Okuliare na snowboard sú nepostrádateľnou výbavou každého snowboardistu. Fotochromatické okuliare prispôsobia zorníky aktuálnemu počasiu, zrkadlové okuliare na snowboard efektívne chránia zrak pred UV žiarením a polarizačné okuliare zamedzia odleskom a odrazom.

Zobraziť viac

Farba, typ skiel a svetelná priepustnosť snowboardových

okuliarov
  • Farba skiel okuliarov na snowboard rozhoduje o percentuálnej svetelnej priepustnosti, miery pohlcovania odleskov a pod. Každá farba sa hodí do iných podmienok, odlišné farby zorníkov môžete kúpiť aj zvlášť a jednoducho ich meniť podľa potreby.

Svetelná priepustnosť

Kategória okuliarov Svetelná priepustnosť v % a využitie okuliarov
S0 80 - 100 %, vhodné na nočné lyžovanie
S1 43 - 80 %, vhodné do hmly
S2 18 - 43 %, najčastejšie využitie, ľahko oblačno
S3 8 - 18 %, skôr jasno
S4 3 - 8 %, ideálne do slnečných dní

*Tabuľka je len orientačná.

Farba skiel

*Údaje sú orientačné.

Tvar zorníkov

  • Cylindrické zorníky - najrozšírenejšie, nedisponujú špeciálnym zakrivením, ktoré zlepšuje viditeľnosť
  • Vypuklé zorníky - zorníky s horizontálnym a vertikálnym zakrivením, ktoré maximalizujú zorné pole a neskresľujú obraz

Zrkadlové okuliare na snowboard

  • Zrkadlové okuliare majú špeciálnu ochranu zorníkov, ktorá odráža svetlo. Sú ideálne do jasných a slnečných dní. Hodia sa na bežnú jazdu aj extrémne športy, pri ktorých spoľahlivo chránia zrak. Vhodné sú aj na freeride a na ľadovce.

Polarizačné okuliare na snowboard

  • Okuliare s polarizačné vrstvou skvele pohlcujú odrazy, vyjasňujú kontúry a zvyšujú viditeľnosť. Polarizačné okuliare sú vhodné na bežnú i freeride jazdu za ostrého slnka - vďaka polarizačnému sklu výrazne zlepšujú viditeľnosť na zjazdovke aj v teréne. Nehodia sa do zatiahnutých dní, pretože horšie vykresľujú kontrasty.

Fotochromatické okuliare na snowboard

  • Fotochromatické okuliare na snowboard majú schopnosť regulovať priepustnosť svetla podľa aktuálneho počasia. Hodia sa na jazdu v teréne, pri ktorej často dochádza k striedaniu svetla a tieňa. Okuliare sú schopné rýchleho prispôsobenia pri striedaní intenzity svetla.
Info:

Vždy si overte, či sú okuliare kompatibilné s prilbou na snowboard. Väčšinu nových modelov okuliarov a prilieb môžete ľubovoľne kombinovať, problém môže nastať u starších modelov.

Relax Lyžiarske okuliare Feelin HTG49A
1x

Relax Lyžiarske okuliare Feelin

50,25 €
47,40 €

Ďalšia ponuka za 47 €

Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare disponujú zorníkom, ktorý je ošetrený úpravou proti zahmlievaniu Antifog aj proti námraze. Súčasťou okuliarov je nastaviteľný remienok so silikónovými protišmykovými prvkami. Relax Lyžiarske okuliare Feelin poskytujú 100% ochranu pred UV žiarením.

Tovar od predajcu MALL
-69%
Westige lyžiarske okuliare Airbrake
8x

Westige lyžiarske okuliare Airbrake

25,90 €
8 €

Výnimočné lyžiarske okuliare Airbrake bez rámčeka a so zrkadlovým zorníkom zaistia perfektný výhľad aj do strán. Úprava antifog proti zahmlievaniu HT22.  UV 400 CE Priepustnosť zorníka S3 (8–18%) Použitie: polojasno, slnečno

Tovar od predajcu MALL
-38%
Relax Sonic HTG66B Matná Mätová

Relax Sonic HTG66B Matná Mätová

30,91 €
19,10 €
Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare, ktoré sú svojím štíhlym tvarom prispôsobené k prevažne menším tvárom. Relax Sonic HTG66B Matná Mätová umožňujú vďaka systému ventilácie AIR FOG optimálne prúdenie vzduchu a zaručujú pohodlie pokojne počas celodenného lyžovania okrem iného aj vďaka viacvrstvovej pene POLARFOAM.

