Smartwatch dokážu zobrazovať notifikácie z telefónu, ponúknu tiež sledovanie aktivity, meranie srdcového tepu alebo monitor spánku. Poradíme, ako vybrať smart hodinky podľa aktivity aj operačného systému.

Zobraziť viac

Čo sú to SmartWatch čiže inteligentné hodinky

 • Hodinky umožňujúce prístup k aplikáciám a funkciám inteligentného telefónu.
 • Zobrazujú správy, hovory a ďalšie notifikácie z aplikácií.
 • Niektoré majú možnosť telefonovania (nutný mikrofón a reproduktor).
 • Sú vybavené ďalšími pokročilými funkciami (pozri nižšie).

Funkcie smart hodiniek

 • Prichádzajúce hovory, správy, kalendár - základné funkcie smart hodiniek
 • Fyzická kondícia a zdravie - slúži ako krokomer, akcelerometer, monitor srdcovej frekvencie, počítač kalórií alebo monitor spánkovej aktivity
 • Ovládanie hlasom - smartwatch s mikrofónom umožňujú telefonovanie priamo z hodiniek, ale aj hlasové ovládanie funkcií alebo nahrávanie poznámok
 • Bezkontaktné platenie hodinkami - podľa podpory konkrétnej banky a výrobcu (musí obsahovať NFC čip)
 • Profesionálny monitoring aktivít - počítadlo nastúpaných metrov, optické snímače na analýzu variability pulzu, okysličenie krvi, aeróbnu vytrvalosť, informácie o vzdialenosti, tempe, prevýšení, podmienkou pre niektorých je ďalšie príslušenstvo, ktoré spolupracuje so smartwatch (napr. hrudný pás)
TIP!

Smart hodinky si môžete prispôsobiť pomocou príslušenstva k nositeľnej elektronike. Zaobstarať tak môžete ochranné sklá, nabíjacie káble aj remienky.

Smart hodinky – kompatibilita operačných systémov

 • WatchOS - smart hodinky Apple sú kompatibilné s iPhonami Apple. Apple Watch nefungujú so systémom Android v smartfóne!
 • Tizen - smartwatch s operačným systémom Tizen sú kompatibilné s telefónmi Samsung, fungujú aj s Androidom a iOS v telefóne.
 • Wear OS - vychádza z Androidu, pôvodne Android Wear, komunikuje s telefónmi Android od verzie 4.3 vyššie a s iOS od verzie 8.2. Hodinky s Wear OS môžete použiť aj s iPhonom.
 • Uzavretý operačný systém - smart hodinky majú možnosť využívať len aktuálne nastavenia, zvyčajne sú to univerzálne smartwatch, ktoré fungujú so všetkými OS v telefónoch
 • Otvorený operačný systém - možnosť pridávať ďalšie aplikácie (WatchOS - Apple, Wear OS - Google)

Výdrž smartwatch

Kapacita batérie sa odvíja od frekvencie používania smart hodiniek. Zvyčajne je výdrž batérie jeden až tri dni, ale nájdete aj modely s oveľa dlhšou výdržou. Zvyčajne ale majú uzavretý operačný systém, teda nemožno do nich inštalovať ďalšie aplikácie. Hodinky s otvorenými operačnými systémami sú zvyčajne jednodňové.

Dobíjanie Smartwatch

Odolné smart hodinky sa hodia na plávanie aj potápanie

Typ aktivity Odporúčaná odolnosť
Aeróbne aktivity, beh, cyklistika.
Odolné pri umývaní rúk, daždi, spotení.
IP67, IP68
Plávanie, surfovanie,
vodné športy okrem potápania.
5 ATM
Potápanie. 10 ATM
INFO:

Nevyužijete smart hodinky, ale napriek tomu chcete monitorovať aspoň základné funkcie, ako je tep či sledovať počet krokov? Pozrite sa na jednoduchšie fitness náramky. Majú menší displej a hodia sa najmä na občasné použitie pri rekreačnom športovaní.

Najpredávanejšie

-33%
Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC), Navy/Pink Woven
14x

Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC), Navy/Pink Woven

230,10 €
152 €

Ďalšia ponuka za 194,98 €

Akcia

Elegantné a všestranné inteligentné hodinky s prémiovým pleteným remienkom aj silikónovým remienkom v balení. Fitbit Versa 2 sledujú vašu fyzickú aktivitu a tep, majú viac ako 15 športových režimov a vylepšené monitorovanie spánku. Prehrávajú hudbu, podporujú bezkontaktné platby a hlasové odpovede na správy (iba pre Android). Sú vodotesné do 50 m a ich AMOLED displej disponuje režimom always-on.

