Domčeky kovové a plastové

Záhradné domčeky, či kovové alebo plastové, nájdu využitie na každej záhrade. Slúžia predovšetkým k bezpečnému uloženiu nevyhnutného záhradného náradia a príslušenstva.

Zobraziť viac

Ako vybrať záhradný domček?

Dôležitým rozhodnutím pri výbere domčeka je druh použitého materiálu:

Kovové záhradné domčeky

  • Kovové záhradné domčeky využijú nenároční používatelia, ktorí ocenia nízke nároky na údržbu domčeka a nízku obstarávaciu cenu.

Výhody a nevýhody kovového domčeku

+ jednoduchá inštalácia - nižšia stabilita bez použitia podlahovej základne
+ nízka cena - časom môžu korodovať
+ dlhá životnosť

Plastové záhradné domčeky

  • Plastové záhradné domčeky využijú záhradkári, ktorých záhrada nie je vystavená príliš silným poveternostným vplyvom - vplyvom nízkej hmotnosti materiálu majú plastové domčeky horšiu stabilitu.

Výhody a nevýhody plastového domčeka

+ priaznivá cena - nižšia odolnosť aj stabilita
+ jednoduchá montáž - vplyvom slnka materiál časom degraduje
- neprírodný vzhľad

Stabilitu domčekov výrazne zvýšia podlahy a základne k domčekom či altánkom, ktoré je možné dokúpiť tiež zvlášť.

TIP!

Drevené domčeky sú o poznanie stabilnejšie a ich prírodný vzhľad ocenia milovníci prírodných materiálov. Často ich možno využiť aj ako letné domčeky pre hostí alebo pre deti.


Veľkosť záhradného domčeka a zastavaná plocha

Vyberať môžete z mnohých veľkostí záhradných domčekov. K dispozícii sú bežne kovové a plastové domčeky o zastavanej ploche 2 - 25 m².

Tabuľka veľkostí záhradného domčeka

Zastavaná plocha Možnosti využitia domčeka
cca 5 m² Bežné záhradné náčinie + 1 kosačka + 1 kotúč a 1 bicykel
cca 10 m² Bežné ručné náradie + 2 bicykle alebo 1 motocykel + Záhradný kotúč + Menšia kosačka
cca 15 m² Sada záhradného nábytku + Gril a príslušenstvo + Kosačka + Kotúč + 3 bicykle a drobné náradie
cca 20 m² Sada záhradného nábytku + 4 bicykle + 2 kotúče + Kosačka + Krovinorez + Niekoľko záhradných sudov a ručné záhradné vybavenie

Rozmery záhradných domčekov:

  • Šírka domčekov sa pohybuje medzi 1 - 5 m.
  • Dĺžka záhradných domčekov dosahuje 0,5 - 4 m.
  • Výška býva bežne medzi 1 - 3 m.

→ Pri výbere myslite aj na priechodnosť dverí záhradného domčeka. Na trhu nájdete najčastejšie domčeky so šírkou dverí 50 - 150 cm a výškou 120 - 300 cm.

TIP!

Na záhradu si môžete zaobstarať aj ďalšie praktické prístrešky v podobe plátených prístreškov a garáží, alebo prenosné a nenáročné altánky či párty stany slúžiace na relaxáciu na záhrade.

Rojaplast ARCHER A domček
170x

Rojaplast ARCHER A domček

239 €
216,90 €
Doprava zadarmo

Záhradný domček s pozinkovanou vrstvou proti korózii, v ktorom nájdete miesto pre záhradnú kosačku i sadu náradia spoločne s poľnohospodárskym náradím. Plechy sú z vonkajšej časti zakončené plastovými lištami. Rojaplast ARCHER A domček je vybavený dverami v koľajnici, ktoré neprekážajú v pohybe a šetria miesto.

Tovar od predajcu MALL
KETER Scala 6 x 8 svetlo hnedá 230434
9x

KETER Scala 6 x 8 svetlo hnedá 230434

760 €
742,90 €
Doprava zadarmo

Bezúdržbový plastový domček od výrobcu Keter. Domčeky sa vyznačujú kvalitou, dizajnom a extrémnou stabilitou vďaka kovovým výstužiam.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast ARCHER B
90x

Rojaplast ARCHER B

309 €
Doprava zadarmo

Záhradný domček s vrstvou zinku proti korózii, ktorý dokáže pojať záhradnú kosačku, ale aj početnejší arzenál náradia spoločne s prípravkami na údržbu záhrady. Plechy s hrúbkou 0,25 mm sú z vonkajšej časti zakončené lištami z plastu. Rojaplast ARCHER B domček je vybavený dverami v koľajnici, ktoré nijako neprekážajú v ceste ani v skladovacom priestore.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Záhradný domček S2001C
37x

Rojaplast Záhradný domček S2001C

356 €
Doprava zadarmo

Ďalšia ponuka za 317 €

Záhradný domček s kovovou konštrukciou z ocele. Ochrana pozinkovaním. Priemer jednotlivých plechov o 0,25 mm. Obojsmerné prístupové dvere v posuvnej koľajnici. Ventilačné otvory pre pravidelný prístup vzduchu. Prevedenie v sivej farbe. Šírka dverí o 109 cm. Celková hmotnosť o 60 kg.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Archer D domček
57x

Rojaplast Archer D domček

416 €
Doprava zadarmo

Záhradný domček s kovovou konštrukciou z ocele. Ochrana pozinkovaním. Priemer jednotlivých plechov o 0,25 mm. Obojsmerné prístupové dvere v posuvnej koľajnici. Ventilačné otvory pre pravidelný prístup vzduchu. Prevedenie v sivej farbe. Šírka dverí o 117 cm. Celková hmotnosť o 79 kg.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast LUKE A domček 195 × 278 × 127 cm, sivá
7x

Rojaplast LUKE A domček 195 × 278 × 127 cm, sivá

303 €
Doprava zadarmo
Posledný kus za túto cenu!

