Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Vstavané umývačky riadu

Umývanie riadu v umývačke ušetrí veľa času i energie. Na trhu nájdete niekoľko typov umývačiek riadu podľa spracovania. Jedným z nich sú elegantné vstavané umývačky, ktoré dokonale zapadnú do vašej kuchynskej linky. Ako vybrať tú správnu vstavanú umývačku?

Zobraziť viac

Aké sú výhody vstavanej umývačky?

V čom spočívajú hlavné výhody vstavanej umývačky oproti klasickým typom umývačiek a čo môže byť naopak komplikáciou?

Výhody a nevýhody vstavanej umývačky

+ elegantná a nenápadná - vyššie celkové prevádzkové náklady
+ nenaruší dizajn kuchyne
TIP!

Na trhu nájdete aj voľne stojace umývačky riadu, ktoré možno umiestniť takmer kamkoľvek, alebo kompaktné stolné umývačky, ktoré sa hodia do menších domácností.

Druhy vstavaných umývačiek

Vstavané umývačky sa delia na 2 základné typy podľa umiestnenia ovládacieho panelu:

  • Umývačka so skrytým ovládacím panelom - ovládací panel je umiestnený na vrchnej strane dvierok, na kuchynskej linke nie je viditeľný
  • Umývačka s viditeľným ovládacím panelom - panel je na kuchynskej linke viditeľný, zvyšná časť umývačky je ukrytá pod kuchynskými dvierkami
Info:

Na trhu najčastejšie narazíte na 2 druhy umývačiek podľa rozmerov. Vstavané umývačky riadu šírky 45 cm a vstavané umývačky riadu šírky 60 cm. Šírku vyberajte podľa priestorových možností a potrebného objemu umývačky.

Energetické parametre vstavanej umývačky

Energetická trieda umývačky úzko súvisí so spotrebou umývačky. Na trhu nájdete umývačky triedy A - A +++. Konkrétne údaje nájdete na každom výrobku, ktorý je opatrený energetickým štítkom.

Typ umývačky Počet sád riadu
Úzka umývačka(do 45 cm) až 10
Štandardná umývačka(do 60 cm) 12 – 14

Hlučnosť

Hlučnosť umývačky sa pohybuje medzi 40 - 60 dB (decibely), komfortná je hlučnosť do 50 dB.

Info!

Aby umývačka fungovala efektívne a zachovala si dlhú životnosť, je potrebné zabezpečiť kvalitné príslušenstvo pre umývačky a prostriedky do umývačky.

Upresniť parametre
Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop Electrolux vstavaná umývačka riadu 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L + záruka 10 rokov na motor
Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop

Vstavaná umývačka v energetickej triede E so 6 umývacími programami pre 13 súprav riadu. Bosch SMV4HVX37E disponuje voliteľnou funkciou pre prídavné sušenie a šikovným vzdialeným ovládaním umývačky pomocou aplikácie Home Connect. Funkcia Obľúbený program prináša vlastné kombinácie programu a prídavné funkcie jedným dotykom.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Whirlpool WIO 3O540 PELG + záruka 10 rokov na motor vypúšťacieho čerpadla Electrolux vstavaná umývačka riadu 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L + záruka 10 rokov na motor
Whirlpool WIO 3O540 PELG + záruka 10 rokov na motor vypúšťacieho čerpadla
AKCIA: Získajte darček v hodnote až 170 € za kúpu vybraného spotrebiča Whirlpool (po registrácii, platí 1. 4. – 31. 5. 2024). VIAC TU

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede B s náplňou 14 súprav riadu a 10 programami. Whirlpool WIO 3O540 PELG disponuje senzorovým programom, ktorý monitoruje stupeň znečistenia vody a na základe toho upravuje priebeh programu tak, aby spotreba vody aj energie bola čo najnižšia.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Electrolux vstavaná umývačka riadu 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L + záruka 10 rokov na motor Electrolux vstavaná umývačka riadu 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L + záruka 10 rokov na motor
Electrolux vstavaná umývačka riadu 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L + záruka 10 rokov na motor

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede D s kapacitou 13 súprav riadu a 8 programami. Electrolux 700 AirDry GlassCare PRO EEG47300L disponuje technológiou AirDry, ktorá na sušenie riadu využíva prirodzenú cirkuláciu vzduchu, a intuitívnym ovládaním QuickSelect.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
CONCEPT MNV6760 ETA vstavaná umývačka 239790001D
CONCEPT MNV6760

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede F pojme 6 jedálenských súprav. Umývačku Concept MNV6760 možno plne integrovať do kuchynskej linky, alebo ju využiť aj ako voľne stojacu na linku. Jej výhodou sú práve kompaktné rozmery ideálne do malých kuchýň.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
ETA vstavaná umývačka 239790001D ETA vstavaná umývačka 239790001D
ETA vstavaná umývačka 239790001D

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E a so šírkou 59,8 cm s kapacitou 12 súprav riadu a LED displejom. ETA 239790001D disponuje funkciou Auto Open, ktorá automaticky otvorí dvere spotrebiča po dokončení umývacieho cyklu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
MORA IM 535 ETA vstavaná umývačka 239790001D
MORA IM 535

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 9 súprav riadu, 6 programami a 2 košmi. Mora IM 535 disponuje samočistiacim filtrom, úsporným ECO programom, zvukovou signalizáciou konca umývania a funkciou Total Aqua Stop proti pretečeniu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Beko vstavaná umývačka DIS35023 Gorenje vestavná myčka GV672C61 UltraClean + záruka 15 let na invertorový motor
Beko vstavaná umývačka DIS35023

