Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Mikroskop čiže drobnohľad vám umožní skúmať aj tie najmenšie detaily. Existujú profesionálne, hobby mikroskopy, školské drobnohľady alebo mikroskopy pre deti, ktoré chcú spoznať svet z inej perspektívy.

Zobraziť viac

Čo je mikroskop a ako funguje?

Mikroskop je optický prístroj, vďaka ktorému je možné sledovať detaily najrôznejších objektov vo zväčšenom meradle. Optický mikroskop funguje na princípe zväčšenia zorného uhla prostredníctvom zrkadiel alebo šošoviek a osvetlenia.

Info:

Na trhu sú k dostaniu tiež vreckové monokulárne ďalekohľady, ktoré sú vhodné pre turistiku alebo pri športe.

Ako vybrať mikroskop?

Pri výbere mikroskopu rozhodujú tieto parametre: druh ostrenia, typ hlavice a max. zväčšenie.

Spôsob ostrenia pri mikroskope

  • Stereoskopické mikroskopy – s ich pomocou vidíme obraz trojrozmerne
  • Presvetlovacie mikroskopy – slúžia na pozorovanie tenkých objektov za pomoci vody, sklíčka a podsvietenia

Tabuľka typu mikroskopu a bežného druhu osvetlenia:

Druh mikroskopu Optimálne zväčšenie
Presvetlovací mikroskop 400 – 800×
Stereoskopický mikroskop 10 – 40×

* Údaje v tabuľke sú len orientačné.

Mikroskop pre deti

  • Detský mikroskop je z plastu alebo kovu (odolnejší). Zvyčajne ho nájdete v predaji v sadách s bohatým príslušenstvom a vzorky na skúmanie. Mikroskopy rozvíja u detí vedecké myslenie aj poznatky a učia ich starostlivosti.

Školský mikroskop

  • Školský mikroskop je obvykle výkonnejší (so zväčšením min. 800×) a je vybavený krížovým stolíkom, vďaka ktorému sa skúmané predmety lepšie fixujú. Školský mikroskop možno zvyčajne napájať zo siete aj na batérie, a tak je možné vyraziť s ním aj do terénu.

Profi vs. hobby mikroskop

  • Hobby mikroskop má zvyčajne len základné funkcie a obmedzené schopnosti. Hlavica je častejšie monokulárna (na jedno oko) a mikroskop má nižšie maximálne zväčšenie, horšie ostrenie a halogénové osvetlenie.
  • Profesionálny mikroskop má presnejšie ostrenie, rad sprievodných funkcií a je pre neho zabezpečovaný profesionálny servis v prípade poruchy či v rámci pravidelnej údržby. Do tejto kategórie spadajú napr. laboratórne mikroskopy alebo polarizačné mikroskopy a iné.
Info:

Deti milujú hračky na pokusy a experimenty! Malým vedcom môžete domov zaobstarať detské laboratorium.

Upresniť parametre
Levenhuk LabZZ M101 Bresser mikroskop Junior Biotar 300x-1200x + ochranný kufrík
Levenhuk LabZZ M101

Detský mikroskop s až 640 × zväčšením a vstavaným spodným LED osvetlením. Súčasťou je aj experimentálna súprava pre prvé pokusy s pozorovaním dejov v mikrosvete.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Bresser mikroskop Junior Biotar 300x-1200x + ochranný kufrík Bresser mikroskop Junior Biotar 300x-1200x + ochranný kufrík
Bresser mikroskop Junior Biotar 300x-1200x + ochranný kufrík

Bresser mikroskop Junior Biotar 300×-1200× + ochranný kufrík so zväčšením 300× až 1200× sa ideálne hodí pre začiatočníkov v práci s mikroskopom. Liatinový stojan a kvalitná optika sú základom dobrého pozorovania. V balení nájdete mnoho príslušenstva. Vhodný pre deti od 8 rokov.

môžete mať 25.09

Partner: MALL
Celestron mikroskop KIT, 28 dielov v jednom kufri (44120) Bresser mikroskop Junior Biotar 300x-1200x + ochranný kufrík
Celestron mikroskop KIT, 28 dielov v jednom kufri (44120)

Mikroskop v sade pre jeho plné využitie, objavovanie a poznávanie sveta, ktorý nemôžeme vidieť voľným okom. Zväčšenie snímanej časti až 1200×. Vrátane príslušenstva – 28 ks

môžete mať 25.09

Partner: MALL
Kruzzel Mikroskop pre deti 1200x Kruzzel 19761 Kruzzel Mikroskop pre deti 1200x Kruzzel 19761
Kruzzel Mikroskop pre deti 1200x Kruzzel 19761

