Piazza d´Oro Dolce, 1kg zrno
25,99 €
25,35 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Dolce obsahuje zrná 100% Arabiky z centrálnej Ameriky a Brazílie, ktorá je najsvetlejšie pražená zo všetkých káv Piazza d'Oro. Káve dominujú chute mandarínky, sušené marhule s podtónom vlašských orechov a mliečnej čokolády.


Cafédirect BIO Peru Reserve mletá káva 227g
6,90 €

Mletá pražená káva 100% Arabica pestovaná v Peru. Táto Arabika je pestovaná ekologickým spôsobom na malých farmách v peruánskych Andách. Chuť kávy má tóny čokolády a lieskových orieškov. Sila praženia 4/5.


Cafédirect Lively mletá káva s tónmi karamelu 227g
5,90 €

Mletá káva s vyváženou chutí a silou jsou namíchaná latinskoamerická a africká zrna. Vyvážená plná chuť kávy s tóny karamelu a lehkým nádechem čokolády a pomeranče. Síla pražení 4/5.


Vergnano Decaffeinato pods 4 x 18ks
21 €

18,32 €

Jemná zmes Caffe Vergnano Decaffeinato pods 72 ks v ekologickom filtračnom papieri, z ktorých každý obsahuje presnú dávku kávy, takže príprava optimálneho espressa je bez problémov – ako doma, tak v kancelárii. Výsledkom je krémová káva s bohatou arómou a chuťou. Vybraná zmes z najlepších odrôd kávy Arabica – bez kofeínu. Porciovaná káva jemnej a vyváženej chuti a vône.


Vergnano Gran Aroma pods 6 x 18ks
36,99 €

29,26 €

Jemná zmes Caffe Vergnano Grand Aroma pods 108 ks v ekologickom filtračnom papieri, z ktorých každý obsahuje presnú dávku kávy. Výsledkom je krémová káva s bohatou arómou a chuťou. Grand Aróma zmes z najlepších zmesí odrody Robusta, s plnou chuťou a bohatou penou.


Lavazza Crema e Aroma 1 kg-20%
16,90 €

13,50 €

Akcia

Lavazza Crema e Aróma espresso je obľúbená a vyhľadávaná káva pre všetkých, ktorí majú radi espresso i capuccino. Obsahuje zmes zŕn z 50% Arabiky a 50% Robusty, ktoré dohromady vytvárajú silnú, aromaticky plnú a dlho pretrvávajúcu chuť s hustou cremou.


Lavazza Qualitá Rossa zrnková káva 1kg-27%
16,99 €

12,35 €

Akcia

Talianska zrnková káva s príjemnou smotanovou chuťou a veľmi aromatickou vôňou. Lavazza Quality Rossa je najviac predávaným druhom Lavazza kávy. Africká robusta prepožičiava tejto káve čokoládovú, brazílska arabica naproti tomu sladkú chuť.


Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg-32%
22,40 €

15,06 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Super Crema v balení 1 kg. Má jemnú a harmonickú chuť s exotickou, korenistou vôňou. Kávové zrná použité pri výrobe tejto kávy sú zložená zo 60% pikantnej, brazílskej a juhoamerickej arabiky a zo 40% vysoko kvalitnej indonézkej robusty.


Kimbo DELONGHI 100% ARABICA 1 KG KAVA
20,40 €
19,50 €

Zrnková káva DeLonghi Kimbo 100% Arabica je zložená výhradne z najjemnejších druhov kávy Arabica z náhorných planín Strednej a Južnej Ameriky. Dokonalé praženie zdôrazňuje jej sviežu chuť a prenikavú arómu s nádychom kvetín. Môžete si doma pripraviť lahodné espresso i krémové cappuccino rovnako ako praví profesionáli.


Café Majada Kopi Luwak cibetková káva zrnková, 100g
60,90 €
+ doprava zadarmo

Posledný kus za túto cenu!

Táto jedinečná pražená zrnková káva Cafe Majada Kopi Luwak cibetková zrnková káva je jednou z najdrahších káv na svete. Balenie kávy je 100 g.


Lavazza Top Class zrnková káva 1kg-15%
20,90 €

17,63 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Top Class je jednou z najintenzívnejších zmesí a označenie Top si určite zaslúži. V každom dúšku ucítite nádych Toskánska. Je zmesou 70% vysokohorské Arabiky z Južnej a Strednej Ameriky a 30% podielu je doplnené najkrajšími ázijskými kávami Robusta z Indonézie (pobrežie Jávy), ktorá patrí medzi najlepšie na kontinente.


