Slnečníky, markízy

Záhradný slnečník vám pomôže pohodlne prekonať aj tie najteplejšie letné dni na záhrade a poskytne potrebný tieň. Je výborným doplnkom k záhradnému posedeniu, ktoré vďaka nemu bude ešte útulnejšie.

Zobraziť viac

Na čo sa zamerať pri výbere slnečníka

 • Konštrukcia
 • Materiál
 • Tvar, veľkosť
 • Podstavec
 • Ďalšie funkcie naviac

Konštrukcia slnečníkov

Jednotlivé typy slnečníkov na trhu sa líšia predovšetkým podľa použitej konštrukcie .

Slnečník so stredovou tyčou

Najrozšírenejší, jednoduchý typ konštrukcie. Tyč je umiestnená uprostred slnečníka a možno ho ukotviť do niektorých typov záhradných stolov . Zvyčajne má stabilnú konštrukciu a dostupnú cenu.

Naklápací slnečník s bočnou tyčou a kĺbom

Slnečník je opatrený bočnou tyčou, ktorá neprekáža v priestore slnečníka. Vďaka kĺbu ho možno nakláňať podľa potreby horizontálne aj vertikálne.

Slnečník na balkón

Slnečník na balkón má menší rozmer než záhradný slnečník. Niektoré typy možno tiež naklápať. Dobre sa tiež hodí na cestovanie a využijete ho napríklad aj na pláži či pri jazere.

TIP!

Typ slnečníka vyberajte tiež podľa materiálu, dizajnu a ďalších funkcií zahradného nábytku.

Kovový vs. drevený slnečník

Materiál, z ktorého je vytvorená konštrukcia , je veľmi dôležitým faktorom, ktorý ovplyvní životnosť celého slnečníka. Najčastejšie sa jedná o drevo alebo kov.

 • Kovová konštrukcia - najrozšírenejší, obyčajne oceľ alebo hliník, kvalitné slnečníky majú konštrukciu zo zliatiny, opatrené antikoróznym náterom, lacnejšie slnečníky zvyčajne nemajú kovovú konštrukciu vysokej kvality
 • Drevená konštrukcia - menej častá a tiež menej praktická konštrukcia, použitá drevina je často odolná a pevný teak alebo dub, drevo vyžaduje väčšiu starostlivosť než kov
TIP!

Pri výbere sa sústreďte aj na použitý materiál samotného poťahu slnečníka. Ten by mal mať UV filter a byť vodeodolný . Ďalšie výhody sú vyššia gramáž látky a stálofarebnosť. Všeobecne platí, že čím tmavšiu farbu slnečník má, tým je náchylnejšia k blednutiu. Na trhu sú aj slnečníky s praktickými snímateľnými poťahmi , ktoré možno prať.

Tvar a veľkosť

 • Okrúhly slnečník - vhodný na zatienenie posedenia kruhového tvaru, použiť možno tiež slnečník v stave šesťuholníka alebo osemuholníka
 • Štvorcový slnečník - ideálny do symetrických priestorov, poskytuje dokonalý tieň aj v rohoch, pôsobí moderne a elegantne
 • Obdĺžnikový slnečník - vhodný na zatienenie balkónov, malých terás obdĺžnikového tvaru alebo posedenia s oválnymi a obdĺžnikovými stolmi, tiež sa hodí k zatieneniu zahradných lavíc či hojdacích sietí

Podstavec

Podstavce pre slnečníky sú dôležitou súčasťou, z dôvodu kvalitného upevnenia k zemi a zachovania dobrej stability aj pri nárazoch vetra.

Existuje mnoho druhov stojanov - žulové, plastové, kovové, naplniteľné vodou alebo pieskom a ďalšie. Pri výbere je potrebné riadiť sa informáciami u konkrétneho slnečníka, ktoré uvádza, aká má byť minimálna záťaž slnečníka, a priemerom tyče slnečníka.

Ďalšie užitočné funkcie slnečníka

Na trhu nájdete jednoducho riešené slnečníky, ale aj typy s prepracovanými technickými detailmi, ktoré uľahčia manipuláciu.

 • Možnosť nastavenia výšky - vďaka nej je možné nastaviť slnečník tak, aby poskytoval dokonalý tieň počas celého dňa
 • Ohybný kĺb - veľmi praktický, vďaka nemu môžete slnečník naklápať do strán a perfektne tak vykryť všetky dopadajúce lúče dopadajúce na záhradné stoličky a stôl
 • Klička k otváraniu - jednoduché, rýchle a elegantné otvorenie slnečníka
TIP!

V prípade, že potrebujete stabilne zatieniť väčšiu plochu, popremýšľajte o zaobstaraní markízy.

Doppler Malibu II 180 cm červená
180x

Doppler Malibu II 180 cm

15,10 €

Slnečník Doppler o priemere 180 cm, k dispozícii v niekoľkých farebných variantoch. Vďaka pevnej konštrukcii odolá aj silnejšiemu vetru.

Tovar od predajcu MALL
Aga Kryt na klasický slnečník 3 m

Aga Kryt na klasický slnečník 3 m

6,80 €

Vodeodolný ochranný kryt na slnečníky sa stredovou tyčou (na priemer Ø 300 cm), ktorý ochráni váš slnečník pred dažďom, slnkom, špinou, prachom a peľom, keď ho práve nepoužívate.

