Aké existujú druhy kávy a ako ich správne pripraviť? Pozrite sa tiež na rozdiely v hrubosti mletia alebo na rozdiely medzi Arabicou a Robustou.

Zobraziť viac

Zrnková káva

 • Zrnková káva sa predáva vo forme kávových zŕn, je vhodná pre tých, ktorí majú radi čerstvo namletú kávu. Zrnková káva je ideálna pre prípravu espressa.

Hrubosť mletia podľa typu prípravy kávy:

Spôsob prípravy Hrubosť mletia
French press Hrubé
Moka kanvice Jemné
Džezva Veľmi jemné

Mletá káva

 • Mletá káva je ideálna pre tých, ktorí nedisponujú mlynčekom na kávu. Vďaka nej si ľahko pripravíte espresso alebo tureckú kávu.

Instantná káva

 • Instantná káva je vhodná na rýchlu a jednoduchú prípravu kávy, stačí ju len zaliať horúcou vodou.

Porciovaná káva

Kávové kapsule

TIP!

Na prípravu kávy slúžia espressa a kávovary.

Arabica vs. Robusta

Arabica

 • Káva s vyššou kyslosťou, výraznou arómou a jemnou, ovocnou chuťou.

Káva typu Arabica sa pestuje popredne v krajinách Strednej a Južnej Ameriky. Pestovanie Arabiky je náročnejšie, jedná sa o kvalitnejšie, výberový typ kávy, treba počítať s vyššou obstarávacou cenou. Hodí sa predovšetkým pre prípravu kvalitného espressa.

Robusta

 • Silná káva s horkou, zemitou chuťou a vyšším percentom kofeínu.

Káva typu Robusta pochádza prevažne z krajín Afriky a Indonézie. Všeobecne ide o kávu nižšej kvality, možno ju tak zaobstarať za výrazne nižšiu cenu. Má vyšší podiel kofeínu, je ideálny ako stimulant.

→ K dostaniu sú často zmesi Arabiky a Robusty. Tieto zmesi sa často používajú na prípravu Cappucino, Caffé Latte, alebo Machiatto.

Káva bez kofeínu

Jedná sa o kávu, z ktorej zloženia bol takmer odstránený kofeín, vhodná pre kardiakov, osoby s vysokým krvným tlakom alebo tehotné ženy.

TIP!

S výberom kávy vám pomôže tiež náš sprievodca výberom Ako vybrať kávu.

Upresniť parametre
Dromedario Café zrnková Natural "KENYA AA+ ORIGEN" 1 KG Dromedario Cafe zrnková 100 % Arabica, "México Chiapas SHG EP Orgánico" 250 gr.
Dromedario Café zrnková Natural "KENYA AA+ ORIGEN" 1 KG

Spríjemnite si svoju chvíľu na kávu so zrnkovou kávou Natural „KENYA AA + ORIGEN“ 1 kg od výrobcu Dromedario. Káva je vypestovaná v Keni vo vyšších nadmorských výškach. Je strednej intenzity a s vysokou kyslosťou, v ktorej rozoznáte tóny citrusových plodov. Navyše je veľmi čistá, bez fenolu, fermentu, špiny či tvrdosti. Konečne čas len pre vás.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Dromedario Café zrnková Natural "COSTA RICA ORIGEN" 1 KG Dromedario Cafe zrnková 100 % Arabica, "México Chiapas SHG EP Orgánico" 250 gr.
Dromedario Café zrnková Natural "COSTA RICA ORIGEN" 1 KG

Spríjemnite si svoju chvíľu na kávu so zrnkovou kávou Natural „COSTA RICA ORIGEN“ 1 kg od výrobcu Dromedario. Káva je pestovaná na Costa Rice. Je strednej intenzity a s vysokou kyslosťou, v ktorej rozoznáte tóny ovocia a kvetinovú chuť. Navyše je veľmi čistá, bez drsnosti. Konečne čas len pre vás.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Dromedario Cafe zrnková 100 % Arabica, "México Chiapas SHG EP Orgánico" 250 gr. Dromedario Cafe zrnková 100 % Arabica, "México Chiapas SHG EP Orgánico" 250 gr.
Dromedario Cafe zrnková 100 % Arabica, "México Chiapas SHG EP Orgánico" 250 gr.

Spríjemnite si svoju chvíľu na kávu so zrnkovou kávou 100 % Arabica „México Chiapas SHG EP Orgánico“ 250 gr od výrobcu Dromedario. Káva je pestovaná vo vysokej nadmorskej výške v Mexiku. Je strednej intenzity a s nízkou kyslosťou, v ktorej rozoznáte chuť čokolády a sladké tóny. Navyše je veľmi čistá, bez drsnosti. Konečne čas len pre vás.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Dromedario Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG Dromedario Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG
Dromedario Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG

Spríjemnite si svoju chvíľu na kávu s Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG od výrobcu Dromedario. Ide o 100% Arabiku pestovanú v najvyššej nadmorskej výške na svete. Táto káva pochádza z najlepšieho výberu káv Supremos pestovaných na malých farmách v obci El Tambo.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Lavazza Vending Gusto Forte zrnková káva 1 kg Dromedario Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG
Lavazza Vending Gusto Forte zrnková káva 1 kg

