Umývačky

Umývačky riadu

Přednosti umývačiek Miele

Najlepšia energetická účinnosť

Najlepšia energetická účinnosť

Energetický štítok vás informuje o hospodárnosti a výkone vašej umývačky riadu. Prístroje značky Miele spájajú najlepšie výsledky čistenia a sušenia s extrémne nízkou spotrebou elektrického prúdu a vody: trieda energetickej účinnosti A+++, ročná spotreba energie: 237 kWh, ročná spotreba vody: 2 716 litrov, trieda účinnosti sušenia: A. Najlepšie výsledky pri nízkej spotrebe.

Umývanie s čerstvou vodou so spotrebou od 6,5 l

Umývanie s čerstvou vodou so spotrebou od 6,5 l

Umývačky riadu Miele umývajú výlučne s čerstvou vodou a v programe Automatika so spotrebou vody už od 6,5 litra - je to výrazne menej ako jedno naplnené umývadlo. Spoločnosť Miele znížila spotrebu vody za posledných 30 rokov o 85 %. Aj spotreba elektrickej energie klesla na najlepšie hodnoty: V programe ECO dosahujú umývačky riadu Miele hodnotu spotreby len 0,83 kWh.

FlexiTimer s funkciou EcoStart

FlexiTimer s funkciou EcoStart

Umývačky riadu Miele teraz pracujú ešte inteligentnejšie. Pomocou funkcie EcoStart môžete s ohľadom na životné prostredie využiť časovo variabilné sadzby a nechať prístroj vybrať najpriaznivejšie sadzby za elektrický prúd pre príslušnú dobu chodu prístroja. Môžete naprogramovať tri rôzne sadzby a musíte stanoviť len najneskorší možný časový okamih ukončenia programu. Umývačka riadu zvolí v rámci zadaného času najpriaznivejší okamih spustenia z hľadiska úspory nákladov.

Prípojka teplej vody

Prípojka teplej vody

Úspora až do 50 % elektrického prúdu. Každá umývačka riadu Miele sa dá pripojiť k prípojke teplej vody s teplotou až 60 °C. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu elektrického prúdu až o 50 % a skrátiť čas potrebný na umytie až o 10 %. V programe ECO klesne spotreba energie umývačky riadu až na hodnotu 0,45 kWh.

Poloviční náplň

Polovičné naplnenie

S automatickým rozpoznaním naplnenia umývačka Miele automaticky zistí stav naplnenia umývacieho priestoru a patrične prispôsobí spotrebu vody a elektrickej energie. Vďaka tejto automatickej funkcii nemusíte čakať, kým bude umývačka úplne plná.

Eko informace

EcoFeedback

Umývačky riadu Miele vám umožňujú každý deň umývať váš riad šetrne k životnému prostrediu. Funkcia EcoFeedback vám ukazuje na displeji pri každej voľbe príslušného programu, aká vysoká je predpokladaná spotreba vody a elektrického prúdu. Môžete sa tak rozhodnúť pre najoptimálnejší ekologický variant. Na konci programu máte možnosť vyvolať skutočné hodnoty spotreby.

Akumulátor tepla EcoTech: A+++ -20%

Tepelný akumulátor EcoTech: A+++ -20%

Energetický štítok vás informuje o hospodárnosti a výkone vašej umývačky riadu. Prístroje značky Miele spájajú najlepšie výsledky čistenia a sušenia s extrémne nízkou spotrebou elektrického prúdu a vody:

  • Trieda energetickej účinnosti A+++ -20%**
  • Ročná spotreba energie: 189 kWh
  • Ročná spotreba vody: 2772 litrov
  • Trieda účinnosti sušenia: A
Najlepšie výsledky pri nízkej spotrebe.

Knock2open

Knock2open

Perfektné riešenie pre kuchyne bez rukovätí. Žiadne kúzlo, ale Miele - funkcia Knock2open povznáša umývačky Miele k magickému zážitku a ponúka tak perfektné riešenie pre interiéry bez držadiel. Dvojitým zaklopaním na čelné dvierka plne integrovanej umývačky Miele sa dvierka otvoria rafinovaným mechanizmom asi na 10 cm, úplne samostatne. Komfort, ktorý vás nadchne každý deň.

BrilliantLight

BrilliantLight

Perfektné osvetlenie pre jednoduchšie vkladanie. Vďaka patentovanému riadeniu dvierok 4 Power- LED diódy kompletne osvetlia vnútorný priestor vašej umývačky žiarivým svetlom. Pracovný priestor je perfektne osvetlený, čo značne uľahčuje vkladanie a vyberanie riadu z košov.