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 10 súprav riadu a 5 programami. Beko DIS35023 disponuje LED displejom, priamou voľbou programov DirectAccess, LED signalizáciou prevádzky na podlahu, funkciou odloženého štartu a ochranou proti pretečeniu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Beko vstavaná umývačka riadu DIN34320 Gorenje vestavná myčka GV672C61 UltraClean + záruka 15 let na invertorový motor
Beko vstavaná umývačka riadu DIN34320

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E so šírkou 60 cm, náplňou 13 sád riadu a 4 programami. Beko DIN34320 je vybavená odloženým štartom, pevným horným košom a Aquasafe. Samonastavovacie pánty na dvere s hmotnosťou 3 – 6 kg.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Gorenje vestavná myčka GV672C61 UltraClean + záruka 15 let na invertorový motor Gorenje vestavná myčka GV672C61 UltraClean + záruka 15 let na invertorový motor
Gorenje vestavná myčka GV672C61 UltraClean + záruka 15 let na invertorový motor

Vestavná myčka nádobí v energetické třídě C o šířce 59,8 cm s náplní 14 sad nádobí a 7 mycími programy. Gorenje GV672C61 UltraClean disponuje indikátorem konce mytí a má ochranu proti přetečení Total AquaStop.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Candy CDIH 2D949 Gorenje vstavaná umývačka GV663C60 UltraClean + záruka 15 rokov na invertorový motor
Candy CDIH 2D949

Plne integrovaná vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E so šírkou 45 cm, kapacitou 9 súprav riadu a 7 programami. Candy CDIH 2D949 ponúka tichý chod Silent Plus, funkciu odloženého štartu až o 23 hodín, umývanie s polovičnou náplňou a prehľadný digitálny displej.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Gorenje vstavaná umývačka GV663C60 UltraClean + záruka 15 rokov na invertorový motor Gorenje vstavaná umývačka GV663C60 UltraClean + záruka 15 rokov na invertorový motor
Gorenje vstavaná umývačka GV663C60 UltraClean + záruka 15 rokov na invertorový motor

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede C so šírkou 59,8 cm s náplňou 16 sád riadu a 8 umývacími programami. Gorenje GV663C60 UltraClean disponuje indikátorom konca umývania a má ochranu proti pretečeniu Total AquaStop.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Beko vstavaná umývačka DIS35020 Gorenje vstavaná umývačka GV663C60 UltraClean + záruka 15 rokov na invertorový motor
Beko vstavaná umývačka DIS35020

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 10 súprav riadu a 5 programami. Beko DIS35020 disponuje LED displejom, dotykovým ovládaním, funkciou odloženého štartu až o 9 hodín, umývaním s polovičnou náplňou, funkciou Extra sušenie a 2 samostatnými sprchovacími ramenami.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL

Vstavané umývačky

Túžite po modernej vstavané umývačke?

Na Mall.sk vyberajte z širokej ponuky vstavaných umývačiek overených výrobcov!

Vstavané umývačky Bosch

Umývačky Bosch disponujú špeciálnou funkciou TurboSpeed pre rýchle použitie. Za pomoci predhriatej vody umyjú riad už za 20 minút.

Vstavané umývačky Electrolux

Electrolux ponúka jedinečnú funkciu ComfortLift®, vďaka ktorej môžete zdvihnúť spodný kôš na riad do pohodlnej pracovnej polohy. Výrazne tak zjednoduší vkladanie aj vykladanie riadu.

Vstavané umývačky Gorenje

Gorenje ponúka u vstavaných umývačiek MultiClack systém, ktorý umožní pohodlne upraviť umývacie koše a zaistiť tak priestor aj pre umývanie väčších kusov riadu.

Vyberajte aj z ďalších značiek, ako sú Beko, Whirlpool, Concept, Mora, Candy, AEG, Siemens a mnoho ďalších.

Inštalácia vstavanej umývačky

Inštalácia vstavanej umývačky pozostáva z 3 základných krokov:

  • Pripojenie vody - prívodná hadica sa naskrutkuje na vývod v zadnej časti umývačky
  • Pripojenie odpadu - odpadová hadica sa pripojí na sifón odpadu
  • Zapojenie do elektrickej siete - napätie v sieti sa musí zhodovať s napätím požadovaným v návode

Zvládnem sám inštaláciu vstavanej umývačky?

Pokiaľ máte už skúsenosti so zapájaním spotrebiča do elektrickej, odpadovej a vodovodnej siete, nebude pre vás inštalácia vstavané umývačky veľký problém. Ak si nie ste istí, nechajte umývačku nainštalovať odborníkmi.

Je potrebné dokúpiť k inštalácii ďalšie príslušenstvo alebo je súčasťou balenia?

  • Prívodná a odpadová hadica je zvyčajne súčasťou balenia.
  • Dĺžka oboch typov hadíc sa pohybuje medzi 1,5 - 2 m. Ak potrebujete dlhšiu hadicu, budete ju musieť dokúpiť zvlášť.
  • Ak sifón odpadu nemá potrebný vývod, je potrebné dokúpiť nový sifón odpadu s vývodom.

Pre dokonalé umývanie riadu je potrebné zakúpiť prostriedky do umývačky.

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii Lacné vstavané umývačky riadu.
Ponuku našich zľavneného produktov nájdete v kategórii vstavané umývačky riadu výpredaj
Produkty v akcii nájdete v kategórii vstavané umývačky riadu akcia.