Tovar od predajcu MALL
-41%
Amazfit GTS 2, Desert Gold
33x

Amazfit GTS 2, Desert Gold

204,90 €
119 €
Akcia

Prekrásne dizajnové prevedenie s telom z hliníkovej zliatiny a s karbónovým povlakom 1,65 "AMOLED displeja majú vodeodolné inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2, ktoré ponúkajú 12 športových režimov pre presné meranie výkonu, senzor tepovej frekvencie a SpO2. Podporujú hlasové ovládanie, možno s nimi telefonovať a vďaka 3GB ROM pamäte fungujú aj ako hudobný prehrávač.

Tovar od predajcu MALL
-53%
Amazfit GTS, Steel Blue
29x

Amazfit GTS, Steel Blue

152,90 €
71 €
Akcia

Inteligentné hodinky s atraktívnym dizajnom. Xiaomi Amazfit GTS hodinky majú 1,65" farebný AMOLED displej s Gorilla Glass 3 a rozlíšením 348 × 442 px, prijímajú signál GPS a Glonass, sú vodotesné a vydržia 14 dní na jedno nabitie. Zaistí vám pokročilé meranie srdcovej činnosti a podrobný prehľad o športoch, ktorým sa venujete. Navyše zobrazujú notifikácie z telefónu

Tovar od predajcu MALL
Forever ForeVigo SW-300 Rose Gold
131x

Forever ForeVigo SW-300 Rose Gold

54,90 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 39 €

Chytré hodinky za výhodnú cenu. Forever ForeVigo SW-300 sledujú váš tep, spálené kalórie, kroky aj vzdialenosť, ktorú urazíte. Monitorujú váš spánok a meria niekoľko druhov športov. Sú vodotesné so štandardom krytia IP67, zobrazujú notifikácie alebo ovládajú hudobný prehrávač v telefóne. V balení nájdete hneď 2 remienky

Tovar od predajcu MALL
-17%
Vivax Smart watch Lifefit HERO kids, oranžové
19x

Vivax Smart watch Lifefit HERO kids, oranžové

34 €
27,90 €

Ďalšia ponuka za 36,25 €

Chytré hodinky pre detihravým dizajnom. Vivax Smart watch Lifefit HERO kids majú 1,4" farebný dotykový displej, silikónový pásik pre maximálne pohodlie, ponúka viac ako 30 vzhľadov ciferníku. Celý deň meria telesnú teplotu, srdcovú frekvenciu, dýchanie a kvalitu spánku. Sú vodotesné s krytím IP68, na jedno nabitie vydržia 72 h. Zobrazujú SMS správy a hovory z telefónu, Bluetooth. Majú zabudované hry so vzdelávacím obsahom a športový režim. Podrobné štatistiky v mobilnej aplikácii HitFit Pro.

Tovar od predajcu MALL
Garmin Forerunner 935
8x

Garmin Forerunner 935

399,90 €

Prémiové multišportové inteligentné hodinky, ktoré vám poskytnú pokročilé bežecké/triatlonové metriky. Garmin Forerunner 935 meria váš tep, rýchlosť, vzdialenosť, počet krokov, spálenej kalórie či kyslík v krvi.

Tovar od predajcu MALL
Niceboy X-fit Watch Pixel, Black
45x

Niceboy X-fit Watch Pixel, Black

52,80 €
45,90 €

Ďalšia ponuka za 48,70 €

Akcia

Na ruke vyzerajú krásne vďaka elegantnému dizajnu a ponúkajú viac ako 50 štýlov ciferníku, aby ste si mohli zvoliť ten naj – moderné Bluetooth 5.0 chytré hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel s dotykovým LCD displejom pomôžu s monitoringom vášho zdravia a kondície. Vyberať môžete zo 7 športových režimov. Zmeria vám tep, okysličenie krvi, tlak a zachytia počet spálených kalórií, odchodených krokov a km. Na nabitie vydržia 10 dní a pýšia sa funkciou ovládania prehrávača hudby v mobile.

Tovar od predajcu MALL
-50%
iGET Blackview GX1 Brown
27x

iGET Blackview GX1 Brown

65 €
31,90 €

Ďalšie ponuky od 29 €

Športové inteligentné hodinky s dlhou výdržou. IGet Blackview GX1 Sport sledujú vašu tepovú frekvenciu a celkovú fyzickú aktivitu, merajú 9 rôznych športov a zaznamenávajú váš spánok. Sú vodotesné až do hĺbky 50 metrov a vydržia 3 týždne na jedno nabitie. V balení nájdete 2 remienky: jeden silikónový a jeden z eko kože.

