Hľadáte tovar z kategórie prilby na bicykel? U nás na MALL.SK si ho môžete porovnať podľa parametrov, alebo od najlacnejšieho či od najlepšie hodnoteného ostatnými užívateľmi.

Zobraziť viac
  • Nákup vám doručíme ešte dnes, alebo keď budete chcieť.
  • Produkty z kategórie Prilby na bicykel vám privezieme domov, alebo si nákup môžete vyzdvihnúť v jednom z našich 350 výdajných miest.
  • Operátori našej klientskej podpory riešia požiadavky zákazníkov 24 hodín denne.
  • Tovar môžete zaplatiť online alebo dobierkou.
  • Ak zakúpený výrobok nespĺňa vaše predstavy, môžete ho vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu.
Uvex Kid 2 Desert (2017)
3x

Uvex Kid 2 Desert (2017)

33,27 €
32,40 €

Detská prilba Uvex Kid 2 je vytvorená pre najmenšie deti (1 – 3 rokov). Je veľmi ľahká a ponúka vynikajúcu ochranu pre jazdu na odrážadle, v sedačke alebo na kolobežke.

Tovar od predajcu MALL
Uvex Kid 2 Dolly 46-52
4x

Uvex Kid 2 Dolly 46-52

37,60 €

Detská helma Uvex Kid 2 je vytvorená pre najmenšie deti (1 – 3 rokov). Je veľmi ľahká a ponúka vynikajúcu ochranu pre jazdu na odrážadle, v sedačke alebo na kolobežke.

Tovar od predajcu MALL
CEL-TEC Safe-Tec TYR Black - Red XL

CEL-TEC Safe-Tec TYR Black - Red XL

97,16 €
90,89 €
Posledný kus za túto cenu!

Inteligentná helma pre zvýšenie bezpečnosti pri športe. Veľkosť XL, 61 – 63 cm. Predné a zadné LED svetlá. Automatické brzdové svetlo. Znamenie o zmene smeru jazdy. Diaľkové ovládanie svetiel.

Partner: CZC.cz
CEL-TEC Safe-Tec TYR Black - Red L

CEL-TEC Safe-Tec TYR Black - Red L

101,08 €
Posledný kus za túto cenu!

Inteligentná helma pre zvýšenie bezpečnosti pri športe. Veľkosť L, 58 – 61 cm. Predné a zadné LED svetlá. Automatické brzdové svetlo. Znamenie o zmene smeru jazdy. Diaľkové ovládanie svetiel.

Partner: CZC.cz
-28%
Etape Pony Biela/Ružová S/M
44x

Etape Pony

21 €
15 €
Akcia

Detská helma na cyklistiku disponuje upínacím systémom EFS, ktorý umožňuje nastaviť plynulo veľkosť. Obsahuje konštrukciu Hard-Shell, vďaka ktorej je helma veľmi odolná. Etape Pony má reflexné prvky pre zaručenie bezpečnosti a prateľné polstrovanie.

Tovar od predajcu MALL
MoMi - Detská prilba MIMI pink

MoMi - Detská prilba MIMI pink

24,99 €
22,99 €
Novinka

MoMi – Detská prilba MIMI pink. Bezpečnosť vášho dieťaťa je pre MoMi vždy a za každých okolností prioritou. To je pre vás tiež najdôležitejšie, však?

Etape Virt Light Černá Mat S/M
22x

Etape Virt Light

31,14 €
28,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Pánska helma na cyklistiku disponuje zabudovaným LED osvetlením, ktoré môže svietiť alebo blikať 2 rôznymi spôsobmi. Obsahuje konštrukciu In-Mold, vďaka ktorej je helma veľmi bezpečná a odolná. Etape Etape Virt Light má prateľné polstrovanie.

Tovar od predajcu MALL
Etape Vesper Čierna / Ružová Mat S / M
2x

Etape Vesper

30,40 €
28,20 €

Dámska cyklistická prilba disponuje technológiou In-Mold, ktorá zaisťuje bezpečnosť a dlhú životnosť. Súčasťou je upínací systém QFS s integrovanou sieťkou proti hmyzu. Etape Vesper je vybavená 23 vetracími otvormi.

Tovar od predajcu MALL
Etape Biker Čierna/Žltá Fluo Mat S*M
67x

Etape Biker

23,80 €
22 €
Posledný kus za túto cenu!