Tovar od predajcu MALL
-43%
Bollé MADDOX čierna, svetlomodrý zorník

Bollé MADDOX čierna, svetlomodrý zorník

95,60 €
54,10 €
Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare od značky Bollé s technológiou P80 Plus/Carbo Glass znižujúce poškriabanie a zahmlenie skiel. 100 % UVA a UVB filter kategórie č. 1. Dvojvrstvová pena s vonkajším flísovými povrchom pre extra pohodlie. Double Lens technológia pre perfektný výhľad. Model MADDOX čierna, svetlomodrý zorník má talianske dvojité sklá s odvetrávaním.

Tovar od predajcu MALL
emme Cross okuliare na bežky

emme Cross okuliare na bežky

25,43 €

Vysokokvalitné okuliare na bežecké lyžovanie EMME so špeciálnym dizajnom na zimné športy chránia vaše oči pred snehom, prachom, vetrom, vlhkosťou a UV žiarením (UV400). Použité, vysoko kvalitné materiály sú stabilné do –20oC, nedráždia pokožku ani inak nepoškodzujú zdravého užívateľa.

Partner: eFitness SK
-35%
Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska DH, biele, A7281.1.11

Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska DH

51,40 €
33,30 €
Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare disponujú izolačnou vrtsvou Thermoblock, ktorá chráni pred mrazom a zvyšuje viditeľnosť v hmle až o 20%. Sú vybavené mäkkým polstrovaním pre pohodlné nosenie. Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska DH majú v balení látkový obal.

Tovar od predajcu MALL
-35%
Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska HM, biele, A7280.8.11

Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska HM

80,70 €
51,80 €
Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare so zrkadlovými sklami disponujú izolačnou vrtsvou Thermoblock, ktorá chráni pred mrazom a zvyšuje viditeľnosť v hmle až o 20%. Sú vybavené mäkkým polstrovaním pre pohodlné nosenie. Alpina Sports lyžiarske okuliare Nakiska HM majú v balení látkový obal.

Tovar od predajcu MALL
Blizzard Lyžiarske okuliare SKI 180610 MF-02

Blizzard Lyžiarske okuliare SKI 180610 MF-02

27,83 €

Lyžiarske okuliare BLIZZARD SKI 180610 MF-02Lyžiarske okuliare Blizzard sú ideálnou voľbou pre jasnú a zamračenú oblohu. Okuliare jasne vyniknú najmä vďaka fotochromatickým šošovkám.

Partner: eFitness SK
-20%
Atomic Count JR Cylindrical, modrá, modrý zorník

Atomic Count JR Cylindrical

38,60 €
30,60 €
Posledný kus za túto cenu!

Detské lyžiarske okuliare s cylindrickými sklami. Technológia Live Fit Frame sa dokáže prispôsobiť k tvaru tváre, vďaka čomu sú okuliare veľmi pohodlné na nosenie. Atomic Count JR Cylindrical majú špeciálnu úpravu proti zahmlievaniu a poškriabaniu. Vybavené rámčekom s Y výrezmi. Atraktívny modrý dizajn.

Tovar od predajcu MALL
-44%
Oakley Line Miner XM čierne matné, oranžový zorník

Oakley Line Miner XM čierne matné, oranžový zorník

124 €
68,40 €

Ďalšia ponuka za 61 €

Posledný kus za túto cenu!

Lyžiarske okuliare s ultranízkym profilom, ktoré boli vyrobené pomocou technológie Prizm, ktorá zlepšuje optické vlastnosti. Okuliare sú dobre kombinovateľné s prilbou a skvele sedia na všetkých typoch tváre. Cylindrická šošovka Plutonite. Oakley Line Miner XM čierne matné, oranžový zorník umožňujú maximálny periférny pohľad. Povrch F3 je imúnny voči zahmlievaniu.

Tovar od predajcu MALL

Okuliare na snowboard

Okuliare na snowboard vyjasňujú obraz a chránia oči pred snehom i vetrom. Aký je rozdiel medzi pánskymi, dámskymi a detskými snowboardovým okuliarmi a aké značky sú najpopulárnejšie? Pozrite sa!

Detské okuliare na snowboard

  • Detské okuliare na snowboard môžete zaobstarať už deťom od cca 4 rokov. Rámčeky sú prispôsobené detskej tvári, takže dokonale tesnia.

Dámske okuliare na snowboard

  • Dámske okuliare sú zvyčajne uspôsobené drobnejšej tvári, ale jasnejším kontúram. Hodia sa pre dievčatá cca od 13 do 14 rokov.

Pánske okuliare na snowboard

  • Pánske okuliare na snowboard majú väčší rámik, aby netlačili ani na širšej tvári.

→ Kvalitné a lacné snowboardové okuliare zaobstaráte u výrobcov športového vybavenia Atomic, Blizzard, Relax, Salomon a mnohých ďalších.