New York Caffé Extra 100% Arabica zrnková káva 1 kg
29,90 €

New York Miscela Extra je káva s nádhernou arómou, plným charakterom a jemnou čokoládovou chuťou. Exkluzívna zmes 100% Arabica si vychutnajú najmä tí, ktorí dávajú prednosť sladším druhom kávy s vyváženým a zamatovým dozvukom.

Cafédirect BIO Smooth Organic instantná káva 100g
7,80 €

Instantná káva je bohatá a krémová káva s ľahko korenenými a orieškovými podtónmi. BIO kávové zrná dávajú káve plnšiu a komplexnejšiuchuť. Káva sušená mrazom. Sila praženia 3/5.

Balada Coffee Kopi Luwak 100g, zrno
49,85 € 42,10 €
+ doprava zadarmo

Luxusná čerstvo pražená cibetková káva s jemnou karamelovou chuťou a ovocnými podtónmi od značky Balada Coffee.

Lavazza Top Class zrnková káva 1kg-27%
20,90 € 15,05 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Top Class je jednou z najintenzívnejších zmesí a označenie Top si určite zaslúži. V každom dúšku ucítite nádych Toskánska. Je zmesou 70% vysokohorské Arabiky z Južnej a Strednej Ameriky a 30% podielu je doplnené najkrajšími ázijskými kávami Robusta z Indonézie (pobrežie Jávy), ktorá patrí medzi najlepšie na kontinente.

Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg-27%
16,99 € 12,35 €

Akcia

Talianska zrnková káva s príjemnou smotanovou chuťou a veľmi aromatickou vôňou. Lavazza Quality Rossa je najviac predávaným druhom Lavazza kávy. Africká robusta prepožičiava tejto káve čokoládovú, brazílska arabica naproti tomu sladkú chuť.

Lavazza Tierra 1kg zrnková káva-23%
22,99 € 17,62 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Tierra má plnú chuť 100% Arabica zo zmesi zŕn z plantáží v Hondurase, Kolumbii a Peru. Vďaka silnej vône s náznakom čokolády si túto kávu okamžite obľúbite.

Lavazza Aróma TOP-15%

Lavazza Aróma TOP

Hodnotenie: 5
23,14 € 19,56 €

Akcia

Výberová zrnková káva Lavazza Aróma TOP z certifikovaných plantáží Rainforest Alliance sa pýši vycibrenou arómou s kvetinovými a ovocnými tónmi. 100% Arabica ponúka pôžitok vďaka jemnej kyselinke, tóny cereálií a dlhotrvajúcou dochuťou sušeného ovocia.

Piazza d´Oro Forza zrnková káva, 1kg
27,90 € 23,40 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Forza je zmes 100% kávy Arabica pochádzajúca z Brazílie spracovaná suchou cestou. Káva je vhodná na prípravu ristretta alebo do mliečnych variantov kávy ako je Cappuccino či Caffé Latté. Balenie po 1000 g.

Lavazza Crema e Aroma 1 kg-22%

Lavazza Crema e Aroma 1 kg

Hodnotenie: 4,5
16,90 € 13,15 €

Akcia

Lavazza Crema e Aróma espresso je obľúbená a vyhľadávaná káva pre všetkých, ktorí majú radi espresso i capuccino. Obsahuje zmes zŕn z 50% Arabiky a 50% Robusty, ktoré dohromady vytvárajú silnú, aromaticky plnú a dlho pretrvávajúcu chuť s hustou cremou.

Vergnano Gran Aroma Bar zrnková káva 1kg-25%
19,60 € 14,61 €

Akcia

Zrnková káva s bohatou, dlhotrvajúcou chuťou pre najnáročnejších klientov. Vďaka špeciálnemu baleniu si zachováva vôňu a čerstvosť. 60% Arabica, 40% Robusta. Ideálna zmes pre tých, ktorí ocenia smotanovosť energickej, dobre štruktúrovanej kávy s intenzívnou chuťou. Dokonalú rovnováhu medzi arómou a telom kávy tvorí zmes najlepších zŕn jemne ochutených kávou Arabica Strednej Ameriky a vybraných zŕn africkej a orientálnej odrody Robusta s jej príjemnou čokoládovou chuťou a intenzívnou arómou.

Kimbo DeLonghi zrnková káva Espresso Prestige 1kg
30,63 € 21,40 €

Zrnková káva Kimbra Prestige pre De'Longhi je zmes 65% Arabica z troch druhov kávy a 35% ázijskej Robusty pôvodom z Indie a Vietnamu. Balenie obsahuje jedno kilo zrnkovej kávy.

