BBB BPD-14 Forcemount čierne
55,19 € 45,90 €

BBB BPD-14 Forcemount sú odolné nášľapné MTB pedále pre stabilnejšiu a efektívnejšiu jazdu. Pedále majú otvorenú formu, vďaka čomu sa v nich nehromadí nečistota. Môžete si tiež sami jednoducho nastaviť silu zámku pedálu.

Pedále na bicykel

Kvalitné pedále na bicykel umožnia efektívnejšie šliapanie i stabilitu. Aký je rozdiel medzi klasickými a nášľapnými pedálmi a pre koho sú vhodné platformy? Poradíme vám, ako vybrať!

Klasické pedále na bicykel

Klasické pedále sú vhodné pre kratšie výjazdy, pri ktorých často dávate dole chodidlo z pedálu. Postačia nenáročným cyklistom.

  • Plastové pedále - lacnejší druh pedálov, nevýhodou je riziko prasknutia a horšia priľnavosť k topánke, vhodné pre občasné využitie
  • Kovové klasické pedále - odolnejšie pedále vyššej hmotnosti, vhodné pre rekreačnú jazdu do nenáročných terénov

Platformy na bicykel

  • Platformy disponujú väčšou nášľapnou plochou a výstupkami pre lepšiu fixáciu chodidla. Sú vhodné do náročných terénov pre freeride, downhill, BMX alebo trail. Poskytujú väčšiu voľnosť pohybu.

Nášľapné pedále

  • Nášľapné pedále sú vhodné pre závodných a výkonnostných cestných cyklistov, výrazne zvyšujú efektivitu šliapania. Pre MTB (horský bicykel) sa príliš nehodia, pretože neposkytujú dostatok voľnosti pohybu.

Nášľapné pedále sú pevne spojené špeciálnym mechanizmom, tzv. „kufrom“ s cyklistickými bežeckými topánkami. Pri páde z bicykla sa chodidlo automaticky uvoľní.

→ Pri výbere nášľapných pedálov je potrebné brať ohľad na kompatibilitu s konkrétnym druhom cyklistických tretrov.

K výbave každého cyklistu patrí ochranná prilba. V ponuke máme aj rad ďalších komponentov na bicykle.