Kolektív autorov: Tvorba úspešného zarábajúceho blogu
24,90 € 21,41 €

Stať sa úspešným blogerom môže takmer každý. Prelúskajte sa 400 stranovou knižkou, ktorú pripravilo viac ako 40 blogerov a odborníkov na online marketing. Prináša všetko dôležité, čo potrebuje vedieť bloger začiatočník, no aj pokročilý.

Duhigg Charles: Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie
6 € 5,16 €

Skupina dátových analytikov z Googlu sa štyri roky venovala výskumu, ako fungujú najúspešnejšie tímy, a zistila, že vnútorná dynamika skupiny je omnoho dôležitejšia než jej zloženie.

autor neuvedený: Politika vylúčenia a emócií
4 € 3,44 €

V poradí šestnásta publikácia zborníkového radu Aspekty vznikla v rámci dlhodobej spolupráce zastúpenia Nadácie Heinricha Bölla vo Varšave s partnerskými organizáciami z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny a zo Slovenskej republiky.

Browne Anthony: Zbohom zdravý rozum
7 € 6,02 €

Tiež sa vám zdá, že tí politici a novinári v posledných rokoch akosi tárajú? Čo je za tým? Prečo hovoria tak ako hovoria? Počuli ste už o sile tzv. politickej korektnosti, ktorá ovládla politiku, média, univerzity i celý verejný život?

Čche So-il: Jak obchodovat s Korejci
11,70 € 10,06 €

Publikace se zabývá kulturní charakteristikou Koreje, korejského národa a podnikatelským prostředím v této zemi. Pomocí ní budeme moci lépe pochopit rozdíly mezi kulturou Západu a korejskou kulturou.

Chomsky Noam: Mocenské systémy
6,61 € 5,68 €

Rozhovory vedie: David Barsamian

Rozhovory o globálnych demokratických povstaniach a o nových výzvach americkému impériu

V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnost

Cviková Jana: Rodová perspektíva v ekonómii.
4 € 3,44 €

Názov v poradí štrnástej publikácie z radu Aspekty sa vzťahuje na pvý seminár na Slovensku venovaný rodovej perspektíve v ekonómii, ktorý spoločne usporiadali zastúpenie nadácie Friedrich Ebert Stiftung v Bratislave a ASPEKT v splupráci so zastúpenm

Gerber Michael E.: Podnikateľský mýtus
9,99 € 8,59 €

Pri podnikaní sa môžu ľudia dostať do situácie, keď im práca prerastie cez hlavu a ich podnikateľský sen sa mení na nočnú moru. Ako teda budovať podnik tak, aby prirodzene rástol a zároveň nespravil z vás svojho otroka?

Hanuška David: Alternativa pro Německo?
12,46 € 10,72 €

Hlavní ambicí této knihy je podat ucelený a bohatě zdrojově doložený přehled, v jehož rámci se lze seznámit s historií Alternativy pro Německo, s její organizací a jejími hlavními programovými požadavky.

Hosp Julian: Kryptomeny
13,90 € 11,95 €

Ak si chceš prečítať len jednu knihu o tomto novom globálnom fenoméne, by mala byť práve táto!

Kambouri Tania: Nemecko očami policajtky
11,09 €

Bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku. Tania Kambouri mala toho už dosť. Jej pohár trpezlivosti pretiekol.

Klenko Marián: Politika bez moci
8,90 € 7,65 €

Kniha sa zaoberá asi najzákladnejším problémom súčasnej doby – otázkou obmedzených možností politickej moci čeliť negatívnym vplyvom ekonomickej globalizácie a procesom, ktoré sú s ňou spojené a čoraz viac pretvárajú nielen ekonomickú, ale i politick

Kočner Marián: daňové účtovníctvo 2014
15 € 12,90 €

Obsahová a metodická stránka učebnice vytvára požadovaný priestor pre získanie základných vedomostí, ktoré si študenti budú prehlbovať a rozširovať po absolvovaní predmetov " Základy účtovníctva " a „Účtovníctvo podnikateľov“ Predkladaná učebnica je

Kolektív autorov: Daňový sprievodca 2020 s komentárom
8 € 6,88 €

Publikácia obsahuje:

Daňové zákony: • Zákon o dani z príjmov • Zákon o DPH • Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice • Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku + daň z nehnuteľností • Zákon o dani z motorových vozidiel •

Kolektív autorov: Ústava SR do vrecka
4 € 3,44 €

Ústava Slovenskej republiky je hierarchicky najvyššie postavený právny predpis v Slovenskej republike. Prijatá bola 1. septembra 1992 poslancami Slovenskej národnej rady. Podpísaná bola 3. septembra 1992 v Rytierskej sieni na Bratislavskom hrade.

Kolektív: Neznámy sused - Dvadsať rokov Maďarska (1990 - 2010)
7,90 € 6,79 €

Geografická blízkosť, spoločná história, existencia celého radu politických, ekonomických kultúrnych, sociálnych aj inrpersonálnych väzieb je dostatočným dôvodom na zmenu doterajšieho, neraz príliš jednostranného vzájomného vnímania.

