Chovateľské potreby pre psov

Chovateľské potreby pre psov

Chovateľské potreby pre psov tvoria kompletnú výbavu pre chov psov v podobe kvalitného krmiva, obojkov a vodítok, pelechov a matracov pre psov alebo psích maškŕt. Čo ďalšie zaobstarať psiemu parťákovi?

Krmivo pre psov

  • Krmivo pre psov je základnou položkou v prípade chovu psa. Každodenným krmivom sú granule, doplniť ich môžete vreckom či konzervou pre psov, a nesmie chýbať ani maškrta.

→ Krmivo pre psa vyberajte vždy podľa veku a plemena psa, kvality zloženie krmiva, prípadne špeciálnych potrieb vášho psa. Krmivo môžete doplniť ešte špeciálnymi vitamínmi.

Misky pre psov

  • Misky pre psov zaobstaráte v plastovom, kovovom aj keramickom prevedení s dostatočnými objemami pre všetky veľkosti psov. Na von sa hodia nerezové misky, v byte stačí plastová.

Pelechy, matrace a deky pre psov

  • Pelechy pre psov poskytujú psovi priestor na relaxáciu a odpočinok. K dostaniu sú textilné, plastové aj drevené psie pelechy, textilné a penové matrace pre psy aj deky pre psov. Na von sú ideálne psie búdy.

→ U žiadneho pelechu nesmie chýbať hračka pre psa.

Vodítka, obojky a postroje pre psov

  • Vodítka pre psov sú k dostaniu v mnohých podobách. Vyberať môžete samonavíjacie vodítka, prepínacie vodítka alebo výcvikové vodítka pre psov. Obojky pre psov vyberajte podľa obvodu krku vášho psa.
  • Alternatívou obojka sú postroje. Postoje pre malé, stredné aj veľké plemená sú vyrobené najčastejšie z nylonu alebo kože. Hodia sa pre ťahavých psov .

→ Ak máte šteňa, je potrebné ho naučiť základnému výcviku psa. K tomu sa hodia krátke kožené vodítka či píšťalky pre psov .


Čo ďalšie zaobstarať pre psa?

  • Antiparazitiká pre psov chránia zvieratá pred kožnými parazitmi. Sú vo forme obojku, pipety, spreja alebo šampónu pre psa.
  • Cestovanie a preprava psov by mala byť bezpečná pre psa aj posádku automobilu. Vyberať môžete z transportných klietok, prepraviek pre psov alebo bezpečnostných postrojov a pásu pre psov.
  • Kozmetika a starostlivosť o psov vo forme šampónov, kondicionérov a prípravkov na čistenie očí, uší, zubov aj pazúrov zaistí základnú psiu hygienu.