Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Vyberáte vysávač a neviete, ktorý je ten správny? Najskôr je potrebné uvedomiť si, ako často a akú plochu vysávate, potom je potrebné zvážiť, či využijete kombináciu vysávača a mopu alebo akumulátorový vysávač. Ako vybrať vysávač a čo ponúka trh?

Zobraziť viac

Typy vysávačov na trhu

Viete, že...?

k vysávaču môžete zakúpiť aj predľženú záruku? Po vypršaní štandardnej, obvykle 2ročnej záruky, si s prípadnými opravami nemusíte lámať hlavu.

Aký obsah sáčku/nádoby vysávača vybrať?

Aby ste počas vysávania nemuseli nádobu vyprázdňovať či vymieňať sáčok, zamerajte sa na ich obsah. Dôležitú rolu hrá veľkosť plochy, ale dôležitá je tiež miera znečistenia.

Vysávaná plocha Objem sáčku
do 60 m2 okolo 2 – 2,5 l
60 – 120 m2 3 – 4 l
100 a více m2 nad 4 l

Sací výkon a sací príkon vysávača

Nevidíte rozdiel medzi sacím výkonom a príkonom? Tieto dva parametre hrajú pri výbere zásadnú rolu a rozhodne neznamenajú to isté.

 • Sací výkon –hlavný parameter, ktorý udáva, ako kvalitne bude vysávač vysávať, NIE JE závislý na príkone
 • Sací príkonneurčuje výkonnosť vysávača, určuje jeho spotrebu
Věděli jste, že...

Dnes sa už vysávače s príkonom nad 900 W nevyrábajú, avšak neznamená to, že tie dnešné nie sú výkonné. Iba to znamená, že spotrebujú menej elektriny, než napríklad vysávače s 2000 W.

Hlučnosť vysávača

Hlučnost luxu je při výběru také klíčová, zvláště pokud bydlíte v bytě. Nejvíce hluku nadělají cyklonové vysavače, jež dosahují hlučnosti i přes 80 dB, nejméně naopak ty robotické, které se vejdou i pod 55 dB.

 • okolo 60 dB – tichšie vysávače, vhodné do bytov
 • okolo 70 dB – bežné vysavače
 • nad 80 dB – veľmi hlučné, obvykle cyklónové vysávače s vysokým sacím výkonom

Druhy filtrov vo vysávačoch

Ak chcete upratovať efektívne, je podstatný druh filtru vo vysávači, ktorý zachytí všetky drobné nečistoty a prach. Čo znamená HEPA a EPA filter a čo je to mikrofilter?

 • HEPA a EPA filter – pokročilé filtre vhodné pre alergikov, ktoré zachytia najjemnejšie častičky, čím vyššie je uvedené číslo, tým lepšia filtrácia (HEPA 12, HEPA 13, EPA 10, EPA 11)
 • Mikrofiletr – základný filter z molitánu
 • Umývateľný filter – filter stačí po vysávaní vybrať a umyť pod vodou
 • Vodný filter – častice sa zachytávajú vo vode, ktorú potom vylejete

Nástavce a príslušenstvo pre vysávače

Ku každému vysávaču môžete zakúpiť ďalšie príslušenstvo a sáčky do vysávačov. Aké trubice nájdete v balení a aké dokúpiť?

 • Turbokefka – vlastný motor pre vysokú saciu silu, napríklad na chlpy a drobné nečistoty, obvykle ho nájdete v balení drahších vysávačov či vysávačov vhodných na zvieracie chlpy
 • Štrbinová hubica – pre ťažko prístupné miesta, obvykle je k dispozícii v balení
 • Hubica na čalúnenie – vhodná na kreslá a pohovky, nájdete ju v balení
 • Podlahová trubica – vhodná na všetky typy tvrdých podláh, obvykle nie je súčasťou balenia
 • Univerzálna hubica – univerzálna hubica na všetky povrchy
Stále si neviete s výberom vysávače rady?

Pozrite sa na nášho podrobného sprievodcu Ako vybrať vysávač.

