Objavte Allegro - váš nový väčšíVÄČŠÍ MALL.SK
Objavte Allegro - váš nový väčšíVÄČŠÍ MALL.SK

Psiu prepravku oceníte, ak so psom cestujete, či už na výlety alebo k veterinárovi. Prepravka pre psov je nevyhnutná aj pri leteckej preprave. Vďaka nej budete vy aj váš psí parťák za jazdy v bezpečí. Pozrime sa, na čo sa zamerať pri výbere prepravky pre psa.

Zobraziť viac

Ako vybrať psiu prepravku?

Zásadným parametrom pri výbere prepravky je bezpečnosť. Mala by byť tiež pohodlná a praktická.

Na čo sa zamerať pri výbere psej prepravky:

 • Materiál
 • Rozmery
 • Konštrukcia
 • Pomer kvalita/cena
TIP

Na cestách určite oceníte tiež vhodné antiparazitiká pre psy a prenosné tašky alebo batohy!

Plastová prepravka pre psy

Veľmi obľúbená a praktická najmä pre použitie v aute. Niektoré typy prepraviek sú na kolieskach pre jednoduchý transport. Kovové dvierka obvykle bývajú hore alebo zboku. Plastové prepravky sú vhodné pre veľké aj malé psy.

Výhody a nevýhody plastových psích prepraviek

+ Jednoduchá údržba, praktické prevedenie - hladký povrch, pes môže vnútri kĺzať
+ Pomerne odolné, s dlhou životnosťou
+ Mnoho variantov
+ Dobrý pomer kvalita/cena

Látková prepravka pre psy

Známa ako "Kannelka". Na trhu je k dispozícii vo všetkých veľkostiach. Dvierka môžu byť bočné aj vrchné, zapínanie na zips, v rohoch je obvykle spevnená plastom a povrch tvorí nylón. Nie je vhodná do auta.

Výhody a nevýhody textilných psích prepraviek

+ Praktická a pomerne bezpečná - pri veľkom náraze sa deformuje
+ Možno ju zložiť - zložitejšia údržba
+ Zvyčajne nepremokavé dno
+ Vzdušná a pohodlná

Prepravné klietky pre psov

Klietky pre psov sú obľúbené v domácnosti, pre transport vhodné skôr k lietadlovej preprave v batožinovom priestore. Na prepravu v aute nie je materiál dostatočne odolný.

Výhody a nevýhody klietok pre psov

+ Vzdušné, pomerne pevné - menej odolné
+ Možno využiť v lietadlovej preprave - pre psa nie príliš pohodlné
- nie každú možno rozložiť

→ Na trhu nájdete aj ďalšie typy prepraviek, podľa účelu použitia:

Prepravka pre psa na bicykel a Cyklovozíky pre psy

Vďaka nej môže psí parťák na cyklovýlety s vami. Vhodná je predovšetkým pre menšie rasy psov a možno ju pripnúť na riadidlá alebo nosič. Sú k dispozícii aj prepravky pre väčšie psy, ktoré sú na kolieskach, a upevníte ich za bicykel.

Prepravka pre psa do auta

Najvhodnejšie sú plastové prepravky, ktoré sú najbezpečnejšie. Pri výbere sa zamerajte na výsledky nárazových (crash) testov, ktoré overia bezpečnosť prepravky.

Prepravka pre psa do lietadla

Prepravky na lietadlovej preprave sa musia riadiť danými predpismi, čo sa týka rozmerov a ďalších požiadaviek, ako sú vodotesné dno, pevná konštrukcia, dostatok priestoru pre psa alebo dostatočné vetranie, vyberajte prepravky s certifikátom pre leteckú dopravu.

Info!

Na trhu nájdete aj textilné prepravné tašky a batohy pre psov a mačky. Majte však na pamäti, že nezabezpečia bezpečnosť vášho psa a slúžia skôr na prenášanie alebo k jazde verejným dopravným prostriedkom v prípade malých psov.


Rozmery psej prepravky

Pri voľbe veľkosti prepravky myslite na to, že pes by mal mať možnosť sa v nej bez problému postaviť, ľahnúť si a otočiť sa. Zbytočne veľká prepravka je tiež rizikom, v prípade nehody je väčšia pravdepodobnosť zranenia.

