Mikrosystémy

Mikrosystémy zaberajú len minimum miesta. Sú ľahké a vhodné pre ozvučenie menších miestností. Hodia sa pre prehrávanie CD, ale aj DVD či flash diskov. Samozrejme disponujú rádiom a mnohokrát aj ďalšími pokročilými funkciami. Ako vybrať mikrosystém? Poradíme vám!

Zobraziť viac

Mikrosystémy s CD

Mikrosystémy prehrávajúce CD nosiče. Skladby môžu byť uložené v moderných formátoch.

  + cenovo priaznivé - menej pokročilých funkcií
  + spravidla rádiový prijímač
  + široká podpora formátov hudby
  + Bluetooth (podľa modelu)

Mikrosystémy s DVD

Mikrosystémy s DVD prehrávajú disky DVD, CD nosiče a mnohokrát aj Blu-ray (podľa modelu).

  + široká podpora formátov hudby a videa - vyššia cena
  + Bluetooth (podľa modelu)
  + zvyčajne pripravené pre pripojenie domáceho kina

Bezdrôtové audio systémy

Bezdrôtové audio systémy sú jednoduché na manipuláciu a umožnia počúvanie hudby v akejkoľvek miestnosti domu bez nutnosti káblového prepojenia.

  + reproduktory je možné ovládať jednotlivo - vysoká cena
  + umožňujú ovládanie pomocou telefónu či tabletu
  + multiroom systém s nastavením rôznych zón
  + umožnia pripojiť aj domáce kino
  + vybavené radom pokročilých funkcií (Google Cast, USB Direct i.)
Info:

Reprosústavy umožňujú pripojenie s Blu-ray prehrávačom. Vďaka tomu môžete sledovať filmy v tej najlepšej kvalite s výborným zvukom.


Ako vybrať mikrosystém

Veľkosť zariadenia

 • Mikrosystémy ľahko umiestnite na policu. Pri výbere sa zamerajte na hmotnosť a rozmer prehrávača aj reprosústavy.

Zosilňovač

 • Zosilňovač je dôležitá súčasť, ktorá umožní zosilniť vstupný signál na vyššiu hodnotu (v dB - decibel) pre výstup bez skreslenia alebo straty kvality. Zosilňovač mikrosystému by mal mať výkon aspoň 20 Wattov.

Reprosústavy mikrosystému

 • Mikrosystémy môžu byť dvojpásmové (jeden reproduktor pre vysoké tóny, druhý pre nízke a basy), alebo trojpásmové, ktoré sú navyše doplnené o subwoofer, ktorý má na starosti veľmi nízke frekvencie. Stará sa teda samostatne o basovú zložku hudby. Ak sú pre vás basy zásadné, potom vyberte trojpásmový mikrosystém.

Výkon reproduktorov

Výkon reproduktorov (Watt) Veľkosť miestnosti
do 10 W Malá miestnosť do 15 m2, počúvanie z bezprostrednej blízkosti.
do 50 W Bežná veľkosť obytných miestností.
50 a viac W Ozvučenie veľkých sál, párty, večierkov.

*Tabuľka je len orientačná.

Ekvalizér

 • Ekvalizér umožní zmeniť výšky a basy podľa žánru. Dôležitý je najmä pre náročných poslucháčov, ktorí si chcú zvukový prejav mikrosystému prispôsobiť.

Konektivita mikrosystémov

 • USB vstup - pre pripojenie externých nosičov (napr. USB flash disk).
 • Podporované formáty - MP3, WMA, MPEG4, AAC, WAV, FLAC, AIFF, ALAC, a i.
 • Bluetooth - umožňuje spárovanie s ďalším zariadením.
 • Wi-Fi - pripojenie na domácu sieť.
 • Analógový vstup - 3,5 mm jack alebo cinch pre pripojenie ďalšieho zariadenia (TV, PC).
 • Slot pre pamäťovú kartu - možnosť prehrávania z pamäťovej karty.
 • HDMI konektor - pre modely prehrávajúci DVD.
 • Výstup pre subwoofer - doplnenie o subwoofer a pripojenie na domáce kino.

