Gladwell Malcolm: Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch
14,90 € 12,81 €

Prečo naše interakcie s cudzími ľuďmi veľa ráz dopadnú zle?

Ako sa Fidelovi Castrovi podarilo vodiť za nos CIA celú generáciu? Prečo sa Neville Chamberlain domnieval, že môže dôverovať Adolfovi Hitlerovi?

Freud Sigmund: Psychopatológia každodenného života
12,99 € 11,17 €

V jednej zo svojich najznámejších a najčítanejších prác Sigmund Freud opúšťa oblasť náročných teoretických úvah a snaží sa predstaviť psychoanalýzu širšiemu okruhu čitateľov a záujemcov prostredníctvom opisu a vysvetľovania javov, s ktorými sa stretá

Cialdini Robert B.: Vplyv
13,99 € 12,03 €

Jedna z najdôležitejších kníh úspešných marketérov sa od svojho prvého vydania stala klasikou pre všetkých čitateľov, ktorých zaujíma populárna psychológia.

Duhigg Charles: Sila zvyku
11,90 € 10,23 €

Prečo sa niektorí ľudia a firmy snažia o zmenu celé roky, zatiaľ čo iní sa zmenia cez noc? Ako zvyky vznikajú, prečo vôbec existujú a možno ich zmeniť?

Freud Sigmund: Psychoanalytické chorobopisy
14,99 € 12,89 €

Z množstva chorobopisov svojich pacientov vybral Sigmund Freud niekoľko najzaujímavejších a rozhodol sa ich publikovať. Každý z nich určitým spôsobom ilustruje jeho chápanie neurotických ochorení a koncepciu psychoanalýzy.

Kolektív autorov: Ako odhaliť lož
14,99 € 12,89 €

Traja bývalí dôstojníci CIA, ktorí patria k najvýznamnejším svetovým odborníkom na rozoznávanie prejavov klamania, predstavujú svoje osvedčené postupy odhaľovania lži.

Vplyv Psychológia presviedčania
14,36 € 12,22 €

Jedna z najdôležitejších kníh úspešných marketérov sa od svojho prvého vydania stala klasikou pre všetkých čitateľov, ktorých zaujíma populárna psychológia. Autor, svetovo uznávaný odborník, na konkrétnych príkladoch z médií, reklamy, politiky, pr ..

Vlčková Helena: Kuliferdo a jeho svet PZ 1 - Motorika a myslenie
6,53 €

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu.

Prvý zošit trojdielnej série Kuliferdo a jeho svet je zameraný na oblasť hrubej a jemnej motoriky, grafomotoriky, pravo-ľavej a priestorovej orientácie, ale taktiež predmatematické predstavy a myslenie.

Berne Eric: Ako sa ľudia hrajú
10,90 € 9,37 €

Pred štyridsiatimi rokmi kniha Ako sa ľudia hrajú zrevolucionizovala naše chápanie toho, čo sa v skutočnosti odohráva pri najzákladnejších spoločenských interakciách.

Lauková Nora: Konflikty v škole
20 € 17,20 €

Sprievodca, ktorý pedagógov naučí reagovať na konflikty správne tak, aby ich zvládali a aby ich neovládali. Zoznamuje s problematikou konfliktov v škole na reálnych situáciách a v zásadných oblastiach.

McLarenová Karla: Reč emócií
15,90 € 13,67 €

Čo si počať s hnevom? S nenávisťou? Ako sa postaviť svojmu strachu? Ako pracovať so žiarlivosťou a závisťou? Čo robiť, keď upadáme do depresie? A keď myslíme na samovraždu?

12 pravidiel pre život
17,37 € 14,78 €

Posledný kus za túto cenu!

Uznávaný klinický psychológ Jordan Peterson významne ovplyvnil súčasné chápanie osobnosti. Vďaka jeho prednáškam o Biblii, ľúbostných vzťahoch, či mytológii, ktoré oslovili desiatky miliónov ľudí, ho možno zaradiť medzi najpopulárnejších mysliteľov ..

13 vecí, ktoré psychicky silné ženy nerobia
13,33 € 11,34 €

Kniha skúma oblasti, na ktoré sa ženy, ale aj celá spoločnosť, musia zamerať, ak chcú byť (a zostať) psychicky silné. Poskytuje premyslené a inteligentné rady, praktické návody a špecifické stratégie, ktoré autorka ilustruje na svojich osobných sk ..

