10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny
Kód: 14965811

Diamond Carpets Ručne viazaný kusový koberec Diamond DC-JK ROUND Silver / peacock blue 120x170

Diamond Carpets Ručne viazaný kusový koberec Diamond DC-JK ROUND Silver / peacock blue 120x170

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner Novinka
Ručne viazaný kusový koberec Diamond DC-JK ROUND Silver / peacock blue sa pýši kráľovsky vyzerajúce modrí z pávieho pera v kombinácii so šedým pozadím s nádychom do strieborna. Celý popis

Dĺžka

Šírka

779,96 €
Tovar od: Můjkoberec
779,96 €
Doprava zadarmo

23.7.2024 - 26.7.2024 na vašej adrese

Popis

Ručne viazaný kusový koberec Diamond DC-JK ROUND Silver/peacock blue je jedným z veľmi málo kobercov, ktoré sa vyrábajú ručnou metódou.

Koberce Diamond Carpets sú vrcholom toho, čo chce mať každý doma. Ide o ručne viazané koberce technikou Hand-knotting. To je najťažšia metóda na výrobu kobercov s najlepším výsledkom. Dochádza tu naozaj k manuálnemu viazaniu uzlíčok po uzlíčku a výroba jedného kusu môže trvať niekoľko mesiacov až rokov v závislosti od veľkosti. Mojkoberec má však všetky kusy, ktoré u nás ponúkame zarezervované priamo u výrobcu v Indii, a tak Vám môžeme poskytnúť urýchlenú dobu dodania. 

Doprava ZADARMO
Doprava tohto koberca je k Vám zadarmo.

Nadštandardná záruka 5 rokov
Pokiaľ sa počas tejto doby na koberci niečo pokazí, kontaktujte nás a vec určite vyriešime k Vašej spokojnosti. Koberce Diamond majú predĺženú záruku zadarmo.

Ručná práca Ručná práca
Tento koberec je jeden z mála, ktorý bol utkaný tradičnou ručnou metódou. Také koberce sú v dnešnej dobe už pomerne vzácne. Stretnúť koberec ručne vydá oveľa väčšie úsilie, než vyrobiť ho strojne. Každý koberec tak má svoju osobitosť a každý koberec je originál.
Ručne tkané - hand knotted Ručne viazané – Hand knotted
Hand-knotting je najzložitejšia a najprestížnejšia technika výroby kobercov. Koberec je viazaný manuálne uzlíček po uzlíčku. Výroba koberca môže trvať niekoľko mesiacov alebo rokov v závislosti od jeho veľkosti. Výroba vzorov je tak zložitá, že sa tkáčski majstri za celý život naučia tkať len 1 vzor alebo len jeho časť.
100% novozélandská vlna Vlnený koberec
Vlna je tradičný kobercový materiál s najlepšími vlastnosťami, ktoré zatiaľ neboli prekonané žiadnou umelou látkou. Okrem vysokej kvality a odolnosti dokáže vlnený koberec tiež regulovať vlhkosť v miestnosti. Z vlhkého vzduchu do seba nasáva vodné pary av opačnom prípade ich opäť do vzduchu postupne uvoľňuje. Vlna má vynikajúce izolačné vlastnosti a prispieva k sviežejšiemu vzduchu v miestnosti.
100% novozélandská vlna Prémiová novozélandská vlna
Koberec je vyrobený z novozélandskej vlny, ktorá je všeobecne expertmi pokladaná za najkvalitnejšiu vlnu. Zachádza sa až do takých detailov, že sa používa najmä vlna z oblasti okolo krku ovce, ktorá má najlepšie tepelné a izolačné vlastnosti.
Viskóza - pridáva mäkkosť a jemnosť Viskóza
Materiál koberca je doplnený viskózou, ktorá má rovnaké vlastnosti ako hodváb. Navyše však koberec zmäkčuje a dodáva mu nebeskú jemnosť. Viskóza sa vyznačuje výbornou savosťou a nekrčivosťou. Tento materiál je do koberca pridaný, aby dopĺňal a ešte posilnil špičkové vlastnosti vlny.
100% novozélandská vlna Ekologický produkt
Bude sa jednať o jeden z najekologickejších produktov vo Vašej domácnosti. Na výrobu koberca sa nepoužíva žiadna elektrina, pokiaľ pominieme spracovanie vlny a zažehľovanie farby, všetko je ručná práca. Dokonca aj tkáči jazdia do práce na bicykli.

