10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Neoddeliteľnou súčasťou filtračných kanvíc sú výmenné vodné filtre. Tie majú približnú životnosť okolo 30 dní alebo 150 l prefiltrovanej vody. Všeobecne platí, že každý výrobca filtračnej kanvice ponúka pre daný typ nádoby tiež náhradné filtre. Ako filtre v skutočnosti fungujú, a čo všetko dokážu zachytiť?

Zobraziť viac

Funkcie vodného filtra

Proces filtrácie prebieha vďaka niekoľkým stupňom čistenia vody: </

  • 1. stupeň filtrácie: voda preteká jemným sieťovým filtrom, ktorý z nej odstraňuje väčšie usadeniny a nečistoty
  • 2. stupeň filtrácie: vďaka iónovej technológii je voda zbavená vodného kameňa, v prefiltrovanej vode sú však aj naďalej obsiahnuté dôležité minerály ako je vápnik a horčík
  • 3. stupeň filtrácie: prebieha cez vrstvu aktívneho uhlia. Tá vodu zbavuje látok, ktoré negatívne ovplyvňujú najmä chuť vody.
  • 4. stupeň filtrácie: sa stará o zachytenie aj tých najmenších nečistôt (niektoré filtre do filtračných kanvíc disponujú aj 5. filtračným stupňom, ktorý spravidla dokáže zachytiť aj zlúčeniny chlóru či zabrániť množeniu baktérií)

Prečo filtrovať vodu?

  • Vďaka niekoľkostupňovému filtračnému procesu je voda po filtrácii, ako po chuťovej, tak po kvalitatívnej stránke, na ďaleko vyššej úrovni, než bola pred filtráciou.
  • Prefiltrovanú vodu môžete ihneď konzumovať, prípadne využiť na prípravu čaju alebo kávy.
  • Prefiltrovaná voda zbavená vodného kameňa je vhodná do kávovarov či rýchlovarných kanvíc .

Ako dlho vydrží vodný filter?

O tom, za ako dlho je vhodné filter z filtračnej kanvice vymeniť vás priebežne informuje ukazovateľ životnosti filtra:

  • Mechanický ukazovateľ: funguje na princípe počítadla objemu prefiltrovanej vody. Po cca 150 prefiltrovaných litroch vody vás upozorní na nutnosť výmeny
  • Elektronický ukazatel: funguje na 30 dennom intervale, po ktorom vás upozorní na nutnosť výmeny.
TIP!

Filtre je výhodné kúpiť v sade niekoľkých kusov. Ak kupujete novú filtračnú kanvicu , sledujte obsah balenia. Niektoré modely filtračných kanvíc v rámci svojho balenia zahŕňajú aj sadu náhradných vodných filtrov, čo vám pre začiatok ušetrí nemalé finančné prostriedky.

Upresniť parametre
Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková
Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková

Filtračná fľaša Adventure od značky Philips s elektro-adsorpčným filtračným médiom. Objem 0,59 l. Spolu s filtrom AWP294/10, ktorý odstráni až 99% vodných patogénov. Vyrobený z bezpečného materiálu bez obsahu BPA Je možné čistiť v umývačke do maximálne 50 °C. Indikátor životnosti filtra pre ľahkú výmenu. Uzáver proti zachytávaniu prachu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
BRITA Micro Disk 3 Pack Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková
BRITA Micro Disk 3 Pack

Balenie troch náhradných filtrov do filtračných fliaš a karáf Brita. Majte so sebou kdekoľvek skvele chutnajúcu studenú pitnú vodu. 1 MicroDisc Vám poskytne čerstvo filtrovanú vodu po dobu 4 týždňov.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Laica Bi-flux filter, 10+2 ks Magnesiumactive Philips Adventure filtračná fľaša AWP2722LIR/58, limetková
Laica Bi-flux filter, 10+2 ks Magnesiumactive

Vodný filter Bi-flux s päťstupňovou filtráciou vody. Filter Laica je určený do filtračných kanvíc na pitnú vodu rôznych značiek. Redukuje ťažké kovy, chlór, vodný kameň a ďalšie nečistoty, ktoré sa vo vode nachádzajú. Zlepšuje chuť a kvalitu vody. Jeden filter vydrží 30 dní.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
Philips ON TAP AWP3753/10 filtračný systém na drezovú batériu s ultrafiltráciou, vertikálny

