Chcete si vyrábať jogurty podľa vlastnej chuti v pohodlí domova? Na tento účel boli vyvinuté domáce jogurtovače. Ako taký jogurtovač funguje, aké má funkcie a podľa akých parametrov vyberať? Poradíme vám!

Zobraziť viac
Ako funguje jogurtovač?

Jogurtovač je prístroj, ktorého hlavnou funkciou je tvorba ideálneho prostredia pre dozrievanie jogurtu, ktorého základ tvorí mlieko a jogurtová kultúra. Prísady jednoducho vložíte v téglikoch či pohároch do jogurtovača a za pár hodín je domáci jogurt na svete.

TIP!

Podobne ako jogurt si môžete ľahko pripraviť vlastnú zmrzlinu za pomoci zmrzlinovača alebo upiecť čerstvý voňavý chlieb v domácej pekárni.

Ako vybrať jogurtovač?

Jogurtovač vyberajte podľa objemu a počtu nádob jogurtovača, jeho výkonu, použitého materiálu a ďalších doplnkových funkcií.

Objem a počet nádob jogurtovača

Objem nádoby jogurtovača udáva, aké množstvo jogurtu je možné vyrobiť.

  • Jogurtovač s jednou nádobou - menej rozšírený, jogurt sa vyrába v jednej veľkej nádobe a potom sa dávkuje do téglikov či pohárikov pre uchovanie
  • Jogurtovač s viacerými nádobami - najrozšírenejší, jogurtovač priamo obsahuje tégliky či poháre, v ktorých jogurt zreje, a potom sa skladuje

Objem jogurtovača s jednou nádobou býva cca 1 liter.

→ Celkový objem jogurtovača s viacerými nádobami sa obvykle pohybuje medzi 1 - 2 litre. Počet nádob jogurtovačov sa líši, najčastejšie sa pohybuje medzi 6 - 14 ks s objemom 120 - 250 g.

Príkon jogurtovača

Príkon prístroja ovplyvňuje spotrebu elektrickej energie, ale aj čas výroby jogurtu. Zvyčajne platí, že čím vyšší je objem jogurtovača, tým vyšší je príkon.

→ Príkon sa udáva vo W (wattoch). Bežné jogurtovače majú príkon 20 - 30 W.


Praktické funkcie a doplnky jogurtovača

  • Displej - slúži na jednoduché ovládanie a pre prehľad o priebehu zrenia jogurtu
  • Veko - ideálne je veko z priehľadného materiálu, cez ktoré môžete pozorovať proces zrenia
  • Časovač - slúži na presné nastavenie požadovaného času zrenia
  • Automatické vypnutie - po dokončení procesu výroby jogurtu sa prístroj vypne
  • Zvukový alebo svetelný signál - upozorní na dokončenie procesu zrenia

Jogurtovač s funkciou výroby syrov

Niektoré druhy jogurtovačov možno zároveň využiť na výrobu syrov. Zvyčajne sa jedná o jogurtovače s vyšším príkonom.

Jogurtovač s nastaviteľnou teplotou

Jogurtovače s nastaviteľnou teplotou vám umožnia manuálne regulovať teplotu, v ktorej bude jogurt zrieť. Táto funkcia sa hodí najmä pre skúsenejších užívateľov. Pri nesprávnej regulácii jogurt poriadne nevyzreje, alebo naopak prezreje.

TIP!

V prípade potreby je možné dokúpiť bohaté príslušenstvo k jogurtovačom, v podobe náhradných pohárov, viečok a ďalších potrieb.

GUZZANTI GZ 705
139x

GUZZANTI GZ 705

35,45 €
33,90 €

Digitálny jogurtovač pre 7 pohárov s celkovým objemom 1,33 l v elegantnom nerezovom prevedení. Milovníci jogurtových výrobkov môžu s Jogurtovačom Guzzanti GZ 705 presne kontrolovať nastavenú teplotu, s čím pomôže LCD displej. Súčasťou balenia je Návod s receptami.

