Vstavané umývačky riadu

Umývanie riadu v umývačke ušetrí veľa času i energie. Na trhu nájdete niekoľko typov umývačiek riadu podľa spracovania. Jedným z nich sú elegantné vstavané umývačky, ktoré dokonale zapadnú do vašej kuchynskej linky. Ako vybrať tú správnu vstavanú umývačku?

Zobraziť viac

Aké sú výhody vstavanej umývačky?

V čom spočívajú hlavné výhody vstavanej umývačky oproti klasickým typom umývačiek a čo môže byť naopak komplikáciou?

Výhody a nevýhody vstavanej umývačky

+ elegantná a nenápadná - vyššie celkové prevádzkové náklady
+ nenaruší dizajn kuchyne
TIP!

Na trhu nájdete aj voľne stojace umývačky riadu, ktoré možno umiestniť takmer kamkoľvek, alebo kompaktné stolné umývačky, ktoré sa hodia do menších domácností.

Druhy vstavaných umývačiek

Vstavané umývačky sa delia na 2 základné typy podľa umiestnenia ovládacieho panelu:

  • Umývačka so skrytým ovládacím panelom - ovládací panel je umiestnený na vrchnej strane dvierok, na kuchynskej linke nie je viditeľný
  • Umývačka s viditeľným ovládacím panelom - panel je na kuchynskej linke viditeľný, zvyšná časť umývačky je ukrytá pod kuchynskými dvierkami
Info:

Na trhu najčastejšie narazíte na 2 druhy umývačiek podľa rozmerov. Vstavané umývačky riadu šírky 45 cm a vstavané umývačky riadu šírky 60 cm. Šírku vyberajte podľa priestorových možností a potrebného objemu umývačky.

Energetické parametre vstavanej umývačky

Energetická trieda umývačky úzko súvisí so spotrebou umývačky. Na trhu nájdete umývačky triedy A - A +++. Konkrétne údaje nájdete na každom výrobku, ktorý je opatrený energetickým štítkom.

Typ umývačky Počet sád riadu
Úzka umývačka(do 45 cm) až 10
Štandardná umývačka(do 60 cm) 12 – 14

Hlučnosť

Hlučnosť umývačky sa pohybuje medzi 40 - 60 dB (decibely), komfortná je hlučnosť do 50 dB.

Info!

Aby umývačka fungovala efektívne a zachovala si dlhú životnosť, je potrebné zabezpečiť kvalitné príslušenstvo pre umývačky a prostriedky do umývačky.

Upresniť parametre
Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop
Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop
AKCIA: Získajte 2× Finish Ultimate All in 1 kapsuly do umývačky riadu a Finish kapsuly na čistenie umývačky za nákup umývačky Bosch (platí 1. 2 – 31. 3. 2023). VIAC TU
Vstavaná umývačka v energetickej triede E so 6 umývacími programami pre 13 súprav riadu. Bosch SMV4HVX37E disponuje voliteľnou funkciou pre prídavné sušenie a šikovným vzdialeným ovládaním umývačky pomocou aplikácie Home Connect. Funkcia Obľúbený program prináša vlastné kombinácie programu a prídavné funkcie jedným dotykom.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
MORA IM 655 Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop
MORA IM 655
DARČEK: Kapsule Finish Allin1 Max Lemon 94 ks ako darček k nákupu tejto umývačky (platí 1. 3. – 31. 5. 2021). Ďalšie umývačky v tejto akcii nájdete TU.
Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 13 súprav riadu, 5 programyami a 2 košmi. Mora IM 655 disponuje digitálnym ukazovateľom zostatkového času, funkciou odloženého štartu, úsporným ECO programom a funkciou Total Aqua Stop proti pretečeniu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Výpredaj
Bosch SMV4ECX14E + doživotná záruka AquaStop Bosch vstavaná umývačka SMV4HVX37E + doživotná záruka AquaStop
Bosch SMV4ECX14E + doživotná záruka AquaStop
AKCIA: Získajte 2× Finish Ultimate All in 1 kapsuly do umývačky riadu a Finish kapsuly na čistenie umývačky za nákup umývačky Bosch (platí 1. 2 – 31. 3. 2023). VIAC TU