Lavazza Crema Expert Gusto Forte zrnková káva 1 kg Lavazza Crema Expert Gusto je káva s poriadnou dávkou energie a intenzívnej, výraznej chuti. Káva je zmesou kávových zŕn Robusta z plantáží v Afrike a z juhovýchodnej Ázie. Každá šálka kávy Lavazza Crema Expert Gusto vás poriadne povzbudí.

môžete mať 28.03 - 29.03

Pecka cena
Lavazza Bar Gusto Forte Vending 1kg Dromedario Café zrnkova Natural COLOMBIA TAMBO 1KG
Lavazza Bar Gusto Forte Vending 1kg

Pražená káva z pražiarne Lavazza je vyrobená čisto z kávových zŕn robusta. Jedno kilové balenie zrnkovej kávy Bar Gusto Ferto Vending stojí za to ochutnať.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Lavazza Crema Classica Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg
Lavazza Crema Classica

Vôňa mliečnej čokolády a lieskových orieškov tvoria dokonalú a harmonickú chuť kávy Lavazza Crema Classica. Zmiešaním Arabiky z Južnej Ameriky a Robusty z Jávy a Kapi Royal vznikla káva s bohatou arómou a zamatovou krémou.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg
Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg

Talianska zrnková káva s príjemnou smotanovou chuťou a veľmi aromatickou vôňou. Lavazza Quality Rossa je najviac predávaným druhom Lavazza kávy. Africká robusta prepožičiava tejto káve čokoládovú, brazílska arabica naproti tomu sladkú chuť.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
Lucaffé Mamma Lucia Zrno 1kg Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg
Lucaffé Mamma Lucia Zrno 1kg

Najpoužívanejšia káva na trhu, ktorá má úspech u znalcov i laikov. Typicky talianske pomalé jemné praženie v rotujúcom bubne prispieva k tomu, že nežiaduca horkosť kávy je z veľkej časti odstránená a výsledkom je veľmi jemná a zároveň silná káva s čokoládovým nádychom.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1kg illy Porciovaná káva bez kofeínu 18 dávok (individuálne balená)
Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1kg

Talianska zrnková káva Lavazza Quality Oro je zmes rôznych odrôd kávy Arabica. Vďaka starostlivému výberu zŕn, ich kvalite a strednému praženiu má nezvyčajne sladkú chuť s bohatou a intenzívnou arómou.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Akcia
Mövenpick Espresso 1000g zrno illy Porciovaná káva bez kofeínu 18 dávok (individuálne balená)
Mövenpick Espresso 1000g zrno

Vybrané zrnká z najlepších horských pestovateľských oblastí sveta dodávajú tejto káve plnú a silnú arómu. Ušľachtilá zmes zo zrniek arabica a nádych výdatnejších zrniek robusta rozvíja skrze šetrné dlhé praženie jej plnú chuť. Ideálna pre prípravu esspreso vo všetkých pákovýchautomatických kávovaroch.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Akcia
illy Porciovaná káva bez kofeínu 18 dávok (individuálne balená) illy Porciovaná káva bez kofeínu 18 dávok (individuálne balená)
illy Porciovaná káva bez kofeínu 18 dávok (individuálne balená)

Každá porcia kávy má svoj obal – ideálna na cesty aj do kancelárie. Káva si zachová arómu a chuť omnoho lepšie a naviac je bez kofeínu. Obsah kofeínu max. 0,05 %.

môžete mať ZAJTRA

MALL

Káva

Čo znamená výraz "Fair Trade" káva alebo aké zásady musí spĺňať kvalitná Bio káva? Na Mall.sk vám poradíme, ako vybrať tú najlepšiu kávu!

Fair Trade káva

 • Káva spĺňajúca certifikáciu Fair Trade o dôstojných podmienkach pre pestovateľov.

Rain Forest Alliance káva

 • Káva je vyrobená s ohľadom na ochranu životného prostredia a práva pestovateľov.

Bio káva

 • Káva bola pestovaná podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Tie spočívajú v udržateľnosti úrodnosti pôdy, citlivom poľnohospodárstve a nepoužívaní chemických hnojív. Kladú dôraz na využívanie lokálnych zdrojov a obnoviteľných zdrojov energie.

Cibetková káva (Kopi Luwak)

 • Cibetková káva pochádza z Indonézie. Šelma s názvom ovíjač škvrnitý (v miestnom jazyku Luwak) pojedá celé plody kávovníka, ale mimo dužiny všetko vylúči nestrávené. Pomocou enzýmu proteázy v žalúdku sa kávová chuť zjemní a zrná získajú vyberanú, menej horkú chuť. Cibetková káva je špecialitou a patrí medzi najdrahšie kávy na svete.

Darčekové sady kávy

 • Darčekové sady kávyideálne ako štýlové darčeky. Súčasťou sady je okrem kávy často aj príslušenstvo na prípravu alebo servírovanie kávy.

Mlynčeky na kávu

 • Mlynčeky na kávu slúžia na mletie zrnkovej kávy, na výber sú ručné aj elektrické mlynčeky na kávu.

Vyberajte kvalitnú praženú kávu od výrobcov Lavazza, Strabucks, Café Majada, Intenso, Tchibo a mnohých ďalších.