10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Naparovacie žehličky

Naparovacie žehličky patria k najobľúbenejším a najrozšírenejším na trhu. Pri výbere hrá kľúčovú úlohu príkon, parný výkon, parný ráz aj žehliaca plocha. Hodia sa aj ďalšie funkcie, ako je systém samočistenia či odvápňovania, a funkcia automatického vypnutia.

Zobraziť viac

Aké výhody má naparovacia žehlička oproti iným typom?

 • Počas žehlenia vypúšťa paru, ktorá bielizeň zvlhčuje, a preto sa ľahšie žehlí.
 • Je ľahká, ale efektívna.
 • Žehlí šetrne všetky druhy tkanín.
 • Existuje aj v cestovnom alebo bezdrôtovom prevedení.
 • Má nízke obstarávacie náklady a nenáročnú údržbu.
Info:

Pre nenáročných používateľov sú tu suché žehličky, ktoré sa jednoducho ovládajú. Nie je potrebné do nich dolievať vodu, lebo nemajú parný systém. Pokiaľ naopak žehlíte často veľké množstvo bielizne, zvážte možnosť obstarania parnej žehličky, ktorá má neustály prísun pary a tak je žehlenie ešte efektívnejšie.

Ako na výber naparovacej žehličky?

Príkon, parný výkon a parný ráz naparovacej žehličky hrá hlavnú úlohu pri výbere

Príkon žehličky ovplyvňuje dobu nahrievania aj parný výkon. Väčšina naparovacích žehličiek má príkon medzi 1 500 - 3 200 Wattov. Ak žehlíte pravidelne, zamerajte sa na žehličky s príkonom nad 2 000 W.

Parný výkon značí, koľko pary bude z žehličky vychádzať zo žehliacej plochy počas žehlenia. Pre efektívne žehlenie si vyberte žehličky s parným výkonom min. 30 g/min. Najlepšie modely dosahujú až 60 g/min.

→ Dôležitý je tiež parný ráz. Tým je myslené ručné púšťanie pary navyše pre ešte efektívnejšie žehlenie. Parný ráz sa u naparovacích žehličiek pohybuje medzi 40 - 270 g/min, odvíja sa od výšky príkonu. Odporúčame vyberať modely s parným rázom nad 150 g/min.

Spracovanie žehliacej plochy ovplyvňuje komfort pri žehlení

Pri výbere sa starostlivo zamerajte aj na výber žehliacej plochy. Podľa úžitkového materiálu sa líši komfort žehlenia aj životnosť žehličky.

 • Hliníkové alebo nerezové žehliace plochy - lacnejšie materiály poskytujúce nižší komfort, horšie sa udržujú, ľahko sa poškriabu.
 • Nepriľnavé žehliace plochy z kovu alebo keramiky - obvykle kvalitné materiály v dobrom pomere cena/výkon.
 • Tvrdené kovy s povrchovou úpravou - patria k najkvalitnejším a najodolnejším, treba však počítať s vyššou obstarávacou cenou žehličky.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu sa pohybuje medzi 100 - 300 ml. Čím je nádržka väčšia, tým menej často je potrebné ju dopĺňať. Ak teda zvyčajne žehlíte menej často, zato veľké objemy bielizne, odporúčame objem nádržky 200 ml a viac.

Funkcie, bez ktorých sa kvalitná naparovacia žehlička nezaobíde

 • Funkcia automatického vypnutia - po určitej dobe nečinnosti sa žehlička z dôvodu bezpečnosti sama vypne.
 • Funkcia Anti-Drip - zamedzuje odkvapkávaniu vody na bielizeň.
 • Zvislé naparovanie - naparovať možno aj zavesené oblečenie.
 • Systém samočistenia - nečistoty možno kontrolovane odvádzať parnými otvormi v žehliacej ploche.
 • Systém odvápňovania - zmäkčuje vodu, umožňuje žehličku plniť vodou z kohútika.
 • Otočný kĺb el. šnúry - uľahčuje manipuláciu pri žehlení.
TIP!

V ponuke máme tiež profesionálne žehliace systémy pre domáce i priemyselné využitie.

