JRS stelivo Cats Best ÖkoPlus 40 l
28,80 € 22,10 €

Hrudkujúce stelivo Cats Best ÖkoPlus je kompostovaná a 100% prírodná podstielka pre zvieratá. Stelivo môže byť jednoducho zlikvidovateľné v toalete.

Huhubamboo Podestýlka HUHU silikón 18L
19,30 €

Vysoko absorpčné stelivo do mačacích toaliet, ktoré výborne absorbuje všetky pachy a uzavrie ich vo vnútra granúl tak, aby sa ďalej neprenášali do prostredia.

Tommi Catwill Diamond Power 2 x 16 l
29,40 € 26,80 €

Vysoko kvalitná kremičitanová podstielka do mačacích toaliet Catwill. Vo výhodnom balení 2 × 16 l

Brit Fresh for Cats Excellent Ultra Bentonite 10kg
5,89 € 4,50 €

Stelivo vyrobené z prírodných materiálov s extrémne vysokou absorpciou, ktoré pohlcuje pachy spojené s vylučovaním a pomáha tak udržať domácnosť čistú.

Gimpet Biokat's Micro fresh 14L
16,40 € 9 €

Biokat 's Micro Fresh – hrudkujúce bentonitové stelivo najvyššej kvality. Vďaka špeciálnej technológii výroby dokáže viazať až 4 x viac tekutiny než bežná podstielka.

Huhubamboo Podestýlka HUHU silikón 9L
10,10 €

Vysoko absorpčné stelivo do mačacích toaliet, ktoré výborne absorbuje všetky pachy a uzavrie ich vo vnútra granúl tak, aby sa ďalej neprenášali do prostredia.

Gimpet Biokat's Micro Classic 14 L
14 € 8 €

Biokat 's Micro – hrudkujúce bentonitové stelivo najvyššej kvality. Vďaka špeciálnej technológii výroby dokáže viazať až 4 x viac tekutiny než bežná podstielka.

Asan Cat Pure 45 l

Asan Cat Pure 45 l

Hodnotenie: 3,9
15,60 € 14,50 €

Asan Cat pure – ekologické stelivo pre krátkosrsté mačky, mačiatka a fretky.

JRS Cats Best ÖkoPlus 20l

JRS Cats Best ÖkoPlus 20l

Hodnotenie: 4,7
14,20 €

Hrudkujúce stelivo Cats Best ÖkoPlus je kompostované a 100% prírodná podstielka pre zvieratá. Podstielka môže byť jednoducho zlikvidovateľná v toalete.

Magic kočkolit Magic Litter 16 l
23,30 € 16,10 €

Kočkolit s revolučnou technológiou, ktorý v sebe zadržiava všetku tekutinu i zápach.

Super Benek Natural 10 l
5,75 € 5,29 €

Podstielka pre mačky – bentonitová, bezprašná a hrudkujúca, 8kg/10l

Super Benek Corn Cat 7 l
5,59 € 5,49 €

Podstielka pre mačky – kukuričná, bezprašná a hrudkujúca, 4,8kg /7l

CATLIT 5l/4kg hrudkujúca podstielka s levanduľou pre mačky
5,59 € 4,64 €

CATLIT je vynikajúco hrudkujúca podstielka so silikónovými farebnými gulôčkami s vôňou levandule

Vlastnosti:

 1. Svieža vôňa: CATLIT podstielka pre mačky obsahuje prírodnú vôňu detského púdru, ktorá nedráždi pokožku mačiek.
 2. Super hrudkujúca: s vysoko kvalitným prírod…
Duvo+ Cat litter refresher with floral scent. 750g
13,20 €

Deodorant do podstielky s vôňou kvetov. Neutralizuje zápach a zvyšuje životnosť podstielky. Inštrukcie: Pri každej výmene podstielky, rovnomerne rozsypte deodorant do prázdnej toalety a zasypte podstielkou. Nepožívajte! Fľašu dobre uzavrite! Uchovávajte mimo dosahu detí! Parfumova…

PELITTIMO COBBYS PET 3kg / 6l drevená granulovaná podstielka
2,19 €

Prírodná drevená granulovaná podstielka pre rôzne zvieratá Univerzálna, hygienická 100% prírodná podstielka vyrobená z mäkkého dreva. Je vhodná pre hlodavce, mačky, plazy a exotické vtáctvo. Biologicky odbúrateľná. Pri skladovaní na suchom mieste je záruka neobmedzená.

