Wolff Michael: Oheň a hněv
18,75 € 16,12 €

Prvních devět měsíců Trumpovy vlády bylo bouřlivých, dramatických a vzbudilo emoce. Michael Wolff rozebral jednotlivé aféry, výroky a skutečnosti, charakterizuje lidi z Trumpova kabinetu, a co si o sobě myslí americký prezident sám.

Berne Eric: Ako sa ľudia hrajú
10,90 € 9,37 €

Pred štyridsiatimi rokmi kniha Ako sa ľudia hrajú zrevolucionizovala naše chápanie toho, čo sa v skutočnosti odohráva pri najzákladnejších spoločenských interakciách.

McLarenová Karla: Reč emócií
15,90 € 13,67 €

Čo si počať s hnevom? S nenávisťou? Ako sa postaviť svojmu strachu? Ako pracovať so žiarlivosťou a závisťou? Čo robiť, keď upadáme do depresie? A keď myslíme na samovraždu?

Šupová Ľubica: Dopravná výchova
25 € 21,50 €

Dopravnú výchovu v materskej škole nemožno chápať ako izolovanú časť výchovy, ale musí byť súčasťou každodenného života detí.

Thupten Jinpa: Odvážne srdce
10,90 € 9,37 €

Dlho očakávaná kniha odborníka na religionistiku a prekladateľa Dalailamu Thuptena Jinpu čitateľom ukazuje, ako súcit dokáže obohatiť náš život.

Uherík Anton: Čaro nepoznaného
10 € 8,60 €

Kniha je akýsi sumárom autorových celoživotných vedecko výskumných aktivít na pôde Slovenskej akadémie vied a vychádza z autorových knižných publikácií, v ktorých sú prítomné dlhoročné výsledky práce .

Alexy Robert: Pojem a platnosť práva
15 € 12,90 €

Nemecký právny filozof Robert Alexy (*1945), jeden z najvplyvnejších filozofov práva v Európe, sa venuje výkladu pojmu a platnosti práva.

Aristoteles: Aténska ústava
13 € 11,18 €

Diogenes Laertios vo svojom známom diele Životy, názory a výroky slávnych filozofov zaradil do zoznamu Aristotelových prác aj spis Ústavy 158 obcí, ktorý skúma demokratické, oligarchické a aristokratické zriadenie, kráľovstvo i tyraniu.

Beccaria Cesare: O zločinoch a trestoch
11 € 9,46 €

O zločinoch a trestoch talianskeho osvieteneckého právnika a filozofa Cesare Beccariu je dielo útle rozsahom, ale o to väčšie svojím obsahom. Znamená začiatok dejín moderného trestného práva.

Breuer ,Freud Sigmund Josef: Štúdie o hystérii
14,99 € 12,89 €

Štúdie o hystérii, ktoré spoločne napísali a roku 1895 vydali Josef Breuer (1842 – 1925) a Sigmund Freud (1856 – 1939), sa dnes považuje za prvú prácu klasickej psychoanalýzy.

Buck Michaela: Panika
21,10 € 18,15 €

Táto nevšedná publikácia plná zaujímavých a užitočných informácii, cvičení a skutočných príbehov je určená predovšetkým ľuďom, ktorí trpia panickou poruchou, ale aj tým, ktorých panické ataky prepadávajú iba príležitostne.

Cardozo Benjamin N.: Podstata súdneho procesu
12 € 10,32 €

Benjamin Nathaniel Cardozo (1870 – 1938) po skončení právnického štúdia na Columbijskej univerzite (1891) začal pôsobiť ako advokát v New Yorku a pomerne zavčasu aj ako sudca.

Čič Milan: Štátoprávne postavenie Slovenska
8,90 € 7,65 €

O štáte a práve sa oddávna, aj v súčasnosti, mnoho a mnoho rozpráva. Najmä je aktuálna otázka, či štát v demokratickej spoločnosti a v našej súčasnosti je vôbec potrebný.

Cottini,Giacoma Vivantiho Lucio: Autizmus
49,90 € 42,91 €
+ doprava zadarmo

Sada materiálov (sprievodca, pracovný zošit 1, pracovný zosit 2) pre učiteľov, vychovávateľov, psychológov, rodičov a všetkých, ktorí pracujú sa autistickými deťmi.

Dinka Pavol: Žurnalisti
8,27 € 7,11 €

Kniha predostiera na konkrétnych príkladoch prešľapy médií. Autor rozdelil publikáciu na päť častí: Mediálne štvanice, Mediálne manipulácie, Rozsudky a sankcie, Publicistika, Štúdie.

Dobson James: Ako vychovávať dievčatá
9,90 € 8,51 €

Ten, kto hovorí , že „dievčatá sú dobručké a zlatučké“, nikdy nestretol moju dcéru. Čo s ňou mám robiť? · Moja dospievajúca dcéra je na emocionálnej hojdačke. V jednu chvíľu je veselá, no o pár minút zmení náladu, stiahne sa a nebaví sa s nami.

Duhigg Charles: Sila zvyku
11,90 € 10,23 €

Prečo sa niektorí ľudia a firmy snažia o zmenu celé roky, zatiaľ čo iní sa zmenia cez noc? Ako zvyky vznikajú, prečo vôbec existujú a možno ich zmeniť?

Eichhorn Christoph: Manažment triedy
13 € 11,18 €

Táto publikácia vám opäť vráti radosť z učenia a vyučovania. Podporí vás pri udržiavaní disciplíny v triede a kooperatívnych vzťahov medzi učiteľmi, žiakmi a rodičmi.

Freud Sigmund: Myšlienky a úvahy
11,99 € 10,31 €

Sigmund Freud (1856 – 1939) – rakúsky lekár, neurológ a psychiater. Tvorca psychoanalýzy a psychoanalytickej terapie neuróz a nervových ochorení. Jeden z najvýznamnejších mysliteľov 20. storočia.

Freud Sigmund: Psychoanalytické chorobopisy
14,99 € 12,89 €

Z množstva chorobopisov svojich pacientov vybral Sigmund Freud niekoľko najzaujímavejších a rozhodol sa ich publikovať. Každý z nich určitým spôsobom ilustruje jeho chápanie neurotických ochorení a koncepciu psychoanalýzy.

Gregor Tomáš: Psychológia športu
28,60 € 24,60 €

Cieľom knihy je predostrieť čitateľovi prehľad súčasných teoretických koncepcií, výskumných zistení a praktických skúseností psychológov a trenérov v rôznych oblastiach športu.

Griffeyová Harriet: Chci si zorganizovat život
11,70 € 10,06 €

Zdá se vám život chaotický? Zasekli jste se v množství věcí, které vlastníte? Přemýšleli jste někdy nad tím, oč by byl život jednodušší, kdybyste si ho dokázali líp uspořádat?

Potrebujete poradiť s výberom vianočných darčekov? Inšpirujte sa našim vianočným radcom: