako zostava niekoľkých dielikov alebo z jedného kusu pre najmenšie deti. Niektoré hračky pri pohybe hrajú. Pre deti od 4 rokov sú doplnené číslami, písmenkami či tvarmi.

Zatĺkačky pre deti

 • Drevené hračky v podobe zatĺkačiek rozvíjajú koordináciu pohybov a jemnú motoriku. Hračka je opatrená kolíkmi rôznych tvarov a bezpečným kladivkom pre ich zatĺkanie do drevenej dosky. Hračky sú vhodné od 1 roka.

Drevené puzzle

 • Drevené puzzle pre menšie deti majú podobu vkladačky. Veľké dieliky sa skladajú podľa tvaru do šablóny. Pre väčšie deti od 4 rokov môžete zaobstarať zložitejšie drevené puzzle, ktoré majú podobný mechanizmus ako drevené stavebnice.

Hračky na rozlišovanie tvarov

 • Hračky na rozlišovanie tvarov môžu mať aj veľmi prepracovaný systém v podobe najrôznejších labyrintov a jednoduchých hlavolamov. Tvary sa vkladajú do určených otvorov a spoločne môžu vytvárať hlavný motív. Drevené hračky na rozlíšenie tvarov sú vhodné už od 1 roka.
-51%
Bino Veľký labyrint
11x

Bino Veľký labyrint

55,70 €
26,90 €

Veľký labyrint – multifunkčná hračka pre všestranné učenie najrôznejších zručností! Posúvanie korálikov z jednej strany na druhú je dobrým pomocníkom pri precvičovaní jemnej motoriky a citu v rukách. Hra, pri ktorej sa deti učia poznávať postupnosť, protiklady (hore/dole, malý/veľký, doprava/doľava) a počítanie, pomáha rozvíjať intelekt a logické uvažovanie.

Tovar od predajcu MALL
-55%
Bino Zatĺkačka korytnačka
72x

Bino Zatĺkačka korytnačka

38,40 €
16,90 €

Zábavná a farebná zatĺkačka v tvare korytnačky. Použité farby sú špeciálne vyvinuté pre drevené hračky a sú odolné aj proti slinám detí. Drevo, ktoré sa používa pre tieto hračky, väčšinou pochádza z lesníckych spoločností zapojených do zalesňovania. To ponúka všetkým zákazníkom možnosť prispieť k zachovaniu prirodzene rastúcich lesov.

Tovar od predajcu MALL
-38%
Bino Vkladačka, drevený domček
18x

Bino Vkladačka, drevený domček

20,90 €
12,90 €

Nápaditá vkladačka s otvormi v streche, ktoré slúžia pre triedenie kociek. Hračka tak pomáha rozvíjať intelekt, jemnú motoriku a mnoho ďalšieho.

Tovar od predajcu MALL
-32%
Bino Motorická kocka
26x

Bino Motorická kocka

51,90 €
34,90 €

Multifunkčná motorická kocka je kvalitná drevená hračka pre malé šikulky. Vďaka rozmanitým aktivitám, ktoré môžu deti na každej stene kocky plniť, precvičujú jemnú motoriku ruky, logiku a sústredenosť.

Tovar od predajcu MALL
-73%
Hape Puzzle Zvieratká a abeceda, 26 dielikov
2x

Hape Puzzle Zvieratká a abeceda, 26 dielikov

19,60 €
5,20 €
Akcia

Krásne drevené puzzle s divokými zvieratami na jednej strane a abecedou na druhej strane. Skvelá pomôcka na učenie sa tvarov a písmen. Puzzle stojí vzpriamene na stole.

Tovar od predajcu MALL
-64%
Bino Drevené hodiny vkladacie
6x

Bino Drevené hodiny vkladacie

28,80 €
10,10 €
Akcia

Kvalitná drevená edukatívna hračka v podobe budíka s farebným ciferníkom a odnímateľnými číslami. deti hravou formou naučia poznať tvary, farby, čísla a hodiny. Vďaka premyslenému dizajnu a viacúčelovému využitiu hračky sa deti naučia rozoznávať základné tvary, farby a čísla.