Tovar od predajcu MALL
Apple Watch SE, 40mm Gold Aluminium Case with Starlight Sport Band (MKQ03HC/A)
10x

Apple Watch SE, 40mm Gold Aluminium Case with Starlight Sport Band (MKQ03HC/A)

312 €
299 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 280,80 €

Všestranné a dizajnové inteligentné hodinky s pokročilými funkciami. Apple Watch SE majú veľký 40 mm Retina displej, ktorý je stále zapnutý. Sledujú váš tep, aktivitu alebo okolitú hladinu hluku, poskytujú tréningové programy a motivujú k pohybu. Sú vodoodolné, majú GPS a vstavaný hudobný prehrávač. Podporujú platby cez Apple Pay a môžete s nimi volať.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Amazfit GTR, 42 mm, Swarovski
73x

Amazfit GTR, 42 mm, Swarovski

190,60 €
149 €

Ďalšia ponuka za 125,72 €

Inteligentné hodinky s atraktívnym dizajnom. Amazfit GTR 42 mm majú 1,2" farebný AMOLED displej s Gorilla Glass 3, prijímajú signál GPS a Glonass, sú vodotesné a vydrží až 12 dní na jedno nabitie. Zaistí vám pokročilé meranie srdcovej činnosti a podrobný prehľad o športoch, ktorým sa venujete, zobrazujú notifikácie a ovládajú prehrávanie hudby.

Tovar od predajcu MALL
-16%
Amazfit GTS 2 mini, Flamingo Pink
68x

Amazfit GTS 2 mini, Flamingo Pink

94,70 €
79 €
Akcia

Možno s nimi nielen behať, ale pokojne aj plávať – moderné chytré Bluetooth 5.0 + BLE hodinky Amazfit GTS 2 mini s ultraštíhlym telom ponúka 70 športových režimov, z ktorých si vyberie každý milovník pohybu. Starostlivo zaznamenajú údaje fyzickej aktivite aj o vašom zdraví, vie zmerať okysličenie krvi a monitorovať spánok. Na nabitie vydrží 2 týždne a je možné ich ovládať hlasom.

Tovar od predajcu MALL
Xiaomi Mi Watch Lite, Black
23x

Xiaomi Mi Watch Lite, Black

68,50 €

Ďalšia ponuka za 64,62 €

Chytré hodinky vhodné pre šport aj každodenné aktivity. Xiaomi Mi Watch Lite, Black majú 1,4" farebný TFT displej s rozlíšením 320 × 320 px, prijímajú signál GPS a Glonass, sú vodotesné až do 50 m a vydržia až 9 dní na jedno nabitie. Merajú srdcový tep, monitorujú váš spánok a ponúkajú 11 tréningových režimov. Zobrazujú notifikácie, správy a hovory z telefónu.

Tovar od predajcu MALL

SmartWatch

Poprední výrobcovia ponúkajú široký sortiment. Vyberať si môžete podľa prevedenia aj podľa pokročilých funkcií.

Smartwatch Apple – Apple Watch

 • Hodinky Apple Watch budete vyberať, ak ste majiteľom Apple iPhonu. Jedná sa o prepracované modely, ktoré majú k dispozícii tréningové programy pre začiatočníkov aj pokročilých. Niektoré typy sú vybavené funkciou detekcie pádu, spustia núdzové volanie. Možnosť platieb cez Apple Pay.

Smart hodinky Samsung s OS Tizen

 • Smartwatch Samsung majú intuitívne ovládanie a nechýba vyhotovenie v pestrých farbách. Sú vybavené funkciami pre desiatky športových aktivít a umožňujú prepojenie s aplikáciou Samsung Health. Tá okrem iného meria aj úroveň stresu.

Smartwatch Xiaomi

 • Smartwatch Xiaomi si získavajú veľkú popularitu predovšetkým vďaka priaznivej cene a pokročilým funkciám. Majú výbornú čitateľnosť displeja a niektoré modely disponujú profesionálnou analýzou cvičenia First beat. Určité modely majú aj užitočnú funkciu "Nájdi hodinky".

Smart hodinky Huawei

 • Smartwatch Huawei vynikajú vysokou výdržou batérie. Modely sú vybavené displejom s vysokým rozlíšením, ktorý je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Zakrivené 3D sklo je odolné proti škrabancom. Niektoré modely dokážu sledovať cez 80 športových aktivít.

Smart hodinky vs. fitness náramok

 • Fitness náramok je jednoduchšia podoba smart hodiniek. Fitness náramok má menší počet funkcií a zameriava sa predovšetkým na bežnú dennú aktivitu a občasné športovanie. Hodí sa skôr pre nenáročných, občasných užívateľov.