Chcete si vyrábať jogurty podľa vlastnej chuti v pohodlí domova? Na tento účel boli vyvinuté domáce jogurtovače. Ako taký jogurtovač funguje, aké má funkcie a podľa akých parametrov vyberať? Poradíme vám!

Zobraziť viac
Ako funguje jogurtovač?

Jogurtovač je prístroj, ktorého hlavnou funkciou je tvorba ideálneho prostredia pre dozrievanie jogurtu, ktorého základ tvorí mlieko a jogurtová kultúra. Prísady jednoducho vložíte v téglikoch či pohároch do jogurtovača a za pár hodín je domáci jogurt na svete.

TIP!

Podobne ako jogurt si môžete ľahko pripraviť vlastnú zmrzlinu za pomoci zmrzlinovača alebo upiecť čerstvý voňavý chlieb v domácej pekárni.

Ako vybrať jogurtovač?

Jogurtovač vyberajte podľa objemu a počtu nádob jogurtovača, jeho výkonu, použitého materiálu a ďalších doplnkových funkcií.

Objem a počet nádob jogurtovača

Objem nádoby jogurtovača udáva, aké množstvo jogurtu je možné vyrobiť.

 • Jogurtovač s jednou nádobou - menej rozšírený, jogurt sa vyrába v jednej veľkej nádobe a potom sa dávkuje do téglikov či pohárikov pre uchovanie
 • Jogurtovač s viacerými nádobami - najrozšírenejší, jogurtovač priamo obsahuje tégliky či poháre, v ktorých jogurt zreje, a potom sa skladuje

Objem jogurtovača s jednou nádobou býva cca 1 liter.

→ Celkový objem jogurtovača s viacerými nádobami sa obvykle pohybuje medzi 1 - 2 litre. Počet nádob jogurtovačov sa líši, najčastejšie sa pohybuje medzi 6 - 14 ks s objemom 120 - 250 g.

Príkon jogurtovača

Príkon prístroja ovplyvňuje spotrebu elektrickej energie, ale aj čas výroby jogurtu. Zvyčajne platí, že čím vyšší je objem jogurtovača, tým vyšší je príkon.

→ Príkon sa udáva vo W (wattoch). Bežné jogurtovače majú príkon 20 - 30 W.


Praktické funkcie a doplnky jogurtovača

 • Displej - slúži na jednoduché ovládanie a pre prehľad o priebehu zrenia jogurtu
 • Veko - ideálne je veko z priehľadného materiálu, cez ktoré môžete pozorovať proces zrenia
 • Časovač - slúži na presné nastavenie požadovaného času zrenia
 • Automatické vypnutie - po dokončení procesu výroby jogurtu sa prístroj vypne
 • Zvukový alebo svetelný signál - upozorní na dokončenie procesu zrenia

Jogurtovač s funkciou výroby syrov

Niektoré druhy jogurtovačov možno zároveň využiť na výrobu syrov. Zvyčajne sa jedná o jogurtovače s vyšším príkonom.

Jogurtovač s nastaviteľnou teplotou

Jogurtovače s nastaviteľnou teplotou vám umožnia manuálne regulovať teplotu, v ktorej bude jogurt zrieť. Táto funkcia sa hodí najmä pre skúsenejších užívateľov. Pri nesprávnej regulácii jogurt poriadne nevyzreje, alebo naopak prezreje.

TIP!

V prípade potreby je možné dokúpiť bohaté príslušenstvo k jogurtovačom, v podobe náhradných pohárov, viečok a ďalších potrieb.

 • Značka
  GUZZANTI
  ×
-18%
GUZZANTI GZ 705
141x

GUZZANTI GZ 705

35,45 €
28,90 €

Digitálny jogurtovač pre 7 pohárov s celkovým objemom 1,33 l v elegantnom nerezovom prevedení. Milovníci jogurtových výrobkov môžu s Jogurtovačom Guzzanti GZ 705 presne kontrolovať nastavenú teplotu, s čím pomôže LCD displej. Súčasťou balenia je Návod s receptami.

Tovar od predajcu MALL
GUZZANTI jogurtovač GZ 706
4x

GUZZANTI jogurtovač GZ 706

42,30 €
37,60 €

Jogurtovač v elegantnom modernom vzhľade s celkovým objemom 1,2 litra. Guzzanti GZ 706 disponuje LCD displejom, 7 pohármi s viečkom a časovačom až na 12 hodín s automatickým vypnutím. Súčasťou balenia je český návod s receptami.

Tovar od predajcu MALL
GUZZANTI súprava pohárov GZ 7061
3x

GUZZANTI súprava pohárov GZ 7061

16,60 €

Súprava 7 pohárov na jogurt s viečkom. Guzzanti GZ 7061 disponujú objemom 170 ml, celkový objem všetkých 7 pohárov je 1,2 l.

Tovar od predajcu MALL

Jogurtovače

Chcete si vyrábať vlastné čerstvé jogurty najrôznejších príchutí? Kúpte si vlastný jogurtovač na MALL.sk.

Vyberajte jogurtovače objemu 1 - 2 litrov, s ľubovoľným počtom nádob zo skla alebo plastu. Ponúkame jogurtovače značky Severin, Ariete, Steba, Kuvings, GUZZANTI a ďalších.

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii Lacné jogurtovače .