13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia
11,30 € 9,62 €

Ako je možné, že niektorí ľudia dokážu byť šťastní a dosahovať úspechy, aj napriek nespočetným životným skúškam, ktorým neustále čelia? Z čoho pramení ich vnútorná vyrovnanosť a sila zvládnuť každú životnú situáciu?Nad týmito otázkami sa zamyslela aj ..

48 zákonů moci
10,23 € 8,86 €

Posledný kus za túto cenu!

Amorální, skandální, velmi cynická … a přitom nesmírně pravdivá a nejprodávanější kniha o tom, jak funguje moc.

Někdo volá knihu „48 zákonů moci“ nástroj pro ty, kteří chtějí dosáhnout moc a úspěch. Někdo si myslí, že je to hlavně praktická příruč ..

7 návykov skutočne efektívnych ľudí
16,42 € 13,97 €

Uznávaný odborník na vedenie ľudí a poradca mnohých svetových spoločností v knihe definuje sedem hlavných princípov, ktoré sú základom pre vytvorenie cieľavedomej, vnútorne vyrovnanej osobnosti a kľúčom pre dosiahnutie úspešného, harmonického života. ..

Akademická príručka
8,21 € 7,14 €

Táto publikácia sa zaoberá otázkami, s ktorými sa stretávajú stredoškolskí a univerzitní študenti, ale aj ich učitelia, školitelia, oponenti, doktorandi, doktori, inžinieri, lekári alebo magistri pri publikovaní či inej forme prezentovania výsledkov ..

Ako odhaliť lož
15,39 € 13,10 €

Traja bývalí dôstojníci CIA, ktorí patria k najvýznamnejším svetovým odborníkom na rozoznávanie prejavov klamania, predstavujú svoje osvedčené postupy odhaľovania lži.

Predstavte si, ako by sa zmenil váš život, keby ste dokázali rozoznať, či vám nie ..

Ako prekuknúť druhých ľudí
13,33 € 12,41 €

Vraj je toto najlepšia ponuka. Je to naozaj tak? Poradí vám Joe Navarro, bývalý agent kontrarozviedky a uznávaný expert FBI na neverbálne správanie. V knihe vysvetľuje, ako rýchlo „prečítať" druhých ľudí: ako odhaliť ich myšlienky, dešifrovať pocity ..

Ako sa naučiť hrať na gitaru v 10 lekciách
8,13 € 6,91 €

Chceš sa naučiť hrať na gitaru, ale nevieš, ako začať? Tu sa naučíš všetko potrebné a pri pravidelnom cvičení sa už po desiatich lekciách môžeš stať gitaristom.

Polohové cvičenia, sóla, akordy, silové akordy, ladenie, hmatník, sprievod, vybrnkáva ..

Alexy Robert: Pojem a platnosť práva
15 € 12,90 €

Nemecký právny filozof Robert Alexy (*1945), jeden z najvplyvnejších filozofov práva v Európe, sa venuje výkladu pojmu a platnosti práva.

Aristoteles: Aténska ústava
13 € 11,18 €

Diogenes Laertios vo svojom známom diele Životy, názory a výroky slávnych filozofov zaradil do zoznamu Aristotelových prác aj spis Ústavy 158 obcí, ktorý skúma demokratické, oligarchické a aristokratické zriadenie, kráľovstvo i tyraniu.

Atómové návyky
14,28 € 12,14 €

Jednoduchý a overený spôsob, ako si vybudovať dobré návyky a zbaviť sa zlých Atómové návyky ponúkajú overený návod, ako sa každý deň zlepšiť o jedno percento bez ohľadu na svoje ciele. Popredný svetový odborník na tvorbu návykov James Clear odhaľuje ..

Autismus v edukační praxi
12,18 €

Posledný kus za túto cenu!

Kniha je určena především rodičům dětí s autismem. Své si v ní najdou také jejich rodiny, učitelé, asistenti pedagoga, studenti nejrůznějších oborů, do kterých problematika autismu spadá, sympatizanti i široká veřejnost, které může pomoci k lepšímu p ..

Bátoryová Ľubica: Pes Timo a doktor Hafbolíto
10,90 € 9,37 €

Aj ty chceš psa, ktorý s tebou šantí, hrá futbal, pozerá rozprávky, lakuje si nechty, no vie aj počítať, nakupovať a chrániť ťa? Lukáško a Tamarka takého majú a je s ním kopec zábavy.

