Alexander Poznávanie pre najmenších - Hádaj hádanky
9,33 € 8,90 €

Poznávacia jednoduchá náučná hra, ktorá rozvíja základné znalosti a schopnosti najmenších už od 24 mesiacov. V kvízoch sa učia základné počty, zvieratká, smery, farby, logické väzby medzi predmetmi a mnoho ďalšieho. Hra je zo série „Sovička múdra hlavička“.

Alexander Slepá baba, poznaj veci poslepiačky
9,35 €

Slepá baba, poznaj veci poslepiačky je zábavná a náučná hra, ktorá rozvíja predstavivosť vašich detí. Úlohou je spoznať predmety iba dotykom – poslepiačky. Hra „Slepá baba“ pobaví ako deti, tak dospelých.

Alexander Hra školou - SKLADAJ ĽUDSKÉ TELO
8,17 € 7,90 €

Náučná hra pre deti od 4 rokov, pomocou ktorej sa deti učia zábavnou formou rozvíjať slovnú zásobu a pamäť. Pomocou „puzzle“ kartičiek sa učia rozpoznávať, kde je na tele ruka, oko, prsty, nos… a správne ich pomenovať. Každá kartička má iný tvar, je iná a tak zapadne len tam, kam patrí. Táto hra získala ocenenie Hračka roku 2018 – 3.miesto.

Alexander Pexeso pre uši

Alexander Pexeso pre uši

Hodnotenie: 4,8
13,30 €

Pexeso pre uši je zábavná hra pre vaše ratolesti. Prvé pexeso, pri ktorom zapojíte aj svoj sluch. Deti i dospelí si vďaka tejto hre vylepšia svoju sluchovú pamäť. Môžete si zahrať aj klasickú verziu „pre oči“ a náročnejšie verzie pre starších hráčov s použitím hracej dosky a hracej kocky.

Alexander Magnetické písmenká na chladničku 100 dielikov
8,60 €

Skvelá pomôcka, ktorá nielen že zabaví deti ale navyše sa pomocou nej aj učia ako správne skladať slová. Magnetky možno využiť na magnetickej tabuli, ale aj na chladničke a inej kovovej ploche. Balenie obsahuje 100 ks písmeniek v pekných farbách.

Alexander Poviem Ti, mami didaktická hra
8,23 €

Spoločenská hra Poviem ti mami je didaktická hra pre deti od troch rokov. Princíp hry spočíva v správnom zostavení kariet tak, aby vznikol logický príbeh.

Alexander Tvary, farby, pamäť
9 €

Zábavné učenie farieb a tvarov. Na 55 kartách nájdete vzory tvorené obrázkami, ktoré zodpovedajú tvarom plastových žetónov. Po chvíľkovom prezretí karty je potrebné zo žetónov zložiť zapamätaný vzor. V druhej verzii hry musia jej účastníci čo najrýchlejšie navliecť žetóny na povrázok.

Alexander Magnetické číslice na chladničku 100 dielikov
8,60 €

Skvelá pomôcka, ktorá nielen že zabaví deti, ale navyše sa hrou učia počítať. Magnetky možno využiť na magnetickej tabuli, ale aj na chladničke a inej kovovej plochy. Balenie obsahuje 60 ks číslic a 40 ks rôznych matematických operácií.

Alexander Kvíz o Európe

Alexander Kvíz o Európe

Hodnotenie: 4,5
13,99 € 11,23 €

Zábavná a napínavá kvízová hra pre zvedavých ľudí, výhradne z Európy. Čaká na vás 1164 odpovedí z oblati geografie, prírody, vedy, techniky, kultúry umenia a histórie. Že niektorú otázku neviete? Nevadí! Pri hre sa všetko dozviete.

Alexander Vyslov slová

Alexander Vyslov slová

Hodnotenie: 5
7,85 €

Posledný kus za túto cenu!

Vyslov slová je logopedická hra, ktorá má za cieľ rozvoj reči u detí v predškolskom veku a na prvom stupni základnej školy. Pomáha s vyslovovaním písmen „S“, „C“ „Z“, „Š“, „Č“, „Ž“. Počas hry sa deti učia zábavným spôsobom vyslovovať slová s problematickými hláskami, cvičíiapostreh, vnímanie, myslenie a pozornosť.

