Rady a tipy hobby a záhrada

Ako vybrať kosačku

Kosenie síce nie je celoročná záležitosť, ale záhrada je našou vizitkou a trávnik je potrebné pravidelne udržiavať. Prácu nám uľahčí kosačka, pred jej výberom je nutné zvážiť niekoľko kritérií.


Ako vybrať gril

Leto je v našich končinách pomerne krátke a snažíme si ho maximálne užiť. Jedlo pripravené vonku na grile je pre nás pochúťkou pre svoju špecifickú chuť aj vôňu.


Ako vybrať snehovú frézu

Vyhnite sa únavnému odpratávaniu závejov a pohoršeným pohľadom suseda, ktorý sa práve pošmykol na neupravenom chodníku pred vaším domom. Snehové frézy uľahčujú zimu rade slovenských domácností, sneh totiž vďaka nim odpracete bez väčšej námahy.


Prečo si zaobstarať infrasaunu

Saunovanie je oddávna symbolom relaxácie a zdravia. Niet sa čo čudovať, keď pomáha uvoľniť celé telo a zbaviť sa námahy aj stresu. Ani saunovanie v domácich podmienkach nie je žiadnou novinkou, menej známe sú však infrasauny. Ako fungujú a prečo sú stále obľúbenejšie?


Starostlivosť o trávnik

Krásny pestovaný a hustý trávnik je vizitkou každého majiteľa záhrady. Starať sa o trávník môžeme v prvom rade správnym kosením a vertikutáciou. Základom pre zdravý a kvalitný trávník je dobré osivo a hnojivo. S osívaním a hnojením vám pomôže praktický posypový vozík či rozmetadlo.