DVB-T antény

Evolveo Jade 1 LTE
74x

Evolveo Jade 1 LTE

46,50 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 39,99 €

Aktívna vonkajšia anténa pre príjem DVB-T/T2 signálu s LTE filtrom a ziskom 48 dBi. Prijímací uhol 360°, príjem v UHF/VHF pásme, anténa je pripravená pre príjem UHD/4K rozlíšenia, F-konektor, redukcia IEC female/F male, dĺžka anténneho kábla 10 m. Napájanie AC 220–240 V.

Tovar od predajcu MALL
Evolveo Xany 1 LTE
38x

Evolveo Xany 1 LTE

19,70 €
Doprava zadarmo

Elegantný izbová anténa so ziskom 50 dBi pre príjem televízneho DVB-T/T2 signálu. LTE filter eliminuje rušenie mobilnými operátormi. -Anténa je pripravená pre príjem UHD/4K rozlíšenia. Anténu možno napojiť buď prostredníctvom USB alebo zo siete pomocou adaptéra. TV vysielanie možno sledovať z notebooku pomocou USB tuneru.

Tovar od predajcu MALL
Philips SDV6222/12
255x

Philips SDV6222/12

38,90 €
Doprava zadarmo

Ďalšia ponuka za 23 €

Prenosná DVB-T anténa so zosilnením 13 dBi pre prvotriedny digitálny obraz a zvuk. Príjem HDTV / UHF / VHF / FM, nastaviteľné ovládanie zisku, vylepšený filter bráni rušeniu zo sieťou GSM, 180° rozsah otáčania a možnosť 90° náklonu.

Tovar od predajcu MALL
Evolveo HDO (aktívna vonkajšia DVB-T/T2 anténa)
176x

Evolveo HDO (aktívna vonkajšia DVB-T/T2 anténa)

43,80 €
Doprava zadarmo

Vonkajšia anténa pre príjem DVB-T/T2 signálu so ziskom 45 dB. Príjem v pásme UHF/VHF, vstavaný zosilňovač s externým napájaním, LTE filter eliminuje rušenie mobilnými operátormi, anténa je pripravená pre príjem UHD/4K rozlíšenie, otočný kĺb pre jednoduché nastavenie pozície.

Tovar od predajcu MALL
-33%
Meliconi AT 55 BLACK, televízna izbová anténa
29x

Meliconi AT 55 BLACK, televízna izbová anténa

50,80 €
33,70 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 23 €

Izbová DVB-T / T2 anténa so ziskom 55 dB a integrovaným LTE filtrom. Príjem Full HD kanálov, zosilňovač s funkciou potlačenia šumu, filter pre minimalizáciu rušenia nežiadúcimi signálmi. Možnosť napájania cez zásuvku, anténny kábel (5 V) alebo 12 V. Súčasťou balenia je AC / DC adaptér.

Tovar od predajcu MALL
Evolveo SHARK 35dB
595x

Evolveo SHARK 35dB

28,50 €
24,70 €
Doprava zadarmo

Aktívna vonkajšia anténa Evolve SHARK, vhodná pre DVB-T prístroje, vstavaný zosilovač 35dB s externým napájaním, možnosť montáže vo vertikálnej aj horizontálnej polohe a otáčanie o 360 stupňov, vodeodolný plášť, súčasťou balenia je aj montážna sada.

Tovar od predajcu MALL
GoGEN DA 888, izbová anténa
26x

GoGEN DA 888, izbová anténa

23 €
19,90 €
Doprava zadarmo

Ďalšia ponuka za 11 €

Aktívna izbová DVB-T/T2 anténa pre príjem televízneho a rozhlasového signálu so ziskom 32 dB a integrovaným LTE filtrom. Horizontálna i vertikálna polarizácia, integrovaný zosilňovač, ideálna vzdialenosť od vysielača do 50 km. Súčasťou balenia je anténny kábel s dĺžkou 130 cm a napájací adaptér s dĺžkou 140 cm.

Tovar od predajcu MALL
SENCOR SDA-502
10x

SENCOR SDA-502

23,99 €
Doprava zadarmo
Posledný kus za túto cenu!

Vodoodolná vonkajšia DVB-T2/T anténa so ziskom 20 dB a zabudovaným LTE filtrom. Zabudovaný výkonný nízkošumový zosilňovač, HD TV Ready, horizontálna i vertikálna polarizácia, 21 až 60 prijímaných kanálov, impedancia 75 Ω, odolná proti UV žiareniu, možnosť montáže na balkón alebo na stožiar. Pripojenie cez F-konektor (redukcia v balení)

Tovar od predajcu MALL
-27%
Meliconi AT 52, televízna izbová anténa
14x

Meliconi AT 52, televízna izbová anténa

45,20 €
32,90 €
Doprava zadarmo

Izbová DVB-T / T2 anténa so ziskom 52 dB a integrovaným LTE filtrom. Príjem Full HD kanálov, funkcia potlačenie šumu, filter pre minimalizáciu rušenia nežiaducimi signálmi. Možnosť napájania cez zásuvku alebo anténny kábel (5 V). Súčasťou balenia je AC / DC adaptér.

