Autíčka sú jednou z najobľúbenejších hračiek. Medzi modelmi autíčok nájdete kovové autíčka, autíčka drevené aj autíčka na diaľkové ovládanie. Nechýbajú autá Tatra, sanitky, policajné a hasičské vozidlá.

Zobraziť viac

Typy detských autíčok

 • Autíčka bez pohonu - autíčko má iba otočné kolieska, niekedy je možné zatáčať
 • Pohon na gumičku - pohybujú sa po natiahnutí a pustení gumičky
 • Autíčka na zotrvačník - autíčko sa natiahne a následne sa pohybuje samostatne
 • Pohon na kľúčik (Perkov pohon) - naťahuje sa s pomocou kľúča a potom sa pohybuje
 • samostatne, prejde dlhšiu vzdialenosť než autíčko na zotrvačník
 • Autá na batérie - napájané batériami, s ovládačom na voze
 • Autíčka na ovládanie - prepracované modely s diaľkovým ovládačom, tzv. RC modely
 • Elektrické autíčka - s akumulátorom, dieťa v motorovom vozidle sedí a samostatne vozidlo riadi

Zberateľské modely autíčok a angličáky

 • Sú určené deťom od 6 rokov, ale aj dospelým fanúšikom. Verné kópie originálnych predlôh luxusných vozidiel ako napríklad Porsche, Ferrari, Maserati, Lamborghini. Spravidla majú otváracie dvere, kapotu aj kufor. Nehodia sa príliš na hranie, sú určené hlavne na výstavky.

Závodné autá

 • Autá určená na pretekárske dráhy, autodráhy a postavené trate. K zakúpeniu sú jednotlivo alebo v sadách.

Detská garáž na autíčka a sady autíčok

 • V sadách autíčok nájdete modely rovnakej rady v počte kusov 3 či 5, ale aj 50 kusov. Nechýba legendárne prevedenie autíčok angličák. K niektorým setom sa vám budú hodiť garáže.
TIP!

Garáže pre detské autíčka nemusí byť len plastové. Pozrite sa na drevené garáže.

Modely autobusov, električiek

 • Väčšie modely áut, ktoré sú vhodné aj pre mladšie deti. Patrí medzi ne populárny autobus, električka, ale aj smetiarske auto, rolba a sypač. Vozidlá majú odnímateľné a otváracie súčasti. Veľké modely je možné použiť aj ako odrážadlá.

Autíčka Tatra

 • Medzi najpopulárnejšie modely patria autá stavebnej techniky v popredí s legendárnymi veľkými modelmi Tatra. Nájdete tu nákladné autá, kamióny, bager, cisternu, žeriav aj miešačku. Veľké spracovanie áut Tatra s odnímateľnými súčasťami sa zapáči aj malým deťom.

Hasičské, policajné autá a sanitky

 • Modely vozidiel hasičských, policajných sanitky. Vozidlá sú doplnené o autentické zvuky aj svetelné efekty.

Kombajny a traktory

 • Vozidlá poľnohospodárskej techniky sú väčšími modelmi. Nájdete tu kombajn, traktor, nakladač, ale aj ostatné vozidlá používané v poľnohospodárstve. Modely majú pohyblivé a odnímateľné súčasti.

Modely tankov a vojenskej techniky

 • Medzi vozmi vojenskej techniky nájdete tanky, pancierové vozidlá, bojové vozidlá pechoty aj Pandury.
TIP!

S modelmi autíčok vidíme skôr chlapcov. To však neplatí pri modeloch vláčikov. Vláčikodráhy sú populárne aj u dievčatiek.

-22%
Spin Master Labková patrola Film Veža
5x

Spin Master Labková patrola Film Veža

38,60 €
29,90 €
Exkluzívne

Filmová Advanture City veža so sklopnou rampou. Vyšli Marshalla v jeho hasičskom aute dole z veže rovno do akcie a použi pohyblivý rebrík k záchrane.

Tovar od predajcu MALL
-32%
Spin Master Labková patrola Iskrivé kovové autíčka 6 ks
18x

Spin Master Labková patrola Iskrivé kovové autíčka 6 ks

34 €
22,90 €

Toto darčekové balenie obsahuje šesť kovových autíčok v mierke 1:55 vrátane exkluzívnych modelov Marshallovho a Rubblovho zlatého autíčka. Zachráň deň s veľkým balením kovových autíčok od Labkovej patroly.

Tovar od predajcu MALL
Hot Wheels Monster trucks preteky z kopca 2v1
34x

Hot Wheels Monster trucks preteky z kopca 2v1

50,40 €
43,90 €

Rozdrvte svojich súperov s autentickými veľkými truckmi z kolekcie Monster trucky od Hot Wheels®! V pretekoch ťa čaká nebezpečný kopec, ako sa s ním popasuješ?