Segafredo Zanetti Espresso Casa 1 kg
16,36 € 10,60 €

Káva zo zmesi zrniek odrôd arabiky a robusty so silnou a plnou chuťou sa bude hodiť pre každý okamih vášho dňa. Je jemne a citlivo pražená a vyniká excelentnou chuťou a intenzívnou vôňou.

Vergnano Espresso Bar zrnková káva 1kg
16,90 € 15,41 €

Akcia

Espresso Bar je výberová zmes, ktorá obsahuje 80% kávy odrody Arabica a 20% Robusty. Balenie zrnkovej kávy Vergnano je určené náročným klientom, pre ktorých je čerstvo namletá a pripravená káva skutočným zážitkom. Kvalita kávy je zaručená, Vergnano s najväčšou starostlivosťou vyberá tú najlepšiu kávu a podrobne kontroluje každé jedno zrnko.

Lavazza Bar Gusto Forte Vending 1kg-24%
22,71 € 17,23 €

Akcia

Pražená káva z pražiarne Lavazza je vyrobená čisto z kávových zŕn robusta. Jedno kilové balenie zrnkovej kávy Bar Gusto Ferto Vending stojí za to ochutnať.

Piazza d´Oro Intenso, 1kg zrno
31,99 € 27,30 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Intenso je zmesou zŕn odrody Arabica z centrálnej a južnej Ameriky a vysoko kvalitnej Robusty z Ugandy. Káva sa vyznačuje chuťou kakaových bôbov a horkej čokolády s podtónom lieskových orechov, korenia a chilli.

illy Zrnková káva 250 g
11 € 7,80 €

Zrnková káva pre prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 1,5 %.

Lavazza Crema Classica-37%

Lavazza Crema Classica

Hodnotenie: 3
21,74 € 13,50 €

Akcia

Vôňa mliečnej čokolády a lieskových orieškov tvoria dokonalú a harmonickú chuť kávy Lavazza Crema Classica. Zmiešaním Arabiky z Južnej Ameriky a Robusty z Jávy a Kapi Royal vznikla káva s bohatou arómou a zamatovou krémou.

Segafredo Zanetti Intermezzo 1 kg
11,07 € 9,20 €

Segafredo Intermezzo je kávou klasického typu vhodnou pre akúkoľvek dennú dobu. Osloví Vás predovšetkým svojou poriadne silnou a plnou chuťou a bohatou penou sprevádzajúcou intenzívnu vôňu.

Alberto Espresso zrnková káva 1kg
39,99 € 9,40 €

Aromatické ohnivé espresso plné pikantné, intenzívnej chuti a vône. Kávový pôžitok na taliansky spôsob. Toto 1 kg zrnkovej balenie je ideálna pre prípravu kávy do všetkých automatických i pákových kávovarov

Vergnano Miscela Antica Bottega zrnková káva 1kg
23 € 16,80 €

Miscela Antica Bottega je dokonalá zmes kávy, vybraná pre tých najnáročnejších klientov z tých najlepších kávových zŕn. Jej lahodná aróma je výsledkom špeciálneho praženie. Táto zrnková káva je zmesou kávy 90% Arabica a 10% Robusta.

Lucaffé Mamma Lucia Zrno 1kg
15,99 € 13,90 €

Najpoužívanejšia káva na trhu, ktorá má úspech u znalcov i laikov. Typicky talianske pomalé jemné praženie v rotujúcom bubne prispieva k tomu, že nežiaduca horkosť kávy je z veľkej časti odstránená a výsledkom je veľmi jemná a zároveň silná káva s čokoládovým nádychom.

Julius Meinl Caffé Crema Intenso 1 kg
14,76 € 14,30 €

Kávová zmes vybraných zŕn kávy 100% Arabica od značky Julius Meinl. Káva má intenzívnu arómu s dlhotrvajúcimi tónmi horkej čokolády a veľmi bohatú penu. Ideálne na prípravu s mliekom.

Lavazza DEK Decaffeinato mletá káva 250g-49%
10,15 € 5,11 €

Akcia

V mletej káve Lavazza DEK Decaffeinato sa skrýva chuť starostlivo vybraných kávových bôbov z ázijských kávovníkov. Napriek tomu, že sa jedná o bezkofeínovú kávu, na jej chuti to nespoznáte. Balenie 250 gramoch.