Upresniť parametre
Tefal Ultragliss Plus FV6830E0 Tefal Smart Protect Plus FV6870E0
Tefal Ultragliss Plus FV6830E0

Naparovacia žehlička s príkonom 2800 W pre rýchle nahriatie. Tefal Ultragliss Plus FV6830E0 ponúka žehliacu plochu Durilium AirGlide, systémom vyberateľného zberača vodného kameňa a špičkou v špeciálnom tvare pre presné žehlenie.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tefal Smart Protect Plus FV6870E0 Tefal Smart Protect Plus FV6870E0
Tefal Smart Protect Plus FV6870E0

Naparovacia žehlička s príkonom 2800 W pre rýchle nahriatie. Tefal Smart Protect Plus FV6870E0 ponúka nastavenie teploty Smart Temp technology, žehliacu plochu Durilium AirGlide a možnosť vertikálneho naparovania. Eko režim vyžaduje o 20% menej energie pre výkon šetrný k životnému prostrediu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tefal Virtuo FV1710E0 Tefal Smart Protect Plus FV6870E0
Tefal Virtuo FV1710E0

Naparovacia žehlička Tefal Virtua FV1710E0 prináša kompaktný dizajn a ergonomicku reguláciu pary v kombinácii s nepriľnavou žehliacou doskou pre mimoriadne jednoduché žehlenie, príkonom 1800 W a parným rázom 80 g/min je ideálna pre žehlenie aj tých najodolnejších záhybov.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SENCOR naparovacia žehlička SSI 7710BL Philips naparovacia žehlička Azur 8000 Series DST8020/20
SENCOR naparovacia žehlička SSI 7710BL

Naparovacia žehlička s keramickou žehliacou plochou a samočistením. Otočná koncovka prívodného kábla žehličky Sencor SSI 7710BL zamedzuje zamotávaniu šnúry. Žehlenie už nebude o nervy aj vďaka systému Anti-Calc, brániacemu tvorbe vodného kameňa na žehliacej doske a funkcii Drip-Stop, ktorá eliminuje rozčuľujúce kvapky vody na látke.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SENCOR SSI 2028 YL Philips naparovacia žehlička Azur 8000 Series DST8020/20
SENCOR SSI 2028 YL

Naparovacia žehlička Sencor SSI 2028 YL s nerezovou žehliacou plochou, ktorá je veľmi odolná proti poškriabaniu. Žehlička má plynulú reguláciu teploty a výstupy pary, tiež je možnosť zvislého naparovania.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Philips naparovacia žehlička Azur 8000 Series DST8020/20 Philips naparovacia žehlička Azur 8000 Series DST8020/20
Philips naparovacia žehlička Azur 8000 Series DST8020/20

Naparovacia žehlička s technológiou OptimalTemp pre rýchle a účinné žehlenie bez nutnosti nastavovania teploty. Philips Azur 8000 Series DST8020/20 je vybavená funkciou DynamiQ steam pre automatickú reguláciu pary, príkonom 3000 W pre rýchle nahriatie a naparovaním 55 g/min pre najlepšie odstraňovanie záhybov.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
ETA žehlička Kiara 1276 90000 Tefal Ultragliss Plus FV6810E0
ETA žehlička Kiara 1276 90000

Bezkáblová naparovacia žehlička s príkonom 2200 W s keramickou žehliacou plochou. ETA Kiara 1276 90000 ponúka optimálne rozvedenie pary po celej ploche, veľmi rýchle nahriatie a trvalo vynikajúce kĺzavosť. Anti-calc systém, samočistenie Self Clean a stabilný stojan pre odkladanie žehličky.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
ETA ETA027390000 Tefal Ultragliss Plus FV6810E0
ETA ETA027390000

Naparovacia žehlička Eta 027390000 s keramickou žehliacou plochou, vysokým príkonom 2200 W a svetelnou signalizáciou dosiahnutia teploty. Otočný kĺb prívodného kábla vám umožní jednoduché a pohodlné žehlenie.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tefal Ultragliss Plus FV6810E0 Tefal Ultragliss Plus FV6810E0
Tefal Ultragliss Plus FV6810E0