Kimbo DeLonghi zrnková káva Espresso Prestige 1kg
30,63 €

21,40 €

Zrnková káva Kimbra Prestige pre De'Longhi je zmes 65% Arabica z troch druhov kávy a 35% ázijskej Robusty pôvodom z Indie a Vietnamu. Balenie obsahuje jedno kilo zrnkovej kávy.


Mövenpick Café Crema 1000g zrno
19,90 €

15,20 €

Mövenpick of Switzerland sa tradične vyrába podľa originálnej švajčiarskej receptúry. Používajú iba vybrané zrnká z horských oblastí rôzneho pôvodu, ktoré rozvíjajú svoju bohatú arómu. Ideálna pre prípravu esspresa s bohatou penou, do všetkých pákovýchautomatických kávovarov.


Vergnano Miscela Antica Bottega zrnková káva 1kg
23 €

16,76 €

Miscela Antica Bottega je dokonalá zmes kávy, vybraná pre tých najnáročnejších klientov z tých najlepších kávových zŕn. Jej lahodná aróma je výsledkom špeciálneho praženie. Táto zrnková káva je zmesou kávy 90% Arabica a 10% Robusta.


Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1kg
19,99 €

17,38 €

Akcia

Talianska zrnková káva Lavazza Quality Oro je zmes rôznych odrôd kávy Arabica. Vďaka starostlivému výberu zŕn, ich kvalite a strednému praženiu má nezvyčajne sladkú chuť s bohatou a intenzívnou arómou.


Segafredo Zanetti Intermezzo 1 kg
11,07 €

8,95 €

Segafredo Intermezzo je kávou klasického typu vhodnou pre akúkoľvek dennú dobu. Osloví Vás predovšetkým svojou poriadne silnou a plnou chuťou a bohatou penou sprevádzajúcou intenzívnu vôňu.


Kimbo Espresso Classico zrnková káva 1kg
17,50 €

Zrnková káva DeLonghi Kimbo Classic 1kg má intenzívne lahodnú arómu, bohatú penu a plnú chuť tých najlepších juhoamerických káv. Robusta je zastúpená 60%, Arabica 40%. Môžete si pripraviť lahodné espresso i krémové cappuccino rovnako ako praví profesionáli.


Segafredo Zanetti Espresso Casa 1 kg
16,36 €

10,51 €

Káva zo zmesi zrniek odrôd arabiky a robusty so silnou a plnou chuťou sa bude hodiť pre každý okamih vášho dňa. Je jemne a citlivo pražená a vyniká excelentnou chuťou a intenzívnou vôňou.


Alberto Espresso zrnková káva 1kg
39,99 €

9,40 €

Aromatické ohnivé espresso plné pikantné, intenzívnej chuti a vône. Kávový pôžitok na taliansky spôsob. Toto 1 kg zrnkovej balenie je ideálna pre prípravu kávy do všetkých automatických i pákových kávovarov


L'Or Fortissimo L'OR Espresso 0,5kg
9,73 €

Zrnková káva Fortissimo L'OR Espresso od Douwe Egberts vás očarí svojou arómou aj jedinečnou chuťou. Káva je veľmi tmavo pražená. Balenie je po 500g. Vychutnajte si svoju milovanú šálku kávy!


Lavazza Crema e Aroma zrnková káva 1kg
15,40 €
14,67 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Crema e Aromasilnú chuť a arómu, bohatú penu a nezabudnuteľnú vôňu. Vďaka pridanej ROBUS má intenzívnejšiu chuť do horka a vysoký obsah kofeínu. Rozhodne uspokojí každého milovníka kávy.


Lavazza DEK Decaffeinato mletá káva 250g
10,15 €

4,40 €

V mletej káve Lavazza DEK Decaffeinato sa skrýva chuť starostlivo vybraných kávových bôbov z ázijských kávovníkov. Napriek tomu, že sa jedná o bezkofeínovú kávu, na jej chuti to nespoznáte. Balenie 250 gramoch.


Jacobs Krönung mletá káva 6x 250 g
23,61 €

20,50 €

Jacobs Krönung je stredne tmavo upražené a stredne namletá káva. Chuť je príjemne plná, aromatická, s ovocnou nakyslosťou, ľahko horkastá, vyrovnaná a doplnená jemnou dochuťou. Ideálna pre zaliatie vo vašom obľúbenom hrnčeku.


illy Espresso ESE pody 200 ks
58,60 €
+ doprava zadarmo

Posledný kus za túto cenu!

Illy Espresso je porciovaná káva v ESE podoch, vďaka ktorým je príprava kávy rýchla a bez nutnosti upratovania. Stredne pražená káva má bohatú a vyváženú chuť s tónmi karamelu a čokolády.


