SanDisk

SanDisk Corporation, najväčší výrobca pamäťových kariet a záznamových médií na báze Flash pamätí, bola založená v roku 1988 doktorom Eli Harari ako medzinárodná firma pre výrobu energeticky nezávislých pamäťových médií. Firma SanDisk zamestnáva celosvetovo približne 900 zamestnancov. Hlavné sídlo sa nachádza v Kalifornii v Spojených štátoch amerických. Výrobky je možné zakúpiť vo viac než 100 tisíc obchodoch po celom svete. SanDisk má patentovaných viac než 350 U.S. patentov, medzinárodných patentov a licencií pre rôzne technológie aj iných spoločností.

Ako jediný vlastní SanDisk práva pre výrobu a predaj všetkých formátov pamäťových kariet - CompactFlash (CF), SD, microSD, SmartMedia, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick PRO a Memory Stick produkty, xD-Picture Card a USB Flash pamäte.

Špecializácia

Pamäťové karty CompactFlash (CF), Memory Stick Duo, Memory Stick Micro (M2), MicroSD, MicroSDHC, pamäťové karty SDHC, Secure Digital (SD), pamäťové karty pre mobilné telefóny, USB flash disky, čítačky pamäťových kariet.

Výrobky značky SanDisk sú zastúpené v nasledujúcich kategóriách: