10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny
Kód: 11593629

Isokor SW - Impregnácia dreva s lazúrou, omietky, fasády, kameňa, betónu - 5000ml

Isokor SW - Impregnácia dreva s lazúrou, omietky, fasády, kameňa, betónu - 5000ml

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Impregnačný, hydrofóbny, nanočasticový ochranný náter vhodný ako impregnácia dreva ošetreného akrylovým lakom, farebnou úpravou či lazúrou. Vhodný aj pre vápenato-cementové omietky, kameň a pieskovec. Celý popis

Objem balenia

148,99 €
Tovar od: ISOKOR
148,99 €
Získajte dopravu ZADARMO so

26.7.2024 na výdajnom mieste
26.7.2024 na vašej adrese

Popis

Čo je impregnačný náter fasády a dreva Isokor SW?

Hydrofóbny, nanočasticový impregnačný prípravok určený na vonkajšie i vnútorné použitie. Má impregnačný-spevňujúci – ochranný  aj paropriepustný účinok, pričom nemení vzhľad podkladu. Veľmi dobrý účinnok má na nových i starých stavbách, sochách či oporných múroch. Používa sa predovšetkým na materiály ako nasiakavé minerálne povrchy, impregnácia dreva ošetreného lakom príp. farbené, impregnácia lazúrovaného dreva. Pri ošetrení sa po nanesení na povrchu vytvorí nanometrická sieť – voľným okom neviditeľná vrstva nemeniaca vzhľad podkladu, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty. Materiál získava dlhšiu životnosť a redukuje sa potreba jeho čistenia, keďže nečistoty sa na povrch pevne neuchytia.

Isokor SW na viac ako 10 rokov vyrieši problém

 • s machmi, plesňami a nečistotami na fasádach, obkladoch, strešnej krytine, sokli či múrikoch,
 • impregnácia dreva taktiež nemá problém s farbami na drevo použitými v exteriéri či interiéri,
 • dlhodobo redukuje potrebu umývania dlažby, fasádneho obkladu, či kamenného obkladu.

Aplikácia

Prípravok pred použitím pretrepte asi 10 sekúnd. Povrch, ktorý chcete ošetriť je potrebné odmastiť, zbaviť nečistôt, voľných častíc. Povrch má byť pred impregnáciou odmastený, suchý a čistý. Impregnáciu na povrch nanášame striekaním nízkotlakovou pištoľou, maliarskym valčekom alebo štetcom v prostredí s nízkou vlhkosťou pri teplote 5– 30 °C. Povrch treba nechať schnúť asi 1 hodinu. Prebytočný impregnačný prípravok je možné odstrániť 10 minút od aplikácie pomocou suchej čistej handry. Po uplynutí 24 hodín je reakcia impregnácie na betón, fasády, strešnú krytinu a dlažby ukončená a povrch možno bežne zaťažiť. Po nanesení prípravku nesmie počas nasledujúcich 24 hodín klesnúť teplota pod 3°C.

Výdatnosť

Z 1 litra pri minerálnych nasiakavých povrchoch je 7–10 metrov štvorcových, drevo ošetrené lakom spotrebuje 1000ml/ 15–20 m².

Skladovanie

Uchovávajte v uzatvorených obaloch pri teplote 5–35°C, nevystavujte mrazu a priamemu slnečnému žiareniu. Od otvorenia skladujte v originálnych a dobre uzatvorených obaloch maximálne pol roka, spotrebujte do 3 rokov od dátumu výroby.

Použitie

Prípravok Isokor SW je možné aplikovať nanesením náteru alebo striekaním na: betón, vápenno- cementové fasády budov a fasády z napr. akrylátových (nových) materiálov na všetky typy omietok a fasádnych systémov. Tiež na minerálne povrchy typu vápenec, čadič, prírodný mramor, pieskovec, žulu, umelý kameň, tehly, betónovú strešnú krytinu i pálenú neglazúrovanú krytinu. S nano impregnáciou sa dá taktiež účinne a na dlhý čas ošetriť náter na lakované a farebné exteriérové drevo a záhradný nábytok. Z hľadiska dĺžky životnosti a krytia je pri ochrane dreveného materiálu v spojení s Isokor SW vhodné použiť prípravok Decotop HQL v interiéri i exteriéri – uvedený v našej ponuke.

Vlastnosti nano impregnácie Isokor SW na povrchu

 • pri použití, ako impregnácia na betón výrazne napomáha pri hydrofóbnej ochrane betónových stavieb, či už pri padajúcej, stekajúcej alebo stojacej vode vplyvom dažďa snehu, mrazu a posypovej soli,
 • výborná paropriepustnosť pre plyny a vodnú paru,
 • znižuje priľnavosť pre prachové častice, vtáčie výtrusy či priemyselné nečistoty a splodiny z premávky,
 • výrazne znížená možnosť rastu machov, plesní a mikroorganizmov,
 • nemení vzhľad ošetrovaných povrchov,
 • vysoká farebná stálosť povrchov,
 • impregnačný náter fasády vytvorí neviditeľnú vrstvu odolná voči UV-žiareniu,
 • odolnosť pri vodorovných povrchoch približne 4 roky, pri zvislých 8 a viac rokov.

Doporučenie

Pri nanočasticových výrobkoch je dôležité vopred očistiť ošetrovaný povrch. Na odstránenie nečistôt použite prípravok Isokor Facade, vodný kameň a vápenaté usadeniny vyčistite pomocou Isokor LM Descaling – uvedený v našej ponuke.

Bezpečnostné upozornenie

Pri práci s prípravkom Isokor SW používajte bežné opatrenia ako pri používaním s chemickými prípravkami. Nefajčite. Pri striekaní sa vyhnite vdýchnutiu aerosólu. Pri náhodnom požití nevyvolávajte zvracanie, ale vypite väčšie množstvo vody a vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade kontaktu s pokožkou je potrebné opláchnuť ju väčším množstvom vody. V prípade zasiahnutia očí je potrebné ich opláchnuť vodou a vyhľadať lekársku pomoc.