Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Ako prepojiť mobil či tablet s televízorom


Prepojenie mobilu a televízora nahradí diaľkový ovládač, ale umožní vám na televízore zobraziť aj fotografie a videá z telefónu alebo iné súbory. Prepojenie televízora a telefónu je obojsmerné. Na televízore môžete zobraziť telefón a na telefóne televízor. Ukážeme vám, že prepojenie televízora a telefónu je naozaj ľahké!

Tablet, telefón, počítač, notebook (a ďalšie zariadenia) umožňujú pripojenie monitora a prenášanie obrazu. Veľmi praktická je táto funkcia pri prepojení s televízorom, pretože vám dáva možnosť sledovať detaily na veľkej obrazovke. (Systém pracuje aj obrátene, ale táto možnosť nie je využívaná tak často, ako zväčšovanie obrazu).

Ako prepojiť mobil či tablet s televízorom

Pripojenie k TV cez Wi-Fi

Smart televízory podporujú Wi-Fi, párovanie je potrebné vykonať len raz a obe zariadenia si budú nastavenia pamätať. Nepotrebujete žiadny kábel ani adaptér, prepojíte akýkoľvek smartfón so smart TV bez ohľadu na značku televízora alebo výrobcu smartfónu.

Do telefónu si inštalujte niektorú aplikáciu, ktorá umožní ovládanie televízora a prenášanie obsahu medzi jednotlivými zariadeniami. Televízor môžete ovládať napríklad pomocou aplikácie TV Remote Control, Universal TV Remote. Jedinou drobnou podmienkou je overenie po notifikácii, zariadenie označíte ako dôveryhodné.

Obľúbené aplikácie pre ovládanie TV

  • Smart View
  • Zrkadlenie obrazovky
  • Miracast
  • Cast
  • AirPlay

Ako prepojiť systém Android a TV

Google vyvinul Cast, jednoduchý protokol, ktorý spáruje zariadenie bez nutnosti čokoľvek inštalovať do telefónu alebo televízora. Systém Android musí byť súčasťou ako televízora, tak telefónu. Akonáhle však obe zariadenia prepojíte (Nastavenie → Pripojenie) prichádzate o možnosť vykonávať s telefónom aj iné činnosti. Všetko sa zobrazuje na televízore.

Ako prepojiť Apple a TV

Apple vyvinul multimediálne centrum AirPlay. Jeho prostredníctvom môžete zdieľať obsah z akéhokoľvek Apple zariadenia do TV. Všetky zariadenia od Apple ľahko prepojíte s televízorom, postačí byť pripojený k rovnakej Wi-Fi. Akonáhle zvolíte video, tak cez AirPlay vyberiete zdieľanie (alebo cez ikonu šípky pre zdieľanie). Následne vyberiete Apple TV alebo televízor podporujúci AirPlay.

Ako prepojiť starší televízor a telefón

Ak váš televízor nie je smart, budete potrebovať TV box. Môže to byť smart set-top-box, šikovný DVD prehrávač alebo multimediálne centrum.

TV box prepojíte s televízorom pomocou HDMI kábla a pripojíte ho k Wi-Fi či káblom k modemu. K nemu sa potom pomocou kábla alebo cez Wi-Fi môžete pripojiť mobilom alebo tabletom.

TIP NA ZÁVER: Mobil môžete používať iba ako ovládač k TV. Stačí na to vhodná aplikácia, ktorú zoženiete ako pre systém Android, tak iOS. Pomocou aplikácie sa potom pripojíte k TV a môžete ju ovládať ľahko a odkiaľkoľvek.