Tovar od predajcu MALL
-23%
Ariete ART 615 B-CHEESE
22x

Ariete ART 615 B-CHEESE

76,80 €
59,10 €
Posledný kus za túto cenu!

Výrobník syra a jogurtu s príkonom 500 W a kapacitou 2 litre, z ktorých získate 400 – 500 g syra. Ariete ART 615 B-CHEESE disponuje 6 programami a príslušenstvom na prípravu rôznych druhov syra a jogurtu. Vnútorný teflónový kôš je nepriľnavý a ľahko sa čistí.

Tovar od predajcu MALL
GUZZANTI jogurtovač GZ 706
3x

GUZZANTI jogurtovač GZ 706

42,30 €
37,60 €

Jogurtovač v elegantnom modernom vzhľade s celkovým objemom 1,2 litra. Guzzanti GZ 706 disponuje LCD displejom, 7 pohármi s viečkom a časovačom až na 12 hodín s automatickým vypnutím. Súčasťou balenia je český návod s receptami.

Tovar od predajcu MALL
-32%
SEVERIN jogurtovač JG 3518
4x

SEVERIN jogurtovač JG 3518

31 €
21 €
Výpredaj

Jogurtovač so 7 pohármi o objeme 150 ml a príkonom 13 W. jogurtovač JG 3518 je vybavený podsvieteným vypínačom, protišmykovými nožičkami a úložiskom pre kábel. Bez obsahu BPA.

Tovar od predajcu MALL
SEVERIN jogurtovač JG 3521

SEVERIN jogurtovač JG 3521

65 €
58 €

Jogurtovač so 7 pohármi o objeme 150 ml a príkonom 13 W. jogurtovač JG 3521 je vybavený automatickým vypnutím, LED displejom, protišmykovými nožičkami a úložiskom pre kábel. Tepelne izolovaný vonkajší plášť.

Tovar od predajcu MALL
Clatronic JM 3344
27x

Clatronic JM 3344

29,90 €

Ďalšia ponuka za 25,70 €

Prístroj na výrobu domácich jogurtov Clatronic JM 3344. Tento jogurtovač dokáže na jeden záťah až 1,1 l jogurtu, čo je dosť jogurtu aj pre veľkú rodinu. Vo výbave nájdete sedem pohárov s viečkami, takže ich pohodlne môžete ukladať do chladničky. Jogurtovač sa veľmi jednoducho ovláda len stlačením jedného tlačidla.

Tovar od predajcu MALL
-25%
Steba JM 2
55x

Steba JM 2

49,90 €
37 €
Výpredaj

Elektronický automatický jogurtovač Steba JM 2 s elegantným vzhľadom. Jogurtovač má 12 pohárov s viečkom a celkový objem je 2,4 litra. Pri behu svieti prevádzková kontrolka a veľmi užitočnou funkciou je časovač.

Tovar od predajcu MALL
GUZZANTI súprava pohárov GZ 7061
3x

GUZZANTI súprava pohárov GZ 7061

16 €

Súprava 7 pohárov na jogurt s viečkom. Guzzanti GZ 7061 disponujú objemom 170 ml, celkový objem všetkých 7 pohárov je 1,2 l.

Tovar od predajcu MALL
-22%
G3 Ferrari G10133 Fermento
8x

G3 Ferrari G10133 Fermento

26,10 €
20,20 €

Jogurtovač so 4 pohármi pre prípravu obľúbeného jogurtu. G3 Ferrari G10133 Fermento disponuje prevádzkovou teplotou 42 – 52 °C, kontrolkou funkcie a priehľadným vekom s rukoväťou. Jogurt je pripravovaný bez umelých prísad a konzervačných látok.

Tovar od predajcu MALL

Jogurtovače

Chcete si vyrábať vlastné čerstvé jogurty najrôznejších príchutí? Kúpte si vlastný jogurtovač na MALL.sk.

Vyberajte jogurtovače objemu 1 - 2 litrov, s ľubovoľným počtom nádob zo skla alebo plastu. Ponúkame jogurtovače značky Severin, Ariete, Steba, Kuvings, GUZZANTI a ďalších.

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii Lacné jogurtovače .