Kóňa Andrej: Brand destinácie - tvorba značky miesta
7,90 € 6,79 €

Téma reputácie Slovenska rezonuje v našej krajine od 90tych rokov, dočkala sa od roku 1993 mnohých prístupov, z ktorých verejnosť ako posledný eviduje projekt Good Idea Slovakia z dielne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Kubica Peter: KomuNICKuj
8,90 € 7,65 €

Vstúpte do sveta médií a komunikácie, informačných technológií a marketingu. Autor bohato využíva svoje skúsenosti z mediálnej praxe a dlhoročného pôsobenia na pozícii hovorcu Žilinského samosprávneho kraja.

Kubicek, Steve Cockram Jeremie: Päť rýchlostí
12,90 € 11,09 €

Ľudia na celom svete zápasia s hľadaním rovnováhy medzi pracovným a osobným životom. Byť vysoko produktívny a zvládať súčasne dynamiku medziľudských vzťahov je v dnešných časoch nesmierne náročné.

Landovskij Ivan: Rudá Symfonie
9,35 € 8,04 €

Kniha „Rudá symfonie“ působí svým původem, ale především svým obsahem tak neuvěřitelně, až v čtenáři bezděčně vzniká podezření, že se jedná o mystifikaci. Podobný názor ovšem rezolutně zpochybňují minimálně dva zásadní důkazy její pravosti.

LATSO: Rozprávka o ekonomike aneb Príbeh planéty EM
6,99 € 6 €

„Kniha pre každého, kto chce vedieť ekonomicky narátať do päť.“ SLOVO AUTORA: Možno to vyznie príliš odvážne, ale naozaj som túto knihu napísal s ambíciou aspoň troška rozšíriť makroekonomické povedomie.

Lomenčík Július: Reflexie v priestore slova
9,90 € 8,51 €

Univerzitný docent, literárny vedec, v štyroch tematických okruhoch reflektuje spoločenské, pedagogické, etické a estetické problémy súčasnosti. Skepticky nazerá na dobovo zakrivené demokratické princípy a na príval spoločenských pseudohodnôt.

Marko Daniel: Veľká príručka na oslobodenie
8,80 € 7,57 €

V tejto knihe čitateľ nájde mnoho nikde inde neuverejnených postupov, ako sa zbaviť dlhov a závislosti na zarábaní peňazí, vízie o peniazoch a spravodlivejšej spoločnosti budúcnosti, nápady a postupy na vytvorenie stabilných zdrojov príjmov, ako aj a

Mesík Juraj: Posledné impérium
11,90 € 10,23 €

Kniha Posledné impérium – Texty o agónii Ruska hovorí o rizikách, ktoré pre nás, Slovákov a Európanov, predstavuje a aj v blízkej budúcnosti bude predstavovať Rusko, ale predovšetkým naša vlastná hlúposť, naivita a historické (bez)vedomie.

Moravčík Leopold: Sprisahanie proti konšpiráciám
14,40 € 12,38 €

Autor sa vo svojej knihe venuje takým pálčivým otázkam súčasnosti, ako je scientológia, moderné tajné spoločnosti alebo ešte stále citeľné následky mccarthizmu, ktorý označuje za novodobý hon na čarodejnice.

Mulík Peter: Pittsburská dohoda
12,90 € 11,09 €

Publikácia je určená pre slovenskú verejnosť ako základná informácia o najdôležitejšom dokumente slovenských dejín a česko-slovenských vzťahov 20. storočia. Vydaním tejto knihy si pripomíname 100. výročie podpísania Česko-slovenskej dohody (31.

Pástor Zoltán: Slováci a Maďari
10,90 € 9,37 €

Predkladaná monografia je syntetickým pohľadom na viac ako tisícročie vzájomnej koexistencie a konfrontácií, s dôrazom na retrospektívu bilaterárnych politických vzťahov za ostatné dvadsaťročie.

Piketty Thomas: Kapitál v 21. storočí
39,90 € 34,31 €

Rozsiahle dielo francúzskeho profesora ekonómie kritizuje prehlbujúcu sa majetkovú nerovnosť vo svete a vidí v nej jedno z najväčších nebezpečenstiev súčasného systému.

Porvazník Ján: Celostní management
22,21 € 19,10 €

Pilíře kompetence v řízení

Celostně zpracované množství poznatků o managemente:

  • kořeny, vznik, vývoj a předmět managementu
  • systémové poznávání a využívání objektů
  • objekty řízení – průběh pracovních procesů v organizacích
  • funkce, princi
Schmidt & Jonathan Rosenberg Eric: Ako funguje Google
14,53 €

Predseda predstavenstva a bývalý výkonný riaditeľ Googlu Eric Schmidt, rovnako ako bývalý senior viceprezident Jonathan Rosenberg prišli do Googlu pred viac ako desiatimi rokmi ako skúsení manažéri. Už vtedy bola firma známa tým, že všetko robí inak.

Schweizer Peter: Reaganova válka
16,92 € 14,55 €

Ronald Reagan byl vnímán v nejlepším případě jako milý hlupáček, geniální herec, který prostě přežvýká jakákoli hesla, jež před něj položí jeho páni, kteří ho vodí jako loutku.