L'Or Crema Absolu CLASSIQUE 500g
11,76 €

9,70 €

Pražená, zrnková káva vysokej kvality symbolizuje jemnú, zamatovú klasiku a harmonizuje s ľahkou kyselinkou, zrelou, elegantnou chuťou stredne praženej kávy, ktorá nikdy nevyjde z módy.


Segafredo Zanetti Selezione Oro 1 kg
18,69 €

12,46 €

Káva Selezione Oro z ponuky značky Segafredo Zanetti je svetlou jednotkou v umení praženia kávy. Ľahká aróma, jemná chuť a zvodná tmavohnedá pena vás dostane zakaždým nielen za rána.


Lavazza Espresso 100% Arabica 1kg
20 €
18,71 €

Akcia

100% Arabica značky Lavazza sa vyznačuje vysokou kvalitou. Zrná boli starostlivo vybrané z najkvalitnejších káv a šetrne pražené. Káva je typická svojou jedinečnou vôňou a stupňujúcou sa chuťou.


illy Zrnková káva 250 g
11 €

7,77 €

Zrnková káva pre prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 1,5 %.


Lucaffé Mr.Exclusive 100% Arabica Zrno 1kg
25,99 €
25,40 €

100% obsah kávových zŕn druhu Arabica. Táto exkluzívna zmes kávy Arabica z južnej Ameriky je určená pravým labužníkom. Káva Lucaffé je káva špeciálnej kvality. Bez konzervantov, chemikálií, filtrácií, ožarovania a úprav vykonávaných bežne u iných káv.


IZZO Caffé Gold, 1kg zrno

IZZO Caffé Gold, 1kg zrno

Hodnotenie: 4,5
24 €

19,49 €

Káva Izzo Caffé Gold – 1 kg, zrno je 100% Arabica silná, aromatická káva s harmonickou chuťou, ktorá má hustú, dobrú penu. Samotné kávové zrná sú pomaly pražené za pomerne vysokej teploty v malých dávkach. Vďaka tomuto procesu sa negatívne vlastnosti (kyslosť a horkosť) znižujú na minimum a káva tak získa dokonalú plnosť a chuť.


Lavazza Tierra 1kg zrnková káva-19%
22,99 €

18,54 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Tierra má plnú chuť 100% Arabica zo zmesi zŕn z plantáží v Hondurase, Kolumbii a Peru. Vďaka silnej vône s náznakom čokolády si túto kávu okamžite obľúbite.


Pellini Vivace zrnková káva 1kg
15,10 €

Káva komponovaná do podoby talianskeho espressa v jeho najčistejšej a najklasickejšej forme. Zmes Robusty a Arabikymimoriadne husté créme a vyznačuje sa korenenou arómou a harmonickou chuťou bez známok kyslosti. Káva je vhodná na prípravu espressa, ale aj ako základ pre cappuccino či latte macchiato.


Alberto Caffe Crema 1kg zrno
39,99 €

9,30 €

Aromatická korenistá káva s jemnou zamatovou penou. Špeciálne pražená zmes vybraných miest pôvodu poskytuje zmyselný chuťový pôžitok. Toto 1 kg zrnkové balenie, je ideálne pre prípravu kávy do všetkých automatických kávovarov.


Lavazza Gold Selection 1kg-20%
21,99 €

17,53 €

Akcia

Zrnková káva Lavazza Gold Selection je výborná káva vďaka zmesi 80% Arabic a 20% indonézskej Robusty. Espresso pripravené z tejto kávy sa vyznačuje intenzívnou chuťou a bohatou krémovou penou.


Lucaffé Espresso Bar Zrno 1kg
17,99 €

15,10 €

Všetky kávy značky Lucaffé sú typickým príkladom talianskych pomaly pražených káv s jemnou kalcináciou v rotačných bubnoch vďaka ktorým káva získa príjemnú jemnú, ale pikantnú chuť s nádychom sladkej praženej čokolády.


Vergnano Gran Aroma Bar zrnková káva 1kg
19,60 €

14,80 €

Zrnková káva s bohatou, dlhotrvajúcou chuťou pre najnáročnejších klientov. Vďaka špeciálnemu baleniu si zachováva vôňu a čerstvosť. 60% Arabica, 40% Robusta. Ideálna zmes pre tých, ktorí ocenia smotanovosť energickej, dobre štruktúrovanej kávy s intenzívnou chuťou. Dokonalú rovnováhu medzi arómou a telom kávy tvorí zmes najlepších zŕn jemne ochutených kávou Arabica Strednej Ameriky a vybraných zŕn africkej a orientálnej odrody Robusta s jej príjemnou čokoládovou chuťou a intenzívnou arómou.