Kimbo Espresso Classico zrnková káva 1kg
17,50 €

Zrnková káva DeLonghi Kimbo Classic 1kg má intenzívne lahodnú arómu, bohatú penu a plnú chuť tých najlepších juhoamerických káv. Robusta je zastúpená 60%, Arabica 40%. Môžete si pripraviť lahodné espresso i krémové cappuccino rovnako ako praví profesionáli.

Lavazza Espresso Perfetto 1kg
19 € 16,90 €

Zrnková káva Lavazza Espresso Perfetto je středně pražená zrnková káva velmi výrazné a plné chuti. Směs prvotřídní Arabiky a Robusty v poměru 70% a 30%.

Alberto Espresso Pads 36x7g
6 € 5,50 €

Aromatické ohnivé espresso, šetrne pražené, s talianskym charakterom. Káva je porciovaná v ekologickom filtračnom papieri. Každý obsahuje presnú dávku kávy, takže príprava espressa je jednoduchá a bez problémov vo všetkých pákových kávovaroch.

Alberto Caffe Crema 1kg zrno
39,99 € 9,30 €

Aromatická korenistá káva s jemnou zamatovou penou. Špeciálne pražená zmes vybraných miest pôvodu poskytuje zmyselný chuťový pôžitok. Toto 1 kg zrnkové balenie, je ideálne pre prípravu kávy do všetkých automatických kávovarov.

Lucaffé Mr.Exclusive 100% Arabica Zrno 1kg
25,99 € 25,40 €

100% obsah kávových zŕn druhu Arabica. Táto exkluzívna zmes kávy Arabica z južnej Ameriky je určená pravým labužníkom. Káva Lucaffé je káva špeciálnej kvality. Bez konzervantov, chemikálií, filtrácií, ožarovania a úprav vykonávaných bežne u iných káv.

Vergnano Miscela Espresso 100% Arabica - Biologica, zrnková káva 1kg
21,90 € 19,50 €

Káva Arabica je najviac vyhlásenou odrodou kávy. Miscela Espresso Biologica je pomaly pražená len z najlepších zŕn kávy Arabica, pôvodom z eko fariem. Vysoká kvalita zrnkovej kávy spolu s lahodnou chuťou a príjemnou arómou Vám zaručí dokonalý pôžitok z každej šálky.

Jacobs Barista Espresso, zrnková káva, 1000g-17%
15 € 12,44 €

Akcia

Jacobs Barista zrnková káva prináša výber tých najkvalitnejších pomaly pražených kávových zŕn, ktoré vám umožnia preniesť zážitok z dobrej kávy priamo k vám domov. Pomalý spôsob praženia pri nízkych teplotách prispieva zachovaniu jedinečnej kávovej chuti a arómy.

Kimbo DeLonghi Zrnková káva Gourmet 1kg
30,93 € 26,90 €

Máte chuť na šálku kvalitnej a lahodnej kávy? Dajte si Kimbo Gourmet od značky De'Longhi. Zmes premytých zŕn Arabiky a Robusty tvorí dokonalý súlad chutí a aróma so sladkými kvetinovými tónmi.

Jacobs Espresso zrnková káva, 1 kg-25%
15,84 € 11,76 €

Posledný kus za túto cenu!

Jacobs Espresso tmavo pražené zrná s plnou chuťou a vynikajúcou arómou s nádychom tmavej čokolády priamo volajú po kombinácii s mliekom. Jacobs Espresso je perfektná najmä na prípravu cappuccina alebo caffè latté, neurazí však ani milovníkov jemnejšieho, ale napriek tomu chutného a kvalitného espressa. Zmes kávy s prevahou arabiky a hustou krémovou penou je ideálna pre Vašu šálku vynikajúcej kávy.

Pellini Vivace zrnková káva 1kg
15,10 €

Káva komponovaná do podoby talianskeho espressa v jeho najčistejšej a najklasickejšej forme. Zmes Robusty a Arabikymimoriadne husté créme a vyznačuje sa korenenou arómou a harmonickou chuťou bez známok kyslosti. Káva je vhodná na prípravu espressa, ale aj ako základ pre cappuccino či latte macchiato.

Segafredo Zanetti Selezione Crema 1 kg
18,69 € 11,60 €

Selezione Crema je výnimočne jemná káva s bohatou penou pre prípravu latté, väčších káv a cappuccina. Ide o špecifické krémové espresso s dlhotrvajúcou a vyváženou chuťou.

