Kojenecké vankúše zvyšujú komfort pri dojčení bábätka. Dodávajú mu pocit bezpečia a vďaka tomu je pri dojčení bábätko pokojnejšie. Dojčenie je tiež príjemnejšie a jednoduchšie pre mamičku. Kojenecký vankúš využije aj v tehotenstve ako podporu pre rastúce bruško počas spánku.

Zobraziť viac

Na čo sa zamerať pri výbere kojeneckého vankúša:

 • Tvar, veľkosť
 • Materiál
 • Cena

Typy kojeneckých vankúšov

Dôležitým parametrom, ktorým sa kojenecké vankúše líšia, je tvar:

Kojenecký vankúš v tvare C

Najrozšírenejší, vhodný na využitie v sede aj v ľahu. Šetrí chrbticu mamičky, je pohodlný pre bábätko a výborne slúži aj ako opora v spánku. Vyrába sa v niekoľkých veľkostiach, väčšie veľkosti sú vhodné aj ako tehotenský vankúš.

Dojčiaci valček

Vankúš má jednoduchý tvar valca, ktorý šetrí lakte mamičiek pri dojčení. Funguje tiež ako skvelá opora pre hlavičku dieťaťa.

Multifunkčný kojenecký vankúš

Zvyčajne väčších rozmerov, možno ho využívať aj ako tehotenský vankúš. Je vhodný k spánku s rastúcim bruškom, neskôr ako vankúš pri dojčení.

Šatka na dojčenie

Slúži na dojčenie pri potrebe súkromia, možno ním ľahko zakryť prsník. V prípade potreby možno bábätko šatkou zahaliť. Strih je prispôsobený na udržanie očného kontaktu s bábätkom.

Masážne pásy

Sú vhodné pre bábätká pri bolesti bruška či kolike. Pomocou tepla uľavujú od bolesti, jednoducho sa pripínajú okolo bruška bábätka.

Veľkosť (dĺžku) kojeneckého vankúša vyberajte s ohľadom na výšku vašej postavy a spôsob použitia.

 • Kojenecký vankúš do 160 cm - využijete ho predovšetkým pri dojčení
 • Kojenecký vankúš do 190 cm – využijete ho počas tehotenstva ako oporu pre bruško aj pri dojčení
 • Kojenecký vankúš nad 200 cm – vhodný predovšetkým pre mamičky s výškou nad 170 cm, ktoré chcú vankúš používať už v tehotenstve
TIP!

Pri dojčení bábätka môžete vyskúšať tiež dojčiace korále a ďalšie pomôcky pre kojenie.

Materiál kojeneckých vankúšov

Na trhu nájdeme najčastejšie 3 druhy výplní kojeneckých vankúšov:

 • PUR výplň z dutého vlákna – výplň sa skladá z drobných vločiek, vďaka čomu je vankúš príjemne mäkký a skvelo sa prispôsobí telu, je hypoalergénny, výhodou je tvárnosť, odolnosť materiálu a jeho jednoduché doplnenie, nevýhodou horšie polohovanie bábätka kvôli väčšej tvrdosti
 • Polyesterové guľôčky – ľahko sa tvarujú, sú hypoalergénne, jednoduché polohovanie bábätka, výhodou je nízka hmotnosť, možnosť jednoduchého prania a doplnenie, nevýhodou je postupná degradácia guľôčok a ubúdanie objemu
 • Pamäťová pena – krásne sa prispôsobí tvaru tela, je hypoalergénna a antibakteriálna, výhodou je nízka hmotnosť a bezkonkurenčná tvárnosť, dlhodobé ležanie však nie je zdravé pre vývoj chrbtice bábätka

Na výrobu poťahov sa najčastejšie používajú 2 druhy materiálu:

 • Bavlna – najrozšírenejší, príjemný, priedušný a prírodný materiál, hypoalergénny, ľahký na údržbu
 • Bambus – antibakteriálny, príjemný na dotyk a ľahký na údržbu

→ Väčšina poťahov na kojenecké vankúše je ľahko odnímateľná a je možné ju prať.

TIP!

Počas raného života vášho bábätka určite oceníte aj kvalitné cumlíky, kojenecké fľaše a odsávačky mlieka.

NUUROO Bobby Dojčiaci vankúš Train

NUUROO Bobby Dojčiaci vankúš

42 €
Posledný kus za túto cenu!

Dojčiaci vankúš od značky Nuuroo poskytuje optimálne pohodlie pre dieťa a správnu podporu pre mamičku. Je vyrobený z organickej bavlny a výplň je z recyklovaného polyesteru.