L'Or Espresso Forza 500g

L'Or Espresso Forza 500g

Hodnotenie: 3,5
11,65 €

9,70 €

Zrnková káva Espresso Forza je dokonalý harmonický celok, v ktorom sa snúbi nespútaná sila čistokrvnej Forzy a ohnivého espressa s intenzívnou plnou chuťou rozžiarenou odtieňmi jantáru tancujúceho na povrchu lahodnej krémovej vrstvy.


Mövenpick Espresso 1000g zrno
19,90 €

15,59 €

Vybrané zrnká z najlepších horských pestovateľských oblastí sveta dodávajú tejto káve plnú a silnú arómu. Ušľachtilá zmes zo zrniek arabica a nádych výdatnejších zrniek robusta rozvíja skrze šetrné dlhé praženie jej plnú chuť. Ideálna pre prípravu esspreso vo všetkých pákovýchautomatických kávovaroch.


Segafredo Zanetti Selezione Crema 1 kg
18,69 €

12,73 €

Selezione Crema je výnimočne jemná káva s bohatou penou pre prípravu latté, väčších káv a cappuccina. Ide o špecifické krémové espresso s dlhotrvajúcou a vyváženou chuťou.


Lavazza Bar Gusto Pieno Vending 1kg
24,86 €

16,30 €

Stredne pražená káva z pražiarne Lavazza je vyrobená zo zmesi 20% arabica a 80% robusta. Jedno kilové balenie zrnkovej kávy Bar Gusto Pieno Vending stojí za to ochutnať.


Lavazza Qualita Oro 250 g, mletá káva
6,21 €

Akcia

Tato káva nabízí neobvykle sladkou chuť a intenzivní aroma. Qualita Oro je jedna z nejoblíbenějším káv od značky Lavazza, na kterou nedají dopustit ani znalci kávy. Díky nízkému obsahu kofeinu ji lze popíjet i v pozdějších hodinách.


Piazza d´Oro Forza zrnková káva, 1kg
27,90 €

23,40 €

Zrnková káva Piazza d'Oro Forza je zmes 100% kávy Arabica pochádzajúca z Brazílie spracovaná suchou cestou. Káva je vhodná na prípravu ristretta alebo do mliečnych variantov kávy ako je Cappuccino či Caffé Latté. Balenie po 1000 g.


Tchibo Barista Caffé Crema 500g, zrno
10,08 €
9,70 €

Zrnková káva Barista Caffè Crema je určená pre milovníkov kávy, ktorí používajú plne automatický kávovar so vstavaným mlynčekom na zrnkovú kávu alebo pákový kávovar (poloautomat). Zo zrnkovej kávy Tchibo si môžete pripraviť delikátnu kávu s ovocným nádychom a lahodne zamatovou penou alebo café au lait.


illy Mletá káva 250 g

illy Mletá káva 250 g

Hodnotenie: 5
9,99 €

7,77 €

Mletá káva na prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 1,5%. Tmavo pražená, vynikajúce chute a vône. Zmes deviatich druhov kávy Arabica s nízkym obsahom kofeínu. Balenie 250 g.


illy Zrnková káva Monoarabica Etiopia 250 g
9,96 €

8,20 €

Značka ILLY prichádza so zrnkovou kávou Monoarabica Etiopia je to 100% Arabica s tónmi kvetov jazmínu. Obsah balenia je 250 gramov a plechová dóza je veľmi praktická a opätovne uzatvárateľná.


Lavazza Crema Classica
21,74 €

18,40 €

Vôňa mliečnej čokolády a lieskových orieškov tvoria dokonalú a harmonickú chuť kávy Lavazza Crema Classica. Zmiešaním Arabiky z Južnej Ameriky a Robusty z Jávy a Kapi Royal vznikla káva s bohatou arómou a zamatovou krémou.


Lucaffé Classic Zrno 1kg
22,99 €
22,50 €

Káva je vďaka svojim príjemným vlastnostiam a chuti vhodná pre prípravu cappuccina aj latte macchiato. Káva Lucaffé Classico má mnoho fanúšikov a skvelé ohlasy po celom svete.


Mokarico  Mokarico 1kg

Mokarico Mokarico 1kg

Hodnotenie: 5
23 €
22,62 €

Značková zrnková káva Mokarico je jedinečná zmes s perfektnou vyváženosťou kyslosti, plnosti, vône, chuti a sladkosti. Obsahuje 85% arabiky a 15% robusty. Zmes kávy Mokarico je zaručene kvalitný produkt s mnohými oceneniami.