Doplnkové funkcie mikrosystémov

 • Rádiový prijímač - príjem rádiového signálu s automatickým ladením a uložením staníc.
 • Kazetová mechanika - niektoré modely sú doplnené o prehrávač audio kaziet.
 • Časovač vypnutia - sleep timer, automatické vypnutie.
 • Budík a hodiny - možnosť zobraziť na displeji hodiny a nastaviť budík.
 • Funkcia Bass Boost - zvýraznenie basov.
 • Displej - umožní prehľad o nastavení.

TIP!

TStále si s výberom mikrosystému neviete rady? Pozrite sa na podrobného sprievodcu Ako vybrať mikrosystém.

-42%
SENCOR SMC 4120B
27x

SENCOR SMC 4120B

110 €
63 €

CD mikrosystém zaujme elegantným hliníkovým vzhľadom a pýši sa konektivitou Bluetooth pre bezdrôtové prehrávanie hudby z telefónu alebo tabletu. Prehráva MP3 z USB, digitálny FM tuner s predvoľbami, LED displej, ekvalizér, celkový výkon 12 W, časovač vypnutia, audio vstup, USB výstup na dobíjanie, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
PANASONIC SC-PM250EC-S
239x

PANASONIC SC-PM250EC-S

115 €
99 €
Akcia

CD mikrosystém Panasonic SC-PM250EC-S ponúka technológiu Bluetooth pre jednoduché a bezdrôtové prehrávanie hudby z inteligentného zariadenia alebo tabletu. USB prehrávanie hudby (MP3), sýte basy a čistý zvuk, jednoduché ovládanie pomocou aplikácie, funkcia zvýraznenie basov, FM tuner s RDS, časovač vypnutia, budík, hodiny.

Tovar od predajcu MALL
PANASONIC SC-PM250BEG-S, strieborná/čierna
22x

PANASONIC SC-PM250BEG

130 €
120,99 €

CD mikrosystém disponuje DAB, DAB + tunerom pre počúvanie rozhlasových staníc v digitálnej kvalite a bez rušenia. Konektivita Bluetooth, prehráva MP3 z CD, USB vstupu, FM tuner s RDS, celkový výkon 20 W, funkcia zvýraznenie basov, časovač vypnutia, budík, hodiny, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
PANASONIC SC-PM602EG-K, čierna
6x

PANASONIC SC-PM602EG

189 €
Posledný kus za túto cenu!

CD mikrosystém naplní hudbou každý kút miestnosti a poteší DAB, DAB + tunerom pre počúvanie rozhlasových staníc v digitálnej kvalite. Prehráva MP3 z CD, USB vstupu, konektivita Bluetooth, digitálny FM tuner s RDS, výkon 2 × 20 W, funkcia Re-Master pre vylepšené prehrávanie MP3, slúchadlový výstup, hodiny, časovač vypnutia, budík, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
-32%
LG CM1560
111x

LG CM1560

99 €
67 €

CD mikrosystém LG CM1560 disponuje Bluetooth konektivitou pro bezdrôtové prehrávanie hudby z telefonu. Prehráva MP3 skladby z CD mechaniky alebo USB vstupu, digitálny FM tuner s funkciou RDS, ekvalizér, celkový výkon 10 W, AUX vstup, časovač vypnutia, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
Philips TAM8905, čierna
12x

Philips TAM8905, čierna

368,70 €
347,20 €

Ďalšie ponuky od 272 €

Perfektne ozvučí nielen vašu obývaciu izbu – moderný Bluetooth 4.2 mikrosystém Philips TAM8905 s WiFi a podporou Spotify Connect ponúka zvuk vo výbornej audiokvalite a RMS výkon 100 W. Vo výbave má CD mechaniku, USB pre nabíjanie aj prehrávanie, AUX In vstup, FM/DAB/DAB+ tuner a ladí aj internetové rádiá.  

Tovar od predajcu MALL
Philips TAM6805/10, čierna
11x

Philips TAM6805/10, čierna

256,20 €
248,90 €

Ďalšia ponuka za 214 €

Dizajn á la retro HiFi systémy ak tomu brilantný zvuk – výkonný a elegantný Bluetooth mikrosystém Philips TAM6805/10 vás rozhodne nesklame. Ponúka možnosť streamovania muziky cez Spotify Connect a WiFi pripojenie, prehrávanie CD diskov, reprodukciu hudby z USB zariadení aj zo zdroja zvuku pripojeného audio káblom. Výkon mikrosystému je 50 W, zvuk možno upraviť pomocou DSC režimov.