Vstavaná umývačka v energetickej triede C so 6 umývacími programami pre 13 súprav riadu. Bosch SMV4ECX14E disponuje automatickým otvorením dverí na konci cyklu a šikovným vzdialeným ovládaním umývačky pomocou aplikácie Home Connect. Funkcia Obľúbený program prináša vlastné kombinácie programu a prídavné funkcie jedným dotykom.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Candy CDI 1L38–02/T GUZZANTI vstavaná umývačka riadu GZ 8702A
Candy CDI 1L38–02/T
AKCIA: Tablety do umývačky na 1 rok ZADARMO po registraci na www.bonuscandy.sk
Plne vstavaná umývačka v energetickej triede A+ so šírkou 60 cm5 umývacími programami. Candy CDI 1L38–02 / T má kapacitu na 13 súprav riadu a disponuje svetelným a zvukovým signálom pri ukončené programu umývania.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Amica vstavaná umývačka MIA 655 AG GUZZANTI vstavaná umývačka riadu GZ 8702A
Amica vstavaná umývačka MIA 655 AG

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E a bielom prevedení s náplňou 12 súprav riadu a 5 umývacími programami. Amica MIA 655 AG disponuje funkciou SteamPower, ktorá vďaka horúcej pare použitej na konci umývacieho cyklu znižuje množstvo baktérií na riade a v umývačke.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
GUZZANTI vstavaná umývačka riadu GZ 8702A GUZZANTI vstavaná umývačka riadu GZ 8702A
GUZZANTI vstavaná umývačka riadu GZ 8702A

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E so šírkou 45 cm s náplňou 9 sád riadu a 6 programami. Guzzanti GZ 8702A disponuje LED displejom, 2 ostrekovacími ramenami, indikátormi doplnenia soli a leštidla, ochranou proti pretečeniu a funkciou odloženého štartu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Beko vstavaná umývačka DIS35023 ETA vstavaná umývačka 239690001E + záruka 5 rokov na tlakové čerpadlo
Beko vstavaná umývačka DIS35023

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 10 súprav riadu a 5 programami. Beko DIS35023 disponuje LED displejom, priamou voľbou programov DirectAccess, LED signalizáciou prevádzky na podlahu, funkciou odloženého štartu a ochranou proti pretečeniu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
MORA VM 665 X ETA vstavaná umývačka 239690001E + záruka 5 rokov na tlakové čerpadlo
MORA VM 665 X

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede A++ s kapacitou 14 súprav riadu, 7 programami a 2 košmi. Mora VM 665 X disponuje samočistiacim filtrom, funkciou odloženého štartu, úsporným ECO programom a funkciou Total Aqua Stop proti pretečeniu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
ETA vstavaná umývačka 239690001E + záruka 5 rokov na tlakové čerpadlo ETA vstavaná umývačka 239690001E + záruka 5 rokov na tlakové čerpadlo
ETA vstavaná umývačka 239690001E + záruka 5 rokov na tlakové čerpadlo

Vstavaná umývačka so šírkou 59,8 cm v energetickej triede E, kapacitou 12 sád riadu a s LED signalizáciou. ETA 239690001E disponuje Aquastop systémom a má samočistiaci mikrofilter.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Gorenje vestavná myčka GV672C61 + záruka 15 let na invertorový motor Gorenje vestavná myčka GV672C61 + záruka 15 let na invertorový motor
Gorenje vestavná myčka GV672C61 + záruka 15 let na invertorový motor

Vestavná myčka nádobí v energetické třídě C o šířce 59,8 cm s náplní 14 sad nádobí a 7 mycími programy. Gorenje GV672C61 disponuje indikátorem konce mytí a má ochranu proti přetečení Total AquaStop.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Bosch vstavaná umývačka SPV4HKX33E + doživotná záruka AquaStop Gorenje vestavná myčka GV672C61 + záruka 15 let na invertorový motor
Bosch vstavaná umývačka SPV4HKX33E + doživotná záruka AquaStop
AKCIA: Získajte 2× Finish Ultimate All in 1 kapsuly do umývačky riadu a Finish kapsuly na čistenie umývačky za nákup umývačky Bosch (platí 1. 2 – 31. 3. 2023). VIAC TU