Alexander Pamäť 3D spoločenská hra
10,20 €

Pamäť 3D je náučná hra pre deti, ktorá deťom pomáha potrénovať postreh a pamäť, naučiť sa farby a rozvíjať priestorovú predstavivosť. Hra má niekoľko úrovní obtiažnosti a jej cieľom je zapamätať si priestorový farebný vzor z kariet a zostaviť ho z farebných kociek.

Alexander Magnetické príbehy - Obliekanie s Aničkou a Tomáškom
10,90 €

Zostavte stovky vlastných kreácií oblečenia a rozprávajte tisíce vlastných príbehov! Magnetická vzdelávacia hra vo forme knižky, pre deti od 4 rokov. Rozvíja nielen jemnú motoriku a predstavivosť, ale tiež prebúdza estetické cítenie a tvorivosť.

Alexander Majster Slova spoločenská hra na cesty s kockami
8,60 €

Majster Slova spoločenská hra na cesty je známa slovná hra. Hádžte kockami s písmenami, zložte slovo, spočítajte body a ide sa ďalej! Skvelá hra pre partiu aj rodinu. Hráči sa snažia, v čase vymedzenom presýpacími hodinami, zložiť slovo z písmen na kockách vrhnutých z téglika.

Alexander Písanie a mazanie - písmenka
8,56 € 8,26 €

Vzdelávacie hra Písanie a mazanie – písmenka je skvelá zábava, pri ktorej sa deti učia správne tvary písmeniek, u ktorých sa nachádzajú obrázky a tým napomáha aj výučbe čítania. Učí tiež správne držanie pera. Všetko je možné opakovane písať a mazať. Hra je vhodná pre deti od 5 rokov.

Alexander Zábavné slabiky

Alexander Zábavné slabiky

Hodnotenie: 4,8
10,90 € 7,85 €

Náučná hra pre deti od 5rokov, ktorá rozvíja fonémový sluch. Zameriava sa aj na zrakovo, sluchovo, pohybovú koordináciu a sluchovú koncentráciu, ktoré sú veľmi dôležité pri výučbe čítania a písania. Učí tiež dodržiavať dohodnuté pravidlá.

Alexander Magnetické príbehy Farma
10,47 € 8,60 €

Zostavte tisíce vlastných príbehov! Magnetická vzdelávacia hra vo forme knižky, pre deti od 4 rokov. Rozvíja nielen jemnú motoriku a predstavivosť, ale tiež prebúdza fantáziu a pri popisovaní príbehov sa zlepšujú vyjadrovacie schopnosti.

Alexander Sleduj a nájdi - farebné piktogramy
8,56 € 7,90 €

Náučná hra, ktorá podporuje deti sústrediť sa, dávať pozor a mať postreh. V sade je 55 kartičiek s rôznymi tvarmi. Cieľom hry je nájsť rovnaký znak na dvoch kartách. Vhodné pre deti od 4 rokov.

Alexander Letom svetom spoločenská hra kvízová
13,56 € 11,23 €

Kvíz Letom Svetom je napínavá a zábavná hra, počas ktorej hráči odpovedajú na otázky o svete. Hráči môžu odpovedať na 388 otázok a k dispozícii majú celkom 1164 odpovedí. Námetom otázok a odpovedí sú história, geografia a prírodoveda, veda a technika, a v neposlednom rade aj kultúra a umenie.

Alexander Čo k čomu, táto?
9,80 €

Čo k čomu, táto? Je zábavná hra pre deti v predškolskom veku. Hráči majú za úlohu nájsť a nazhromaždiť čo najviac kariet, spojených s obrázkami umiestnenými na poliach dosky, na ktorom sa zastavila figúrka. Hra rozvíja schopnosť logického myslenia, predstavivosť a spájanie významov.

Alexander Magnetické príbehy Farma
12,50 € 8,20 €

Magnetická knižka – Farma je zábavná knižka pre deti v predškolskom veku. Kniha rozvíja schopnosť logického myslenia, predstavivosť a spájanie významov, značne pomáha k zlepšeniu vyjadrovacích schopností.

Alexander Sport&Fun X-GAME
14,60 €

Posledný kus za túto cenu!

