Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Subwoofer je dôležitou súčasťou reprosústavy. Subwoofer reprodukuje zvuk s nízkou frekvenciou, a je teda basovou jednotkou. Vybrať môžete pasívny subwoofer bez zosilňovača alebo aktívny subwoofer. Pri výbere sa zamerajte na výkon, citlivosť a konštrukciu.

Zobraziť viac

Pasívny subwoofer

Má nízko-pásmový filter. Je potrebný zosilňovač s jeden a pol krát vyšším výkonom, než má akustický reproduktor.

  + minimálne skreslenie zvuku - bez spracovania a prevodu signálu
  + filtrovanie frekvencie - nutný nákup zosilňovača

Aktívny subwoofer

Zosilňovacia jednotka je už súčasťou zariadenia. Subwoofer stačí pripojiť k reprostústave.

  + filtrovanie frekvencie - nie je vhodný do auta
  + zosilnenie signálu - nevhodný do malých a uzavretých miest
  + jednoduché prepojenie so zvyškom reprosústavy

Bezdrôtový (Bluetooth) subwoofer

 • Aktívne aj pasívne subwoofery môžu byť pripojené bezdrôtovo pomocou Bluetooth. Ľahko sa spárujú s ostatným zariadením bez potreby otravných káblov. Často sa s nimi stretnete v moderných domácich kinách, v ktorých je aktívny bezdrôtový subwoofer ich súčasťou. V takom prípade je ale subwoofer pripojiteľný len k danej riadiacej jednotke domáceho kina.
Info:

Pre ozvučenie väčších miestností je vhodné začleniť subwoofer do stĺpovej reprosústavy.


Ako vybrať subwoofer

Subwoofery podľa konštrukcie

Typ vstupu/výstupu Využitie
Jack 3,5 mm Klasický audio jack pre slúchadlá.
USB port Môže byť použitý na prepojenie s PC a ďalšími zariadeniami.
RCA-Cinch Pre profesionálny prenos zvuku, minimálne skreslenie.
Sieťový kábel Pre pripojenie viacerých PC.
TIP!

Pre reprosústavu budete potrebovať najrôznejšie stojany a držiaky. Prezrite si ich.

Upresniť parametre
SkyShowtime zadarmo
Polk Audio HTS 12 Jamo S810SUB - rozbalené
Polk Audio HTS 12

Rozduňte svoje domáce kino hlbokými basmi, ktoré sú hlavnou prednosťou 12" subwoofera Polk Audio HTS 12 s patentovanou technológiou Power Port zaisťujúcou dokonalú odozvu hlbokých tónov. Prístroj sa pýši špičkovým zosilňovačom triedy D s výkonom 400 W, nízkopásmovým filtrom, RCA a LFE vstupmi.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
Rozbalené
Jamo S810SUB - rozbalené Jamo S810SUB - rozbalené
Jamo S810SUB - rozbalené

Subwoofer s možnosťou nastavenia deliacej frekvencie a fázového posunu. Jamo S810SUB dokáže vytvoriť vysoký akustický tlak 110 dB bez toho aby dochádzalo ku skresleniu. Basový 10palcový reproduktor a zosilňovač triedy D s výkonom 150 W poskytujú pôsobivé hlboké tóny pre domáce kino aj 2kanálové počúvanie hudby.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
AQ Tango 94 Jamo S810SUB - rozbalené
AQ Tango 94

Nadčasové prevedenie, česká výroba – kvalitné ozvučenie vašej domácnosti zaistí špičkový subwoofer AQ Tango 94 osadený zosilňovačom s autodetekciou signálu a tiež s možnosťou nastavenia citlivosti aj deliacou frekvenciou. Prístroj má basový reproduktor s alumíniovou membránou a bassreflexovou ozvučnicou.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
CR8S-XBT, čierna CR8S-XBT, čierna
CR8S-XBT, čierna

Subwoofer – aktívny, drôtový. Bluetooth pripojenie. Veľká 8" dynamicky vyvážená basová jednotka, výkon 200 W. Nízke frekvencie až 40 – 180 Hz.

môžete mať 06.12

Partner: CZC.cz
SkyShowtime zadarmo
SONOS Sub Mini CR8S-XBT, čierna
SONOS Sub Mini

Očarujúci dizajn, jedinečne silné basy tešiace vaše uši – štýlový bezdrôtový subwoofer SONOS Sub Mini si vás získa vzhľadom aj výkonom. Pripája sa cez WiFi alebo Ethernet port a pýši sa 2 zosilňovačmi triedy D a 2 ovládačmi smerujúcimi dovnútra, ktoré eliminujú riziko šumu skrine.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
JBL Stage A100P CR8S-XBT, čierna
JBL Stage A100P

