10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

NiDū Detská záťažová prikrývka 2,5kg zelená

NiDū Detská záťažová prikrývka 2,5kg zelená

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Záťažová prikrývka je skvelým pomocníkom pre Vaše deti. Pôsobí podobne ako objatie, jemným tlakom dáva mozgu signály navodzujúce pocit pokoja a bezpečia vďaka čomu sa dieťa ukľudní. Nidū pomáha zvládať nepokoj Vašich detí spôsobený rôznymi dôvodmi (ADHD, autizmus, Asperger a pod.)
159 €
Tovar od: Widerio
159 €
Získajte dopravu ZADARMO so

23.7.2024 na výdajnom mieste
23.7.2024 - 24.7.2024 na vašej adrese

Popis

Záťažová prikrývka je skvelým pomocníkom pre deti, ktoré sú z rôznych dôvodov (ADHD, autizmus, Aspergerov syndróm a pod.) nepokojné. Prikrývka na dieťa pôsobí podobne ako objatie, jemným tlakom dáva mozgu signál cítiť sa príjemne a dieťa sa ukľudní. Tento zážitok v ňom pretrvá a vytvára v mozgu dieťaťa nové synapsy – spojenia, ktoré môžu ovplyvniť jeho správanie dlhodobo. V situácii, keď je dieťa nesústredené a nemáte záťažovú prikrývku po ruke, môžete dieťaťu pripomenúť zážitok s prikrývkou: “Spomeň si, ako si ležal/a pod prikrývkou, aké to bolo príjemné.” Spomienka sa dostane do pamäťovej stopy a dieťa sa upokojí. Záťažové prikrývky sú obzvlášť užitočné pre deti s poruchami autistického spektra, ktoré túžia po dotyku a tlaku objatia, ale nie sú schopné tolerovať bežné fyzické prejavy od svojich blízkych.

Nidū® vám pomôže dobre sa vyspať a vy si počas dňa môžete užívať viac času na život. Lepší spánok. Lepší život.

Vysokokvalitná záťažová prikrývka navrhnutá a vyrobená na Slovensku. Hrejivá a chladivá strana umožní používanie počas celého roka.

  • Vhodná pre osoby do 40kg
  • Rozmery: 140 × 100 cm 
  • Zloženie: 100% Bavlna 
  • Výplň: 100% Polyester / Sklenené mikroguličky
  • Váha: 2,5kg
  • Farba: zelená

Ak s prikrývkou zakrývame dieťa po prvý krát, je dôležité, aby sme ho prikryli najskôr maximálne do výšky hrudníka. Ak sa dieťa bude cítiť spokojne a komfortne, zakryje sa s prikrývkou postupne samo celé. Dôležitá je zvolená záťaž prikrývky, ktorou chcete dieťa prikryť. 

Nidū® detské prikrývky existujú v dvoch verziách – 2,5 kg a 3 kg.


Potrebujete poradiť s výberom hmotnosti prikrývky? Vyplňte krátky dotazník a odpoveď vám príde obratom.


Kompletná ponuka Nidū®, aj pre dospelých: https://www.mall.sk/znacka/nidu


Prečo Nidū®

Prikrývka je takmer z osemdesiatich percent vyrobená ručne. Zvyšok výroby zaisťujú priemyselné šijacie stroje. Na šitie používame jadrovú niť, ktorá sa pre svoju extrémnu odolnosť používa napríklad aj pri šití technického oblečenia a odevov pre horolezcov. Je aplikovaná dvojitým prešívaním, aby sme maximalizovali životnosť prikrývky. Používame vysoko kvalitnú husto tkanú textíliu, aby prikrývka s vysokou hmotnosťou vydržala pranie a dlhodobé používanie.

Záťažové prikrývky sú plnené hypoalergénnymi sklenenými mikroguličkami, ktoré sú menšie ako 1 mm. To umožňuje dokonalé rozloženie hmotnosti a záťažová prikrývka ešte viac prilieha k povrchu tela, čo pomáha hlbokému dotykovému tlaku. Komôrky, v ktorých sú mikroguôčky, sú opatrené ochrannou vrstvou, aby sa zabránilo ich rozptýleniu v prípade možného poškodenia povrchu.

Zakladáme si na prémiovej kvalite. Aby sme docielili želaný efekt, je dôležitá kvalita v každej vrstve. Povrch tvorí super jemný plyš a chladivá strana zo 100 % bavlny. Vnútro pozostáva z termoregulačného rúna, dvoch vrstiev netkanej textílie a základom výplne sú sklenené antialergénne mikroguličky odolné voči vlhkosti.Má terapeutické účinky. Užitočná aj pre ľudí s diagnózou autizmu, pri strese, nespavosti, úzkosti, záchvatoch paniky, syndróme nepokojných nôh, hyperaktivite či poruchách pozornosti. bola vyvinutá v spolupráci s odborným tímom špeciálnych pedagógov a fyzioterapeutov.

Ako objatie. Zavinutie sa do prikrývky Nidū® možno prirovnať k pevnému ľudskému dotyku. Doslova vás “objíme” a vy sa uvoľníte. Tlak prikrývky, rovnako ako objatie, zvyšuje hladinu serotonínu a dopamínu, ktoré zodpovedajú za dobrú náladu. Naše telo tak dostáva pokyn upokojiť sa a cítiť sa dobre. Vďaka tomu budete lepšie spať a počas dňa podáte lepší výkon. Prídavnú váhu prikrývky majú na svedomí sklenené antialergénne mikroguličky, ktoré sa vďaka komorovému systému šitia rozložia po celej dĺžke prikrývky a vytvárajú tak rovnomerný tlak na svaly, šľachy a kosti, čím sa zabráni preťaženiu a tŕpnutiu končatín. Tlak stimuluje receptory CNS a telo reagujú zvýšenou tvorbou neurotransmiterov.

Príjemná na dotyk aj na pohľad. Pri navrhovaní našich prikrývok kladieme dôraz na použité materiály. V prípade vrchnej hrejivej vrstvy sme sa inšpirovali princípom hipoterapie, ktorá je založená na dotyku pacienta so srsťou zvieraťa. Zvolili sme preto typ látky, ktorá pripomína vlastnosti konskej srsti. Psychológia farieb taktiež zohráva významnú úlohu. Výberom neutrálnych jednofarebných farieb sa snažíme zabrániť prestimulovaniu a podporiť relaxačný efekt prikrývok Nidū®. Vďaka kombinácii vrchnej hrejivej vrstvy zo super jemného plyšu a chladivej strany zo 100 % bavlny môžete prikrývku používať počas celého roka.

Užitočná pre každého. Okrem pohodlia a lepšieho spánku pomôže zmierniť aj niektoré nepríjemné stavy, vrátane stresu, nespavosti, úzkosti, záchvatoch paniky, syndróme nepokojných nôh, hyperaktivite či poruchách pozornosti. Môžete sa do nej zavinúť pred spaním, pri čítaní, sledovaní televízie či si ju položiť na kolená počas práce. Je taktiež mimoriadne účinnou pomôckou pri regenerácii svalov a úľave od bolesti, čo ocenia predovšetkým aktívni športovci. Prikrývka pomáha regulovať negatívne správanie u pacientov s niektorými duševnými chorobami, upokojuje, telu udáva hranice a uzemňuje. Okrem toho je Nidū® obzvlášť užitočná pre deti s poruchami autistického spektra, ktoré túžia po dotyku a tlaku objatia, ale nie sú schopné tolerovať bežné fyzické prejavy od svojich blízkych.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