Pohybová hra, ve které zjistíš svou přesnost a zlepšuješ tělesnou zdatnost. Základní princip her spočívá v házení 3 kroužků s různým průměrem, které musí trefit dřevěný stojan ve tvaru kříže. Počet získaných bodů závisí jak na velikosti kroužku, tak na místě na stojanu, které jsi zasáhl. Vyzkoušej všech 6 variant her.

Alexander didaktická spoločenská hra -Slova
6,72 €

Známa spoločenská hra, určená pre dobrú zábavu dvoch a viac hráčov. Didaktická hra sova pre predškolákov a prváčikov ktorí sa naučia písmenká rýchlejšie a zábavne, formou zaujímavej hry.

Alexander Pošta vzdelávacia
9,73 €

Pošta vzdelávacia je celý poštový úrad v jednej krabici. Rozložte si svoju prepážku, vyberte peniaze, známky, obálky, zloženky, podacie lístky, pohľadnice, pečiatky a môžete sa začať hrať! Potrebuje niekto z rodiny zaplatiť zloženku alebo si vybrať peniaze?

Alexander Majster Slova spoločenská hra s kockami
13,99 € 12,73 €

Majster Slová spoločenská hra je známa slovná hra. Hádžte kockami s písmenami, zložte slovo, spočítajte body a ide sa ďalej! Skvelá hra pre partiu aj rodinu. Hráči sa snažia, v čase vymedzenom presýpacími hodinami, zložiť slovo z písmen na kockách vrhnutých z téglika.

CZ verzia hry

Alexander Telo človeka

Alexander Telo človeka

Hodnotenie: 5
14,78 € 10,86 €

Vzdelávacia a zábavná hra, ktorej účastníci medzi sebou súťažia tak, že postupne jeden za druhým odpovedajú na otázky. Počas vzrušujúcej zábavy sa hráči môžu dozvedieť veľa zaujímavých faktov o stavbe a činnosti vlastného tela. Ten kto povie najviac bezchybných otázok vyhráva.

Alexander Supermatematik

Alexander Supermatematik

Hodnotenie: 4,9
10,20 €

Hra Supermatematik je určená pre všetky deti, ktoré nechcú nudne sedieť nad papierom s ceruzkou pri učení a opakovaní počítania. Zlož matematický príklad tak, aby si došiel k výsledku, ktorý je zobrazený na obrátenej vyžrebovanej karte.

Alexander Horúci zemiak FAMILY
17,53 € 15,90 €

Neskutočne živá zábava s jednoduchými pravidlami, ktorú musíš zažiť na vlastnej koži. Rodinná emotívna hra pre 2–8 hráčov od 8 rokov do 99 rokov. Odpovedaj rýchlo a zbav sa zemiaka skôr než dôjde čas! Kto z Vás dokáže rýchlo premýšľať pod časovým tlakom? Pripravte sa, pretože teraz to zistíte! V tejto hre máte len pár okamihov na nájdenie správnej odpovede na otázku a prehodenie Horúceho zemiaka ďalšiemu protihráčovi. Zbavte sa zemiaka, než vám uplynie čas a spálite sa! Odpovedajte rýchlo, hádžte presne, chytajte starostlivo a sami nespadnite na spodný okraj hracej dosky. Skvelá zábava pre celú rodinu bez ohľadu na vek!

Alexander Malý konštruktér junior vrtuľník
15,79 € 11,30 €

Drevená stavebnica Malý konštruktér junior vrtuľník, zabaví detské ruky aj ich predstavivosť. Stavebnica má pevnú konštrukciu. Balenie obsahuje obrázkový návod na zostavovanie modelov.

Alexander Poviem Ti, mami 2

Alexander Poviem Ti, mami 2

Hodnotenie: 4,6
8,60 €

Poviem, Ti mami 2 je didaktická hra a hračka. Hra obsahuje 40 obrázkov na doštičkách, z ktorých môžete zostaviť 10 logických príbehov. Každý príbeh potom hráči-deti svojimi slovami rozprávajú ostatným spoluhráčom alebo rodičom.

Alexander Prečítam Tí, mami
9,35 €

Prečítam ti mami je vzdelávacia hra pre deti, ktorá zábavným a originálnym spôsobom uľahčí výučbu čítania. Deti sa snažia z farebných dielikov čo najrýchlejšie zostaviť obrázky a následne prečítať.