Segafredo Zanetti Selezione Oro 1 kg
18,69 € 12,50 €

Káva Selezione Oro z ponuky značky Segafredo Zanetti je svetlou jednotkou v umení praženia kávy. Ľahká aróma, jemná chuť a zvodná tmavohnedá pena vás dostane zakaždým nielen za rána.

Bristot Classico zrnková káva 1kg
11,70 €

Zrnková káva Bristot Classico vyniká obzvlášť silnou chuťou. Pozostáva z indickej kávy Robusta a brazílskych káv Arabica, ktoré v duchu skutočnej talianskej tradície prepožičiavajú tejto zmesi neprekonateľnú chuť. Charakteristická hustá pena. Ideálna na prípravu latte, cappuccina a macchie a na prípravu silnejšieho espresa.

Lavazza Gran Riserva 1 kg, zrnková káva
19,34 € 18,77 €

Akcia

Směs zrn Arabiky a Robusty z Karibiku a Střední a Latinské Ameriky vás okouzlí bohatou a dlouhotrvající chutí se sametovou pěnou. Káva Lavazza Gran Riserva se hodí se nejen do klasického espressa, ale i do cappuccina či latté. Pražena v Turíně.

Piazza d´Oro Dolce, 1kg zrno
25,99 € 25,40 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Dolce obsahuje zrná 100% Arabiky z centrálnej Ameriky a Brazílie, ktorá je najsvetlejšie pražená zo všetkých káv Piazza d'Oro. Káve dominujú chute mandarínky, sušené marhule s podtónom vlašských orechov a mliečnej čokolády.

Cafédirect Arabica Espresso zrnková káva 1kg-18%
23,32 € 18,97 €

Akcia

100% zrnková pražená káva Arabica. Suroviny nie sú geneticky modifikované. Sila praženia je 5/5. V tejto káve môžete nájsť tóny karamelu, vanilky a citrusové zakončenie.

Lavazza Grande Ristorazione zrnková káva, 1 kg-15%
16,40 € 13,86 €

Akcia

Kvalitná zmes afrických, ázijských a juhoamerických káv, s plnou chuťou a bohatou arómou. Zrnková káva Grande Ristorazione je vyrobená z unikátnej zmesi káv 50% Robusta a 50% Arabica. V každej šálke nájdete bohatú, silnú a aromatickú chuť.

Jacobs Zrno Profesional 1kg-32%
14,85 € 10,06 €

Akcia

Káva Jacobs Professional vysokej kvality vďaka tradičnej príprave podľa receptúry a spôsobu praženia. Zrnková káva s hmotnosťou 1000 g je určená pre kávové mlynčeky či automaty.

Dallmayr Espresso Intenso 1 kg, zrnková káva
14,30 €

Posledný kus za túto cenu!

Směs nejkvalitnějších, tmavě pražených zrn Arabiky a Robusty s nízkou kyselostí, intenzivní chutí, barvou lískových oříšků a hustou krémovou pěnou. Dallmayr Espresso Intenso se nejlépe hodí pro přípravu espressa. Praženo tradičním italským způsobem.

Starbucks Blond Espresso 200 g zrno
5 €

Táto špeciálna zmes kávových zŕn z Latinskej Ameriky bola starostlivo upražená, aby sa uvoľnili jej sladké a výrazné tóny. Jemná a vyvážená káva Blond Espresso 200 g zrno značky Starbucks zvýrazňuje sladšiu stránku mlieka, vďaka čomu sú klasické nápoje z espressa extra hladké bez nádychu stôp po pražení.

Gimoka Gran Bar zrnková káva 1kg
9,96 € 7,80 €

Gimoka Gran Bar zrnková káva 1kg je silná, krémová a výrazná káva, která pochází ze severoitalského kraje Sondio. Kávová směs je vytvořena ze 70% kávou Arabica a zbylých 30% tvoří výběrová káva Robusta.

Lavazza Crema Dolce 1kg

Lavazza Crema Dolce 1kg

Hodnotenie: 4,5
17 € 16,30 €

Lavazza Caffe Crema Dolce je velmi oblíbenou zrnkovou kávou ve vyváženém poměru středně pražených krémových směsí Arabiky a Robusty. Vychutnejte si typickou sametově krémovou chuť italské kávy.

Piazza d´Oro Estremo, 1kg zrno
28,99 € 27,30 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Estremo je zmesou Arabiky z centrálnej Ameriky a vysoko kvalitnej Robusty z Ugandy. Káva sa vyznačuje chuťou kakaových bôbov a mandlí s podtónom čučoriedok a černíc.