Unikátny produkt
Mojkoberec je výhradným dovozcom kobercov Diamond Carpets. Pretože sa jedná o ručne tkané koberce, každý koberec je unikát. Môže dochádzať k nepatrným odlišnostiam medzi jednotlivými kusmi v dôsledku poctivej ručnej práce, čo kobercom dáva jedinečnú osobitosť.

Certifikát kvality
Výrobca tohto koberca disponuje certifikátom kvality ISO 9001. Tento certifikát zaručuje správnosť pracovných postupov a dodržiavanie vysokého kvalitatívneho štandardu pri každom kuse.

Ručne tkaný kusový koberec Diamond DC-JK 1 silver/pinkRučne tkaný kusový koberec Diamond DC-JK 1 silver/pink v miestnosti


Koberec bol vyrobený v Indii

India

Najviac tradičná kobercová krajina a matka ručne tkaných kobercov. Stáročiami preverené princípy na tkanie neuveriteľne kvalitných a odolných kobercov sa tu snúbia s moderným umením. Centrum exportu do celého sveta sa nachádza najmä v okolí miest Varanasi, Bhadohi, Panipat a Agra (tam je aj Taj Mahal).Kvalita koberca je veľmi prísne kontrolovaná naším spolupracovníkom priamo v Indii:Ako sa ručne viazaný koberec vyrába?

Mojkoberec.sk Vám prináša exkluzívnu reportáž priamo od výrobcov z Indie, ktorých sme osobne navštívili. Veľmi dlhý a sofistikovaný proces výroby sme sa pre Vás pokúsili stručne zachytiť, aby ste si mohli urobiť čo najlepší obrázok o tom, čo všetko výroba obsahuje.
Len málo ľudí vie, čo vôbec obsahuje výroba ručne viazaného koberca a aká je zložitá.
1. Výroba a farbenie vlny

Na výrobu kobercov používa Diamond Carpets novozélandskú vlnu, pretože poskytuje tie najlepšie vlastnosti, ako je mäkkosť a lesk. Pri výrobe sa pracuje najmä s vlnou zostrihanou okolo uší a krku ovce, ktorá je ešte jemnejšia, než vlna z iných častí tela zvieraťa. Na farbenie vlny je použitých iba extraktov z prírodných látok, ktoré sú stále a vydržia najdlhšie. Vlna sa do farbiva rozohriateho na 110 ° C namáča celkom 3×, aby farebná stálosť bola po desiatky rokov stopercentná.

Výroba a farbenie vlny2. Tkanie koberca

Všetky koberce sú ručne viazané (hand-knotted). Táto technika je zo všetkých kobercových techník najpracnejšia, najprestížnejšia a najlepšie vyzerajúca. Tkáč má pred sebou iba osnovu nití, na ktorú uviaže uzlíček, a niť usekne. Takto tká uzlíček po uzlíčku a mravčiu prácu opakuje takmer do nekonečna. Koberce Diamond majú hustotu až 1 milión uzlíka na meter štvorcový. Preto vytvoriť jeden koberec môže trvať mesiace až roky. Pretože koberce obsahujú veľmi zložité vzory, každý tkáč je schopný naučiť sa za celý život vytvoriť iba jeden alebo iba jednu malú časť koberca. Diamond Carpets pri výrobe kobercov používa iba kvalifikovanú pracovnú silu skúsených tkáčskych majstrov av žiadnom prípade nie je využívaná detská práca.