Záhradný domček s robustnou kovovou konštrukciou so silou 0,25 mm od značky Rojaplast. Vybavený dvojitými posuvnými dverami. Pozinkovaná úprava aj ventilačné otvory sú samozrejmosťou. V ponuke bez podlahy. Vnútorné rozmery 268 × 117 × 195 cm. Ideálny pre uskladnenie kosačky, bicykla alebo záhradného náradia. Hmotnosť 56 kg.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Záhradný domček OSCAR EA
37x

Rojaplast Záhradný domček OSCAR EA

378 €
Doprava zadarmo

Záhradný domček s kovovou konštrukciou z ocele. Ochrana pozinkovaním. Priemer jednotlivých plechov o 0,25 mm. Kombinovaný prístrešok pre horský bicykel. Obojsmerné prístupové dvere v posuvnej koľajnici. Prevedenie v sivej farbe. Šírka dverí o 96 cm. Celková hmotnosť o 67 kg.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast WA-A dreváreň 190 × 182 × 89 cm, sivá
4x

Rojaplast WA-A dreváreň 190 × 182 × 89 cm, sivá

179 €
Doprava zadarmo

Ďalšia ponuka za 124 €

Záhradná dreváreň s robustnou kovovou konštrukciou od značky Rojaplast. Silné sťahovacie pásky pre lepšiu stabilitu. V ponuke spolu s odtokovými odkvapmi. Zošikmená strieška pre efektívnejšiu ochranu proti dažďovým zrážkam. Vnútorné rozmery 230 × 75 × 190 cm. Hmotnosť 22 kg.

Tovar od predajcu MALL
M.A.T Group Prístrešok na drevo 189x76x191cm plech
28x

M.A.T Group Prístrešok na drevo 189x76x191cm plech

126 €
115 €
Doprava zadarmo

Prístrešok/ dreváreň na drevo M.A.T. Group, vhodný na záhradu. S pozinkovaným oceľovým rámom. Výrobok dodávame v zelenej farbe. Ideálny pomocník pre uskladnenie dreva.

Tovar od predajcu MALL
Rojaplast Záhradný domček S2001A
49x

Rojaplast Záhradný domček S2001A

240 €
Doprava zadarmo

Záhradný domček s kovovou konštrukciou z ocele. Ochrana pozinkovaním. Priemer jednotlivých plechov o 0,25 mm. Obojsmerné prístupové dvere v posuvnej koľajnici. Ventilačné otvory pre pravidelný prístup vzduchu. Prevedenie v sivej farbe. Šírka dverí o 90 cm. Celková hmotnosť o 43 kg.

Tovar od predajcu MALL
Greatstore Záhradná kôlňa sivá 195x198x159 cm pozinkovaná oceľ

Greatstore Záhradná kôlňa sivá 195x198x159 cm pozinkovaná oceľ

344,59 €
300 €
Doprava zadarmo
Výpredaj

Táto záhradná kôlňa je ideálna na skladovanie najrôznejších vecí, ako je náradie, záhradný nábytok, záhradné vybavenie, atď. Kôlňa ponúka ochranu pred nečistotami, prachom, silným vetrom a nepriaznivým počasím. Záhradná kôlňa vyrobená z pozinkovanej ocele si vyžaduje iba minimálnu údržbu a je veľmi

Partner: Greatstore

Kovové a plastové domčeky

Hľadáte lacný záhradný domček, kam bezpečne uschováte potrebné záhradné náradie? Vyberte si kovový alebo plastový domček na Mall.sk.

Záhradné domčeky s terasou

Na záhradnom domčeku s terasou si pomocou záhradného nábytku vytvoríte príjemné, kryté posedenie.

Záhradný domček stavebnica

Na trhu sú k dispozícii tiež záhradné domčeky, tzv. skladačky, ktoré postavíte ľahko a rýchlo počas 1 až 2 dní v dvoch ľuďoch. Domček dostanete rozložený, a podľa priloženého návodu si ho zostavíte sami.

Stavebné povolenie k záhradnému domčeku nepotrebujete

Postaviť záhradný domček môžete bez obáv, k dočasným stavbám do 25 m2 a 5 m výšky sa nevzťahuje povinnosť stavebného povolenia ani ohlášky. Platí to v prípade, že domček neobsahuje obytné miestnosti, vykurovanie ani sociálne zariadenie a nie je podpivničený. Pozor tiež na uskladnenie nebezpečného, napríklad horľavého, materiálu.