→ Ak kupujete prepravku v šteňacom veku vášho psa, počítajte s jeho finálnou veľkosťou, vyhnete sa tak nákupu ďalšej prepravky.

Konštrukcia prepraviek pre psy

Pri výbere psie prepravky odporúčame zamerať sa aj na detailné prepracovanie dôležitých prvkov prepravky:

 • Dvierka - najpraktickejšie sú plastové, alebo kovové, ľahké na údržbu, ideálne umiestnené na boku a po stranách, textilné dvierka sú často vybavené praktickými vetracími sieťami
 • Zámky dvierok - by mali byť dostatočne kvalitné a pevné, v prípade textilných prepraviek sú bežné zipsy
 • Úchop - uľahčuje prenášanie prepravky, madlo by malo byť pevné, niektoré typy madiel možno sklápať
 • Úchyty na bezpečnostné pásy - veľmi dôležité pre správne a bezpečné zaistenie v aute na zadných sedačkách, jednoducho sa zacvakne do protikusu bezpečnostného pásu

Cena prepraviek

Ak plánujete so psíkom cestovať často, oplatí sa investovať do kvalitnej prepravky s dlhou životnosťou, ktorá poskytne psovi dostatočný komfort a bezpečie.

Cena prepraviek pre psov sa odvíja od typu prevedenia, kvality použitého materiálu a spôsobu spracovania.

 • Do 20 € - kúpite prevažne plastové prepravky pre malé psy, bez certifikátu pre leteckú prepravu a látkové tašky na prenos psov
 • 20 - 70 € - môžete kúpiť prepravky plastové, textilné a klietky, pre malé a stredné psy, často vybavené kvalitnými úchytmi a možnosťou pripojenia k pásu, nájdete tu aj prepravky s certifikáciou pre leteckú prepravku a prepravky na kolesá
 • Nad 70 € - zaobstaráte kvalitný prepravky, plastové, textilné i klietky, pre stredí a veľké psy, s prepracovanými doplnkami, a tiež psie prepravné vozíky pre cykloturistiku
Upresniť parametre
Aga Prepravka 59x36x35 cm Sivá-Čierna Maelson Prepravka Soft Kennel s popruhmi čierna / antracitová
Aga Prepravka 59x36x35 cm Sivá-Čierna

Praktická prepravka umožňuje jednoduché prenášanie vášho domáceho maznáčika.

môžete mať 06.03

Partner: Aga24
IMAC Prepravka pre mačky a psov Cabrio Maelson Prepravka Soft Kennel s popruhmi čierna / antracitová
IMAC Prepravka pre mačky a psov Cabrio
Využite dopravu zadarmo na 3 mesiace a zľavu 10 % na prvý nákup! Staňte sa členom MALL klubu pre miláčikov a tieto a ďalšie výhody sú vaše Registrujte sa nezáväzne a zadarmo.

Plastová prepravka, s ktorou obmedzíte stres pri doprave na maximum. Rozmer: 50×32×34,5 cm. Dostupná v 3 farebných variantoch.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Maelson Prepravka Soft Kennel s popruhmi čierna / antracitová Maelson Prepravka Soft Kennel s popruhmi čierna / antracitová
Maelson Prepravka Soft Kennel s popruhmi čierna / antracitová
Využite dopravu zadarmo na 3 mesiace a zľavu 10 % na prvý nákup! Staňte sa členom MALL klubu pre miláčikov a tieto a ďalšie výhody sú vaše Registrujte sa nezáväzne a zadarmo.

Skladacia nylonová prepravka značky Maelson je vyrobená z robustného, ​​zároveň ľahučkého a odolného materiálu. Možno ju veľmi lahko a rýchlo zložiť a zase rozložiť.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Beeztees Prepravka pre hlodavce TRAVICA zelená/sivá 27x20cm Stefanplast Gulliver 1 prepravka modrá s plastovými dvierkami 48x32x31cm
Beeztees Prepravka pre hlodavce TRAVICA zelená/sivá 27x20cm

Prepravka pre hlodavce TRAVICA značky Beeztees s rozmermi 27 × 20 cm je vybavená praktickými rukoväťami pre ľahšie prenášanie. Vrchné odklápacie viečko vám uľahčí manipuláciu s vašim maznáčikom. Ventilačné otvory zaistia neustály prísun čerstvého vzduchu.