Upresniť parametre
Electrolux tyčový vysávač 700 Allergy EP71HB14UV Hoover vreckový vysávač TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 + záruka 5 rokov na motor
Electrolux tyčový vysávač 700 Allergy EP71HB14UV
AKCIA: Napíšte recenziu a získajte darček nerezovú termosku (po registrácii). Podmienky akcie nájdete TU
Tyčový vysávač 2 v 1 s Li-Ion batériou s dobou prevádzky až 50 minút. Electrolux 700 Allergy EP71HB14UV je vybavený cyklónovou technológiou, 5stupňovým filtračným systémom, umývateľným filtrom E12 a indikátorom nabíjania. Súčasťou balenia je hubica hubica BedProPowerUV+.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Výpredaj
Hoover vysávač XP81_XP25011 + záruka 5 rokov na motor Hoover vreckový vysávač TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 + záruka 5 rokov na motor
Hoover vysávač XP81_XP25011 + záruka 5 rokov na motor
MALL.SK Dni – Zľava 30 % na vybrané domáce spotrebiče značky HOOVER s kódom 24MDW4SK101 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 alebo do vypredania zásob)!
Hoover uvádza prvé vysávače, ktoré dosahujú maximálny výkon vo všetkých štyroch triedach – spotreba energie, účinnosť vysávania tvrdých podláh a kobercov a spätné prachové emisie. Navyše s nízkou hladinou hlučnosti 75 dB, pre bezsáčkové vysávače výnimočnou. Výkonná multicyklónová technológia Airvolution znižuje čas vysávania až o 50% vďaka vysokej a konštantnej sacej sile.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Výpredaj
Hoover vreckový vysávač TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 + záruka 5 rokov na motor Hoover vreckový vysávač TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 + záruka 5 rokov na motor
Hoover vreckový vysávač TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 + záruka 5 rokov na motor
MALL.SK Dni – Zľava 30 % na vybrané domáce spotrebiče značky HOOVER s kódom 24MDW4SK101 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 alebo do vypredania zásob)!
Vreckový vysávač na koberce a tvrdé podlahy s príkonom 700 W. Hoover TELIOS EXTRA LITE TXL20PET 011 je vybavený 3,5 l EPA vreckom pre menšiu frekvenciu výmeny. Súčasťou balenia je adaptívna hubica na všetky povrchy All Floors Adaptive, Mini Turbo hubica na zvieracie chlpy a integrované príslušenstvo.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Bosch vysávač pre suché i mokré sanie UniversalVac 15 Bosch vysávač pre suché i mokré sanie UniversalVac 15
Bosch vysávač pre suché i mokré sanie UniversalVac 15

Kompaktný a ľahký vysávač Bosch UniversalVac 15 pre suché i mokré sanie. Príkon 1000 W a objem nádržky je 15 l.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Makita 5 vreciek do vysávača P-72899 VC2512L Bosch vysávač pre suché i mokré sanie UniversalVac 15
Makita 5 vreciek do vysávača P-72899 VC2512L

5 vreciek do vysávača P-72899 VC2512L

môžete mať 22.04 - 23.04

Stihl Vysávač SE 62 Bosch tyčový vysávač BCH3K2801
Stihl Vysávač SE 62
Suché alebo mokré – všetko čo sa dostane vysávačom na suché a mokré vysávanie STIHL do cesty v dielňach, v priemyselných podnikoch alebo pri čistení budov, bez námahy „zhltnú“. O profesionálnu čistotu aj toho posledného kúta sa stará silná sacia sila a veľa praktických prvkov výbavy, ako je sér

môžete mať 22.04 - 23.04

Partner: motozahrada
Bosch tyčový vysávač BCH3K2801 Bosch tyčový vysávač BCH3K2801
Bosch tyčový vysávač BCH3K2801
MALL.SK Dni – Zľava 20 % na vybrané domáce spotrebiče značky Bosch s kódom 24MDW4SK82 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 alebo do vypredania zásob)!
Tyčový vysávač s odolnými a výkonnými akumulátormi Li-Ion pre dlhú prevádzkovú dobu a krátke nabíjanie. Bosch BCH3K2801 disponuje hubicou AllFlloor Power s LED svetlami pre rýchle upratovanie všetkých typov podláh vďaka flexibilnému kĺbu hubice. Sada príslušenstva pomôže upratať všetky nečistoty od podláh až po strop a aj vo vašom aute.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SENCOR SVC 45BK-EUE3 Bosch tyčový vysávač BCH3K2801
SENCOR SVC 45BK-EUE3

Vreckový vysávač850W eco motorom a termostatom, ktorý zabraňuje prehriatiu. Sencor SVC 45BK-EUE3 je vybavený filtráciou s 5 stupňami a indikátorom naplnenia vrecka. Pogumované kolesá uľahčujú pojazd a nepoškodzujú plávajúce podlahy.