Naštartujte svoj deň s tou najlepšou kávou

Nápoj bohatý na kofeín je po celom svete natoľko milovaný a konzumovaný, že sa z neho stal základ takmer každej domácnosti. Ľudia začínajú ráno šálkou kávy, aby sa prebrali. Večer ju pijú, aby prežili neznesiteľné ponocovania. Konzumujú ju v ktorúkoľvek dennú dobu, aby zostali hore, alebo možno preto, že sa im jednoducho chutí. Káva sa stala synonymom mnohých atraktívnych vlastností, ako je pracovitosť, vytrvalosť, kreatívnosť a tvorivosť. Udržuje hore myseľ aj telo. Ľudia pijú kávu už celú večnosť, ale napriek tomu jej obľuba a spotreba stále ďalej rastie.

Veľa príchutí kávy, z ktorých si možno vyberať

Existuje množstvo faktorov, ktoré je potrebné pri nákupe kávy zvážiť. Najprv sa zamyslite nad osobnými chuťovými preferenciami. Chutí vám tmavé a silné espresso? Alebo by ste radšej sladkú a krémovú kávy? V súčasnosti existuje toľko rôznych príchutí, z ktorých si možno vybrať! Robusta je výrazné kávové zrno, ktoré sa často nachádza v tmavších, horkejších kávach, zatiaľ čo Arabika je trošku sladšia a obsahuje menej kofeínu. Obchodné značky tiež ponúkajú rôzne kávové zmesi, aby si zákazníci mohli vychutnať vysoko kvalitnú, chutnú kávu v pohodlí svojich domovov. Po druhé by ste mali vziať do úvahy spôsob prípravy. Kávoví puristi si radi kupujú celé kávové zrná, aby si mohli pripraviť čerstvo namletú kávu podľa svojho gusta. Mleté kávy sú dobrou alternatívou pre tých, ktorí nemajú čas mlieť si zrná, ale napriek tomu túžia po aromatickej káve. Instantná káva je dnes celkom bežná a jej príprava je veľmi jednoduchá. Chýba jej však typická komplexná chuť a nie je tak silná ako čerstvá káva. Nakoniec všetko závisí na preferenciách konzumentov.

Základné odrody kávy

  • Arabika: Veľmi bežný a populárny druh kávy, ktorý sa často používa v kaviarňach. Obsah kofeínu má asi 1,5%, vďaka čomu je mierne horkastá, s relatívne vysokým obsahom tuku a cukru, takže je vhodná pre väčšinu paliet.
  • Robusta: Hoci je tiež celkom bežná, Robusta je viac horká a intenzívnejšia než Arabika. Obsahuje 2,7% kofeínu. Vďaka svojej výraznej chuti je ideálna pre espressa a talianske kávove zmesi.
  • Zmes: V dnešnej dobe sa chuťové preferencie konzumentov vyvinuli natoľko, že volajú po rozmanitých a komplexných chutiach. Vyššie uvedené odrody sa miešajú v rôznom pomere. Tradičné sladkohorké kávy možno teraz skombinovať s príchuťami, ako sú čokoláda, mlieko, lieskový oriešok, caramel a iné.

Typy kávy

  • Zrnková káva: Kávové zrná boli už opražené, musia však prejsť správnymi procesy, aby sme z nich získali chuťovo výrazný nápoj. Hoci je to nudné, znalci a puristi, ktorí dávajú prednosť čerstvo zomletej káve, preferujú celé kávové zrná.
  • Mletá káva: Sú to namleté kávové zrná, ktoré si zachovávajú len zlomok svojej pôvodnej chute a vône. Je alternatíva pre milovníkov kávy, ktorí chcú čerstvosť mletej kávy, ale vyhýbajú sa problémom s mletím kávových zrniek. Môžete si zaobstarať kávu s rôznou hrubosťou zomletia, podľa typy prípravy kávy (iná hrubosť je vhodná pre espresso, iná pre french press, atď.)
  • Instantná káva: Populárny základ každej domácnosti, káva spracovaná v prášok, ktorý stačí zaliať horúcou vodou. Často sa komerčne predáva v balíčkoch alebo sáčkoch. Populárne značky ponúkajú instantné kávy už v zmesi s cukrom, smotanou a ďalšími príchuťami. Je obľúbená medzi nenáročními konzumentami, ktorí potrebujú rýchlu dávku. Jednoducho pridajú len horúcu vodu.

_____

^ Späť hore