môžete mať DNES

Partner: MALL
Stefanplast Gulliver 1 prepravka modrá s plastovými dvierkami 48x32x31cm Stefanplast Gulliver 1 prepravka modrá s plastovými dvierkami 48x32x31cm
Stefanplast Gulliver 1 prepravka modrá s plastovými dvierkami 48x32x31cm

Prepravka s plastovými dvierkami pre mačky a malé psy s hmotnosťou 5–6kg Praktická prepravka umožňuje ľahké prenášanie vášho maznáčika a je odporúčaná pre cestovanie autom, loďou, alebo vlakom. Má dostatok vetracích otvorov, ktoré…

môžete mať 06.03 - 07.03

Korbi Nosič pre psov a mačky, priehľadný batoh, čierny Stefanplast Gulliver 1 prepravka modrá s plastovými dvierkami 48x32x31cm
Korbi Nosič pre psov a mačky, priehľadný batoh, čierny

✅ Prepravka pre mačky a malých psov s pohodlným dizajnom batohu je super riešením pre tých, ktorí cestujú so svojimi domácimi miláčikmi.

môžete mať 07.03 - 08.03

Surtep Animals Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22x19 cm (M) Surtep Animals Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22x19 cm (M)
Surtep Animals Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22x19 cm (M)

Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22×19 cm (M)

Transportná taška je veľmi odolná voči poveternostným vplyvom a je vhodná nielen pre malé hlodavce (škrečky, veveričky, králiky, fretky, činčily), ale aj pre

môžete mať 07.03 - 08.03

DOGESTE Prepravka na psa alebo mačku Surtep Animals Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22x19 cm (M)
DOGESTE Prepravka na psa alebo mačku

Multifunkčný pelech pre psa alebo mačku ideálny na prepravu autom

môžete mať 06.03 - 07.03

Partner: Merlitz.eu
Maelson Prepravka Soft Kennel čierna/ antracitová Surtep Animals Taška na prepravu škrečkov pre hlodavce a ježkov 22x19 cm (M)
Maelson Prepravka Soft Kennel čierna/ antracitová
Využite dopravu zadarmo na 3 mesiace a zľavu 10 % na prvý nákup! Staňte sa členom MALL klubu pre miláčikov a tieto a ďalšie výhody sú vaše Registrujte sa nezáväzne a zadarmo.

Skladacia nylonová prepravka značky Maelson je vyrobená z robustného, ​​zároveň ľahučkého a odolného materiálu. Možno ju veľmi lahko a rýchlo zložiť a zase rozložiť.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Korbi Transportná taška na chrbát pre psa alebo mačku, vesmírny batoh, Biela farba Korbi Transportná taška na chrbát pre psa alebo mačku, vesmírny batoh, Biela farba
Korbi Transportná taška na chrbát pre psa alebo mačku, vesmírny batoh, Biela farba

Prepravka pre mačky a malých psov s pohodlným batohom je skvelým riešením pre tých, ktorí cestujú so svojimi domácimi miláčikmi. Technické údaje: rozmery: 39 × 33 × 22 cm, maximálna hmotnosť prepravovaného zvieraťa: do 7 kg, FARBA: Biela.

môžete mať 08.03 - 12.03

Fuxtec Skladací vozík CT-350-P Korbi Transportná taška na chrbát pre psa alebo mačku, vesmírny batoh, Biela farba
Fuxtec Skladací vozík CT-350-P

Viacúčelový ručný vozík CT-350-P so strieškou, zadným vreckom a prídavnou taškou na prenášanie. Unesie náklad až do hmotnosti 75 kg. Zložíte na hĺbku 18 cm. 190 mm široký priemer pneumatiky – pre väčšiu stabilitu na rôznych terénoch.

môžete mať 05.03 - 06.03

Partner: Fuxtec

Prepravky pre psy

Už viete, aká psia prepravka bude pre vášho parťáka ideálna? Na Mall.sk môžete vyberať z kvalitných a lacných prepraviek pre psov!

Psie prepravky všetkých typov nájdete u Ferplast, Tommi alebo Karlie. Túžite po textilné prepravcu? Kvalitné látkové prepravky ponúka Maelson. Vyberať môže aj z ďalších overených značiek, ako sú Trixie, Argi a ďalšie.

Doprajte svojmu miláčikovi bezpečné a pohodlné cestovanie!

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné prepravky pre psy.