Tescoma Sada HOME PROFI 9 dielov (725009)

Tescoma Sada HOME PROFI 9 dielov (725009)

Kvalitná celonerezová sada 9 kusov riadu HOME PROFI pre radosť z varenia. Vynikajúca pre použitie v domácnostiach i profesionálnych kuchyniach. Vyrobená z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, vybavená extra silným sendvičovým dnom a masívnymi širokými úchytkami. Celonerezová konštrukcia hrncov aj pokrievok zaručuje pevnosť a odolnosť. Hrnce sú vyrobené z vysoko kvalitnej nerezovej ocele 18/10, ktorá je zárukou mnohoročnej spoľahlivosti. 18/10 vyjadruje pomer chrómu a niklu (18% chrómu, 10% niklu). Vhodná pre všetky typy sporákov – plynové, elektrické, sklokeramické a indukčné. Vhodná do umývačky. Celý popis
199 €
Vrátane DPH
Tovar od predajcu MALL

Na sklade 5 kusov

Už zajtra k osobnému odberu
Predajne
 
Už zajtra na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 467587

Popis

Sada sa vyznačuje kompaktnou konštrukciou so silnými širokými nerezovými úchytkami na jednoduchú a bezpečnú manipuláciu pri práci. Úchytky pri správnom užívaní nepália. Silné sendvičové dno hrncov výborne akumuluje teplo, ľahko a plynule odovzdáva teplo zo sporáka do nádob bez teplotných výkyvov a aj rovnomerne po celej ploche dna – varenie je jednoduchšie a bez nežiadúceho pripaľovania. Hlavnou výhodou je najmä úspora energie.

  • sporák je možné vypínať s predstihom
  • varenie prebieha pri nižšom výkone sporáka
  • pokrm si po varení uchová dlhšie svoju teplotu

Sada obsahuje:

  • Kastról s pokrievkou Ø 24 cm, objem 5,0 l
  • Hrniec s pokrievkou Ø 20 cm, objem 4,0 l
  • Kastról s pokrievkou Ø 20 cm, objem 3,0 l
  • Hrniec s pokrievkou Ø 16 cm, objem 2,0 l
  • Rajnica Ø 16 cm, objem 1,5 l

Vonkajší povrch hrncov je kombináciou mat a lesk, vnútro hrncov je matné. Záruka 5 rokov.

Vhodné pre všetky typy sporákov, vrátane indukcie.

Indukcia: Riad pre indukciu nemusí byť špeciálny, potrebuje mať len feromagnetické dno, pretože pod sklokeramickou doskou je indukčná medená cievka a v nej vytvára vysokofrekvenčný prúd magnetické striedavé pole. Tak sa rozkmitajú molekuly kovu vo feromagnetickom dne nádoby, to sa zahrieva a od neho potom pripravovaný pokrm. Indukčný riad veľmi dobre poznáte. Na jeho dne zospodu nájdete grafický symbol cievky – niekoľko vlnoviek nad sebou, prípadne slovné označenie Induction.

– Pri varení sa šetrí energia vďaka kratšiemu ohrevu, ale aj tým, že sa varná zóna prispôsobí veľkosti riadu, zahrieva sa iba dno. Indukcia má tak viac ako 90% účinnosť, zatiaľ čo varné zóny sklokeramiky približne 60% a plynu 50%.

– Indukcia má veľkú výhodu v tom, že po sňatí riadu platnička končí ihneď s ohrevom, nie je potrebné manuálne vypnutie. Cievka pod doskou jednoducho potrebuje „partnera“ pre elektromagnetickú indukciu.

Sklokeramická doska: je takisto úspora elektrickej energie. Dosky sa rozdeľujú do niekoľkých stupňov, od bežných cez dosky s high-light zónou až po dosky s indukčným ohrevom. High-light je zóna na sklokeramickej doske, kde dochádza k veľmi rýchlemu ohrevu. Skráti sa doba varenia a rýchlejšie reaguje na zmenu teploty. Najvhodnejší riad pre tento druh varenia je riad so silným zabrúseným dnom. Môže byť z nerezu, smaltovaný aj sklenený.

Nechajte sa ďalej inšpirovať z našej ponuky: