Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Filtračné kanvice dodajú kohútikovej vode tie správne chuťové vlastnosti a zbavia ju nadmerného obsahu chlóru, vodného kameňa či ďalších pevných častíc. Okrem chuťových a zdravotných benefitov prefiltrovaná voda prospeje tiež vašej peňaženke a životnému prostrediu. Okrem klasických kanvíc určených pre domácnosti či kancelárie existujú aj prenosné filtračné nádoby vhodné na šport či cestovanie. Ako fungujú filtračné kanvice a aké majú výhody a nevýhody?

Zobraziť viac

Ako funguje filtračná konvica?

Neoddeliteľnou súčasťou filtračných kanvíc je výmenný filter o približnej životnosti zodpovedajúcej 1 mesiac alebo 150 l prefiltrovanej vody. Pre správnu účinnosť je potom nutné filter vymeniť za nový. Väčšina filtračných kanvíc disponuje ukazovateľom životnosti filtra, ktorý vás postupne upozorňuje na nutnosť blížiacej sa výmeny. Filtre sú zložené spravidla zo 4 častí, a dochádza tak k niekoľkej stupňovej filtrácii.

  • 1. stupeň filtrácie - voda sa filtruje cez jemný sieťový filter, ktorý zachytí usadeniny a väčšie nečistoty obsiahnuté vo vode
  • 2. stupeň filtrácie - tzv. Iónová technológia odfiltruje z vody vodný kameň, ale ponechá v nej dôležité minerály ako je horčík či vápnik
  • 3. stupeň filtrácie - voda je ďalej prefiltrovaná skrz aktívne uhlie, dochádza k zníženiu obsahu látok, ktoré negatívne ovplyvňujú najmä chuťovú zložku vody
  • 4. stupeň filtrácie - zaručuje zachytenie aj tých najmenších usadenín (existujú aj filtre s 5. stupňom filtrácie, ten dokáže spravidla zachytiť zlúčeniny chlóru, či obmedziť množenie baktérií)

Výsledkom procesu filtrácie je kvalitatívne a chuťovo ďaleko lepšia voda, než bola pred filtráciou. Prefiltrovanú vodu je možné ihneď konzumovať alebo použiť na prípravu kávy a čaju. Vďaka odbúraniu vodného kameňa ocenia kvalitu vody tiež vaše domáce spotrebiče ako je kávovar či varná konvice.

TIP

Patríte k spokojným zákazníkom, ktorí si filtračnú kanvicu v minulosti zaobstarali? Nezabudnite si pozrieť našu ponuku náhradných filtrov.

Výhody a nevýhody filtračných kanvíc

+ Chuť prefiltrovanej vody je vďaka obmedzeniu chlóru a odbúraniu usadenín z vodovodného potrubia ďaleko prívetivejšia. - Filtrácia je určená iba k vylepšeniu pitnej vody, ako zdroj je teda vhodná kohútiková "mestská" voda, prípadne voda z obecného vodovodu. Ak vlastníte studňu a máte pochybnosti nad možnou kontamináciou vody, tak ju podrobte ďalším testom (filtrácia neurobí z úžitkovej vody vodu pitnú).
+ Oproti baleným vodám v PET fľašiach je filtrovaná voda lacnejšia (cena filtrovanej vody je cca 1 - 2 CZK / 1 l). - Filtráciou takisto nedocielite kvality dojčenskej vody - pre takéto použitie je odporúčané vodu ešte prevariť.
+ V kohútikovej vody podporenou filtráciou neriešite prepravu balených vôd, v ktorých navyše nemáte istotu, za akých podmienok boli skladované (vplyvom tepla, či zlého skladovania sa z PET fliaš do balenej vody uvoľňujú škodlivé látky).
+ Filtrovaná voda predĺži životnosť kávovaru či varnej kanvice vďaka odbúraniu vodného kameňa.

Dôležité parametre filtračných kanvíc

Tvar filtračnej kanvice

Okrem klasických filtračných kanvíc, ktoré svoje miesto nájdu kdekoľvek v domácnosti alebo kancelárii a tvarom nádoby pripomínajú rýchlovarnú kanvicu, existujú aj kompaktné filtračné kanvice, ktoré sa zmestia do dverí od chladničky. V našej ponuke nájdete tiež ďalšie filtračné nádoby:

  • Filtračné karafy sa svojim vzhľadom hodia pre konferenčné pracovné priestory, do zasadacích miestností či ako moderný doplnok obývacej izby.
  • Prenosné filtračné fľaše ocenia predovšetkým športovci a milovníci outdoorových aktivít.

Objem filtračnej kanvice

Filtračné kanvice sú tvorené dvoma časťami - horná časť, slúžiaca pre naliatie vody, je oddelená filtrom od spodnej časti, kde sa uchováva už prefiltrovaná voda. Pri výbere filtračnej kanvice preto nezabudnite odlíšiť celkový objem filtračnej kanvica a objem prefiltrovanej vody.

  • Bežné filtračné kanvice pojmú celkový objem okolo 2,4 l vody, pričom objem prefiltrovanej vody z tejto kapacity tvorí cca 1,4 l.
  • Na trhu existujú aj filtračné kanvice s väčšou objemovou kapacitou určené napríklad do zdieľaných kancelárií a pod. Tie dokážu na jedno prefiltrovanie poskytnúť až 5,5 l prefiltrovanej vody.

Cena výmenných filtrov

Okrem tvaru a objemu filtračnej kanvice sa zamerajte aj na cenu náhradných filtrov. Tie pri celoročnej prevádzke zvyčajne prevýšia obstarávaciu cenu samotnej filtračnej kanvice. Filtre je výhodné kúpiť v sade niekoľkých kusov. Niektoré modely filtračných kanvíc navyše už zahŕňajú aj sadu náhradných vodných filtrov, čo býva ekonomicky výhodnou počiatočnou kúpou.

