Záhradné lehátka sú tým najlepším spoločníkom k zaslúženej vonkajšej relaxácii. Vďaka nim si čas na záhrade, terase alebo pri bazéne vychutnáte v maximálnom pohodlí. Podľa čoho vybrať ideálne záhradné lehátko? Poradíme vám!

Zobraziť viac

Ako vybrať záhradné kreslo alebo stoličku?

Pri výbere záhradného lehátka by ste sa mali zamerať na tieto základné parametre:

 • Materiál
 • Typy záhradných lehátok, doplnky

Materiál zahradných lehátok

 • Plastové ležadlá - najlacnejší variant, nízka hmotnosť a jednoduchá údržba, ľahká manipulácia, nevýhodou je pomerne rýchla degradácia materiálu, vhodná k príležitostnému sezónnemu využitiu
 • Kovové ležadlá - najčastejšie oceľ alebo hliník a ich zliatiny, v kombinácii s textilnou výplňou, veľmi odolný a stabilný, v prípade kvalitného ošetrenia proti korózii vyniká dlhou životnosťou, nízka hmotnosť a jednoduchá údržba, vhodná k pravidelnému využitie
 • Drevené ležadlá - vysoká stabilita, nosnosť i odolnosť, vyššia váha a horšie manipulácia, náročnejšie na údržbu, je potrebné ho pravidelne ošetrovať, vhodná k pravidelnému využívaniu
 • Ratanové ležadlá - obľúbený a trvanlivý materiál z Indonézie, odolný proti vlhku, vyššia životnosť ako drevo alebo plast, kvalitný materiál, vďaka nekompaktnému povrchu sa horšie udržuje, vhodné k pravidelnému využitiu
 • Ležadlá z umelého ratanu - ešte odolnejšie než klasický ratan, nízka hmotnosť a dlhá životnosť, stálofarebné, pružné, pomerne jednoduchá údržba, vhodná k pravidelnému využitiu
 • Teakové drevo - luxusný materiál, vysoká odolnosť proti všetkým vplyvom, vhodný do všetkých ročných období, vyššia cena, raz za čas vyžaduje údržbu teakovým olejom, vhodné na každodenné využitie lehátka
TIP!

Na záhradu patrí tiež kvalitné posedenie, akým sú záhradné kreslá a stoličky alebo stabilné zahradné stoly.

Typy záhradných lehátok

Na trhu nájdete niekoľko základných typov záhradných ležadiel, ktoré možno deliť podľa spôsobu prevedenia a typu využitia:

Zahradné lehátko pre dvoch

Záhradné lehátko ideálne pre spoločné chvíľky relaxácie. Disponuje dostatočnou nosnosťou (cca 200 kg) a rozmery (cca 200 × 140 cm) pre pohodlné ležanie v dvoch, niektoré typy sú opatrené kolieskami alebo strieškou.

Polohovacie záhradné lehátko

Multifunkčné lehátko možné jednoducho nastaviť do niekoľkých typov pozícií. Z lehátka možné vytvoriť tiež pohodlné kreslo. U niektorých typov sú polohovateľné aj opierky rúk a podhlavník. Môže byť opatrené kolieskami.

Skladacie lehátko

Vhodné na záhrady s nedostatkom miesta. Možno ho jednoducho zložiť. Praktické pri sezónnom využití.

Húpacie záhradné lehátko

Záhradné lehátko, ktorého konštrukcia je prispôsobená k hojdaniu.

Záhradné slnečné postele

Luxusné záhradné postele ponúkajú maximálny komfort pri relaxácii. Sú opatrené kvalitným matracom alebo polstrovaním, často tiež strieškou a kolieskami pre ľahšiu manipuláciu. Vhodné pre dve a viac osôb.

Opalovacie plážové lehátko

Lehátko jednoduchej a ľahkej konštrukcie, skladné, vhodné k častému prenášaniu. Ideálne na pláž k vode. Obvykle plastová, ľahká drevená alebo hliníková konštrukcia s textilným poťahom.

TIP!

K lehátku odporúčame zaobstarať ešte slnečník a box na polstry, v ktorom textílie bezpečne uskladníte.

Doplnky k záhradnemu lehátku

 • Polstrovanie - by malo byť ušité z kvalitného materiálu, odolávajúcom vode, vhodný a najčastejšie používaný materiál je polyester, je rýchloschnúci a vhodný pre vonkajšie použitie
 • Ručné opierky - slúžia k pohodlnému odloženiu lakťov
 • Podhlavník - slúži na zdravšie a pohodlnejšie opore hlavy, materiál textil
 • Kolieska - uľahčujú manipuláciu s lehátkom
 • Strieška - chráni pred slnečnými lúčmi aj drobným dažďom, niektoré typy sú otáčacie či naklápacie
 • Stolček - praktický doplnok pre odkladanie drobností (kniha, poháre a i.), Niektoré typy stolčekov možno sklápať alebo otáčať podľa potreby
Rojaplast BORNEO lehátko červená
27x

Rojaplast BORNEO lehátko červená

62 €
58,90 €

Záhradné polohovacie ležadlo z borovicového dreva. Látková poduška je vyplnená kvalitným molitanom pre príjemné posedenie.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast ASS COMFORT ležadlo antracit-čierna
6x

Rojaplast ASS COMFORT ležadlo antracit-čierna

196,90 €
187,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Ležadlo polohovacie (7 polôh) vám umožní ten najväčší relax na Vašej záhrade. Hliníková kostra s podlaketníkmi – eukalyptové drevo FSC. Textília 4×4m je odolná voči počasiu. Pre jednoduchý presun má ležadlo kolieska.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Ležadlo MELAS
13x

Rojaplast Ležadlo MELAS

196 €
186,90 €

Záhradné polohovacie ležadlo z lakovaného borovicového dreva. Možno dokúpiť ostatné komponenty do setu ako lavicu, stôl, kreslá či hojdačku.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Ležadlo ERA
29x

Rojaplast Ležadlo ERA

183 €
173,90 €

Záhradné polohovacie ležadlo z lakovaného borovicového dreva. Možno dokúpiť ostatné komponenty do setu ako lavicu, stôl, kreslá či hojdačku.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Bahama ležadlo grafit
202x

Rojaplast Bahama ležadlo grafit

30 €

Ľahké rozkladacie ležadlo. Rojaplast Bahama využijete pri relaxácii pri bazéne alebo na terase. Ideálne je tiež na cestovanie a camping. Lehátko jednoducho zložíte a uskladníte. Vyrobené z buku.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Ležadlo JAIPUR CAPPUCCINO
173x

Rojaplast Ležadlo JAIPUR

79 €
75,90 €

Ďalšie ponuky od 77,60 €

Praktické a elegantné ležadlo Jaipur s nastaviteľným komfortným operadlom. Jaipur sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti poškodeniu, nežiaducim účinkom, vlhkosťou alebo UV žiarením.

Tovar od predajcu MALL

Zahradné lehátka

Máte rozhodnuté, po akom type záhradného lehátka siahnete? Na Mall.sk ponúkame bohatú ponuku praktických a pohodlných záhradných lehátok! Nájdete u nás záhradné lehátka tiež lacno!

Veľký výber plážových a záhradných lehátok nájdete u Happy Green. Stabilné a kvalitné drevené lehátka ponúkajú Rojaplast, V-Garden aFieldmann. Túžite po záhradnej posteli? Hľadajte u Igotherm.

Zvážte tiež nákup zahradné hojdačky, hojdacie siete či záhradné lavice. K relaxácii priamo na vode iste využijete pohodlné nafukovacie lehátka.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné záhradné lehátka.