Tkanie koberca

3. Zastrihávanie vlákien

Tkaním koberca práca však nekončí. Potom, čo je koberec utkaný, prichádza celá séria úprav a kontrolných opatrení. Prvý z nich je ručné zastrihávanie vlasov klasickými nožnicami, aby bol vlas koberca vyrovnaný. Ide o veľmi precíznu prácu. Jedno zlé strihnutie a koberec môže byť nenapraviteľne poškodený.

Zastrihávanie koberca


4. Oprava uzlíkov

Pokiaľ sa zistí, že sa osnova alebo vzor koberca mierne rozchádza, pracovníci vezmú špeciálny nástroj, pripomínajúci dláto as jeho pomocou uzlíčky vyrovnajú jeden po druhom. Prvý opravár bije malým kladivkom do nástroja a uzlíky posúva, druhý mu dvoma kovovými tyčkami koberec drží, aby sa neposúvali miesta, ktoré sú v poriadku.

Oprava uzlíkov

5. Dofarbovanie

Na dofarbenie a zvýraznenie potrebných miest sa používajú voskové farby. Jedná sa o veľmi kreatívnu prácu, kde dochádza k používaniu menej výrazných farieb na utlmenie kontrastu a naopak ostrých farieb na zvýšenie pestrosti. Farba sa následne do koberca zažehľuje špeciálnym tepelným prístrojom, ktorý sa postará o to, že časom nevymizne.

Dofarbovanie koberca

6. Obšívanie a viazanie strapcov

Aj obšívanie koberca prebieha iba ručne. Strapce sú viazané vo väčšine prípadov iba z kratších strán. Používa sa špeciálna veľká ihla, ktorou je koberec postupne prešívaný. Strapce sú po pridaní ešte manuálne nožnicami zastrihnuté pre rovnakú dĺžku a lepší estetický dojem.

Obšívanie a viazanie strapcov

7. Generálna kontrola

Koberec ešte raz prechádza dôkladnou kontrolou. Táto kontrola je oveľa podrobnejšia, než všetky predchádzajúce. Odstraňujú sa tu posledné malé defekty, ktoré sú na koberci na nájdenie. Môže dochádzať k drobným úpravám týkajúcich sa zastrihávania vlasu, alebo k poslednému nepatrnému vyrovnávaniu motívu.

Generálna kontrola koberca

8. Umývanie koberca

Koberec sa ponorí do nádoby s vodou, kde sa nechá 3–5 dní. Potom sa vytiahne a nástrojom pripomínajúcim rýľ z dreva, sa z neho voda dostane. Tento rýľ s plochou spodnou hranou sa do koberca 200–300 krát zaborí a tiahlym pohybom odhrnie z koberca vodu. Celý tento proces ponorenia do kade sa vykonáva až 3×, pretože materiál ním získava stálejšie a kontrastnejšie farby.

Umývanie koberca

9. Sušenie a finálne úpravy

Koberec sa napne na rovnú voľnú plochu – obvykle na záhradu či na strechu budovy, kde sa nechá po niekoľko dní schnúť na slnku. Vzhľadom na to, že je v Indii slniečko takmer každý deň mimo obdobia dažďov, vysúšanie funguje úplne spoľahlivo a bez problémov. Pri období dažďov sa koberce sušia v špeciálnych uzavretých komorách pri vyššej teplote. Zároveň tu už naposledy dochádza k vyrovnávaniu koberca. Pri sušení by totiž koberec ešte mohol nepatrne zmeniť tvar a tomu sa napnutím zabráni.