Patentované sušení AutoOpen

Patentované sušení AutoOpen

Na konci umývacieho programu sa dvierka umývačky automaticky pootvoria. Tak môže prenikať k riadu čistý vzduch a riad sa tak dokonale usuší. Vďaka špeciálnemu vedeniu vzduchu je vaša pracovná doska chránená pred vlhkosťou.

AutoClose

AutoClose

S funkciou Miele AutoClose sa umývačka riadu zatvorí automaticky a celkom jemne. Je to nielen komfortné, ale aj elegantné – takmer magický moment v každodennom živote. Postačuje ľahký kontakt medzi dvierkami a prístrojom – a umývačka riadu sa zatvorí s podporou motora úplne sama.

ComfortClose

ComfortClose

Vychutnajte si mimoriadne ľahké otváranie a zatváranie dvierok Miele. Komfortné: Dvierka zostanú stáť v každej želanej pozícii.

Patentovaný zásobník na soľ vo dvierkach

Patentovaný zásobník na soľ vo dvierkach

Patentovaný zásobník na soľ sa nachádza vo dvierkach umývačky riadu; môžete ho pri pootvorených dvierkach pohodlne naplniť postojačky.

TimeControl - aktuální stav programu vždy pod kontrolou

TimeControl - doba chodu pod kontrolou

Kontrola jediným pohľadom: Užitočné LED kontrolky priebehu programu plne integrovaných umývačiek riadu vám okamžite ukážu, kedy program skončí. Hodinu pred ukončením programu sa LED kontrolky vypínajú v intervaloch 20 minút v smere zľava doprava. Po ukončení funkcia AutoOpen automaticky pootvorí dvierka. Funkcia TimeControl sa perfektne hodí pre všetky druhy zabudovania, dokonca aj pre výškovú montáž a v prípade spojenej soklovej lišty.

Touch on metal

Touch on metal

Nová filozofia ovládania od spoločnosti Miele ponúka komfort extra triedy. Spája hodnotný plošne prepojený dizajn s používateľsky intuitívnym ovládaním zľava doprava. Ovládacie polia na nerezovom ovládacom paneli sa dajú jednoducho obsluhovať a nastavenia je možné okamžite vidieť pomocou LED ukazovateľa. Hladký povrch elegantného ovládacieho panelu sa dá mimoriadne ľahko vyčistiť.

Časová predvoľba s ukazovateľom zostatkového času

Časová predvoľba s ukazovateľom zostatkového času

S 24-hodinovou časovou predvoľbou môžete umývačku riadu spustiť vtedy, keď chcete a využiť tak priaznivé sadzby za elektrický prúd (nočný prúd). Ukazovateľ zostatkového času odpočítava dobu chodu programu a zobrazuje, ako dlho bude zvolený program ešte trvať. Tak ste vždy informovaní o stave programu umývačky riadu.

Aplikace Miele@mobile

Aplikácia Miele@mobile

S funkciou MobileControl máte váš prístroj Miele pod kontrolou aj na cestách – prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Vďaka tomu je okrem vyvolania stavu programu možné aj pohodlné, od miesta nezávislé, navolenie a spustenie programu pomocou vášho koncového mobilného zariadenia. Jednoducho si stiahnite aplikáciu Miele@mobile a prístroj pripojte k systému Miele@home. Keď sa vrátite domov, váš prístroj Miele má už svoju prácu dokončenú.

Patentovaná príborová zásuvka 3D+

Patentovaná príborová zásuvka 3D+

Variabilita vďaka inteligentnému prvku - príborová zásuvka 3D+. Šírka, výška a hĺbka je variabilná a prispôsobí sa každej situácii. Vďaka sklopným hrebeňovým radám v strednej časti máte viac miesta pre veľké kusy príborov, napr. šalátové príbory alebo kuchynské nože. Vďaka nastaviteľným bočným častiam môžete umiestniť do horného koša dokonca aj poháre s dlhou stopkou. Ďalšie "plus" k flexibilite pre perfektné výsledky umývania.

Košové vybavenie Comfort

Košové vybavenie Comfort

Základný variant. Výškovo nastaviteľný horný kôš, pevný hrebeňový rad v hornom koši, multikomfortná zóna v spodnom koši, 2 hrebeňové rady v spodnom koši.

