Starblitz 55 mm CP-L filter
18,90 €

Polarizačný filter s priemerom 55 mm. Odstraňuje alebo naopak zvýrazňuje odlesky od nekovových plôch a tým dáva farbe sýtosť a plnosť.

Starblitz 55 mm UV filter

Starblitz 55 mm UV filter

Hodnotenie: 4,7
8,80 €

Posledný kus za túto cenu!

UV filter s priemerom 55 mm vhodný aj ako ochrana objektívu.

HAMA 55 mm UV filtr

HAMA 55 mm UV filtr

Hodnotenie: 5
8,90 €

Lepšie poškriabať filter, než optiku za veľa tisíc. UV filter môžete mať na objektíve nasadený permanentne, ako ochranu optiky. Rozptýlené ultrafialové žiarenie v atmosfére spôsobuje že sa diaľky javí ako namodralé, so stúpajúcou nadmorskou výškou sa tento jav umocňuje.

POLAROID C-PL filter 55 mm

POLAROID C-PL filter 55 mm

Hodnotenie: 4,7
13,99 €

Cirkulárny polarizačný filter 55 mm. Filter pomáha znížiť nežiaduce odrazy, odlesky a zvýrazniť sýtosť farieb.

PRAKTICA C-POL MC 55 mm
52,80 €

Veľmi kvalitný cirkulárny polarizačný filter renomovaného výrobcu určený pre objektívy so závitom 55 mm

Kenko 55mm UV filter RealPro ASC
28,70 €

UV filter RealPro blokuje priechod UV zložke svetla, ktorá pri fotení za slnečného dňa spôsobuje príliš jasné (preexponované) fotografie s hmlovými obrysmi fotených objektov. Filter je vybavený UV-brúseným sklom, ktoré odfiltruje nežiadúce UV spektrum. Tento typ skla má ľahký žltý odtieň, ktorý ale nijako neovplyvňuje výsledný obrázok. RealPro UV filter je univerzálny filter, ktorý možno použiť aj ako permanentnú ochranu šošovky. Filter zostáva čistý po dlhú dobu používania vďaka ASC povrchovej úprave filtra.

Kenko 55 mm RealPro Protector ASC
23,90 €

Ochranný filter RealPro Protector chráni objektív pred fyzickým poškodením, znečistením, či poškriabaním. Mal by byť stálou súčasťou foto výbavy predovšetkým pri fotení v exteriéri, kde je veľká pravdepodobnosť ničenia drahého predného optického člena. Filter je vyrobený z jemného a číreho skla, teda nijako neovplyvňuje kvalitu obrazu, a je tak možné mať ho nasadený na objektíve neustále.