Rady pre výber správnej veľkosti

Ak si nie ste istí číslovaním obuvi a radi by ste si u nás topánky zadovážili, tak postupujte nasledovne:

obr. 1
  • na papier si obkreslite obvod chodidla bez ponožky alebo v tenkej ponožke (rovnako ako na obrázku)
  • dĺžku potom zmerajte v najdlhšom mieste
  • k nameranej veľkosti pripočítajte podľa obuvi 0,5 cm (nízka obuv) alebo 1 cm (vysoká obuv). A vyjde Vám vhodná veľkosť Mondo Point
  • podľa veľkostnej tabuľky v popise produktu zistíte veľkosť UK podľa ktorej, je obuv očíslovaná

S najväčšou pravdepodobnosťou vyberieme tú správnu veľkosť. Pokiaľ topánka aj tak nebude sedieť, je možné ju do 14 dní nepoužitú vrátiť.

obr. 2

Najprv vyskúšajte svoju obvyklú veľkosť. Trekingovú obuv vždy skúšajte na silnejšie ponožky. Posuňte chodidlo dopredu a vyskúšajte priestor v päte, mal by sa tam vojsť jeden prst. Pri zvýšenej záťaži by priestor medzi pätou a topánkou mal byť väčší ako jeden prst.

Zašnurujte obuv a tlačte pritom pätu do zadu. Potom skontrolujte, či päta nešmýka a či môžete hýbať prstami. Vyskúšajte topánku na 20° naklonenej rovine. Päta by sa nemala zdvihnúť o viac ako 1 cm. Otestujte zašněrované topánky pri zostupe z 20° naklonenej roviny. Prsty by nemali tlačiť na prednú časť topánky, len sa jej zľahka dotýkať.

Ak máte veľmi úzke chodidlo, používajte špeciálne vložky do topánok na upevnenie chodidla. Správny výber vyžaduje pokoj a trpezlivosť.