Wolff Michael: Oheň a síra - Za dverami Trumpovej pracovne
15,90 €

13,67 €

Novinár a spisovateľ Michael Wolff vďaka dobrým vzťahom s Trumpovým kabinetom prináša kuloárne informácie z pracovne najkontroverznejšieho prezidenta všetkých čias

Prvých deväť mesiacov volebného obdobia Donalda Trumpa sa nieslo v znamení búrlivýc


Piketty Thomas: Kapitál v 21. storočí
39,90 €

34,31 €

Rozsiahle dielo francúzskeho profesora ekonómie kritizuje prehlbujúcu sa majetkovú nerovnosť vo svete a vidí v nej jedno z najväčších nebezpečenstiev súčasného systému.


autor neuvedený: Politika vylúčenia a emócií
4 €

3,44 €

V poradí šestnásta publikácia zborníkového radu Aspekty vznikla v rámci dlhodobej spolupráce zastúpenia Nadácie Heinricha Bölla vo Varšave s partnerskými organizáciami z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny a zo Slovenskej republiky.


Browne Anthony: Zbohom zdravý rozum
7 €

6,02 €

Tiež sa vám zdá, že tí politici a novinári v posledných rokoch akosi tárajú? Čo je za tým? Prečo hovoria tak ako hovoria? Počuli ste už o sile tzv. politickej korektnosti, ktorá ovládla politiku, média, univerzity i celý verejný život?


Chomsky Noam: Mocenské systémy
6,61 €

5,68 €

Rozhovory vedie: David Barsamian

Rozhovory o globálnych demokratických povstaniach a o nových výzvach americkému impériu

V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnost


Cviková Jana: Rodová perspektíva v ekonómii.
4 €

3,44 €

Názov v poradí štrnástej publikácie z radu Aspekty sa vzťahuje na pvý seminár na Slovensku venovaný rodovej perspektíve v ekonómii, ktorý spoločne usporiadali zastúpenie nadácie Friedrich Ebert Stiftung v Bratislave a ASPEKT v splupráci so zastúpenm


Dudáš Ján: Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku
12,50 €

10,75 €

Publikácia Jána Dudáša – vysokoškolského pedagóga, docenta a doktora vied – prináša pozoruhodný, priam panoramatický pohľad do minulosti školstva, zvlášť vysokého, a to v európskom i slovenskom kontexte od staroveku až po súčasnosť.


Duhigg Charles: Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie
14,90 €

12,81 €

Skupina dátových analytikov z Googlu sa štyri roky venovala výskumu, ako fungujú najúspešnejšie tímy, a zistila, že vnútorná dynamika skupiny je omnoho dôležitejšia než jej zloženie.


Hosp Julian: Kryptomeny
13,90 €

11,95 €

Ak si chceš prečítať len jednu knihu o tomto novom globálnom fenoméne, by mala byť práve táto!


Kóňa Andrej: Brand destinácie - tvorba značky miesta
20 €

17,20 €

Téma reputácie Slovenska rezonuje v našej krajine od 90tych rokov, dočkala sa od roku 1993 mnohých prístupov, z ktorých verejnosť ako posledný eviduje projekt Good Idea Slovakia z dielne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Kambouri Tania: Nemecko očami policajtky
12,90 €

11,09 €

Bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku. Tania Kambouri mala toho už dosť. Jej pohár trpezlivosti pretiekol.


Klenko Marián: Politika bez moci
8,90 €

7,65 €

Kniha sa zaoberá asi najzákladnejším problémom súčasnej doby – otázkou obmedzených možností politickej moci čeliť negatívnym vplyvom ekonomickej globalizácie a procesom, ktoré sú s ňou spojené a čoraz viac pretvárajú nielen ekonomickú, ale i politick


Kolektív autorov: Ústava SR do vrecka
4,60 €

3,96 €

Ústava Slovenskej republiky je hierarchicky najvyššie postavený právny predpis v Slovenskej republike. Prijatá bola 1. septembra 1992 poslancami Slovenskej národnej rady. Podpísaná bola 3. septembra 1992 v Rytierskej sieni na Bratislavskom hrade.


Kolektív: Neznámy sused - Dvadsať rokov Maďarska (1990 - 2010)
7,90 €

6,79 €

Geografická blízkosť, spoločná história, existencia celého radu politických, ekonomických kultúrnych, sociálnych aj inrpersonálnych väzieb je dostatočným dôvodom na zmenu doterajšieho, neraz príliš jednostranného vzájomného vnímania.


Kočner Marián: daňové účtovníctvo 2014
15 €

12,90 €

Obsahová a metodická stránka učebnice vytvára požadovaný priestor pre získanie základných vedomostí, ktoré si študenti budú prehlbovať a rozširovať po absolvovaní predmetov " Základy účtovníctva " a „Účtovníctvo podnikateľov“ Predkladaná učebnica je


Kubica Peter: Efektívna komunikácia samosprávy
3,62 €

3,11 €

Kniha hovorcu Žilinského samosprávneho kraja, podáva čitateľom ucelený obraz práce tlačových odborov, spolupráce s printovými a elektronickými médiami, obsahuje kapitoly o protokole, príprave tlačových konferencií brífingov a podobne.


