Echowell Elektronický Terč DC 88 bez adaptéru
38,08 € 30,73 €

Elektronický terč Echowell DC 88 je moderný terč určený pre 1 – 8 hráčov. Terč má prehľadný LED displej, jednoduché ovládanie a zvukové efekty.

Elektronické terče

Elektronické terče si môžete vybrať v dvojriadkovom prevedení, ktoré zodpovedá súťažným terčom alebo ako elektronický terč trojriadkový pre väčšiu zábavu. Sisalový terč napájanie nemá.

Sisalový terč

  • Sisalový terč je určený pre použitie na súťažiach alebo na tréning v profesionálnych podmienkach. Je nutné počítať body, ale zásah je presnejší. Šípky v ňom lepšie držia. Jeho výhodou je použitie kdekoľvek, bez nutnosti pripojenia k sieti.

Ako hrať profesionálne šípky

  • Aby ste sa dostali na profesionálnu úroveň je nutné pravidelne trénovať. Vhodné je zaradiť tréning do každého dňa, napríklad len na jednu hodinu. Trénovanie by malo byť intenzívne, je možné ho rozdeliť aj do rôznych častí a hrať ráno, popoludní i večer. Postačí 15 až 20 minút. Je dôležité sústrediť sa, koncentrácia pri hre je najdôležitejšou ingredienciou receptu na výhru. Pri tréningu sa nezameriavajte len na stred. Trénujte single pole, a predovšetkým hádzanie double. Pre tréning sa odporúčajú hry: 170, Postupka, Zatváranie, 25. Úspechy a osobné pokroky si zapisujte. Už po niekoľkých týždňoch môžete zmerať svoje sily v šípkovom turnaji.

Ako hádzať šípky

  • Okrem koncentrácie je pri hre dôležitý aj správny postoj a technika. Praváci hádžu s pravou nohou dopredu. Postoj by mal byť mierne predklonený. Pri zamierenie na cieľ majte hrot šípky, cieľ a oko v jednej priamke. Pri hode smeruje lakeť kolmo k zemi.