Rady a tipy elektronika

Ako vybrať LCD televízor

LCD televízory nahradili klasické CRT predovšetkým vďaka svojej možnosti rôzne veľkých uhlopriečok. Aj najlacnejšie LCD televízory, oproti klasickým, majú ostrý obraz s jasnými farbami a čistým zvukom. Nové LCD televízory sa líšia funkciami a technológiami, je výhradne na vás, ktorým dáte prednosť.


Ako vybrať mikrosystém

Mikrosystémy sa už v dnešnej dobe veľmi rozšírili, ich výber je teda o to rozmanitejší. Každý výrobca ponúka veľký výber mikrosystémov od základných modelov až po špičkovo vybavené a zvukovo perfektné modely. Pokiaľ chcete poradiť, ako si vybrať ten pravý mikrosytém, sú pre vás určené riadky nižšie.


Ako vybrať autorádio

Autorádio je nie len zdrojom dôležitých (napr. dopravných) informácií, ale predovšetkým tiež tým správnym spoločníkom, vďaka ktorému si môžete spríjemňovať cestu vašou obľúbenou hudbou z rádia či prostredníctvom prehrávača.


Ako vybrať DVD rekordér

DVD rekordér s pevným diskom dnes úplne nahrádza dlhé roky okúzľujúce VHS videorekordéry. Vďaka vysokej flexibilite umožňuje okamžitý prístup k záznamu a vysokou, s počtom prehrávaní nemennou, digitálnou obrazovou a zvukovou kvalitou.


Ako vybrať reprosústavu

Výber reprosústavy ovplyvňuje celkovú výslednú kvalitu zvuku. Z hľadiska veľkosti a tvaru je možné ich deliť na regálové, stĺpové, stredové, surroundové, subwoofery a kompletné zostavy predovšetkým pre domáce kino.


Ako vybrať receiver

Kvalitný receiver sa vyznačuje dobre navrhnutým zosilňovačom s maximálne verným výstupom. Pokiaľ ale dávate prednosť počúvaniu hudby režimu stereo, poobzerajte sa skôr po samostatnom prístroji – stereo zosilňovač.


Ako vybrať LED televízor

LED televízory nahradili LCD predovšetkým vďaka svojej možnosti rôzne veľkých uhlopriečok. Aj najlacnejšie LED televízory, oproti LCD, majú ostrý obraz s jasnými farbami a čistým zvukom. Nové LED televízory sa líšia funkciami a technológiami, je výhradne na vás, ktorým dáte prednosť.


Plazma, LCD alebo LED?

Rozhliadate sa po novom televízore? Potom ste museli zaregistrovať, že na trhu existuje niekoľko druhov obrazoviek. Výrobcovia naviac pre tieto technológie niekedy mávajú svoje obchodné označenia, čo orientáciu príliš neuľahčuje. Ako sa v tom vyznať a pre akú sa rozhodnúť?