Tovar od predajcu MALL
-24%
Candide Multirelax dojčiaci vankúš jersey modrá

Candide Multirelax dojčiaci vankúš jersey

102,90 €
77,20 €
Posledný kus za túto cenu!

Patentovaný dojčiaci vankúš Multirelax od značky Candide má hneď niekoľko využití. Okrem toho, že je ideálny pomocník pri dojčení, tiež poskytuje maximálne pohodlie dieťaťu aj vám, keď dieťa položíte v optimálnej výške, v ktorej sa zmierni tlak na váš chrbát. Vankúš obsahuje praktické vrecká pre uloženie bezpečnostných nohavičiek.

Tovar od predajcu MALL
Tinéo Inteligentný dojčiaci vankúš 5v1

Tinéo Inteligentný dojčiaci vankúš 5v1

80,90 €
69,80 €
Posledný kus za túto cenu!

Inteligentný dojčiaci vankúš 5v1 od značky Tineo zaistí pohodlnú polohu a eliminuje neduhy počas tehotenstva (bolesť chrbta, napätia v dolnom brušku, ťažké nohy …). Celý set sa skladá z dvoch vankúšov, prvý o veľkosti 64 × 54 cm a druhý 33 × 32 cm.

Tovar od predajcu MALL
Aesthetic Viacúčelový valec pre bábätko a mamičku 150 cm - Minky - biela
4x

Aesthetic Viacúčelový valec pre bábätko a mamičku 150 cm - Minky - biela

33,90 €
32,60 €
Posledný kus za túto cenu!

Mäkučký viacúčelový valec od značky AESTHETIC je dlhý 150 cm a vyrobený z vysoko kvalitného bavlneného plátna. Valec je vhodný v období tehotenstva k polohovaniu rastúceho bruška, pri odpočinku a v spánku.

Tovar od predajcu MALL
Ceba Baby Vankúš na kojenie Cebuška PHYSIO Duo Dandelions

Ceba Baby Vankúš na kojenie Cebuška PHYSIO Duo

52,90 €
48,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Predstavujeme vám multifunkčný vankúš Cebuška DUO od značky Ceba. Konštrukcia má dve časti s rôznou výplňou. Prvá časť, ktorá slúži ako vankúš pod hlavu, je vyplnená mäkkým polyesterovým vláknom, pokrytým silikónom.V druhej, hlavnej a dlhšej časti sú mikroperly. Tento vankúšik si okamžite zamilujete vy aj vaše dieťatko.

Tovar od predajcu MALL
COSING Dojčiaci vankúš Sleeplease 195 cm - Mráčik
3x

COSING Dojčiaci vankúš Sleeplease 195 cm

29,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Dojčiaci vankúš Sleeplease značky Cosing je krásny multifunkčný mäkučký dojčiaci vankúš, ktorý využijete počas tehotenstva, alebo neskôr aj na kŕmenie/spinkanie Vášho bábätka. Poťah je snímateľný, prateľný. Dĺžka vankúša je 195 cm.

Tovar od predajcu MALL
-31%
Ingenuity Vankúš na dojčenie s hrazdičkou Hop Art 0m+

Ingenuity Vankúš na dojčenie s hrazdičkou Hop Art 0m+

47,90 €
32,70 €

Vankúš na kojenie Hop Art bol navrhnutý s pomocou Inštitútu pre podporu dojčenia (IBCLC), aby poskytoval prostredníctvom dizajnu Relax-Fit dokonalú podporu pre mamičky aj dieťatko. Vankúš spríjemní čas kŕmenia a jeho jednoduchý dizajn umožňuje vybrať si z rôznych polôh, ktorá je Vám a dieťatku najpohodlnejšie. Pomocou Breastside Reminder™ nezabudnete, z ktorého prsníka ste dojčili naposledy. Kŕmenie z plných pŕs podporuje najzdravší variant pre kŕmenie Vášho bábätka. Odnímateľná vrchná časť vankúša uľahčuje jeho čistenie, pretože ho možno jednoducho vložiť do práčky.

Tovar od predajcu MALL

Kojenecké vankúše

Rozhodli ste sa, aký vankúš na kojenie bude pre vás i bábätko najpohodlnejší?

Na Mall.sk ponúkame široký výber kojeneckých vankúšov mnohých overených značiek!

Veľký výber mäkučkých dojčiacich vankúšov tvaru C a multifunkčných vankúšov ponúka Candide. Kojenecké vankúše v pastelových farbách má k dispozícii Träumeland. Vybrať si môžete aj z ďalších kvalitných značiek, ako sú Cosing, Doomoo, Tinéo, a ďalšie.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné kojenecké vankúše.