Drony čiže kvadrokoptéry spadajú do RC modelov so štyrmi motormi. Niektoré môžu mať tiež integrovanú kameru a robiť zábery či fotky z letu, niektoré majú nástavce pripravené pre pripojenie externej kamery či GoPro. Kvadrokoptéry ovládate pomocou ovládača alebo mobilného telefónu. Majú vlastnú batériu, preto sa pri výbere zamerajte aj na maximálnu dobu letu a čas nabíjania.

Zobraziť viac

Drony s kamerou

Najlacnejšie drony s kamerou stoja menej ako 115 eur. Nákladnejšie modely až 500 eur. Prémiové modely disponujú kamerou s rozlíšením 4K a stabilizáciou obrazu. Majú dosah až 1,5 km.

  + prepracovaný model - vyššia cena
  + nádherné fotografie a zábery z výšky - ťažší model, náročnejšie ovládanie
  + kamera s HD rozlíšením (podľa modelu)

Drony bez kamery

Najlacnejšie drony bez kamery kúpite už za menej ako 20 eur. Doba letu sa počíta v radoch niekoľkých minút. Modely môžu byť vybavené gyroskopom, senzorom pre rozpoznanie výšky, automatickým štartom či ukladaním smeru letu.

  + priaznivá cena - menej odolné (podľa modelu)
  + ľahšie a niekedy aj menšie
  + ľahké na ovládanie
  + výborné pre tréning začiatočníkov

Kamera pre dron

Dron je možné zakúpiť so vstavanou kamerou alebo len s držiakom na kameru. Potom je možné použiť inú digitálnu kameru či externú kameru a na kvadrokoptér ju dodatočne nainštalovať.

TIP!

Zábavu doma i vonku si užijete si užijete s RC modelom auta.


Ako vybrať dron

 • Kamera - rozlíšenie HD, Full HD i 4K. Čím vyššie rozlíšenie, tým lepšie snímky. Podstatná je tiež stabilizácia obrazu.
 • Ovládanie dronu - pomocou diaľkového ovládača alebo smartfónom alebo tabletom. RC modely dronov vyberajte s frekvenciou 2,4 GHz.
 • Dĺžka letu, dosah diaľkového ovládania - maximálna vzdialenosť, ktorú dron uletí. Drony s Bluetooth majú dosah približne 20 m, RC (riadený rádiovým signálom) dron aj 5 km.
 • Rýchlosť dronu - menším deťom kúpte dron s rýchlosťou do 10 km za hodinu. Prepracovanejšie modely lietajú okolo 60 km za hodinu.
 • Doba prevádzky - na jedno nabitie lietajú lacnejšie drony približne 6 minút. Prémiové modely lietajú asi 30 minút.
 • Materiál - detské drony sú obvykle z odolného plastu. Drahšie modely čiastočne z karbónu.

Letové režimy dronov

Prepracované modely umožňujú prepínať medzi automatickým letom a manuálnym riadením.

 • Follow me - dron nasleduje ovládač
 • Return home - návrat na miesto štartu
 • Course lock - samostatne letí po vytýčenej dráhe
 • Hover mode - vznášanie, zotrvanie v jednej polohe

Užitočné doplnky a funkcie dronov

 • Gyroskop - uľahčuje ovládanie
 • GPS - dron je schopný samostatného návratu
 • Barometer - udržuje výšku
 • Kompas - ľahká orientácia
 • LED osvetlenie - pre použitie v horších svetelných podmienkach
-52%
Fleg Dron/Ponorka s kamerou
44x

Fleg Dron/Ponorka s kamerou

46,10 €
21,90 €

Ďalšie ponuky od 17,90 €

Dron na diaľkové ovládanie s kamerou, ktorý lieta vo vzduchu a potápa sa vo vode. Zvláda ponor do hĺbky 2 metrov. Dron má kryty na vrtule pre bezpečnejšie lietanie a LED svetlá pre jednoduchšiu orientáciu vo vzduchu.

