Cottini,Giacoma Vivantiho Lucio: Autizmus
49,90 €

42,91 €
+ doprava zadarmo

Sada materiálov (sprievodca, pracovný zošit 1, pracovný zosit 2) pre učiteľov, vychovávateľov, psychológov, rodičov a všetkých, ktorí pracujú sa autistickými deťmi.


McLarenová Karla: Reč emócií
15,90 €

13,67 €

Čo si počať s hnevom? S nenávisťou? Ako sa postaviť svojmu strachu? Ako pracovať so žiarlivosťou a závisťou? Čo robiť, keď upadáme do depresie? A keď myslíme na samovraždu?


Thupten Jinpa: Odvážne srdce
10,90 €

9,37 €

Dlho očakávaná kniha odborníka na religionistiku a prekladateľa Dalailamu Thuptena Jinpu čitateľom ukazuje, ako súcit dokáže obohatiť náš život.


Gašparíková Ľudmila: Ja som Ja a Ty si Ty
6,50 €

5,59 €

Táto kniha je určená predovšetkým tým, ktorí chcú skvalitniť svoj súčasný partnerský vzťah, alebo si ešte len hľadajú vhodného partnera na trvalý zväzok.


Puett Michael: Cesta
9,90 €

8,51 €

Kniha od harvardského profesora Michaela Puetta a Christine Gross-Loh predstavuje nový zaujímavý pohľad na starú čínsku filozofiu.


Alexy Robert: Pojem a platnosť práva
15 €

12,90 €

Nemecký právny filozof Robert Alexy (*1945), jeden z najvplyvnejších filozofov práva v Európe, sa venuje výkladu pojmu a platnosti práva.


Aristoteles: Aténska ústava
13 €

11,18 €

Diogenes Laertios vo svojom známom diele Životy, názory a výroky slávnych filozofov zaradil do zoznamu Aristotelových prác aj spis Ústavy 158 obcí, ktorý skúma demokratické, oligarchické a aristokratické zriadenie, kráľovstvo i tyraniu.


Beccaria Cesare: O zločinoch a trestoch
11 €

9,46 €

O zločinoch a trestoch talianskeho osvieteneckého právnika a filozofa Cesare Beccariu je dielo útle rozsahom, ale o to väčšie svojím obsahom. Znamená začiatok dejín moderného trestného práva.


Breuer ,Freud Sigmund Josef: Štúdie o hystérii
14,99 €

12,89 €

Štúdie o hystérii, ktoré spoločne napísali a roku 1895 vydali Josef Breuer (1842 – 1925) a Sigmund Freud (1856 – 1939), sa dnes považuje za prvú prácu klasickej psychoanalýzy.


Bronson, Ashley Merryman Po: Výchovný šok - Čo sme o deťoch nevedeli
16,50 €

14,19 €

BESTSELLER DENNÍKA THE NEW YORK TIMES Práve ste si vybrali knihu, ktorá vyvolala obrovský ohlas v zahraničných médiách a stala sa predmetom mnohých diskusií nielen v radoch odborníkov, ale najmä rodičov a všetkých, ktorým záleží na zdravom vývoji de


Buck Michaela: Panika
21,10 €

18,15 €

Táto nevšedná publikácia plná zaujímavých a užitočných informácii, cvičení a skutočných príbehov je určená predovšetkým ľuďom, ktorí trpia panickou poruchou, ale aj tým, ktorých panické ataky prepadávajú iba príležitostne.


Cardozo Benjamin N.: Podstata súdneho procesu
12 €

10,32 €

Benjamin Nathaniel Cardozo (1870 – 1938) po skončení právnického štúdia na Columbijskej univerzite (1891) začal pôsobiť ako advokát v New Yorku a pomerne zavčasu aj ako sudca.


Cudyová Amy: Umenie vystupovať
13,90 €

11,95 €

Zvládli ste nejakú vyčerpávajúcu situáciu (pracovný pohovor, vystúpenie na verejnosti či náročný rozhovor), no okamžite ste si zaželali, aby ste sa s ňou mohli popasovať ešte raz a lepšie?