Beccaria Cesare: O zločinoch a trestoch
11 € 9,46 €

O zločinoch a trestoch talianskeho osvieteneckého právnika a filozofa Cesare Beccariu je dielo útle rozsahom, ale o to väčšie svojím obsahom. Znamená začiatok dejín moderného trestného práva.

Bohatý otec, chudobný otec
14,28 € 12,14 €

BOHATÝ OTEC, CHUDOBNÝ OTEC vyvracia mýtus, že vysoké príjmy z vás spravia boháča, spochybňuje predstavu o dome ako o majetkovej hodnote, ukazuje rodičom, prečo sa nemôžu spoliehať na to, že ich deti sa v škole naučia narábať s peniazmi, raz a navždy ..

Bregman Rutger: Utopie pro realisty
13,11 € 11,27 €

Nepodmíněný příjem, otevřené hranice a 15 pracovních hodin týdně. Bregman je zapáleným kritikem technokratické doby bez „velkých vyprávění“, hodnot a ideálů.

Buď svetlo
29,71 € 25,24 €

Ak vás zaujala Roslingova publikácia Moc faktov, Steven Pinker ho vo svojich záveroch len podporí a doplní. Jeho kniha je plná vášnivého odporu voči pesimizmu a nesúhlasu so zaužívaným pocitom, že moderný svet je odsúdený na zánik. Pinker dôkladne pr ..

Cardozo Benjamin N.: Podstata súdneho procesu
12 € 10,32 €

Benjamin Nathaniel Cardozo (1870 – 1938) po skončení právnického štúdia na Columbijskej univerzite (1891) začal pôsobiť ako advokát v New Yorku a pomerne zavčasu aj ako sudca.

Čau uprchlíci!
11,38 € 10,69 €

Fenomenální Tuvia Tenenbom, kterého český čtenář poznal díky úspěšné knize "Všechny jejich lži”, je zpátky. Ve své nové knížce si posvítil na uprchlickou krizi v Německu. Jak se z národa, který byl před 70 lety ztělesněním zla, stala reklama na dob ..

České země v 19. století I.
20,85 € 20,24 €

Posledný kus za túto cenu!

Monografie nabízí syntetický pohled na dějiny českého 19. století. Ale neočekávejte „velké vyprávění", nýbrž kompozici mnoha pohledů, které se vzájemně prolínají a doplňují. Přesto nepostrádají jednotící princip. Naznačuje ho podtitul knihy s dvěma k ..

Cesta k vnútornému a vonkajšiemu bohatstvu
9,16 € 7,98 €

Kniha vychádza z dôkladného poznania psychológie a pozitívneho myslenia. Autor predkladá ľahko prístupnou formou návod, ako možno využiť duchovné bohatstvo na dosiahnutie spokojného života s dostatočným finančným zabezpečením. „Tým, že si sprítomňuj ..

Cesty z úzkosti a deprese
10,12 € 9,39 €

Posledný kus za túto cenu!

O štěstí lásky k sobě samému

Úspěch, kariéra a blahobyt představují pro mnohé naplnění životního štěstí. Navzdory tomu všemu však v naší kultuře trpí stále více lidí úzkostnými stavy, pocity nespokojenosti, frustrací, nejistotou a depresemi. A ..

Chaotika
16,42 € 13,97 €

Ekonomika za posledné roky vstúpila do éry čoraz častejších a intenzívnejších turbulencií. Vo svete vzájomne prepojenom globalizáciou a modernými technológiami sa znásobujú riziká, ale aj príležitosti. Toto je svet, ktorý pohltí nepripravených, ale o ..

Chapman Gary: Hnev
10,90 € 9,37 €

Hnev zažívajú ľudia bez ohľadu na vek či spoločenské postavenie. Brian, vysokoškolák, sa hnevá na učiteľku, ktorá mu zapísala nedostatočnú. Liz, Brianova učiteľka, sa hnevá na svojho bývalého partnera, pretože neposiela načas výživné.

Čič Milan: Štátoprávne postavenie Slovenska
8,90 € 7,65 €

O štáte a práve sa oddávna, aj v súčasnosti, mnoho a mnoho rozpráva. Najmä je aktuálna otázka, či štát v demokratickej spoločnosti a v našej súčasnosti je vôbec potrebný.