JRS stelivo Cats Best ÖkoPlus 40 l
28,80 €

25,70 €

Hrudkujúce stelivo Cats Best ÖkoPlus je kompostovaná a 100% prírodná podstielka pre zvieratá. Stelivo môže byť jednoducho zlikvidovateľné v toalete.


Asan Pet Aloe 45 L

Asan Pet Aloe 45 L

Hodnotenie: 4,5
19,06 €

14,40 €

Asan pet aloe – podstielka v bio kvalite pre zakrpatené králiky, morčatá, činčily a drobné hlodavce.


Gimpet Biokat's Classic fresh 20 l
12,40 €

Parfumované, hrudkujúce bentonitové stelivo najvyššej kvality. V niekoľkých sekundách viaže nepríjemné pachy a tvoria kompaktné a pevné hrudky.


Huhubamboo Podestýlka HUHU silikón 9L
10,10 €

Vysoko absorpčné stelivo do mačacích toaliet, ktoré výborne absorbuje všetky pachy a uzavrie ich vo vnútra granúl tak, aby sa ďalej neprenášali do prostredia.


Gimpet Biokat's Micro Classic 14 L
14 €

9,70 €

Biokat 's Micro – hrudkujúce bentonitové stelivo najvyššej kvality. Vďaka špeciálnej technológii výroby dokáže viazať až 4 x viac tekutiny než bežná podstielka.


JRS Cats Best ÖkoPlus 20l

JRS Cats Best ÖkoPlus 20l

Hodnotenie: 4,5
14 €

11,30 €

Hrudkujúce stelivo Cats Best ÖkoPlus je kompostované a 100% prírodná podstielka pre zvieratá. Podstielka môže byť jednoducho zlikvidovateľná v toalete.


Gimpet Biokat's classic 20 l
12,40 €

Mnohoúčelové stelivo s vysokou savosťou z vysoko kvalitného prírodného ílu.


Gimpet Biokat's Micro fresh 14L
16,40 €

9 €

Biokat 's Micro Fresh – hrudkujúce bentonitové stelivo najvyššej kvality. Vďaka špeciálnej technológii výroby dokáže viazať až 4 x viac tekutiny než bežná podstielka.


Steliva pre mačky

Mačacie stelivo je neoddeliteľnou súčasťou mačacieho záchodu. Pre mačku je prirodzené vykonávať potrebu do sypkého materiálu a mať možnosť ju po sebe zahrabať. Mačky sú totiž veľmi čistotné zvieratá pôvodne pochádzajúce z Afriky, kde k vykonaniu potreby bežne využívajú všadeprítomný piesok. S týmito mačacími inštinktami výrobcovia stelív počítajú. Poďte sa pozrieť, aké druhy podstielok na trhu nájdete.

Druhy steliva pre mačky:

 • Drevené peletky - ekologické stelivo s dobrou absorpčnou schopnosťou, výhodou je, že vďaka ich väčšej hrubosti mačka peletky neroznáší na labkách po byte, niektoré mačky ale môže do vankúšikov tlačiť (mačiatka, staršie mačky), je nutné ich častejšie čistiť kvôli zápachu.
 • Betonitové hrudkujúce stelivo - výhodou je jednoduchá údržba a vysoká absorpcia, na trhu je niekoľko hrubostí (od jemného piesku po väčšie kryštáliky), ktoré mačkám vyhovujú, dobre pohlcuje pachy, pri pomočení stelivo vytvorí hrudku, ktorú možno ľahko odpratať, nevýhodou je vysoká prašnosť podstielky, mačka ho môže pri hrabaní vdychovať, nemožno splachovať do WC
 • Silikónové stelivo - je najpredávanejšie, vydrží dlhšie ako iné typy podstielky, veľmi dobre pohlcuje pach, moč plne absorbuje, odpratávať stačí iba exkrementy, nevýhodou je časté nalepovanie na mačacie labky a následné šírenie po byte, niektorým mačkám je nepríjemná jeho väčšia tvrdosť oproti iným stelivám
 • Stelivo z recyklovaných materiálov - najčastejšie vyrábané z použitých plienok, výhodou je teda vysoká absorpcia a nízka cena, nevýhodou potom nedostatočné pohlcovanie pachov a s tým spojená častá údržba a výmena

Špeciálne druhy mačacieho steliva:

 • Stelivo do samočistiacich záchodov - tieto mačacie toalety vyžadujú špeciálny typ podstielky, čistenie prebieha tak, že toaleta je pripojená na vodu a odpad a použité stelivo sama automaticky dezinfikuje a prepiera, výhodou je bezúdržbovosť, nevýhodou vyššia cena podstielky aj samotného záchode
 • Stelivo pre choré mačky - v prípade, že máte chorú mačku a potrebujete odstrániť moč, existuje špeciálne umelohmotné stelivo, ktorým moč pretečie a potom je možné ju odobrať, používa iba v týchto prípadoch - ako bežné stelivo je nevhodné
 • Ako často mačaciu podstielku v toalete čistiť?

  Priebežne vyberať exkrementy a kontrolovať toaletu by ste mali denne, z dôvodu zachovania čistoty, ktorú mačka požaduje a tiež ako prevenciu, či je mačka zdravotne v poriadku. Pri kompletnej výmene podstielky záleží na konkrétnom type, ale zvyčajne sa táto doba pohybuje medzi štrnástimi dňami až štyrmi týždňami. Toaletu je pri kompletnej výmene treba vymyť horúcou vodou a v primeranom množstve použiť čistiace prostriedky (nepreháňať, mačku by ich zápach mohol odpudzovať).

  Na Mall.sk nájdete širokú ponuku stelív pre mačky. Na výber máte z kvalitných a overených značiek ako je JRS, Huhubamboo, Magic, Pet Chef, Tommi, Gimpet, Cat 's Best, Akinu a mnoho ďalších.

  Mačka vašu starostlivosť zaiste ocení.

  ^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné stelivo pre mačky.