Hojdačky a húpadlá

Hojdanie deti milujú od raného veku. Zaobstaraním hojdačky alebo húpačky sa postaráte o veľa zábavy. Na trhu je obrovský výber hojdačiek a húpačiek na záhradu aj do bytu. Ako vybrať pre dieťa tú správnu?

Zobraziť viac

Na čo sa zamerať pri výbere hojdačky alebo húpačky:

  • Typ prevedenia
  • Vekové určenie, bezpečnosť
  • Cena

Základné typy hojdačiek a húpačiek pre deti

Húpačky a hojdačky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach podľa funkcie, umiestnenia a veku dieťaťa.

Húpačka

Je určené k húpaniu na zemi, zvyčajne má tvar zvieratka alebo auta. Materiál najčastejšie plast alebo drevo. Vhodné pre deti od 1 roka do 3 rokov.

Výhody a nevýhody húpačiek

+ Bezpečné, nehrozí pád z výšky - menšia skladnosť
+ Jednoduchá inštalácia
+ Vhodné do interiéru aj exteriéru
+ Na trhu tiež húpačky pre 2 deti

Záhradné hojdačky s konštrukciou

Záhradné hojdačky s konštrukciou poskytujú stabilný celok k hojdania, často určený pre viac detí. Materiál najčastejšie plast, kov, drevo a ich kombinácie. Sú vhodné do exteriéru.

Výhody a nevýhody hojdačiek s konštrukciou

+ Stabilné - väčšie rozmery, treba dostatok priestoru
+ Odolávajú poveternostným vplyvom - vyššia cena
+ Zvyčajne vhodné pre viac detí
TIP!

K detským hojdačkám sa bude hodiť hrací domček. Deti ho používajú aj ako bunker či na schovávačku. Pridať im môžete do vlastného detského ihriska trebárs aj pieskovisko alebo detský bazénik.

Závesné hojdačky do bytu aj na záhradu

Najznámejší typ hojdačiek. Závesné hojdačky možno zavesiť priamo na strom, trám alebo za pomoci kovovej konštrukcie do stropu. Závesné hojdačky pre deti od 9 mesiacov do 3 rokov musia byť opatrené operadlom a ohrádkou, ktorá zamedzí vypadnutiu.

Výhody a nevýhody závesnej hojdačky

+ skladná - je potrebné dbať na bezpečnosť
+ pomerne jednoduchá inštalácia - na inštaláciu je potrebné vhodný priestor
+ vhodná do interiéru aj exteriéru
+ cena

Najobľúbenejšie typy závesných hojdačiek:

Hojdačka pre bábätko

Závesná hojdačka pre najmenšie deti od 6 mesiacov. Najčastejšie plast alebo drevo, opatrená bezpečnostnými prvkami ako sú zvýšené operadlo a bezpečnostná hrazdička proti vypadnutiu. Max. nosnosť cca 20 kg.

Klasická hojdačka

Jednoduchá hojdačka v tvare dosky. Materiál drevo alebo plast. Chýbajú bezpečnostné prvky. Max. nosnosť cca 80 kg.

Hojdací kruh s lanovým výpletom

Moderná závesná hojdačka s lanovým výpletom, vhodná pre deti od troch rokov. Max. nosnosť cca 100 kg. Určená primárne pre vonkajšie použitie.

Závesná hamaka

Obľúbená textilná hojdačka, poskytujúca deťom dostatok súkromia aj pohodlia. Vhodná do interiéru, pre deti od troch rokov. Max. nosnosť cca 80 kg.

Hojdačka tanier

Populárna hojdačka v tvare jednoduchého plastového alebo dreveného disku, ktorého stredom prechádza lano. Lano možno jednoducho uchytiť na vetvu alebo trám. Max. nosnosť cca 100 kg.

Ako vybrať hojdačku podľa veku dieťaťa?

  • Pre deti do 9 mesiacov - ideálne sú závesné hojdačky alebo hojdačky s konštrukciou, z plastu alebo dreva, s kvalitnými bezpečnostnými prvkami v podobe zvýšeného operadla a hrazdy s bezpečnostnou poistkou, max. Nosnosť hojdačky je cca 20 kg
  • Pre deti 1 - 3 rokov - sú vhodné hojdačky z dreva alebo plastu, varianty pre jedno alebo dve deti, max. nosnosť hojdačiek je cca 50 kg
  • Pre deti od 3 rokov - sú vhodné závesné hojdačky jednoduchých tvarov, hojdačky vypletané lanom, alebo hojdačky s konštrukciou, ktoré umožnia hojdanie pre viac detí, max. nosnosť býva cca 80 kg

Kam umiestniť hojdačku?

Hojdačky by mali byť umiestnené na bezpečnom mieste s dostatočným okolitým priestorom (min. 2 metre na všetky strany), na stabilnom povrchu tlmiacim dopad. Nevhodné sú tvrdé povrchy, ako sú betón alebo kachličky. Hojdanie by malo prebiehať pod dohľadom dospelej osoby.

TIP!

Ak hľadáte detskú hojdačku na záhradu a máte k dispozícii dostatok priestoru, uvažujte o kúpe detského ihriska, napríklad v podobe hracej veže. Tá ponúka komplexný hrací priestor pre deti, vrátane šmykľavky a preliezačiek.

-23%
Woody Hojdací kruh (priemer 85 cm)
494x

Woody Hojdací kruh (priemer 85 cm)

80,70 €
61,90 €

Netradičná hojdačka v podobe zaveseného kruhu s vypletenými dnom lanom má priemerom 85cm. Na kruhu sa môžu hojdať aj dve deti. Táto hojdačka je určená pre vonkajšie použitie. Dieťa by malo používať hojdačku iba v sede alebo v ľahu.