Tovar od predajcu MALL
-20%
Spin Master Labková patrola Dino veľký terénny nákladiak
6x

Spin Master Labková patrola Dino veľký terénny nákladiak

113,80 €
90,90 €

Ďalšie ponuky od 76,90 €

Skoč do akcie s Tlapkovou patrol. Záchrana dňa je ešte dobrodružnejšia ako kedykoľvek predtým, práve s Dino veľkým terénnym nákladiakom – prvým motorizovaným tímovým vozidlom Tlapkovej patroly. Spolu s dostatkom miesta pre všetkých 6 hrdinov, veľkými kolesami, strelnicou, Chasom a exkluzívnou dinosaurou postavičkou T-Rexa, je Dino veľký terénny nákladiak pripravený vyraziť do akcie.

Tovar od predajcu MALL
Hot Wheels Color reveal 2 ks
11x

Hot Wheels Color reveal 2 ks

17,50 €
15,90 €

Značka Hot Wheels® sa inšpirovala úspechmi radu Color Reveal™ a prináša úžasný nový rad angličákov, ktoré menia farby po kontakte s vodou. Toto balenie dvoch špeciálnych autíčok Hot Wheels® Color Reveal™ v mierke 1:64 si nesmiete nechať ujsť.

Tovar od predajcu MALL
DOLU Maxi nakladač
62x

DOLU Maxi nakladač

27,70 €
24,90 €

Veľké nákladné auto s rýpadlom je ideálne ako na pieskovisko, ale aj pre domáce hranie. Nakladač s rýpadlom sa hodí pre úpravy akéhokoľvek terénu! Sýta žltá farba zaujme každého malého vodiča.

Tovar od predajcu MALL
-19%
DINO Tatra 148 Khaki vojenská 73 cm
613x

DINO Tatra 148 Khaki vojenská 73 cm

32,70 €
26,45 €

Legendárna plastová Tatra 148 v unikátnej armádnej edícii známa medzi deťmi i rodičmi. Táto klasická hračka na piesok má širokú korbu, na ktorej sa deti môžu voziť. Nové spracovanie s inováciami, avšak rovnako kvalitné ako vtedy. Táto neutrálna farebná verzia osloví nielen malé dievčatká, ale aj chlapcov.

Tovar od predajcu MALL
-27%
Majorette Volvo Edícia Darčeková súprava 4 ks
12x

Majorette Volvo Edícia Darčeková súprava 4 ks

20 €
14,50 €

Ďalšie ponuky od 13 €

Volvo Edícia darčeková sada 4 kovových áut a stavebných mechanizmov na voľnobeh. Dĺžka autíčok je 7,5 cm. Vhodné nielen ako darček pre fanúšikov stavebných áut.

Tovar od predajcu MALL
DICKIE Kĺbové nákladné auto Volvo 23 cm
24x

DICKIE Kĺbové nákladné auto Volvo 23 cm

15,60 €
13,90 €

Kĺbové nákladné auto v licencii Volvo je na voľnobeh. Má manuálne pohyblivý nákladový priestor. Toto auto si poradí aj s veľmi ťažkým nákladom. Svetelné a zvukové efekty.

Tovar od predajcu MALL
-25%
Mattel Cars Mini transportér Mack a 5 autíčok
6x

Mattel Cars Mini transportér Mack a 5 autíčok

40,10 €
29,90 €

Vezmi svoje mini pretekárske autá od Disney Pixar na cestu za dobrodružstvom v transportéri Mack! Balenie obsahuje 5 autíčok. Otvor bočnú časť trucku Macka a zaparkuj do neho malých pretekárov. Až bude tá správna chvíľa, spusti autíčka zo závodnej rampy dole a preteky môžu začať.

Tovar od predajcu MALL

Autíčka

Modely autíčok môžeme nájsť v menšom prevedení ako angličáky alebo vo veľkom prevedení ako elektrické autíčka. Medzi najobľúbenejšie patria autíčka na diaľkové ovládanie.

Autíčka modely

 • Modely autíčok môžeme rozdeliť na tie určené k bežnej hre menších aj starších detí a na skutočné zberateľské skvosty. Tie nájdete skôr vystavené v domácej vitríne.

Kovové autíčka

 • Kovové autíčka sú vyrobené z potlačeného plechu. Medzi nimi sú väčšie modely aj obľúbené angličáky.

Autíčka na ovládania

 • Autíčka na ovládanie môžu mať integrovaný ovládač priamo na modeli, kde prepínate funkcie alebo na diaľkový ovládač ako majú RC modely.

Elektrická autíčka

 • Elektrické autíčka sú motorovými vozidlami. Sú určené pre jedno, dve i viac sediacich detí. Dieťa auto samostatne riadi aj ovláda. Nechýba volant, pedále, ovládanie rýchlosti, svetla, prehrávanie hudby.

Modely áut Abrex

 • Spoločnosť Abrex sa špecializuje na modely autíčok pre zberateľov. Jedná sa o licencovaného výrobcu modelov Škoda, Praga, Jawa a Tatra. Nájdete u nich teda moderné i historické modely slávnych áut, nákladiakov a motoriek a nechýbajú ani špeciálne historické policajné autá a autá VB.