Naštartujte svoj deň s tou najlepšou kávou

Nápoj bohatý na kofeín je po celom svete natoľko milovaný a konzumovaný, že sa z neho stal základ takmer každej domácnosti. Ľudia začínajú ráno šálkou kávy, aby sa prebrali. Večer ju pijú, aby prežili neznesiteľné ponocovania. Konzumujú ju v ktorúkoľvek dennú dobu, aby zostali hore, alebo možno preto, že sa im jednoducho chutí. Káva sa stala synonymom mnohých atraktívnych vlastností, ako je pracovitosť, vytrvalosť, kreatívnosť a tvorivosť. Udržuje hore myseľ aj telo. Ľudia pijú kávu už celú večnosť, ale napriek tomu jej obľuba a spotreba stále ďalej rastie.

Veľa príchutí kávy, z ktorých si možno vyberať

Existuje množstvo faktorov, ktoré je potrebné pri nákupe kávy zvážiť. Najprv sa zamyslite nad osobnými chuťovými preferenciami. Chutí vám tmavé a silné espresso? Alebo by ste radšej sladkú a krémovú kávy? V súčasnosti existuje toľko rôznych príchutí, z ktorých si možno vybrať! Robusta je výrazné kávové zrno, ktoré sa často nachádza v tmavších, horkejších kávach, zatiaľ čo Arabika je trošku sladšia a obsahuje menej kofeínu. Obchodné značky tiež ponúkajú rôzne kávové zmesi, aby si zákazníci mohli vychutnať vysoko kvalitnú, chutnú kávu v pohodlí svojich domovov. Po druhé by ste mali vziať do úvahy spôsob prípravy. Kávoví puristi si radi kupujú celé kávové zrná, aby si mohli pripraviť čerstvo namletú kávu podľa svojho gusta. Mleté kávy sú dobrou alternatívou pre tých, ktorí nemajú čas mlieť si zrná, ale napriek tomu túžia po aromatickej káve. Instantná káva je dnes celkom bežná a jej príprava je veľmi jednoduchá. Chýba jej však typická komplexná chuť a nie je tak silná ako čerstvá káva. Nakoniec všetko závisí na preferenciách konzumentov.

Základné odrody kávy

  • Arabika: Veľmi bežný a populárny druh kávy, ktorý sa často používa v kaviarňach. Obsah kofeínu má asi 1,5%, vďaka čomu je mierne horkastá, s relatívne vysokým obsahom tuku a cukru, takže je vhodná pre väčšinu paliet.
  • Robusta: Hoci je tiež celkom bežná, Robusta je viac horká a intenzívnejšia než Arabika. Obsahuje 2,7% kofeínu. Vďaka svojej výraznej chuti je ideálna pre espressa a talianske kávove zmesi.
  • Zmes: V dnešnej dobe sa chuťové preferencie konzumentov vyvinuli natoľko, že volajú po rozmanitých a komplexných chutiach. Vyššie uvedené odrody sa miešajú v rôznom pomere. Tradičné sladkohorké kávy možno teraz skombinovať s príchuťami, ako sú čokoláda, mlieko, lieskový oriešok, caramel a iné.

Typy kávy

  • Zrnková káva: Kávové zrná boli už opražené, musia však prejsť správnymi procesy, aby sme z nich získali chuťovo výrazný nápoj. Hoci je to nudné, znalci a puristi, ktorí dávajú prednosť čerstvo zomletej káve, preferujú celé kávové zrná.
  • Mletá káva: Sú to namleté kávové zrná, ktoré si zachovávajú len zlomok svojej pôvodnej chute a vône. Je alternatíva pre milovníkov kávy, ktorí chcú čerstvosť mletej kávy, ale vyhýbajú sa problémom s mletím kávových zrniek. Môžete si zaobstarať kávu s rôznou hrubosťou zomletia, podľa typy prípravy kávy (iná hrubosť je vhodná pre espresso, iná pre french press, atď.)
  • Instantná káva: Populárny základ každej domácnosti, káva spracovaná v prášok, ktorý stačí zaliať horúcou vodou. Často sa komerčne predáva v balíčkoch alebo sáčkoch. Populárne značky ponúkajú instantné kávy už v zmesi s cukrom, smotanou a ďalšími príchuťami. Je obľúbená medzi nenáročními konzumentami, ktorí potrebujú rýchlu dávku. Jednoducho pridajú len horúcu vodu.

_____

^ Späť hore