Elektronické terče

Elektronické terče počítajú skóre. Vybrať možno dvojriadkové, dvojdierkové terče alebo trojriadkové. Trojriadkové, trojdierkové terče uľahčujú trafenie. Sisalové terče nemajú napájanie.

Zobraziť viac

Elektronický terč na šípky

Elektronický terč je určený pre zábavu a domáce použitie, je tiež ideálny pre detské šípky. Vyrába sa z plastového sita s otvormi.

  + stovky hier a modifikácií - plastové body znižujú presnosť hry oproti sisalovému terči
  + automatické počítanie bodov
  + bezstarostná hra s jasnými pravidlami
  + jednoduchá obsluha
TIP!
doplnky. Prezrite si hroty, letky a pouzdra.


Typy elektronických terčov na šípky

 • dvojdierkové, dvojriadkové - rozmer súťažných terčov. Políčka pre double a triple (dvojité a trojité body) sú menšie (majú iba dve dierky), malý je aj stred.
 • Trojdierkové, trojriadkové - pre domácu hru, ľahšie trafenie. Políčka pre double a triple (dvojité a trojité body) sú väčšie (majú tri dierky), väčší je aj stred.

Ako vybrať elektronický terč na šípky

 • Počet hráčov - terče sú určené pre 1 až 16 hráčov
 • Veľkosť terča - priemer terča a váha zariadenia, zvážte umiestnenie terča
 • Počet hier - počet prednastavených hier, každú hru je navyše možné modifikovať
 • Displej - záznamy o hre a skóre jednotlivých hráčov
 • Počet displejov - prehľadnejšie zobrazenie informácií, nie je nutné toľko prepínať
 • Zvukový efekt - funkcia regulácia hlasitosti, možnosť zapnutia alebo vypnutia efektov
 • Automatické vypnutie - pre úsporu energie
-28%
Vidaxl Otočný strelecký terč, autoreset, 4+1 terče

Vidaxl Otočný strelecký terč, autoreset, 4+1 terče

33,46 €
23,94 €
Výpredaj

Tento otočný strelecký terč s automatickým resetovaním a 4+1 terčami predstavuje skvelú pomôcku na zlepšovanie streleckých zručností a presnosti. Otočný terč s automatickým resetovaním je vhodný na strelecké súťaže alebo tréningy. Najskôr zostreľte štyri nižšie umiestnené terčíky a znovu ich spusťte

Partner: Greatstore
-28%
Vidaxl Strelecký terč, 2 terčíky, okrúhly a v tvare kačky

Vidaxl Strelecký terč, 2 terčíky, okrúhly a v tvare kačky

33,46 €
23,94 €
Výpredaj

Tento lapač guliek s 2 otáčajúcimi terčami predstavuje skvelý spôsob, ako si natrénovať strieľanie do terča. Je určený na malé zbrane, ako sú vzduchovky, pištole a guličkové zbrane. 2 červené terčíky sú veľmi dobre viditeľné aj pri streľbe z väčšej vzdialenosti. Vďaka robustnej oceľovej konštrukcii

Partner: Greatstore
Vidaxl Otočný strelecký terč, autoreset, 8+1 terčov

Vidaxl Otočný strelecký terč, autoreset, 8+1 terčov

38,41 €
33,32 €
Výpredaj

Tento otočný strelecký terč s automatickým resetovaním a 8+1 terčami predstavuje skvelú pomôcku na zlepšovanie streleckých zručností a presnosti. Otočný terč s automatickým resetovaním je vhodný na strelecké súťaže alebo tréningy. Najskôr zostreľte 8 nižšie umiestnených terčíkov a znovu ich spusťte

Partner: Greatstore

Elektronické terče

Elektronické terče si môžete vybrať v dvojriadkovom prevedení, ktoré zodpovedá súťažným terčom alebo ako elektronický terč trojriadkový pre väčšiu zábavu. Sisalový terč napájanie nemá.

Sisalový terč

 • Sisalový terč je určený pre použitie na súťažiach alebo na tréning v profesionálnych podmienkach. Je nutné počítať body, ale zásah je presnejší. Šípky v ňom lepšie držia. Jeho výhodou je použitie kdekoľvek, bez nutnosti pripojenia k sieti.

Ako hrať profesionálne šípky

 • Aby ste sa dostali na profesionálnu úroveň je nutné pravidelne trénovať. Vhodné je zaradiť tréning do každého dňa, napríklad len na jednu hodinu. Trénovanie by malo byť intenzívne, je možné ho rozdeliť aj do rôznych častí a hrať ráno, popoludní i večer. Postačí 15 až 20 minút. Je dôležité sústrediť sa, koncentrácia pri hre je najdôležitejšou ingredienciou receptu na výhru. Pri tréningu sa nezameriavajte len na stred. Trénujte single pole, a predovšetkým hádzanie double. Pre tréning sa odporúčajú hry: 170, Postupka, Zatváranie, 25. Úspechy a osobné pokroky si zapisujte. Už po niekoľkých týždňoch môžete zmerať svoje sily v šípkovom turnaji.

Ako hádzať šípky

 • Okrem koncentrácie je pri hre dôležitý aj správny postoj a technika. Praváci hádžu s pravou nohou dopredu. Postoj by mal byť mierne predklonený. Pri zamierenie na cieľ majte hrot šípky, cieľ a oko v jednej priamke. Pri hode smeruje lakeť kolmo k zemi.