Partner: Aga24
Aga Kryt na klasický slnečník 4 m

Aga Kryt na klasický slnečník 4 m

8,90 €

Vodeodolný ochranný kryt na slnečníky sa stredovou tyčou (na priemer Ø 400 cm), ktorý ochráni váš slnečník pred dažďom, slnkom, špinou, prachom a peľom, keď ho práve nepoužívate.

Partner: Aga24
Rojaplast Markíza 5x3mm P4512 tm.šedá
15x

Rojaplast Markíza 5x3mm P4512 tm.šedá

297 €
284,90 €

Ďalšia ponuka za 228,80 €

Veľmi priestranná markízatmavo šedom prevedení s typickým zakončením, ktoré pomáha aj ako drobné tienidlo pred slnkom a dažďom. Výborne sa hodí na záhradu chatu či bytového vnútrobloku. Po konštrukčnej stránke sa skladá z oceľového zadného nosníka. Rojaplast Markíza 5×3mm P4512 tm.šedá pre pocit pohodlia i jednoduchú montáž.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Markíza 5x3mm P4510 BÉŽOVÁ
13x

Rojaplast Markíza 5x3mm P4510 BÉŽOVÁ

297 €
284,90 €

Veľmi priestranná markízabéžovom prevedení s typickým zakončením, ktoré pomáha aj ako drobné tienidlo pred slnkom a dažďom. Výborne sa hodí na záhradu chatu či bytového vnútrobloku. Po konštrukčnej stránke sa skladá z oceľového zadného nosníka. Rojaplast Markíza 5×3mm P4510 BÉŽOVÁ pre pocit pohodlia i jednoduchú montáž.

Tovar od predajcu MALL
Happy Green TUCSON slnečník antracit
17x

Happy Green TUCSON slnečník antracit

239,10 €

Závesný slnečník štvorcový Happy Green antracit, 3×3m. Otváranie slnečníka sa vykonáva kľučkou. 8 oceľových rebier. Stojan (súčasťou výrobku) je možné zaťažiť betónovými dlaždicami pre zvýšenie celkovej stability.

Tovar od predajcu MALL
-30%
MAKERS Slnečník Capri, 3 m, bočný, sivý
16x

MAKERS Slnečník Capri, 3 m, bočný, sivý

154,90 €
107,90 €

Ďalšia ponuka za 101,50 €

Akcia

Vonkajší slnečník Capri od značky MAKERS. Priemer plátna 300 cm. Krycia časť z vodeodolného polyesteru o 200 g. Obsahuje 8 nosných rebier z odolného hliníka. Ochrana proti slnečným lúčom UV30+. Integrované LED osvetlenie. Hmotnosť 22 kg.

Tovar od predajcu MALL
-28%
MAKERS Slnečník Havana, 2 m, stredový, svetlo šedý
14x

MAKERS Slnečník Havana, 2 m, stredový, svetlo šedý

34,90 €
24,90 €
Akcia

Vonkajší slnečník Havana od značky MAKERS. Priemer plátna 200 cm. Krycia časť z vodeodolného polyesteru 180 g. Obsahuje 6 nosných rebier z odolného hliníka. Ochrana proti slnečným lúčom UV30+. Priemer tyče 38 mm. Hmotnosť 4 kg.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Slnečník EXCLUSIVE boční, béžový
17x

Rojaplast Slnečník EXCLUSIVE boční, béžový

84 €

Skladací slnečník v polohovateľnom prevedení s tienidlami proti slnku a prípadným zrážkam. Skvele sa bude vynímať predovšetkým na záhrade. Roztváranie na otáčaciu kľučku zvládne aj úplný laik. Rojaplast Slnečník 300cm EXCLUSIVE NEPREMOKAVÝ béžový je vybavený aj stabilným podstavcom pre prípad silnejšieho vetra.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený
23x

Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený

43 €

Venkovní slunečník, který lze naklápět v závislosti na síle větru a slunečním svitu. Prostřednictvím otáčecí kličky lze polohovat požadovanou míru krytí. Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený s nosnou kovovou částí v odstínu antracitové barvy se výtečně hodí k zahradnímu posezení na chatě i pro večírky pod širým nebem.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast STANDART slnečník 4 m bordo
83x

Rojaplast STANDART slnečník 4 m

68 €
66 €

Záhradný slnečník kovovej konštrukcie s priemerom 4 cm. Ideálny slnečník pre vaše záhradné posedenie. Polyesterový (160g) poťah. Tento slnečník sa predáva bez podstavca.

Tovar od predajcu MALL

Slnečníky

Nemôžete sa dočkať, až budete mať slnečník na záhrade, balkóne alebo terase? Na Mall.sk vyberajte zo širokej ponuky záhradných slnečníkov! U nás máte možnosť zaobstarať slnečníky lacno!

Veľký výber kvalitných slnečníkov nájdete pri MAKERS. Vyberať môžete tiež Butlers, Dimenza, Fieldmann, Rojaplast.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné Slnečníky.