Košové uspořádání ExtraComfort

Košové vybavenie ExtraComfort

Rukoväte na košoch, sklopný hrebeňový rad spodného koša (vpravo), výškovo nastaviteľný držiak na poháre v spodnom koši (na bočnej strane vzadu).

Košové vybavenie MaxiComfort

Košové vybavenie MaxiComfort

Nerezové rukoväte na košoch, multikomfortná zóna v spodnom koši (vyberateľná), 4 výškovo nastaviteľné držiaky na poháre v spodnom koši, sklopný držiak na poháre v spodnom koši, sklopný držiak na fľaše v spodnom koši.

Výškovo nastaviteľný horný kôš

Výškovo nastaviteľný horný kôš

V prípade všetkých umývačiek riadu Miele sa dá horný kôš ľahko výškovo nastaviť – aj do šikmej polohy. Možných je celkovo 9 polôh. Vďaka tomu môžete vnútorný priestor umývačky vždy optimálne využiť.

Výškovo nastaviteľný držiak na poháre v hornom koši

Výškovo nastaviteľný držiak na poháre v hornom koši

Veľa hostí, veľa pohárov? Žiadny problém pre umývačky riadu Miele. S výškovo nastaviteľným držiakom na poháre na ľavej strane horného koša získate ešte viac miesta pre uloženie pohárov s dlhou stopkou.

Značky FlexAssist

Značky FlexAssist

So značkami FlexAssist na prvý pohľad vidíte, ktoré prvky môžete posunúť, aby ste kôš na riad prispôsobili vašim požiadavkám. Malé symboly, napríklad symbol šálky alebo vínového pohára na farebných prvkoch, vám poradia pri využívaní jednotlivých častí. Značky FlexAssist súčasne slúžia ako úchyty. Vďaka tomu sa dá flexibilita košov optimálne využiť jediným pohybom ruky.

Systém Waterproof

Systém Waterproof

Na ochranu pred poškodením spôsobeným vodou sú všetky umývačky riadu Miele vybavené systémom Waterproof. Miele preberá za systém Waterproof pri odbornej inštalácii záruku - po celú dobu životnosti umývačky riadu.

Najlepšie hodnoty hlučnosti

Najlepšie hodnoty hlučnosti

Umývačky riadu Miele umývajú s nízkymi hodnotami hlučnosti od 41 dB(A) mimoriadne potichu a dlhodobo prinášajú perfektné výsledky. To je dokonca výrazne tichšie než bežný rozhovor.

QuickPowerWash

QuickPowerWash

Vďaka spolupráci neporaziteľné: Nový umývací program QuickPowerWash a tablety UltraTabs Multi, dokonale prispôsobené programu, dosahujú tie najlepšie výsledky čistenia a sušenia bežne znečisteného riadu v priebehu 58 minút. Špeciálne vyvinuté tablety majú skrátený čas rozpúšťania len 2-3 minúty. Vďaka tomu je uvedený čistiaci výkon k dispozícii hneď na začiatku umývacieho programu. Výsledok: Trieda čistiaceho výkonu A.

Perfect GlassCare

Perfect GlassCare

Mäkká voda podporuje dôkladné umytie riadu, je však agresívna voči pohárom. Preto sú umývačky riadu Miele vybavené technológiou Perfect GlassCare. Táto technológia zabezpečuje šetrnú starostlivosť o vaše poháre – aby ste sa z nich mohli dlho tešiť.

Extra tichý

Extra tichý

Extra tichý program Miele umýva s hodnotou hlučnosti len 38 dB(A) tak potichu, že ho takmer nevnímate. Ideálny pre otvorené kuchyne a umývanie počas noci.

Hygiena

Hygiena

Hygienicky bezchybný: Detské fľaše, dosky na krájanie atď. budú sterilné a mimoriadne čisté. Certifikované inštitútom pre aplikovaný výskum.

Extra úsporný

Extra úsporný

Možnosť pre úsporu zdrojov. Táto možnosť umývania umožňuje ďalšie znížené hodnoty spotreby elektrického prúdu prostredníctvom prispôsobených teplôt a časov pôsobenia.

Extra suchý

Extra suchý

Perfektné výsledky pre poháre a riad z umelej hmoty. Predĺženou fázou sušenia a zvýšením teploty umývania bude všetko perfektne vysušené, aj poháre a plastový riad.

SensorDry

SensorDry

Teplota vzduchu v kuchyni a množstvo riadu v umývačke môžu ovplyvniť proces sušenia. V programe Automatika zabezpečí SensorDry optimálny výsledok sušenia aj pri nie práve ideálnych podmienkach.