Tovar od predajcu MALL
-45%
Woody Magnetická mapa Slovenska s obrázkami a spoločenská hra 3v1
4x

Woody Magnetická mapa Slovenska s obrázkami a spoločenská hra 3v1

36 €
19,80 €
Akcia

Náučné puzzle, školská pomôcka a spoločenská hra v jednom! Cieľom je naučiť vnímať dieťa svoju zem ako celok plný zaujímavostí. Dieťa prikladá dieliky znázorňujúce jednotlivé okresy na podkladovú magnetickú plochu. Učia sa tak spoznať, kam jednotlivé dieliky patria. Vďaka obrázkom umiestneným na každom dieliku si deti ihneď uvedomia, čo je pre každú krajinu charakteristické, čo sa kde pestuje, vyrába, ťaží, kde aké zvieratá žijú.

Tovar od predajcu MALL
-42%
Hape Dažďové korálky - modré
23x

Hape Dažďové korálky - modré

13,40 €
7,70 €
Posledný kus za túto cenu!

Otočením hrkálky dieťa pozoruje poskakujúce modré korálky s upokojujúcimi zvukmi dažďa. Perfektný tvar výrobku umožňuje dieťaťu ľahké držanie, keď bude chcieť s korálkami zatrepať.

Tovar od predajcu MALL
-60%
Viga Drevená prevliekačka - zvieratká
4x

Viga Drevená prevliekačka - zvieratká

20,67 €
8,10 €
Akcia

Drevená prevliekačka so zvieratkami. Cieľom tejto hračky je prevliecť povrázok všetkými otvormi. Učí deti zlepšiť zmysly, rozoznávať zvieratká a pracovať so svojou koncentráciou.

Tovar od predajcu MALL
Little Dutch Drevený vláčik blue
44x

Little Dutch Drevený vláčik blue

23,70 €
21,90 €

Krásny drevený vláčik je ilustrovaný vodnými živočíchmi a rastlinami z kolekcie Ocean. S kockami v rôznych tvaroch a sviežich moderných farbách môžete vždy vyrábať rôzne vozidlá. Vlak je dlhý 45 cm. Bude krásnou dekoráciou do detskej izby.

Tovar od predajcu MALL
Woody Puzzle na doske - zvieratá na statku
33x

Woody Puzzle na doske - zvieratá na statku

5,90 €

Vkladacie puzzle, ktoré budú baviť nielen malého hospodára. Veľké puzzle na drevenej doske s odnímateľnými obrázkami nám prináša život na vidieku a všetkych zvieracích pomocníkov. Zvieratká sa budú páčiť každému malému dieťaťu.

Tovar od predajcu MALL

Drevené didaktické hračky

Drevené didaktické hračky sú vhodné už pre najmenšie alebo pre deti od 1 roka. Obľúbené sú drevené motorické hračky, drevené hračky na stenu či mechanické drevené hračky.

Drevené hračky na stenu

 • Drevené hračky na stenu majú podobu najrôznejších labyrintov. Bludisko sa prechádza s korálkami alebo tvarmi. Môžu mať podobu menšieho obrázka alebo byť dekoráciou, ktorá zaberá veľkú časť steny v detskej izbičke. Deti podporujú v logickom myslení a predstavivosti.

Didaktické hračky pre najmenších

 • Didaktické hračky pre najmenších majú podobu hrkálok s korálkami. Deti sa učia rozoznávať farby a trénujú úchop. Na Hrkálky sú uchytené rôzne tvary väčších rozmerov, aby boli hračky bezpečné, ale zároveň ľahké na nepresný úchop bábätiek.

Didaktické hračky od 1 roka

 • Pre deti staršie ako 1 rok voľte hračky v podobe vkládaček či ťahacích hračiek v jednoduchom prevedení. Vkladačky by mali byť s jednoduchými a veľkými tvarmi. Najprv sa deti učia poznávať základné farby a tvary, až potom môžete voliť vkladačky s asymetrickými výrezmi. Z ťahacích hračiek sú obľúbené zvieratká ako napríklad húsenice, korytnačky, psíkovia.

Drevené motorické hračky

 • Hračky rozvíjajúce jemnú motoriku sú v podobe drevených vkládaček. Je nutné rozpoznanie tvarov či labyrintov s korálkami. Vkladačky môžu byť väčších tvarov s jednoduchými líniami alebo asymetrické s náročnejším umiestnením obrázku. Labyrinty s korálkami precvičujú logiku aj jemnú motoriku.

Mechanické drevené hračky

 • Mechanické drevené hračky vyžadujú zostavenie do konkrétneho tvaru a následne sa uvádzajú do pohybu. Môžu to byť najrôznejšie skladačky vláčikov alebo zvieratiek. Obľúbené sú aj rôzne guličkové dráhy s možnosťou naklápania.