Kubica Peter: KomuNICKuj
8,90 €

7,65 €

Vstúpte do sveta médií a komunikácie, informačných technológií a marketingu. Autor bohato využíva svoje skúsenosti z mediálnej praxe a dlhoročného pôsobenia na pozícii hovorcu Žilinského samosprávneho kraja.


Kubicek, Steve Cockram Jeremie: Päť rýchlostí
12,90 €

11,09 €

Ľudia na celom svete zápasia s hľadaním rovnováhy medzi pracovným a osobným životom. Byť vysoko produktívny a zvládať súčasne dynamiku medziľudských vzťahov je v dnešných časoch nesmierne náročné.


LATSO: Rozprávka o ekonomike aneb Príbeh planéty EM
3,99 €

3,43 €

„Kniha pre každého, kto chce vedieť ekonomicky narátať do päť.“ SLOVO AUTORA: Možno to vyznie príliš odvážne, ale naozaj som túto knihu napísal s ambíciou aspoň troška rozšíriť makroekonomické povedomie.


Lomenčík Július: Reflexie v priestore slova
9,90 €

8,51 €

Univerzitný docent, literárny vedec, v štyroch tematických okruhoch reflektuje spoločenské, pedagogické, etické a estetické problémy súčasnosti. Skepticky nazerá na dobovo zakrivené demokratické princípy a na príval spoločenských pseudohodnôt.


Marko Daniel: Veľká príručka na oslobodenie
8,80 €

7,57 €

V tejto knihe čitateľ nájde mnoho nikde inde neuverejnených postupov, ako sa zbaviť dlhov a závislosti na zarábaní peňazí, vízie o peniazoch a spravodlivejšej spoločnosti budúcnosti, nápady a postupy na vytvorenie stabilných zdrojov príjmov, ako aj a


Mesík Juraj: Posledné impérium
11,90 €

10,23 €

Kniha Posledné impérium – Texty o agónii Ruska hovorí o rizikách, ktoré pre nás, Slovákov a Európanov, predstavuje a aj v blízkej budúcnosti bude predstavovať Rusko, ale predovšetkým naša vlastná hlúposť, naivita a historické (bez)vedomie.


Moravčík Leopold: Sprisahanie proti konšpiráciám
14,40 €

12,38 €

Autor sa vo svojej knihe venuje takým pálčivým otázkam súčasnosti, ako je scientológia, moderné tajné spoločnosti alebo ešte stále citeľné následky mccarthizmu, ktorý označuje za novodobý hon na čarodejnice.


Mulík Peter: Pittsburská dohoda
12,90 €

11,09 €

Publikácia je určená pre slovenskú verejnosť ako základná informácia o najdôležitejšom dokumente slovenských dejín a česko-slovenských vzťahov 20. storočia. Vydaním tejto knihy si pripomíname 100. výročie podpísania Česko-slovenskej dohody (31.


Porvazník Ján: Celostní management
22,21 €

19,10 €

Pilíře kompetence v řízení

Celostně zpracované množství poznatků o managemente:

  • kořeny, vznik, vývoj a předmět managementu
  • systémové poznávání a využívání objektů
  • objekty řízení – průběh pracovních procesů v organizacích
  • funkce, princi

Pástor Zoltán: Slováci a Maďari
10,90 €

9,37 €

Predkladaná monografia je syntetickým pohľadom na viac ako tisícročie vzájomnej koexistencie a konfrontácií, s dôrazom na retrospektívu bilaterárnych politických vzťahov za ostatné dvadsaťročie.


Soldán Artúr: Odsúdení na špionáž
14,90 €

12,81 €

Kniha Odsúdení na špionáž ponúka pohľad na doteraz neobjasnené politické činy, prevraty, špionáže, udávania, vypočúvania, procesy a likvidácie v minulom storočí, teda napospol udalosti, o ktorých sa ešte donedávna dôsledne mlčalo.


Stankovský Peter: Ako získavať odporúčania bez strachu a blokov
8,90 €

7,65 €

Pracujete vo finančnom biznise? Nebaví vás už strácať čas vyhľadávaním a presviedčaním klientov, aby sa s vami stretli? Už nechcete hypnotizovať telefón a dúfať, že vám niekto zavolá sám od seba? Ak áno, potom je táto kniha určená práve vám.


Strýček a kolektív Vladimír: Bankrot - Chcete prežiť?
9 €

7,74 €

V knihe sa autor pokúša na základe bohatej praxe vysvetliť z vybraných hľadísk bankrotovanie ako fenomén v kontexte ničivej krízy. Navrhuje niekoľko vylepšení právneho poriadku kritikou nedostatočných či chýbajúcich pravidiel.