Alexander Hra školou - SPRÁVNY ČAS
8,17 € 7,90 €

Náučná hra pre deti od 5 rokov, pomocou ktorej sa deti učia zábavnou formou poznávať hodiny tým, že priraďujú kartičky k správnemu času. Tvar dielika puzzle im pomôže. Táto hra získala ocenenie Hračka roku 2018 – 3.miesto.

Alexander Hra školou Nájdi mamičku kreatívna hra
8,49 € 7,90 €

Nájdi mamičku je zábavná skladačka, s ktorej pomocou sa deti naučia poznávať a správne pomenovať bežné zvieratá. Úlohou je nájsť mláďatku mamičku, tvar kartičiek deťom napovie. Hra rozvíja jemnú motoriku.

Alexander Magnetické tvary na chladničke
8,56 € 6,97 €

Úžasná zábava, pri ktorej môžu vaše deti skladať z magnetických tvarov rôzne postavičky, autá, domčeky a iné kombinácie. V sade je 118 tvarov. Vhodné pre deti od 3 rokov.

Alexander Hovorím správne
9,03 € 7,90 €

Dosková hra Hovorím správne so zameraním na logopedické precvičovanie reči. Pri hre sa hráči učia rozlišovať a vyslovovať hlásky, ostré sykavky a iné komunikačné schopnosti. Hra pomáha k rozširovaniu slovníka a rozvoju sluchového vnímania. Vhodné pre predškolákov.

Alexander Slovný expres

Alexander Slovný expres

Hodnotenie: 4,2
8,99 € 8,90 €

Slovný expres je napínavá slovná hra nabitá emóciami. Hráči musia zapojiť všímavosť, postreh a slovnú zásobu. Iba ten, kto najrýchlejšie zostaví slovo z písmen na kartách, a ako prvý buchne do zvončeka, získa za odmenu žetón.

Alexander Slovný expres SK
10,47 € 8,90 €

Slovenská verze oblíbené zábavné hry se slovy. Kdo dřív přijde, ten dřív mele! Sestav slovo, jak nejrychleji umíš a zazvoň. Hra je ze série „Sova Moudrá hlava“ pro 2–4 hráče.

Alexander Stavebnica báger Hulk
15,63 €

Kovová stavebnica Alexander báger Hulk. Kovová stavebnica „Malý konštruktér“- najlepší darček pre kreatívne deti, pre začínajúcich i pokročilých.

Alexander Horúci zemiak Junior
18,08 € 11,90 €

Akčná párty Junior hra, zbav sa zemiakov skôr než dôjde čas! Kto z Vás dokáže najrýchlejšie premýšľať pod tlakom? Pripravte sa, pretože teraz to zistíte! Hráči ťahajú postupne otázky, ktorých je vyše 600, z kariet na stole. Ostatní majú len niekoľko sekúnd na vymyslenie odpovede a prehodenie horúceho zemiaku ďalšiemu protivníkovi.

Alexander Hra školou - FARBIČKY
8,17 € 6,90 €

Náučná hra pre deti od 3 rokov, pomocou ktorej sa deti učia zábavnou formou rozvíjať svoje schopnosti. Učia sa rozpoznávať farby a priraďovať ich k správnemu obrázku, zlepšujú svoj postreh a sústredenie. Táto hra získala ocenenie Hračka roku 2018 – 3.miesto.

Alexander Hra školou - PRÍBEHY
8,17 € 6,90 €

Náučná hra od 4 rokov, pomocou ktorej sa deti učia spoznať časové postupnosti v príbehoch, logicky uvažovať a zdokonaľujú schopnosť hovoriť a popisovať. Hra rozvíja pozorovacie schopnosti, trénuje postreh a zdokonaľuje reč. Táto hra získala ocenenie Hračka roku 2018 – 3.miesto.

Alexander Hra školou - SPRIEVOD ZVIERATIEK
8,17 € 6,90 €

Náučná hra od 3 rokov, pomocou ktorej sa deti učia chápať delenie a názvy zvieratiek, zlepšujú si postreh a logické uvažovanie. Navyše si rozširujú svoju slovnú zásobu. Rozvíja pozorovacie, kombinačné schopnosti a trénujú postreh. Táto hra získala ocenenie Hračka roku 2018 – 3.miesto.