Filtračný systém Philips na pripevnenie na drezovú batériu s časovačom, ktorý pripomenie, kedy je potrebné vymeniť filter. Voda získa skvelú chuť bez pridaných chemikálií a škodlivých látok. Znižuje obsah chlóru, olova, pesticídov, mikroplastov a častíc do veľkosti 0,01μm, vrátane filtrácie až 99,99% baktérií.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Novinka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l

Jedinečná filtračná kanvica ENERGY s alkalickým minerálnym filtrom, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú ionizovanú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

môžete mať 17.04 - 18.04

BRITA Pack 3 MAXTRApro PL 2024 EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY + 1ks minerálny filter na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l
BRITA Pack 3 MAXTRApro PL 2024

Náhradný filter Brita MAXTRApro PL 2024 3× Pack. Tento druh filtra je určený pre extrémne tvrdú vodu a pri použití v nápojoch, ako je káva alebo čaj, vylepšuje ich chuť, arómu aj farbu. Mikroperličky Ion Exchange Pearls zmäkčujú vodu, čím nielenže vylepšujú jej chuť, ale prispievajú k ochrane kuchynských spotrebičov pred vodným kameňom. Viažu na seba chlór, znižujú obsah stopových nečistôt, ako napríklad herbicídy, pesticídy a farmaceutické látky, a znižujú obsah kovov, ako je meď alebo olovo. Vychutnajte si až 500 litrov čerstvej pitnej vody po dobu štyroch týždňov.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
BRITA Pack 4 MAXTRApro PO 2024 Atlas Filtri Vložka vodný kameň HA-10-SX-TS
BRITA Pack 4 MAXTRApro PO 2024

Náhradný filter Brita MAXTRApro PO 2024 4× Pack. Mikroperličky Ion Exchange Pearls zmäkčujú vodu, čím nielenže vylepšujú jej chuť, ale prispievajú k ochrane kuchynských spotrebičov pred vodným kameňom. Viažu na seba chlór, znižujú obsah stopových nečistôt, ako napríklad herbicídy, pesticídy a farmaceutické látky, a znižujú obsah kovov, ako je meď alebo olovo. Vychutnajte si až 150 litrov čerstvej pitnej vody po dobu štyroch týždňov.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Atlas Filtri Vložka vodný kameň HA-10-SX-TS Atlas Filtri Vložka vodný kameň HA-10-SX-TS
Atlas Filtri Vložka vodný kameň HA-10-SX-TS

Vložka je určená na zníženie tvorby vodného kameňa a korózie pre domáce aj priemyselné inštalácie.

môžete mať 17.04 - 18.04

BRITA Pack 1 On Tap V-MF Atlas Filtri Vložka vodný kameň HA-10-SX-TS
BRITA Pack 1 On Tap V-MF

Náhradný vodný filter pre filter Brita ON TAP System. Kapacita filtra 600 litrov po dobu 4 mesiacov. Vylepšuje chuť vody a nápojov, zbavuje ju pesticídov a mikroplastov a iných nečistôt a prispieva k ochrane kuchynských spotrebičov pred vodným kameňom.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Novinka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka

Jedinečná filtračná kanvica ENERGY s alkalickým minerálnym filtrom + 3ks náhradné filtre, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú ionizovanú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

môžete mať 17.04 - 18.04

Atlas Filtri Vložka baktérie CA-SE-HF-10-SX Ster-O-Tap, 0.15mcr EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
Atlas Filtri Vložka baktérie CA-SE-HF-10-SX Ster-O-Tap, 0.15mcr

Vložka odstráni veľkú časť škodlivých baktérií E. coli, Salmonella, V.cholerae, Legionella, Pseudomonas a cýst prvokov Giardia, Crysptosporidium).

môžete mať 17.04 - 18.04

Laica Bi-flux 3+1ks EHM Ionizačná filtračná kanvica ENERGY s 1ks minerálny filter + 3ks náhradné filtre na výrobu Alkalickej ionizovanej vody 3,5l + Darček EKO utierka
Laica Bi-flux 3+1ks

Filtračná patróna Bi-flux Univerzálna je šikovným a lacným riešením pre každodennú filtráciu pitnej vody. Účinne redukuje vodný kameň, chlór, ťažké kovy aj herbicídy a pesticídy.

môžete mať 19.04 - 23.04

Partner: VISO TRADE

Náhradné filtre na vodu

Vyberte si náhradné filtre pre vašu filtračnú kanvicu či filtračná fľaša na MALL.sk. Na sklade pre vás máme pripravené filtre do filtračných kanvíc značiek Brita , Laica a mnoho ďalších.

^ Zpátky nahoru

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné filtry do filtračných kanvic.