Tovar od predajcu MALL
-26%
BLAUPUNKT MS30BT EDITION, biela
41x

BLAUPUNKT MS30BT

133 €
97,99 €

CD mikrosystém prehráva CD-R/RW a podporuje formát MP3. Externé audio zariadenia možno káblom pripojiť cez 3,5 mm Aux vstup, USB, FM tuner s 30 predvoľbami, technológia Bluetooth pre bezdrôtové streamovanie hudby, slúchadlový výstup, linkový výstup, modro podsvietený LED displej, celkový výkon 40 W RMS, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
Thomson MIC200IBT, čierna
9x

Thomson MIC200IBT

119 €
116,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Zabudnite na depku, poďte sa baviť hudbou tiahnúce sa z prudko elegantného a technológiami našlapaného mikrosystému Thomson MIC-200IBT, ktorý sa pýši Bluetooth, AUX-In, CD mechanikou, USB portom pre prehrávanie aj nabíjanie, FM tunerom s RDS as 20 predvoľbami aj indukčným nabíjaním. Výkon prístroja je 50 W.

Tovar od predajcu MALL
Sharp XL-B517, čierna
1x

Sharp XL-B517

129 €
Posledný kus za túto cenu!

Prehrá bez problému klasické cédečka a na jedničku zvláda aj bezdrôtový streaming muziky – spoľahlivý Bluetooth 5.0 mikrosystém Sharp XL-B517 dostal do výbavy aj AUX In vstup, USB port s podporou MP3 súborov a FM RDS/DAB+ tuner. Systém zahŕňa dva externé reproduktory s drevenými skriňami a má 40 W celkový hudobný výkon.

Tovar od predajcu MALL
Denver MC-5220, čierna
22x

Denver MC-5220

53,90 €

CD mikrosystém DENVER MC-5220 prehráva hudbu z vertikálneho CD prehrávača s možnosťou naprogramovania prehrávania. Digitálny FM tuner s predvoľbami, LCD displej s podsvietením, vstup AUX, slúchadlový výstup, možnosť uchytenia na stenu, hodiny s budíkom, diaľkový ovládač.

Tovar od predajcu MALL
Philips TAM3205, čierna/strieborná

Philips TAM3205, čierna/strieborná

106,30 €
94,90 €

Krásne ozvučí vašu kanceláriu, pracovňu alebo pokojne aj spálnu – elegantný Bluetooth mikrosystém Philips TAM3205 so svojím pekným prevedením hodí kamkoľvek a priestor zaplní čistým zvukom so silnými basmi. RMS výkon celých 18 W Prístroj má CD mechaniku, FM tuner s RDS, AUX In vstup aj USB port pre prehrávanie aj pre nabíjanie mobilu.

Tovar od predajcu MALL

Mikrosystémy

Mikrosystémy ľahko umiestnite na policu a ozvučíte menšiu miestnosť. Obľúbenými modelmi sú mikrosystémy s DVD či mikrosystémy bez samostatných reproduktorov.

Mikrosystém bez reproduktorov

 • Mikrosystém bez reproduktorov je kompaktné zariadenie. Reproduktory sú súčasťou a nerušia vzhľad sústavy. Prezrite si Denon či Thomson.

Mikrosystém LG

 • LG ponúka mikrosystémy s DVD. Niektoré prehrávajú aj Blu-ray disky. Mikrosystémy vynikajú moderným dizajnom a vysokým výkonom. Systémy s Bluetooth sa v blízkosti samé okamžite pripoja k externému zariadeniu.

Mikrosystém Panasonic

 • Mikrosystémy Panasonic sú obľúbené pre priaznivú cenu. Majú kvalitný zvuk a umožňujú prehrávanie z externých zariadení aj pripojenie cez Bluetooth.

Mikrosystém Sony

 • Mikrosystémy Sony majú elegantný dizajn a špičkovú kvalitu zvuku. Oceníte modely s výstupom pre dobíjanie telefónu.

Mikrosystém Hyundai

 • Hyundai prichádza s radom výkonných mikrosystémov za priaznivú cenu. Pod značkou Hyundai nájdete aj mikrosystémy v populárnom retro vzhľade.

Minisystém

 • Minisystém je rozmerovo väčší ako mikrosystém. Výkonnejšie reproduktory umožnia ozvučenie aj veľkých miestností alebo menšieho bytu.