Naparovacia žehlička s príkonom 2800 W pre rýchle nahriatie. Tefal Ultragliss Plus FV6810E0 ponúka žehliacu plochu Durilium AirGlide, presnou špičkou a možnosťou vertikálneho naparovania. Eko režim vyžaduje o 20% menej energie pre výkon šetrný k životnému prostrediu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tefal Express Steam FV2837E0 Tefal naparovacia žehlička Ultimate Pure FV9867E0
Tefal Express Steam FV2837E0

Naparovacia žehlička s príkonom 2400 W pre rýchle nahriatie. Tefal Express Steam FV2837E0 ponúka keramickú žehliacu plochu, XL otvor pre plnenie nádržky na vodu a možnosť vertikálneho naparovania. Nepretržitý parný výkon až 35 g/minútu pre ľahké a rýchle žehlenie.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tefal naparovacia žehlička Ultimate Pure FV9867E0 Tefal naparovacia žehlička Ultimate Pure FV9867E0
Tefal naparovacia žehlička Ultimate Pure FV9867E0

Naparovacia žehlička s unikátnym filtrom mikročastíc vodného kameňa. Tefal Ultimate Pure FV9867E0 ponúka výkonný parný ráz 260 g/min na odstránenie tých najodolnejších záhybov. Žehliaca plocha Durilium AirGlide Autoclean zaistí najrýchlejší a najľahší sklz na každej látke. Žehlička sa po nejakej dobe automaticky vypne, nehrozí teda nebezpečenstvo, pokiaľ ju necháte bez dozoru.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SENCOR cestovná žehlička SSI 1050GR Tefal naparovacia žehlička Ultimate Pure FV9867E0
SENCOR cestovná žehlička SSI 1050GR

Cestovná žehlička s príkonom 1100 W s parným rázom až 20 g/min. SENCOR SSI 1050GR je vybavená keramickou žehliacou plochou, plynulou reguláciou teploty, aretačnou poistkou a funkciou Drip-Stop. Možnosť vertikálneho naparovania a parný impulz.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL

Naparovacie žehličky

Naparovacie žehličky sú ľahké, výkonné a skladné. Sú ideálnou a najobľúbenejšou voľbou pre bežné žehlenie v domácnosti. Pri výbere je kľúčový príkon, parný výkon, parný ráz aj žehliaca plocha. Pokiaľ nechcete byť obmedzovaní elektrickým káblom, potom siahnite po bezdrôtovej parnej žehličke. Na cesty sa hodí cestovná žehlička a pre vertikálne žehlenie vyberte naparovač odevov.

→ K žehličke si vyberte stabilnú a pohodlnú žehliacu dosku.

Bezdrôtové naparovacie žehličky

 • Naparovacie žehličky s možnosťou odobratia el. kábla. Vďaka el. základni, do ktorej sa žehlička pri žehlení pravidelne odkladá, možno žehliť bez obmedzenia elektrickým káblom až po dobu 30 sekúnd na jeden záťah.

Cestovné naparovacie žehličky

 • Cestovné naparovacie žehličky sú ideálne na dovolenku alebo pracovnú cestu. Ľahko ich zabalíte do cestovnej batožiny. Majú obvykle nižší výkon i objem nádržky, ale na cesty bohato postačia.

Naparovačky odevov

 • Naparovačky odevov slúžia k rýchlemu a efektívnemu vyhladeniu a osvieženiu odevu, ktorý vytiahnete pokrčený zo skrine či kufra. Hodia sa aj na veľmi citlivé tkaniny a vertikálne žehlenie.

Naparovacie žehličky Philips

 • Naparovacie žehličky Philips sa radia k najpredávanejším. Sú ľahké, vyrobené z kvalitných materiálov a disponujú obvykle ďalšími systémami pre jednoduchú údržbu (systém odvápnenia a samočistenia). Majú tiež extrémne kvalitnú žehliacu plochu SteamGlide (Elite), ktorá odolá poškriabaniu, ale pritom ľahko kĺže po bielizni.

Naparovacie žehličky Tefal

 • Tefal sa sústredí na kvalitné domáce spotrebiče, medzi ktoré patria práve tiež žehličky s vysokým výkonom a parným rázom. Žehličky Tefal tiež zvyčajne disponujú unikátnym filtrom mikročastíc vodného kameňa, ktorý filtruje paru a bráni vzniku škvŕn od vodného kameňa.

→ K žehličke si vyberte stabilnú a pohodlnú žehliacu dosku.