Vstavaná umývačka v energetickej triede E so 6 umývacími programami pre 9 súprav riadu. Bosch SPV4HKX33E disponuje voliteľnou funkciou Extra sušenie a inteligentným vzdialeným ovládaním umývačky pomocou aplikácie Home Connect. Funkcia Obľúbený program prináša vlastné kombinácie programu a prídavné funkcie jedným dotykom.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Beko vstavaná umývačka DIS35020 Gorenje vestavná myčka GV672C61 + záruka 15 let na invertorový motor
Beko vstavaná umývačka DIS35020

Vstavaná umývačka riadu v energetickej triede E s kapacitou 10 súprav riadu a 5 programami. Beko DIS35020 disponuje LED displejom, dotykovým ovládaním, funkciou odloženého štartu až o 9 hodín, umývaním s polovičnou náplňou, funkciou Extra sušenie a 2 samostatnými sprchovacími ramenami.

môžete mať ZAJTRA

MALL

Vstavané umývačky

Túžite po modernej vstavané umývačke?

Na Mall.sk vyberajte z širokej ponuky vstavaných umývačiek overených výrobcov!

Vstavané umývačky Bosch

Umývačky Bosch disponujú špeciálnou funkciou TurboSpeed pre rýchle použitie. Za pomoci predhriatej vody umyjú riad už za 20 minút.

Vstavané umývačky Electrolux

Electrolux ponúka jedinečnú funkciu ComfortLift®, vďaka ktorej môžete zdvihnúť spodný kôš na riad do pohodlnej pracovnej polohy. Výrazne tak zjednoduší vkladanie aj vykladanie riadu.

Vstavané umývačky Gorenje

Gorenje ponúka u vstavaných umývačiek MultiClack systém, ktorý umožní pohodlne upraviť umývacie koše a zaistiť tak priestor aj pre umývanie väčších kusov riadu.

Vyberajte aj z ďalších značiek, ako sú Beko, Whirlpool, Concept, Mora, Candy, AEG, Siemens a mnoho ďalších.

Inštalácia vstavanej umývačky

Inštalácia vstavanej umývačky pozostáva z 3 základných krokov:

  • Pripojenie vody - prívodná hadica sa naskrutkuje na vývod v zadnej časti umývačky
  • Pripojenie odpadu - odpadová hadica sa pripojí na sifón odpadu
  • Zapojenie do elektrickej siete - napätie v sieti sa musí zhodovať s napätím požadovaným v návode

Zvládnem sám inštaláciu vstavanej umývačky?

Pokiaľ máte už skúsenosti so zapájaním spotrebiča do elektrickej, odpadovej a vodovodnej siete, nebude pre vás inštalácia vstavané umývačky veľký problém. Ak si nie ste istí, nechajte umývačku nainštalovať odborníkmi.

Je potrebné dokúpiť k inštalácii ďalšie príslušenstvo alebo je súčasťou balenia?

  • Prívodná a odpadová hadica je zvyčajne súčasťou balenia.
  • Dĺžka oboch typov hadíc sa pohybuje medzi 1,5 - 2 m. Ak potrebujete dlhšiu hadicu, budete ju musieť dokúpiť zvlášť.
  • Ak sifón odpadu nemá potrebný vývod, je potrebné dokúpiť nový sifón odpadu s vývodom.

Pre dokonalé umývanie riadu je potrebné zakúpiť prostriedky do umývačky.

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii Lacné vstavané umývačky riadu.
Ponuku našich zľavneného produktov nájdete v kategórii vstavané umývačky riadu výpredaj
Produkty v akcii nájdete v kategórii vstavané umývačky riadu akcia.