môžete mať DNES

Partner: MALL
SENCOR SVC 45GR-EUE3 ETA tyčový vysávač Moneto II 4453 90000
SENCOR SVC 45GR-EUE3

Vreckový vysávač850W Eco motorom a termostatom, ktorý zabraňuje prehriatiu. Sencor SVC 45GR-EUE3 je vybavený filtráciou s 5 stupňami a s indikátorom naplnenia vrecka. Pogumované kolesá uľahčujú pojazd a nepoškodzujú plávajúce podlahy.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Gorenje SVC216FMLW ETA tyčový vysávač Moneto II 4453 90000
Gorenje SVC216FMLW

Tyčový vysávač 2 v 1 s Li-Ion batériou, ktorá poskytuje energiu až na 45 minút prevádzky. Gorenje SVC216FMLW je vybavený LED podsvietením, UP prevedením motora a HEPA filtráciou. Nádoba na nečistoty s objemom 0,5 litra.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
ETA tyčový vysávač Moneto II 4453 90000 ETA tyčový vysávač Moneto II 4453 90000
ETA tyčový vysávač Moneto II 4453 90000

Tyčový vysávač s 18V Li-Ion akumulátorom s dobou prevádzky až 40 minút. ETA Moneto II 4453 90000 ponúka 3 stupne sacieho výkonu, integrovanú elektrickú kefu pre maximálnu efektivitu sania a praktické kontrolné LED diódy na hubicu. Praktické rozmery a nízka hmotnosť umožňujú ľahké skladovanie a jednoduchú manipuláciu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL

Vysávače

Výber vysávača sa na dnešnom trhu zdá ako nadľudská úloha. Ako vybrať vysávač na zvieracie chlpy a podľa čoho sa riadiť, keď už nemajú vysávače energetický štítok?

Prečo vysávače už nemajú energetické štítky

Dnes už výrobca nemusí na vysávačoch udávať jeho spotrebu, resp. nemusí vysávače označovať energetickým štítkom. Prečo? Pretože každý výrobca testoval vysávač na spotrebu energie svojimi vlastnými metódami, a hodnoty na štítku teda v skutočnosti nesúviseli s reálnou spotrebou vysávača v bežnej domácnosti. Pri výbere musíte tento parameter oželieť, zamerajte sa ale na hlučnosť, sací výkon a kapacitu nádoby či sáčku. .

Vysávače na psie chlpy a pre zvieratá

Milovníci chlpatých domácich miláčikov majú vysávač ako svoju pravú ruku, preto sa výrobcovia vysávačov zamerali práve na ich domácnosti. Vyrábajú sa vysávače, ktoré sú vhodné na zvieracie chlpy. Obvykle sú označované ako „ Animal Care“ alebo „Pet Pro“. Tieto vysávače majú obvykle:

 • jemný HEPA či EPA filter
 • vysoký sací výkon
 • rotačná turbokefka v balení
 • hubica na čalúnenie v balení

Zobraziť viac

Vysávač s mopom 2v1

Ak chcete čo najviac zefektívniť upratovanie, zamerajte sa na vysávače 2 v 1. Tieto tyčové vysávače v sebe ukrývajú nádobu na prach a na vodu. Vysávač podlahu vysaje a následne vyčistí horúcou parou. Tieto vysávače sú tiež ideálne pre majiteľov domácich miláčikov.

Akumulátorový vysávač

Obťažujú vás pri vysávaní dlhé šnúrky k zásuvke? Akumulátorový vysávač stačí nabiť pomocou nabíjačky alebo káblu a vydrží až hodinu vysávania. Nevýhodou sú menšie nádoby na nečistoty (0,5 – 1 l).

Cyklónový vysávač

Princíp cyklónového vysávača je prostý. Vo vysávači sa vytvorí cyklón, pomocou ktorého sa všetky nečistoty a prach usadia na stenách a zostane iba čistý vzduch. Čím väčšou rýchlosťou sa vzduch do vysávača dostane, tým je odlúčenie prachu od vzduchu účinnejšie. V praxi to teda opäť znamená, že záleží predovšetkým na sacom výkone cyklónového vysávača.

Vysávač lístia využijete na jeseň

Viete, že mimo klasické domáce vysávače môžete zakúpiť aj vysávač na lístie? Akumulátorové alebo benzínové vysávače sa hodia hlavne na veľké záhrady pokryté stromami a na jeseň vám tento pomocník ušetrí drinu s vidlami a hrablami.

_____

^ Naspäť hore

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné vysávače.