Modelovacie hmoty možno vybrať ako netvrdnúce, samotvrdnúce či zapekacie. Z plastelíny a modelíny vytvarujete najrôznejšie tvary a motívy, z FIMO hmoty aj figúrky na poličku.

Zobraziť viac

Netvrdnúce modelovacie hmoty

Veľmi mäkký materiál, ktorý nelepí na rukách. Možno z neho vyrobiť akýkoľvek tvar, a následne uložiť hmotu do nádoby v pôvodnom tvare.

  + nízka cena - nutné správné skladovanie
  + opakované použitie - opakované používanie znamená nečistoty
  + rozmanité príslušenstvo a pomôcky - časom stráca pôvodnú pružnosť
  + veľmi jednoduché spracovanie

Plastelína, modelína

Plastelíny (modelíny) sú mäkké hmoty, možno ich používať opakovane. Nefarbia a zachovávajú tvarovú stálosť. Plastelína je konkrétna obchodná značka. Plastelína označuje rovnakú hmotu.

 • plastelíny učia deti základné techniky modelovania
 • k dostaniu sú aj svietiace modely

Inteligentná plastelína

Inteligentná plastelína je špeciálnym druhom plastelíny. Tvar drží len krátku dobu a po chvíli sa začne roztekať. V krabičke sa vždy sama vráti do pôvodného stavu. Je možné ju roztrhať alebo roztrieštiť.

 • používa sa na tvarovanie skákacích loptičiek
 • obľúbená antistresová pomôcka dospelých
 • hmota je magnetická
 • môže meniť farbu podľa teploty

Kinetický piesok

Kinetický piesok je špeciálne vyrobený piesok, ktorý dobre drží tvar. Čím častejšie ho budete používať, tým lepšie vlastnosti získa. Kinetický piesok je vhodné používať so špeciálnym vodným stolom.

 • piesok se nelepí a nevysychá
 • dlhá životnosť
INFO:

Nielen modelovacie hmoty rozvíjajú predstavivosť a motorické schopnosti dieťaťa. Na trhu sú aj ďalšie kreatívne a výtvarné hračky na báze "Vytvor sám".

Sliz

Sliz na hranie je hmota na polymérovom základe, ktorá je hladká a nelepivá. Rôzne mení tvar, rozteká sa, a zase sa spája.

Tvrdnúce modelovacie hmoty

Z mäkkého materiálu vytvarujete požadovaný výrobok. Ten dávate spravidla zapiecť do rúry (niektoré sú aj samotvrdnúce).

  + výroba vlastných hračiek a predmetov - cenovo nákladnejšie
  + navždy uchováte výsledky tvorby - niektoré hmoty sú menej poddajné
  + výrobky možno zvyčajne domaľovať farbami
  + hmoty dobre držia tvar

FIMO hmota – ideálna na postavičky a figúrky

Po vytvrdnutí je lesklá a hladká. Vyrábajú sa z nej šperky, figúrky, zdobia sa príbory či riad. Vytvrdzuje sa zapečením pri cca 110 °C.

 • možno ju ľahko farbiť a lakovať
 • hotové výrobky možno prevŕtať a používať ako korálky
 • pre deti sú k dispozícii v setoch

Cernit

Poddajnejšia hmota, než je hmota FIMO, ale s rovnakou kvalitou hotových výrobkov. Vytvrdzuje sa pečením.

 • ľahšie modelovanie pre deti
 • farby nezapúšťajú jedna do druhej

Modurit je obľúbená v školách

Známa modelovacia hmota v modernej podobe, ktorá je často využívaná v školách. K vytvrdnutiu dochádza varením alebo pečením.

 • hmotu je možné farbiť
 • je vo veľkom balení

Príslušenstvo k modelovacím hmotám

 • Sady formičiek
 • Sady nožíkov a škrabiek
 • Valčeky s potlačou
 • Formičky
-17%
Play-Doh Wheels Nakladač
31x

Play-Doh Wheels Nakladač

26,50 €
21,90 €

Ďalšia ponuka za 38 €

Postavte to a rozbite to! Vďaka tomuto plne funkčnému čelnému nakladaču a novej zmesi Play-Doh Sand sa môžu deti cítiť ako skutoční stavební robotníci. Vytvarujte si tehly a kamene, potom ich pomocou čeľustí naložte do auta a otáčaním kľuky rozdrvte. Tento doplnok radu Play-Doh Wheels obsahuje navyše 2 štandardné tégliky Play-Doh.

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Zubár Drill 'n Fill
280x

Play-Doh Zubár Drill 'n Fill

21 €
20,40 €

Ďalšia ponuka za 29 €

Doktor Drill 'n Fill je späť a spolu s ním viac kazov ako kedykoľvek predtým! Obsahuje zubné kazy v podobe konfiet, zlatú a striebornú hmotu pre strojček a výplne a novú rotačnú vŕtačku bez batérie. Zahrajte sa na zubára. Vytvorili sme úplne novú formu na zuby a súprava obsahuje všetky známe zubárske nástroje. Vyplazte jazyk, vytlačte zubnú pastu a nezabudnite na čistenie medzizubných priestorov!

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Bláznivé kaderníctvo
59x

Play-Doh Bláznivé kaderníctvo

21 €
19,90 €

Ďalšia ponuka za 29 €

Posledný kus za túto cenu!

Vlnky, kučery, mikáda a krátke strihy. V tomto Play-Doh kaderníctve vykúzlite všetko, čo vás napadne. Sledujte, ako vlasy rastú v rôznych tvaroch a štýloch. Pridávajte plastelínu Play-Doh a skúste vypestovať čo možno najdlhší účes. Tvarujte zákazníkov účes, ostrihajte ho a začnite znova!