Sušenie koberca

Koberec bol utkaný tkáčskymi majstrami. V priebehu výroby nebola využitá detská práca.
Care Fare - nebola použitá žiadna detská práca
Ekologický výrobok – vyrobené veľmi šetrne k životnému prostrediu takmer bez použitia elektriny

Koberec bol vyrobený mimoriadne ekologicky. Okrem spracovania vlny a zažehlenia voskových farieb do koberca nebola použitá pri výrobe elektrina. Môže teda ísť o jeden z najekologickejších predmetov vo Vašej domácnosti. (Ručné tkanie, zastrihávanie a umývanie. Sušenie koberca na slnku a ako bonus jazdia tkáči do práce na bicykli) :)

Ekologický výrobok - nepoužitá takmer žiadna elektrina pri výrobe


Ručne viazaný koberec – najťažšia a najprestížnejšia technika tkaniaRučne tkaný koberec - certifikát


Mojkoberec pre Vás v Indii vyberá len tie najlepšie produkty

Mojkoberec v Indii

Informácie k objednávke

Takmer všetky veľkosti sú skladom priamo u indického výrobcu, preto je čakacia doba 1–2 mesiace relatívne krátka. Stretnutie kobercov trvá niekoľko mesiacov až rokov v závislosti od veľkosti. Jedná sa o úplne unikátne koberce v Českej republike, ale aj strednej Európe. Mojkoberec.sk je výhradným dovozcom týchto kobercov.

Pri objednaní koberca je nutné zaplatiť vopred zálohu vo výške 50% z konečnej ceny.

Pretože sa jedná o tovar, vyrobený ručne na zákazku, nie je bohužiaľ možné akceptovať vrátenie produktu bez udania dôvodu do 14 dní. Samozrejme však platí štandardná záruka na tovar 2 roky.
Pretože sa jedná o ručne vyrábaný tovar, dovážaný na prianie zákazníka, bolo by vzhľadom na jeho vysokú hodnotu a špecifické parametre veľmi ťažké nájsť ďalšieho záujemcu, ktorý by chcel práve tento rozmer a vzor. Ďakujeme za pochopenie.


Vzhľadom na to, že sa jedná o ručne vyrábaný produkt, jednotlivé koberce sa budú mierne líšiť v detailoch a nikdy nebudú vyrobené dva identické kusy. Práve preto je každý koberec unikátny a má svoju osobitosť.


Je možné objednať aj akýkoľvek vlastný rozmer. O cene a termíne dodania sa prosím informujte na info@mojkoberec.sk


Vzorka koberca

Vzorka koberca k dispozíciiRadi Vám poskytneme akékoľvek ďalšie informácie, prípadne poradíme. Prosíme volajte +420 277 000 178 alebo píšte na info@mojkoberec.sk

Diamond Carpets koberce

Spoznajte koberce Diamond Carpets

Koberce Diamond Carpets sú absolútnym svetovým pojmom vo svete kobercov. Tento výrobca, ktorý bol založený v roku 1977 v indickej Agre (vedľa Tádž Mahalu), je známy svojou kvalitou, starostlivosťou a osobitosťou. Vo svojom sortimente má len jednu kvalitu – najlepšiu alebo „ručne viazanú“. To znamená, že všetky koberce tohto výrobcu sú ručne viazané uzol po uzle. Priemerný koberec tak trvá jednému človeku až niekoľko rokov, pričom pracuje osem hodín denne. Výrobca je držiteľom certifikátu ISO a nepoužíva detskú prácu. Diamond Carpets vyváža z Indie takmer do celého sveta – najmä do Spojených štátov, kde má táto značka povesť najprestížnejších kobercov. Naša spoločnosť ponúka tieto koberce ako prvá v Českej republike, ako aj v mnohých ďalších európskych krajinách.


stáhnout pdf katalog Katalog Diamond Carpets Collection, vysoká kvalita PDF; 360 MB (všetko bude dodané v priebehu 2 mesiacov)

Webové stránky výrobce

/---html

Video

Vybalen? koberce Diamond Carpet

\---/---html

Video

Vybalov?n? ru?n? v?zan?ho koberce Diamond DC

\---