Salvia Paradise Arónie - Čierny žeriav BIO (Veľkosť 1000 g)

Salvia Paradise Arónie - Čierny žeriav BIO (Veľkosť 1000 g)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
100% čistej plody arónie – čierneho žeriavu v BIO kvalite plnej antioxidačných antokyanov. Celý popis
Partner: Vivantis
15,20 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

31.1.2022 - 1.2.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Vivantis

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100058961080

Popis

100% čistej plody arónie – čierneho žeriavu v BIO kvalite plnej antioxidačných antokyanov.

Arónie je opadavý ker pôvodom zo Severnej Ameriky. Vďaka vtákom, ktorí plody arónie jedia, sa rastlina rozšírila aj do ďalších častí sveta, kde voľne zdivočené.
Dobre sa jej darí najmä v miernom pásme. V Európe sa pestovať začala okolo roku 1700. O rozšírení povedomia o arónie sa tiež zaslúžil v r. 1910 známy Rus Ivan Mičurin zameriavajúce sa na pestovanie ovocných stromov a kríkov. Arónie je pestovaná a veľmi cenená najmä pre svoj plod. Malé čierne plody (malvice), rastúce najviac na konci konárov (preto sa neodporúča zastrihávať), sú používané najmä v anglosaských krajinách na výrobu džemov, džúsov, vína, na odvary, či rozvarené do rôznych pokrmov ako napr. Do koláčov. Pre vysoký obsah fenolových zlúčenín (antokyanov) môžu byť využívané ako prírodné farbivo.

Plody arónie – čiernej jarabiny majú vysoký obsah antokyanov. Antokyány sú látky nachádzajúce sa v šupke arónie, ktoré sa vytvárajú spolu s tmavomodrými až čiernymi pigmenty na ochranu plodu pred slnečným žiarením. 

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch týchto plodov na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete alebo v herbári.

100% -ne čisté plody arónie (čierneho žeriavu) v BIO kvalite

Dávkovanie:

Arónie je trpké sladkastej chuti so zaujímavým aftertastem. Odporúča sa ju konzumovať sušenou. Možno ju aj tepelne upraviť, avšak čiastočne tým stráca účinnej látky. Môžeme ju užívať priamo alebo rozmixovať a vyrábať džúsy (či s mliekom kokteily). Pri použití v nápojoch a pridaním malého množstva cukru či medu sa stráca trpkosť a vystupuje úžasná špecifická chuť pripomínajúca čučoriedky.

Upozornenie:

Sušené ovocie.
Skladujte v tme a suchu.


Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Arónie čierna (Aronia melanocarpa, plod)
antioxidant