Chcete si užívať muziku aj filmy s perfektným zvukom? Pripojte k audio zdroju vysoko výkonný aktívny subwoofer JBL Stage A100P a doprajte ušiam poriadne silné basové frekvencie. Reproduktor má ozvučnicu z 1,6cm MDF dosky, odnímateľnú kryciu mriežku, ovládacie prvky na zadnom paneli, dvojitý bassreflex a linkový/LEF vstup. Hudobný výkon je 150 W.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
SONOS Sub BSA SB 18MAL BS ACOUSTIC subbasová soustava
SONOS Sub

Jedinečný dizajn pripomínajúci moderné umelecké dielo, jedinečné silné basy tešiace vaše uši – štýlový bezdrôtový subwoofer SONOS Sub si vás získa vzhľadom aj výkonom. Pripája sa cez WiFi alebo Ethernet port a pýši sa 2 zosilňovačmi triedy D a 2 ovládačmi smerujúcimi dovnútra, ktoré eliminujú riziko šumu skrine. 

môžete mať 05.12

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
Klipsch R-101SW BSA SB 18MAL BS ACOUSTIC subbasová soustava
Klipsch R-101SW

Špičkový zvuk pre skutočných hudobných fajnšmekrov ponúka externý subwoofer R-101SW od americkej spoločnosti Klipsch. Reproduktor je osadený 10palcovou tepelne tvarovanou kryštalickou polymérovou basovou membránou a pýši sa plne digitálnym zosilňovačom. Pre silné basy bez skreslenia disponuje zadným Bassreflexom. Výkon je 150 až 300 W.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
BSA SB 18MAL BS ACOUSTIC subbasová soustava BSA SB 18MAL BS ACOUSTIC subbasová soustava
BSA SB 18MAL BS ACOUSTIC subbasová soustava

Pasivní subbasová soustava s kvalitním 18" reproduktorem LSN. Ozvučnice je vyrobena z 22mm hrubé překližky s vysoceodolnou epoxidovou povrchovou úpravou. Příkon RMS800 WPříkon MAX1600 WImpedance8 OhmFrekv. rozsah35–2500 HzCitlivost.

môžete mať 08.12 - 12.12

BSA SB 18PL-1600 BS ACOUSTIC subbasová soustava BSA SB 18PL-1600 BS ACOUSTIC subbasová soustava
BSA SB 18PL-1600 BS ACOUSTIC subbasová soustava

Pasivní subbasová soustava s 18" reproduktoremPříkon RMS800 WPříkon MAX1600 WImpedance8 OhmFrekv. rozsah35–1500 HzCitlivost (dB)103 dBVnější rozměry800×600×600 mmCelková hmotnost57.0000 kg.

môžete mať 08.12 - 12.12

SkyShowtime zadarmo
DENON Home Subwoofer BSA SB 18PL-1600 BS ACOUSTIC subbasová soustava
DENON Home Subwoofer

Silné a detailné basy dodá hudbe aj filmom elegantný bezdrôtový basový reproduktor Denon Home Subwoofer s 8palcovou membránou. Model je plne nastaviteľný cez aplikáciu HEOS a kompatibilný s produktmi Denon Home. Ľahko ho pripojíte cez WiFi alebo RJ-45 port a disponuje aj USB portom pre zapojenie USB flash disku.

môžete mať 05.12

Partner: MALL
Biamp CMSUB8 - stropný subwoofer BSA SB 18PL-1600 BS ACOUSTIC subbasová soustava
Biamp CMSUB8 - stropný subwoofer

CMSUB8 je subwoofer pre zabudovanie do sadrokartónového stropu. Výkon 2×80 W/8 Ohm ø246×97 mm, 50–200Hz. Má dve cievky a zabudovaný pasívny X-over filter. Vhodný pre nízkoimpedančné systémy.

môžete mať 06.12 - 07.12

Partner: Proeling.sk

Subwoofery

Či už vyberáte malý subwoofer do auta či väčší subwoofer k domácemu kinu, zrejme siahnete po aktívnom subwooferi. Stavte na preverené značky.

Malý subwoofer

 • Malý subwoofer je vhodné zaobstarať do auta alebo k PC. Vybrať môžete Samsung či Bose.

Aktívny subwoofer

 • Aktívny subwoofer je najobľúbenejším modelom subwooferov pre domácnosti. Integrovaný zosilňovač sa stará o presný prenos zvuku. Vybrať môžete Jamo, MAGNAT či SONOS.

Aktívny subwoofer k domácemu kinu

 • Domáce kino si môžete zostaviť vlastnými silami. Reprosústavu a subwoofer môžete vybrať podľa požadovaného výkonu a celok prepojiť. K domácemu kinu sa hodia subwoofery BST či IBIZA SOUND.

Subwoofer do auta

 • Subwoofer do auta doplní váš audio systém o kvalitné basy. Subwoofer môže byť v aute umiestnený v kufri alebo pod sedadlom. Do auta sa odporúča aktívny subwoofer s citlivosťou okolo 90 dB.