Subwoofer je dôležitou súčasťou reprosústavy. Subwoofer reprodukuje zvuk s nízkou frekvenciou, a je teda basovou jednotkou. Vybrať môžete pasívny subwoofer bez zosilňovača alebo aktívny subwoofer. Pri výbere sa zamerajte na výkon, citlivosť a konštrukciu.

Zobraziť viac

Pasívny subwoofer

Má nízko-pásmový filter. Je potrebný zosilňovač s jeden a pol krát vyšším výkonom, než má akustický reproduktor.

  + minimálne skreslenie zvuku - bez spracovania a prevodu signálu
  + filtrovanie frekvencie - nutný nákup zosilňovača

Aktívny subwoofer

Zosilňovacia jednotka je už súčasťou zariadenia. Subwoofer stačí pripojiť k reprostústave.

  + filtrovanie frekvencie - nie je vhodný do auta
  + zosilnenie signálu - nevhodný do malých a uzavretých miest
  + jednoduché prepojenie so zvyškom reprosústavy

Bezdrôtový (Bluetooth) subwoofer

 • Aktívne aj pasívne subwoofery môžu byť pripojené bezdrôtovo pomocou Bluetooth. Ľahko sa spárujú s ostatným zariadením bez potreby otravných káblov. Často sa s nimi stretnete v moderných domácich kinách, v ktorých je aktívny bezdrôtový subwoofer ich súčasťou. V takom prípade je ale subwoofer pripojiteľný len k danej riadiacej jednotke domáceho kina.

Info:

Pre ozvučenie väčších miestností je vhodné začleniť subwoofer do stĺpovej reprosústavy.


Ako vybrať subwoofer

Subwoofery podľa konštrukcie

Typ vstupu/výstupu Využitie
Jack 3,5 mm Klasický audio jack pre slúchadlá.
USB port Môže byť použitý na prepojenie s PC a ďalšími zariadeniami.
RCA-Cinch Pre profesionálny prenos zvuku, minimálne skreslenie.
Sieťový kábel Pre pripojenie viacerých PC.
TIP!

Pre reprosústavu budete potrebovať najrôznejšie stojany a držiaky. Prezrite si ich.

Jamo S808SUB biely
4x

Jamo S808SUB

250 Kč
229 Kč
Doprava zadarmo

Subwoofer s možnosťou nastavenia deliacej frekvencie a fázového posunu. Jamo S808SUB dokáže vytvoriť vysoký akustický tlak 108 dB bez toho aby dochádzalo k skresleniu. Basový 8-palcový reproduktor a zosilňovač triedy D s výkonom 100 W poskytujú pôsobivé hlboké tóny pre domáce kino a 2kanálové počúvanie hudby.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Polk Audio HTS 12 biely
5x

Polk Audio HTS 12

499 Kč
389 Kč
Doprava zadarmo

Rozduňte svoje domáce kino hlbokými basmi, ktoré sú hlavnou prednosťou 12" subwoofera Polk Audio HTS 12 s patentovanou technológiou Power Port zaisťujúcou dokonalú odozvu hlbokých tónov. Prístroj sa pýši špičkovým zosilňovačom triedy D s výkonom 400 W, nízkopásmovým filtrom, RCA a LFE vstupmi.

Tovar od predajcu MALL
Polk Audio HTS 10 čierny
2x

Polk Audio HTS 10

399 Kč
344 Kč
Posledný kus za túto cenu!

Rozkmitajte každučký atóm v miestnosti vďaka aktívnemu subwooferu Polk Audio HTS 10 s výkonom zabudovaného zosilňovača triedy D až 200 W. Prístroj má 10-palcový reproduktor s polypropylénovou membránou a je optimalizovaný metódou Kippel. Vo výbave nechýba RCA a LFE vstup, ovládanie a automatické spínanie.

Tovar od predajcu MALL
Jamo SUB 210 (Black)
24x

Jamo SUB 210

189 Kč
169 Kč
Doprava zadarmo
Posledný kus za túto cenu!

Aktívny subwoofer Jamo SUB 210 s priemerom reproduktora 203 mm a 200W vstavaným zosilňovačom. Prevedenie s Bass-reflex, automatické vypínanie/zapínanie, nastavenie deliacej frekvencie.

Tovar od predajcu MALL
Jamo C 912 SUB, čierny
4x

Jamo C 912 SUB

379 Kč
Doprava zadarmo

Inšpirovaný škandinávskym štýlom a mimoriadne výkonný – subwoofer Jamo C 912 SUB má 12palcový menič a ponúka maximálnu zaťažiteľnosť 400 W. Hneď po sprevádzkovaní vás čakajú mohutné basy, ktoré subwoofer vyžaruje dopredu. Vďaka portu WA-2 možno subwoofer prepojiť so zosilňovačom aj bezdrôtovo.