Alexander Kvíz o Európe MINI
5,99 €

Kvíz o Evropě MINI je <span style=color: rgb(51, 51, 51); font-family: ‚Arial CE‘, Arial, ‚Helvetica CE‘, Helvetica, sans-serif; font-size: small; line-height: 19.5px;>zábavná hra pro zvídavé děti, během které hráči odpovídají na otázky týkající se Evropy.

Alexander Navliekaj, nečakaj!
12,20 €

Náučná hra navliekaj, nečakaj!, Pri ktorej deti získavajú istotu v poznávaní farieb a priestorovom umiestnení. Hra zároveň trénuje zručnosť, pamäť a jemnú motoriku. Úlohou hráčov je navliecť korálky tak ako je zobrazené na vzorovej karte.

Hra je ocenená cenou GRAND PRIX veľtrhu hračiek For Toys 2011!

Alexander Slabiky v domine

Alexander Slabiky v domine

Hodnotenie: 4,7
9,80 €

Skladajte zmysluplné slová, zbierajte žetóny a vyhrajte! Skvelý spôsob ako ľahšie zvládnuť čítanie a písanie slabík a baviť sa. Legendárna zábavná hra prevedená do slovného štýlu pre školákov 1. stupňa ZŠ.

Spoločnosť ALEXANDER je rodinný podnik , ktorý bol založený v roku 1976 v Chwaszczyne neďaleko Gdyne. Teraz sa jedná o jedného z najvýznamnejších výrobcov doskových hier na poľskom trhu . Firma vyrába široký sortiment spoločenských hier pre deti i dospelých a má viac ako 30-ročné skúsenosti s ich vývojom a výrobou . Hry Alexander rozvíjajú logické myslenie, všeobecné vedomosti a zručnosti. Sú určené pre deti a dospelých a pobavia celú rodinu.

Sova je symbol múdrosti a inteligencie. Máte záujem o správny rozvoj duševných i motorických schopností vášho dieťaťa? Potom hľadajte na doskových a spoločenských hrách túto značku. Hry s týmto označením rozvíjajú zručnosť, logiku, postreh, vkus a ďalšie rozumové aj pohybové schopnosti. Takto označené hry odporúčame tiež pre škôlky, školy a školské družiny.

Celková ponuka hier je veľmi široká – cez 300 produktov . Hlavným poslaním firmy Alexander je prinášať deťom i dospelým radosť a vyplniť im príjemne ich voľný čas! Zabudnite na nudu a pamätajte : „Alexander – nikdy nuda!“

Hry ( vrátane plastových ) sú vyrábané v Európe podľa európskych bezpečnostných noriem a preto sa nemusíte obávať o zdravie a bezpečnosť svoju, ani svojich ratolestí .

Spoločnosť ALEXANDER je rodinný podnik , ktorý bol založený v roku 1976 v Chwaszczyne neďaleko Gdyne. Teraz sa jedná o jedného z najvýznamnejších výrobcov doskových hier na poľskom trhu . Firma vyrába široký sortiment spoločenských hier pre deti i dospelých a má viac ako 30-ročné skúsenosti s ich vývojom a výrobou . Hry Alexander rozvíjajú logické myslenie, všeobecné vedomosti a zručnosti. Sú určené pre deti a dospelých a pobavia celú rodinu.

Sova je symbol múdrosti a inteligencie. Máte záujem o správny rozvoj duševných i motorických schopností vášho dieťaťa? Potom hľadajte na doskových a spoločenských hrách túto značku. Hry s týmto označením rozvíjajú zručnosť, logiku, postreh, vkus a ďalšie rozumové aj pohybové schopnosti. Takto označené hry odporúčame tiež pre škôlky, školy a školské družiny.

Celková ponuka hier je veľmi široká – cez 300 produktov . Hlavným poslaním firmy Alexander je prinášať deťom i dospelým radosť a vyplniť im príjemne ich voľný čas! Zabudnite na nudu a pamätajte : „Alexander – nikdy nuda!“

Hry ( vrátane plastových ) sú vyrábané v Európe podľa európskych bezpečnostných noriem a preto sa nemusíte obávať o zdravie a bezpečnosť svoju, ani svojich ratolestí .