Dinka Pavol: Žurnalisti
8,27 €

7,11 €

Kniha predostiera na konkrétnych príkladoch prešľapy médií. Autor rozdelil publikáciu na päť častí: Mediálne štvanice, Mediálne manipulácie, Rozsudky a sankcie, Publicistika, Štúdie.


Dobson James: Ako vychovávať dievčatá
9,90 €

8,51 €

Ten, kto hovorí , že „dievčatá sú dobručké a zlatučké“, nikdy nestretol moju dcéru. Čo s ňou mám robiť? · Moja dospievajúca dcéra je na emocionálnej hojdačke. V jednu chvíľu je veselá, no o pár minút zmení náladu, stiahne sa a nebaví sa s nami.


Duhigg Charles: Sila zvyku
11,90 €

10,23 €

Prečo sa niektorí ľudia a firmy snažia o zmenu celé roky, zatiaľ čo iní sa zmenia cez noc? Ako zvyky vznikajú, prečo vôbec existujú a možno ich zmeniť?


Eichhorn Christoph: Manažment triedy
13 €

11,18 €

Táto publikácia vám opäť vráti radosť z učenia a vyučovania. Podporí vás pri udržiavaní disciplíny v triede a kooperatívnych vzťahov medzi učiteľmi, žiakmi a rodičmi.


Freud Sigmund: Myšlienky a úvahy
11,99 €

10,31 €

Sigmund Freud (1856 – 1939) – rakúsky lekár, neurológ a psychiater. Tvorca psychoanalýzy a psychoanalytickej terapie neuróz a nervových ochorení. Jeden z najvýznamnejších mysliteľov 20. storočia.


Freud Sigmund: O človeku, kultúre a náboženstve
11,99 €

10,31 €

Výber z diela Sigmunda Freuda prináša štúdie k problematike náboženstva a kultúry. Budúcnosť jednej ilúzie je zásadným textom o podstate a funkcii náboženstva ako sociálneho fenoménu.


Freud Sigmund: Psychoanalytické chorobopisy
14,99 €

12,89 €

Z množstva chorobopisov svojich pacientov vybral Sigmund Freud niekoľko najzaujímavejších a rozhodol sa ich publikovať. Každý z nich určitým spôsobom ilustruje jeho chápanie neurotických ochorení a koncepciu psychoanalýzy.


Gregor Tomáš: Psychológia športu
28,60 €

24,60 €

Cieľom knihy je predostrieť čitateľovi prehľad súčasných teoretických koncepcií, výskumných zistení a praktických skúseností psychológov a trenérov v rôznych oblastiach športu.


Harvey Steve: Konaj ako dáma, mysli ako muž
9,90 €

8,51 €

Steve Harvey, americký moderátor celonárodne vysielanej Rannej šou Steva Harveyho, stretol počas dlhoročnej práce nespočetné množstvo žien, či už prostredníctvom rubriky svojho programu nazvanej „Jahodové listy“, alebo v priebehu ciest so svojimi kom


Harvey Steve: Konaj úspešne, mysli úspešne
11,90 €

10,23 €

Konaj úspešne, mysli úspešne Objavte svoj dar a vydajte sa za úspešným životom Steve Harvey Autor New York Times bestselleru Konaj ako dáma, mysli ako muž Každý človek sa rodí s darom – môže to byť schopnosť riešiť problémy, komunikovať s ľuďmi a


Husovec Martin: Doménová čítanka
12 €

10,32 €

Doménová čítanka je prvým systematickým utriedením slovenských doménových rozhodnutí. Je zozbieraním viac ako dvadsiatich rozhodnutí, ktoré sú publikované vo svojom pôvodnom znení výjmúc ich záverečné poučenia.


Čič Milan: Štátoprávne postavenie Slovenska
8,90 €

7,65 €

O štáte a práve sa oddávna, aj v súčasnosti, mnoho a mnoho rozpráva. Najmä je aktuálna otázka, či štát v demokratickej spoločnosti a v našej súčasnosti je vôbec potrebný.


Jančárik Stanislav: Svet naruby
14,88 €

12,80 €

Autentické príbehy slovenského povojnového emigranta zachytávajú historické okamihy, nevšedné udalosti a osudové stretnutia Slovákov hľadajúcich svoj nový domov v ďalekej Argentíne a Kanade.