Tovar od predajcu MALL
-20%
Woody Hojdací kruh, priemer 100 cm
295x

Woody Hojdací kruh, priemer 100 cm

101,90 €
80,90 €

Netradičná hojdačka v podobe zaveseného kruhu s vypletenými dnom lanom má priemerom 100 cm. Na kruhu sa môžu hojdať aj dve deti. Táto hojdačka je určená pre vonkajšie použitie. Dieťa by malo používať hojdačku iba v sede alebo v ľahu.

Tovar od predajcu MALL
Woody Hojdací kruh dúhový (priemer 100cm)
65x

Woody Hojdací kruh dúhový (priemer 100cm)

51,90 €
47,90 €

Tá najlepšia voľba pre vašu záhradu! Hojdačka vás prekvapí svojím komfortom a veľkosťou. Plachta vo vnútri konštrukcie zabezpečí pohodlné posedenie bez otlačení.

Tovar od predajcu MALL
-32%
Woody Vtáčie hniezdo zelené, závesný stan
15x

Woody Vtáčie hniezdo zelené, závesný stan

96,10 €
65,30 €
Akcia

Závesné vtáčie hniezdo je hojdačka a stan v jednom. Je to skvelá voľba ako na záhradu, tak do detskej izbičky. Vyniká svojím komfortom, veľkosťou i nosnosťou 100 kg.

Tovar od predajcu MALL
Woody Hojdačka pre bábätko, textilná
227x

Woody Hojdačka pre bábätko, textilná

26,90 €
23,90 €

Komfortná detská hojdačka pre najmenších, je tvorená masívnym, hladko brúseným, dreveným rámom a textilným materiálom (100% bavlna). Je ideálna pre odpočinok najmenších detí. Dieťa možno do hojdačky komfortne vložiť a za ľahkého pohupovania môžu deti príjemne odpočívať.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Teddies Hojdačka drevo farebná 38x30cm v sáčku
257x

Teddies Hojdačka drevo farebná 38x30cm v sáčku

25,80 €
19,90 €

Hojdanie je obľúbenou detskou aktivitou a bude jej aj s drevenou hojdačkou Teddies, ktorá disponuje ohrádkou a tým je bezpečná a stabilná. Farebná hojdačka je vhodná pre použitie vonku na záhrade.

Tovar od predajcu MALL
Teddies Povrazový rebrík drevený 200cm
15x

Teddies Povrazový rebrík drevený 200cm

14,10 €
13,90 €

Ďalšia ponuka za 10 €

Povrazový rebrík je skvelá aktívna hračka pre neposedné deti. Je určený najmä na záhradu na zavesenie napríklad na strom, ale určite poteší deti aj doma v izbičke. Rebrík je dlhý 2 metre a obsahuje 7 priečok.

Tovar od predajcu MALL
Teddies Hojdacia doska drevo 46x19cm
128x

Teddies Hojdacia doska drevo 46x19cm

18 €
16,90 €

Drevená hojdačka Teddies pripraví vaším deťom krásne zážitky, pretože hojdanie je jedna z najobľúbenejších detských aktivít. Hojdačka je dodávaná spoločne s lanom na zavesenie.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Teddies Hojdačka Baby drevená 33x30cm
29x

Teddies Hojdačka Baby drevená 33x30cm

23,10 €
17,90 €

Ďalšia ponuka za 14 €

Hojdačka s bezpečnostnou zábranou je určená najmenším deťom, ktoré už samy sedia. Hojdačka pripraví vaším deťom krásne zážitky, pretože hojdanie je jedna z najobľúbenejších detských aktivít. Použitie v domácnosti aj vonku.

Tovar od predajcu MALL
Woody Hojdačka plastová - sedák, zelený
91x

Woody Hojdačka plastová - sedák, zelený

10,90 €

Klasická jednoduchá hojdačka na zavesenie má plastové sedátkom v zelenej farbe. Hojdačka bez podpierok umožňuje väčším deťom viac pohybu, voľnosť a spôsobov hojdania. Hojdačka sa dodáva spoločne s lanom na zavesenie.

Tovar od predajcu MALL
Paradiso Hojdacia húsenica
98x

Paradiso Hojdacia húsenica

26,10 €
23,90 €

Plastová hojdačka húsenica je určená pre jedno až dve deti. Pri hojdaní sa môžu deti držať za tykadielka na hlave húsenice. Skvelá hračka na záhradu aj do izbičky, s ktorou si deti vyhúpajú veľa zábavy.

Tovar od predajcu MALL
-28%
Woody Hojdačka farebná s ohrádkou
238x

Woody Hojdačka farebná s ohrádkou

15,30 €
10,90 €

Hojdačka pre najmenšie deti je vyrobená z masívneho dreva. Je vybavená bezpečnostnou ohrádkou. Zdvihnutím prednej tyčky ohrádky sa dieťa ľahko dostane dovnútra aj von. Hojdačka má nastaviteľnú dĺžku lán. Je vhodná do interiéru aj exteriéru Je určená pre zavesenie na bezpečnostné (najlepšie točivé) háky, ktoré však nie sú súčasťou balenia. Vyrovná sa uvoľnením šnúry.

Tovar od predajcu MALL

Hojdačky a húpačky

Už viete, aký typ hojdačky alebo húpačky pre deti zaobstaráte? Na Mall.sk môžete vyberať z bohatej ponuky detských húpačiek a hojdačiek.

Veľký výber závesných hojdačiek nájdete u Woody. Záhradné hojdačky s konštrukciou ponúka TRIGANO. Hojdačky nevšedného dizajnu možno zakúpiť u značky Utukutu. Vyberajte aj z ďalších značiek, ako sú BabyGO, Marian Plast, Teddies, DOLU a mnoho ďalších.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné hojdačky a húpadlá.