Duvo+ Silikónová podstielka s vôňou jablka 5l
7,20 €

DUVO+ Silikónová podstielka pre mačky 5l 100% prírodná silikato-gelová podstielka do mačacích toaliet.Táto bezprašná podstielka za okamih pohltí kvapalný odpad, čím zabraňuje množeniu baktérií.Podstielka je behom chvíľky suchá, neutralizuje pachy.Nelepí sa na labky, udržu…

Duvo+ Cat litter refresher with pine scent. 750g
13,20 €

Deodorant do podstielky s vôňou borovice. Neutralizuje zápach a zvyšuje životnosť podstielky. Inštrukcie: Pri každej výmene podstielky, rovnomerne rozsypte deodorant do prázdnej toalety a zasypte podstielkou. Nepožívajte! Fľašu dobre uzavrite! Uchovávajte mimo dosahu detí! Parfumo…

Steliva pre mačky

Mačacie podstielka je neoddeliteľnou súčasťou mačacieho záchodu. Pre mačku je prirodzené vykonávať potrebu do sypkého materiálu a mať možnosť ju po sebe zahrabať. Mačky sú totiž veľmi čistotné zvieratá pôvodne pochádzajúce z Afriky, kde k vykonaniu potreby bežne využívajú všadeprítomný piesok. S týmito mačacími inštinktami výrobcovia stelív počítajú. Poďte sa pozrieť, aké druhy podstielok na trhu nájdete.

Druhy podstielky pre mačky:

 • Drevené peletky - ekologické podstielky s dobrou absorpčnou schopnosťou, výhodou je, že vďaka ich väčšej hrubosti mačka peletky neroznáší na labkách po byte, niektoré mačky ale môže do vankúšikov tlačiť (mačiatka, staršie mačky), je nutné ich častejšie čistiť kvôli zápachu.
 • Betonitové hrudkujúce podstielky - výhodou je jednoduchá údržba a vysoká absorpcia, na trhu je niekoľko hrubostí (od jemného piesku po väčšie kryštáliky), ktoré mačkám vyhovujú, dobre pohlcuje pachy, pri pomočení stelivo vytvorí hrudku, ktorú možno ľahko odpratať, nevýhodou je vysoká prašnosť podstielky, mačka ho môže pri hrabaní vdychovať, nemožno splachovať do WC
 • Silikónové podstielky - je najpredávanejšie, vydrží dlhšie ako iné typy podstielky, veľmi dobre pohlcuje pach, moč plne absorbuje, odpratávať stačí iba exkrementy, nevýhodou je časté nalepovanie na mačacie labky a následné šírenie po byte, niektorým mačkám je nepríjemná jeho väčšia tvrdosť oproti iným stelivám
 • Podstielky z recyklovaných materiálov - najčastejšie vyrábané z použitých plienok, výhodou je teda vysoká absorpcia a nízka cena, nevýhodou potom nedostatočné pohlcovanie pachov a s tým spojená častá údržba a výmena

Špeciálne druhy mačacieho steliva:

 • Stelivo do samočistiacich záchodov - tieto mačacie toalety vyžadujú špeciálny typ podstielky, čistenie prebieha tak, že toaleta je pripojená na vodu a odpad a použité stelivo sama automaticky dezinfikuje a prepiera, výhodou je bezúdržbovosť, nevýhodou vyššia cena podstielky aj samotného záchode
 • Stelivo pre choré mačky - v prípade, že máte chorú mačku a potrebujete odstrániť moč, existuje špeciálne umelohmotné stelivo, ktorým moč pretečie a potom je možné ju odobrať, používa iba v týchto prípadoch - ako bežné stelivo je nevhodné
 • Ako často mačaciu podstielku v toalete čistiť?

  Priebežne vyberať exkrementy a kontrolovať toaletu by ste mali denne, z dôvodu zachovania čistoty, ktorú mačka požaduje a tiež ako prevenciu, či je mačka zdravotne v poriadku. Pri kompletnej výmene podstielky záleží na konkrétnom type, ale zvyčajne sa táto doba pohybuje medzi štrnástimi dňami až štyrmi týždňami. Toaletu je pri kompletnej výmene treba vymyť horúcou vodou a v primeranom množstve použiť čistiace prostriedky (nepreháňať, mačku by ich zápach mohol odpudzovať).

  Na Mall.sk nájdete širokú ponuku stelív pre mačky. Na výber máte z kvalitných a overených značiek ako je JRS, Huhubamboo, Magic, Pet Chef, Tommi, Gimpet, Cat 's Best, Akinu a mnoho ďalších.

  Mačka vašu starostlivosť zaiste ocení.

  ^ Naspäť hore

  Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné stelivo pre mačky.