Pánska helma na cyklistiku disponuje 25 ventilačnými otvormi a odnímateľným predným šiltom. Obsahuje konštrukciu Hard-Shell, vďaka ktorej je helma veľmi bezpečná a odolná. Súčasťou sú bezpečnostné reflexné prvky Etape Biker má prateľné polstrovanie.

Tovar od predajcu MALL
MoMi - Detská prilba MIMI black

MoMi - Detská prilba MIMI black

24,99 €
22,99 €
Posledný kus za túto cenu!

MoMi – Detská prilba MIMI black. Bezpečnosť vášho dieťaťa je pre MoMi vždy a za každých okolností prioritou. To je pre vás tiež najdôležitejšie, však?

-27%
Mondo Dievčenská prilba "Frozen"

Mondo Dievčenská prilba "Frozen"

21,99 €
15,99 €
Novinka

Prilba Frozen je úžasná prilba s rozprávkovým motívom, ktorá je vhodná hlavne pre dievčatká od 3 rokov.

Partner: Golds.sk
Mondo CYKLO detská prilba na bicykel MONDO UNICORN

Mondo CYKLO detská prilba na bicykel MONDO UNICORN

15,08 €
13,01 €

CYKLO detská prilba na bicykel MONDO UNICORNDetská prilba od talianskeho výrobcu Mondoo patrí k najlepším prilbám pri hre a športoch pre deti. Vďačí za to svojmu precíznemu spracovaniu, ktoré podlieha tým najpr

Partner: Sedco cz

Prilby na bicykel

Deti do 18 rokov musia prilbu na bicykel nosiť zo zákona, dospelí si môžu vybrať. Najmä pri horskej cykloturistike ju však odporúčame každému - bez preháňania dokáže zachrániť život.

Aký typ prilby?

Podľa konštrukcie a bezpečnosti delíme cyklistické prilby na 4 typy:

  • cestné prilby, určené na cestnú cyklistiku. Sú veľmi ľahké a skvele vetrajú - mávajú až 20 ventilačných otvorov
  • MTB prilby, určené hlavne pre cyklistiku v prírode a náročnejšom teréne (z anglického MTB - mountain bike). Tieto prilby sú robustnejšie a poskytujú lepšiu ochranu ako cestné, navyše majú vpredu clonu proti slnku
  • BMX prilby, tak zvané džbery, určené pre BMX a streetovú cyklistiku. Vyzerajú ako lyžiarske, len sú ľahšie a veľmi dobre chránia pri pádoch
  • integrálne prilby, určené na freeride a adrenalínové disciplíny. Chránia hlavu zozadu aj zboku, ale horšie vetrajú

Zásadná je veľkosť ...

Aby prilba plnila svoju funkciu, musí na hlave dobre sedieť.

Veľkosť vyberajte podľa obvodu svojej hlavy v najširšom mieste - teda asi 2 cm nad obočím.

Správe posadená helma je vodorovná, s utiahnutými páskami na tyle aj pod bradou. Na hlave sa voľne nepohybuje, ale ani netlačia - pod remienok na brade by ste mali môcť zasunúť dva prsty.

... a tiež bezpečnosť

Každá cyklistická prilba na Slovensku musí spĺňať normu STN EN 1078, niekedy sa stretnete aj so zahraničnými certifikáciami - napríklad AS / NZS alebo CPSC.

Kvalitné cyklistické prilby sa vyrábajú tak zvanou in-mold technológiou, kedy sa do plastovej škrupiny vstrekuje EPS polystyrén, aby obe vrstvy splynuli v jednu. Novšia technológia je double in-mold, v takom prípade sa EPS vstrekuje z vonkajšej aj vnútornej strany prilby.

Úplne najbezpečnejšie helmy potom majú kostru prepletenú ďalšími materiálmi, najčastejšie karbónom, hliníkom alebo kevlarom.

Akú helmu vybrať?

Na dlhé cesty po ceste voľte helmy ľahšie (200-300 g), do náročného terénu ťažšie (300-400 g), pretože sú bezpečnejšie.

Kúpte si prilbu, ktorá spĺňa bezpečnostnú normu, dobre vetrá a napríklad má aj vyberateľnú vnútornú výstelku. To aby ste ju mohli čas od času vyprať.

V neposlednom rade vám prilba musí dokonale sedieť a ... musí sa vám páčiť.

_____

^ Späť hore