Upresniť parametre
Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny
Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková

Filtračná fľaša Adventure od značky Philips s elektro-adsorpčným filtračným médiom. Objem 0,59 l. Spolu s filtrom AWP294/10, ktorý odstráni až 99% vodných patogénov. Vyrobený z bezpečného materiálu bez obsahu BPA Je možné čistiť v umývačke do maximálne 50 °C. Indikátor životnosti filtra pre ľahkú výmenu. Uzáver proti zachytávaniu prachu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny
Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny

Filtračný systém Philips na pripevnenie na drezovú batériu s časovačom, ktorý pripomenie, kedy je potrebné vymeniť filter. Voda získa skvelú chuť bez pridaných chemikálií a škodlivých látok. Znižuje obsah chlóru, olova, pesticídov, mikroplastov a častíc do veľkosti 0,01μm, vrátane filtrácie až 99,99% baktérií.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Laica MikroPLASTIK-STOP filtračná kanvica Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny
Laica MikroPLASTIK-STOP filtračná kanvica

Filtračná kanvica Laica MikroPLASTIK-STOP disponuje dvojitým filtračným systémom pre redukciu mikroplastu vo vode. Redukuje tiež ťažké kovy, chlór, vodný kameň, herbicídy a pesticídy. Mechanický indikátor upozorňuje na stav Bi-flux filtra.

môžete mať 23.04

Partner: MALL
Laica Carmen filtračná kanvica EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
Laica Carmen filtračná kanvica

Kanvica Carmen značky Laica vám prefiltruje vodu od všetkých nečistôt, ktoré by mohli poškodiť vaše prístroje alebo dokonca váš životný organizmus. Objem prefiltrovanej vody u tejto kanvice je 1,2 litra.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Novinka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l

Jedinečná filtračná kanvica ENERGY s alkalickým minerálnym filtrom, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú ionizovanú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

môžete mať 24.04 - 25.04

Laica XXL Firenze Filtračná kanvica + 3 filtre EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
Laica XXL Firenze Filtračná kanvica + 3 filtre

Laica XXL Firenze je filtračná kanvica predurčená k tomu, aby vám zásoba vody vydržala čo najdlhšie. Disponuje celkovým objemom 3,7 litra a dokáže prefiltrovať až 2,2 litra vody. Je vybavená zlatým mechanickým indikátorom na výmenu filtra a dobre vyzerá. V balení nájdete hneď 3 náhradné filtre.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Laica Bi-flux 3+1ks EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
Laica Bi-flux 3+1ks

Filtračná patróna Bi-flux Univerzálna je šikovným a lacným riešením pre každodennú filtráciu pitnej vody. Účinne redukuje vodný kameň, chlór, ťažké kovy aj herbicídy a pesticídy.

môžete mať 29.04 - 02.05

Partner: VISO TRADE
Novinka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka

Jedinečná filtračná kanvica ENERGY s alkalickým minerálnym filtrom + 3ks náhradné filtre, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú ionizovanú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

môžete mať 24.04 - 25.04

Laica Tosca set filtračná kanvica + 4ks filtrov Bi-flux EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
Laica Tosca set filtračná kanvica + 4ks filtrov Bi-flux

Set obsahujúci filtračnú kanvicu Tosca v zelenej farbe a štyri kusy filtrov Bi-Flux. Kanvica na vodu s digitálnym indikátorom stavu filtra a celkovým objemom 2,3l. Praktický otvor pre rýchle plnenie.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
BRITA Style Eco 2,4 l zelená BWT Filtračná kanvica filtrační konvice VIDA
BRITA Style Eco 2,4 l zelená

Filtračná kanvica Brita Style Eco je vďaka objemu 2,4 l vhodná na využitie v menších rodinách alebo na internátoch. Jej telo je zhotovené zo 60 % z biologického plastu. Vodu prefiltruje a vyčistí, čím vylepší jej chuť. Odklopné veko umožňuje jednoduché naplnenie jednou rukou. Na veku sa tiež nachádza svetelný ukazovateľ výmeny filtra. Možnosť umývať v umývačke riadu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
BWT Filtračná kanvica filtrační konvice VIDA BWT Filtračná kanvica filtrační konvice VIDA
BWT Filtračná kanvica filtrační konvice VIDA

2.6 litru s 1ks filtru, unikátní vodní filtry BWT Mg2+ jako jediné na trhu obohacují pitnou vodu o zdraví prospěšný hořčík. Odstraňují z vody nežádoucí látky (např.chlór a jeho sloučeniny, těžké.

môžete mať 29.04 - 02.05

DAFI Filtračný džbán + 2 kazety Classic BWT Filtračná kanvica filtrační konvice VIDA
DAFI Filtračný džbán + 2 kazety Classic

Ak si chcete vychutnať čistú vodu bez vodného kameňa, filtračné kanvice Dafi sú tou najlepšou voľbou. Táto značka je známa tým, že poskytuje vysokokvalitné výrobky na filtrovanie vody, aby ste si mohli vychutnať správne vyčistenú vodu.

môžete mať 25.04 - 26.04

Partner: DomoDomo_pl

Filtračné kanvice

Prestaňte sa ťahať s balíkmi PET fliaš a zažeňte smäd čerstvo prefiltrovanou kohútikovou vodou už toto leto. Vyberte si svoju filtrovacíu kanvicu na MALL.SK - príroda aj vaša peňaženka váš nákup ocenia. Na sklade pre vás máme pripravené obľúbené značky filtračných kanvíc obľúbenej značky filtračných kanvíc Brita, Laica, Orion a mnoho ďalších.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné filtracne kanvice.