Tovar od predajcu MALL
Evolveo Xany 2C LTE
34x

Evolveo Xany 2C LTE

15,70 €

Ďalšia ponuka za 7 €

Elegantná izbová anténa so ziskom 41 dBI pre príjem digitálnej aj analógovej TV. LTE filter eliminuje rušenie mobilnými operátormi. Anténa je pripravená pre príjem UHD/4K rozlíšení, anténu možno napájať buď prostredníctvom USB alebo 230 V adaptéru. Anténu je možné prilepiť sadou priložených obojstranných 3M pások na stenu, nábytok alebo podstavec s prísavkou.

Tovar od predajcu MALL
-34%
VIVANCO TVA 500
63x

VIVANCO TVA 500

35,90 €
23,60 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 17 €

Vynikajúca vonkajšia DVB-T anténa s vysokým ziskom 42 dB. Ideálne pre príjem DVB-T alebo DVB-T2 vysielania v štandardnom či Full HD rozlíšení alebo pre príjem DAB. Napájanie antény je možné sieťovým adaptérom alebo pomocou DVB-T prijímača.

Tovar od predajcu MALL
Optex OPTIMA 3000
10x

Optex OPTIMA 3000

13 €
12 €

Ďalšia ponuka za 8 €

Izbová anténa so ziskom 36 dB vhodná pre príjem pozemného digitálneho signálu DVB-T v štandardnom (SD) a vysokom (HD) rozlíšení. Horizontálna alebo vertikálna polarizácia, 4G LTE filter, otočný regulátor zosilnenia, príjem UHF / VHF / FM, napájanie zo siete.

Tovar od predajcu MALL

Televízne antény

Televízne antény vyberajte podľa vzdialenosti od vysielača a ziskovosti antény. Tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény inštalujte izbovú anténu. Aké parametre sledovať, a prečo je jedno, či anténa podporuje DVB-T2?

Izbová anténa

Izbovú anténu využijete predovšetkým v mestách a tam, kde je dobrý signál, teda v blízkosti vysielača. V oblastiach s prílišnou hustotou obyvateľstva však nemusí fungovať správne. Ideálne je teda menšie mesto či predmestie. Izbové antény delíme na:

  • Pasívne - s vertikálnou polarizáciou, priame zapojenie.
  • Aktívne - vstavaný zosilňovač signálu, nutné napájanie.

Vonkajšia anténa

Vonkajšia anténa sa umiestňuje spravidla na strechu a je schopná prijať signál až na 100 km. U vonkajšej antény je najdôležitejším parametrom zisk a smerovosť. Čím väčšia anténa, tým väčší zisk (dB). Smerovosť je určená dĺžkou antény, čím dlhšia anténa s viacerými prvkami, tým prijíma signál z menšieho uhla. Využijete ju najmä v menších mestách či ďaleko od vysielača. Vonkajšie antény delíme na:

  • Smerové vonkajšie antény - nutné smerovať k vysielaču, signál UHF, dlhá úzka konštrukcia.
  • Antény "sito" - zachytávajú odrazený signál z rôznych smerov, vhodné tam, kde je horšie pokrytie.
  • Širokopásmové antény - pre príjem signálu nad rámec UHF.
  • Logaritmicko-periodické antény - pre príjem signálu nad rámec UHF, nižšia ziskovosť.

Akú televíznu anténu vybrať pre digitálny príjem?

Do miest v blízkosti vysielača alebo tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény, vyberte izbovú anténu. Do miest s dobrým signálom inštalujte na strechu vonkajšiu smerovú anténu. Pri horšom signále vyberte anténu typu sito alebo aktívnu anténu so zosilňovačom signálu.

Parametre TV antény

Typ vstupu/výstupu Využitie
Jack 3,5 mm Klasický audio jack pre slúchadlá.
USB port Môže byť použitý na prepojenie s PC a ďalšími zariadeniami.
RCA-Cinch Pre profesionálny prenos zvuku, minimálne skreslenie.
Sieťový kábel Pre pripojenie viacerých PC.

Rozdiel medzi DVB-T2 a DVB-T anténou

  • Anténa slúži iba ako zachytávač signálu. Pre jeho spracovanie slúžia televízie či set-top-box. Anténa zachytí teda oba signály a nemusíte si kupovať špeciálnu pre DVB-T2.

TV anténa pre slabý signál

  • Aktívna anténa sa odporúča ako TV anténa pre slabý signál. Má vstavaný zosilňovač signálu a pomáha v mieste, kde nie je dobré pokrytie. Pre inštaláciu na strechu sú vhodné vonkajšej antény typu sito.

TV anténa pre 4K/UHD rozlíšenie

  • Antény spravidla UHD/4K rozlíšenie podporujú. Rozhoduje teda predovšetkým konečný prijímač (TV), ktorý túto podporu musí tiež mať.