Tovar od predajcu MALL
Jamo C 910 SUB, čierny
1x

Jamo C 910 SUB

299 Kč

Inšpirovaný škandinávskym štýlom a mimoriadne výkonný – subwoofer Jamo C 910 SUB má 10palcový menič a ponúka maximálnu zaťažiteľnosť 300 W. Hneď po sprevádzkovaní vás čakajú mohutné basy, ktoré subwoofer vyžaruje dopredu. Vďaka portu WA-2 možno subwoofer prepojiť so zosilňovačom aj bezdrôtovo.

Tovar od predajcu MALL
AQ Tango 94
4x

AQ Tango 94

319 Kč
299 Kč
Doprava zadarmo

Nadčasové prevedenie, česká výroba – kvalitné ozvučenie vašej domácnosti zaistí špičkový subwoofer AQ Tango 94 osadený zosilňovačom s autodetekciou signálu a tiež s možnosťou nastavenia citlivosti aj deliacou frekvenciou. Prístroj má basový reproduktor s alumíniovou membránou a bassreflexovou ozvučnicou.

Tovar od predajcu MALL
BST FIRST-SA12SDSP2

BST FIRST-SA12SDSP2

467 Kč

Aktivní subbasová soustava s 12" reproduktorem vyrobena z 15mm překližky. Obsahuje zesilovač třídy D a 24bit DSP procesor s displejem a 96kHz vzorkovací frekvencí. Módy: Live, Music, DJ1, DJ2. Obsahuje stereo vstup (kombo konektor XLR /.

-22%
DENON DSW-1H čierny - zánovné

DENON DSW-1H - zánovné

709 Kč
547 Kč
Zánovné

Atraktívne prevedenie, ovládanie cez aplikáciu, záplava poriadne hlbokých basov – štýlový bezdrôtový subwoofer Denon DT DSW-1H krásne doplní vašu audiovýbavy, pomôže vytvoriť priestorový efekt u domáceho kina a poteší oči dizajnom s matným povrchom. Za kvalitou zvuku stoja dva 5,25 meniče a zosilňovač triedy D s výkonom 70 W.

Tovar od predajcu MALL
Hill audio SWA1510

Hill audio SWA1510

587 Kč
551 Kč
Akcia

Špičkový aktivní subwoofer s 15" reproduktorem s 3" kmitací cívkou a optimalizovaným magnetickým systémem poskytujícím velkou energetickou účinnost. Vestavěný zesilovač třídy D poskytuje působivý výkon s nejvyšší maximální.

-17%
SAMSUNG SWA-W500/EN
3x

SAMSUNG SWA-W500/EN

279 Kč
229 Kč
CASHBACK 30 EUR: po zakúpení tohoto produktu teraz dostanete 30 EUR späť. Ďalšie modely a informácie nájdete tu.

Bezdrôtový subwoofer s výkonom 130 W a 6,5" meničom prináša bohatý zvuk a hlboké basy. Elegantný čierny dizajn zaručí, že sa bude skvele hodiť do každej miestnosti. Tento prídavný subwoofer je určený pre použitie so Soundbar Samsung HW-S60T a HW-S61T.

Tovar od predajcu MALL

Subwoofery

Či už vyberáte malý subwoofer do auta či väčší subwoofer k domácemu kinu, zrejme siahnete po aktívnom subwooferi. Stavte na preverené značky.

Malý subwoofer

 • Malý subwoofer je vhodné zaobstarať do auta alebo k PC. Vybrať môžete Samsung či Bose.

Aktívny subwoofer

 • Aktívny subwoofer je najobľúbenejším modelom subwooferov pre domácnosti. Integrovaný zosilňovač sa stará o presný prenos zvuku. Vybrať môžete Jamo, MAGNAT či SONOS.

Aktívny subwoofer k domácemu kinu

 • Domáce kino si môžete zostaviť vlastnými silami. Reprosústavu a subwoofer môžete vybrať podľa požadovaného výkonu a celok prepojiť. K domácemu kinu sa hodia subwoofery BST či IBIZA SOUND.

Subwoofer do auta

 • Subwoofer do auta doplní váš audio systém o kvalitné basy. Subwoofer môže byť v aute umiestnený v kufri alebo pod sedadlom. Do auta sa odporúča aktívny subwoofer s citlivosťou okolo 90 dB.