Len si predstavte, aké úžasné veci môžete objaviť pomocou mikroskopu. Ako vyzerá hmyz, pierko, obrázok z novín, list, váš prst, vlas alebo kryštáliky soli, keď ich priblížite? S mikroskopom odhaľujú predmety každodennej potreby svoje mikro tajomstvá a odhaľujú úžasné obrazy, ktoré boli predtým pre o

môžete mať 03.10

Partner: Aga24
Levenhuk Rainbow 50L Moonstone Kruzzel Mikroskop pre deti 1200x Kruzzel 19761
Levenhuk Rainbow 50L Moonstone

Obľúbený vzdelávací mikroskop s kvalitnou optikou vo sviežom dizajne. Maximálne zväčšenie až 800×. Sada obsahuje všetko potrebné pre prvé biologické pokusy.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Levenhuk Rainbow 2L Kruzzel Mikroskop pre deti 1200x Kruzzel 19761
Levenhuk Rainbow 2L

Biologický mikroskop s až 400× zväčšením. Rozsiahla sada so vzorkami a prípravkami pre prvé pokusy s mikroskopom

môžete mať DNES

Partner: MALL
Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope
Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope

Vreckový mikroskop disponuje až 100× až 150× zväčšením. Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope disponuje prídavným LED osvetlením, ktoré umožňuje kontrolovať pravosť bankoviek. Vďaka praktickému klipu je široko využiteľný. Napája sa 3× AAA batériami.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Levenhuk Discovery Artisan 128 Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope
Levenhuk Discovery Artisan 128

Digitálny mikroskop ponúka 20× až 500× zväčšenie. Levenhuk Discovery Artisan 128 je vybavený 5 Mpx digitálnym fotoaparátom a 3,5“ LCD obrazovkou. Manuálne ostrie v rozsahu od 0 mm do 150 mm. Potrebné osvetlenie poskytuje 8 jasných LED diód. Vhodné pre prácu s kovmi, klenotnícke práce či reštaurovanie umeleckých predmetov.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Levenhuk Zeno Cash ZC2 Pocket Microscope Levenhuk Zeno Cash ZC16 Pocket Microscope
Levenhuk Zeno Cash ZC2 Pocket Microscope

Vreckový mikroskop disponuje až až 60× zväčšením. Levenhuk Zeno Cash ZC2 Pocket Microscope disponuje prídavným LED osvetlením a UV svetlom, ktoré umožňuje kontrolovať pravosť bankoviek. Vďaka kompaktnému a ľahkému dizajnu sa ľahko prenáša. Napája sa batériami.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Verk 09030 LED Skladací vreckový lupa 5x 46mm Bresser mikroskop Junior 40x-1024x USB camera + ochranný kufřík

môžete mať 27.09 - 28.09

Bresser Biolux NV 20× -1280× Bresser mikroskop Junior 40x-1024x USB camera + ochranný kufřík
Bresser Biolux NV 20× -1280×

Šikovný biologický mikroskop so zväčšením až 1280× a zoomom je určený začiatočníkom. Bresser Biolux NV 20× –1280× je vybavený HD kamerou s rozlíšením až 1280 × 720 px, takže umožňuje robiť záznamy pozorovaných vzoriek. Nechýba integrované osvetlenie a praktický kufrík na prenášanie.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Bresser mikroskop Junior 40x-1024x USB camera + ochranný kufřík Bresser mikroskop Junior 40x-1024x USB camera + ochranný kufřík
Bresser mikroskop Junior 40x-1024x USB camera + ochranný kufřík

Viac než len klasický mikroskop, model Bresser 40X – 1024X je odolne spracovaný a vďaka kufríku sa ľahko prenáša. Má všestranné použitie a možno ho pripojiť k počítaču. Vhodný pre deti od 8 rokov.

môžete mať DNES

Partner: MALL

Mikroskopy

Mikroskopy pre deti a dospelých vyberiete pohodlne a lacno na MALL.sk. Ponúkame monokulárne aj binokulárne mikroskopy so zväčšením až 1000 ×.

Digitálny mikroskop

  • Digitálny mikroskop môžete prepojiť s počítačom. Obraz z mikroskopu sa tak premieta na obrazovku monitora a možno s ním ďalej pracovať. Zvyčajne sa s digitálnym mikroskopom stretnete u vybavenejších hobby modelov, niektorých školských typov či profesionálnych prístrojov.

Konfokálny mikroskop

  • Konfokálny mikroskop má oproti klasickému optickému mikroskopu vyššiu rozlišovaciu schopnosti. Pracuje za pomoci laserového lúča. Vďaka týmto lepším schopnostiam je vhodný najmä na štúdium povrchových vlastností materiálov, ich tvrdosti a na štúdium priestorových štruktúr buniek.

Elektrónový mikroskop

  • Elektrónový mikroskop je vylepšený svetelný mikroskop, ktorý využíva elektróny a elektromagnetické šošovky. Elektrónové mikroskopy môžu mať až 1 000 000 × efektívnejšie zväčšenie než klasické svetelné mikroskopy.