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Traktor
18x

Play-Doh Traktor

16 €
14,20 €

Tento traktor s prívesom Play-Doh vyráža za poriadnou prácou na farme. Traktor s prívesom, v ktorom si môžete pomocou formy vymodelovať koníka. Vymodelujte z Play-Doh koňa alebo ťahajte traktorom balíky sena. Užite si veľa kreatívnej zábavy s plastelínou Play-Doh.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Mac Toys Veľká kuchynská sada s podložkou
78x

Mac Toys Veľká kuchynská sada s podložkou

15,30 €
11,90 €

Ďalšie ponuky od 15 €

Plastelína kuchynská sada s podložkou poteší všetkych malých výtvarníkov. V balení deti nájdu najrôznejšie nože, formy, vykrajovačky a lisy na plastelínu.

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Balenie 8 ks téglikov - neónové farby
1x

Play-Doh Balenie 8 ks téglikov - neónové farby

11,90 €

Ďalšie ponuky od 9,80 €

Dodajte svojim výtvorom šmrnc s 8 jasnými neónovými farbami modelíny Play-Doh! To priamo nabáda ku kreativite! Chcete blesk alebo fluoreskujúceho plameniaka? Sadu môžete využiť aj ako doplnok existujúcej sady Play-Doh, ktorá tým dostane neopakovateľného neónového ducha!

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh 24-Pack
26x

Play-Doh 24-Pack

20,40 €

Ďalšia ponuka za 26 €

Toto veľké balenie 24 kelímkov modelovacej hmoty Play-Doh v klasických farbách, znamená nekonečný rad kreatívnych možností! Malé detské rúčky môžu váľať, točiť a tvarovať túto farebnú modelínu do akejkoľvek formy. Perfektné pre hranie s kamarátmi a na párty.

Tovar od predajcu MALL
-47%
Play-Doh Kýblik s modelovacou hmotou 1246 g

Play-Doh Kýblik s modelovacou hmotou 1246 g

22,50 €
11,90 €
Novinka

Farebná modelovacia hmota Play-Doh je obľúbenou hračkou každého kreatívneho dieťaťa. Deti môžu s touto modelovacou hmotou vytvárať rôzne predmety, tvary, figúrky alebo ďalšie veci, ktoré ich napadnú.

Tovar od predajcu MALL
-15%
Play-Doh Peppa Pig hracia sada so zmrzlinou
2x

Play-Doh Peppa Pig hracia sada so zmrzlinou

24,60 €
20,90 €

Ďalšia ponuka za 31 €

Prasiatko Peppa si jednoducho zmrzlinu neodpustí! Kroky letnej zábavy nepochybne povedú smerom k pochúťkam na osvieženie od Play-Doh. So zmrzlinárskym vozidlom si užijete veľa zábavy. Nájdete v ňom vymeniteľné formičky na výrobu Play-Doh nanukov, kornútov a ďalších pamlskov. Kto by sa netešil na figúrku Peppy, ktorá má zospodu pečiatku a môže jazdiť v aute!

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Zábavné rezance
24x

Play-Doh Zábavné rezance

24,40 €

Ďalšia ponuka za 35 €

Urobte si more cestovín s týmto strojčekom na ich výrobu. Nový kľukový mechanizmus všetko uľahčuje a je zábavnejšie než kedykoľvek predtým. Umožňuje vytvárať úžasné rezance. Vymeniteľné valčeky vnútri vytvárajú buď rovné špagety alebo vlnité vaječné rezance. Existujú tiež formičky na výrobu raviol, cestovinových mašličiek a ďalších menších tvarov cestovín. Nezabudnite hore nastrúhať syr Play-Doh a dokončiť perfektné cestovinové jedlo!

Tovar od predajcu MALL
Play-Doh Balenie 4 túb - viac druhov
225x

Play-Doh Balenie 4 túb - viac druhov

5,90 €

Ďalšia ponuka za 7 €

Sada štyroch túb plastelíny Play-Doh. Nechajte svoju fantáziu pracovať a vytvárajte všetko čo vás len napadne. S Play-Doh nie je nič nemožné! Štyri rôzne druhy balenia, dodávame podľa aktuálnej skladovej zásoby. Konkrétny variant nemožno zvoliť.

Tovar od predajcu MALL

Modelovacie hmoty

Modelovacie hmoty môžu byť netvrdnúce (plastelína, modelína), alebo tvrdnúce (modurit, Cernit). Tvrdnúce ocenia skúsenejší umelci, modelíny zase malé deti.

Modelovacia hmota netvrdnúca

 • Ako netvrdnúca modelovacia hmota je najviac obľúbená plastelína a modelína. Rozvíja kreativitu a možno ju použiť opakovane.

Samotvrdnúca modelovacia hmota

 • Ľahko spracovateľná a jemná hmotu, ktorá je samotvrdnúca. Môžete vybrať od značky Creall.

Modelovacia hmota zapekacia

 • Modelovacia hmota zapekacia je k dostaniu v niekoľkých prevedeniach. Obľúbený je modurit, FIMO či keramická hlina.

Modelovacia hmota FIMO

 • Modelovacia hmota FIMO dosahuje po vytvrdnutí výbornú pevnosť a je možné ju lakovať, farbiť aj brúsiť. Spolu s hmotou FIMO môžete zapekať aj najrôznejšie predmety.

Modelovacia hmota na figúrky

 • Na figúrky je najvhodnejšia modelovacia hmota FIMO. Je pevnejšia, a preto umožní vytvarovať aj jemné detaily. Farby je možné medzi sebou kombinovať.