Tovar od predajcu MALL
-42%
Mac Toys Dron s kamerou - žltý
4x

Mac Toys Dron s kamerou - žltý

103,80 €
59,90 €

Dron sa môže ovládať ovládačom alebo aj pomocou aplikácie v telefóne. Dron lieta všetkými smermi, robí otáčky o 360 stupňov. Má funkciu One key return – vrátenie Drone na miesto vzletu, stabilizátor. Možno natáčať video a fotiť.

Tovar od predajcu MALL
REVELL Kvadrokoptéra 24107 Magic move (black)
2x

REVELL Kvadrokoptéra 24107 Magic move (black)

37 €

Unikátna koncepcia dronu od značky Revell. Vyhoďte Magic Mover do vzduchu a začnite magickú hru s priateľmi alebo samostatne. Magic Mover môžete riadiť akýmkoľvek smerom bez toho, aby ste sa dronu dotkli. Ten sa ovláda pomocou pohybov rúk. Kvadrokoptéra s protinárazovými senzormi a robustnou ochrannou klietkou.

Tovar od predajcu MALL
-36%
Mac Toys Svietiace levitujúce UFO
25x

Mac Toys Svietiace levitujúce UFO

34,60 €
21,90 €

Skvelé levitujúce UFO s gyroskopom je určené pre všetkých nadšencov do lietania. Aktivuje sa jednoduchým vyhodením do vzduchu a ďalej sa už ovláda pohybom ruky. Po stranách má UFO svetelný LED pásik, vďaka ktorému ho nikto nespustí z očí.

Tovar od predajcu MALL
QST RC dron - kvadroptéra QST2805
2x

QST RC dron - kvadroptéra QST2805

31,69 €

Dron na diaľkové ovládanie je mrštné lietadlo s vynikajúcimi letovými vlastnosťami. Je navrhnutý pre lietanie v interiéri i exteriéri a zábavu si s ním užijú začiatočníci i pokročilejší piloti. Funkcie: 6osí gyroskop pre stabilizáciu letu, ale i veľké manévre!

Alum online Lietajúce UFO dron pre deti

Alum online Lietajúce UFO dron pre deti

18 €

Technologicky vyspelý lietajúce dron UFO vyzerá, ako by prišiel z vesmíru. Lieta do všetkých strán, počas letu prerušovane blikajú farebné LED diódy. Deti aj dospelí ho milujú, pretože je s ním zábava.

Partner: Alum SK
DJI Mini 3 Pro (RC)

DJI Mini 3 Pro (RC)

1 044,36 €

Miniatúrne, mega-schopný dron – DJI Mini 3 Pro. Jedná sa o výkonný a dokonale kompaktný dron, ktorý váži ako 249 g. Tešiť sa môžete na vylepšené bezpečnostné prvky, špičkové technológie.

Partner: CZC.cz

Drony pre deti

Kvadrokoptéry zaistia veľa zábavy a vďaka kamere môžu zachytiť aj zábery z letu. Hodia sa aj na špeciálne akcie, ako svadby a oslavy, kde zachytia zábery oslávencov. Dron môžete ovládať diaľkovým ovládačom alebo priamo zo svojho telefónu.

Dron pre začiatočníkov

 • Všetky modely dronov pre deti sú vhodným dronom pre začiatočníkov. Osvojíte si techniku ovládania a čoskoro vášni dronov prepadnete. Potom je čas zakúpiť si prepracovanejší model. Dron pre začiatočníkov vyberajte od Buddy Toys či Rayline.

Dron s kamerou

 • Aj detský dron môže byť vybavený kamerou. Získate nádherné zábery a fotografie z výšky. Detské drony s kamerou vyberte u Syma či X-Site.

Mini dron

 • Mini dron ľahko zložíte do tašky alebo batohu. Je výborným spoločníkom na cesty a výlety. Vyberajte QST či Revell.

Mini dron s kamerou

 • Mini dron s kamerou je výborný na cesty, ľahko ho zabalíte. Je odolný a vhodný aj pre fotografov.

UFO dron

 • Najobľúbenejšími modelmi dronov sú modely pripomínajúce vesmírne lode alebo UFO.