autor neuvedený: Prvá pomoc pre bábätká a deti
9,90 €

8,51 €

Ako rýchlo a s istotou ošetriť dieťa – reznými ranami a odreninami počínajúc a dusením či otravou končiac

Z anglického originálu First Aid Fast for Babies ans Children (Dorling Kindersley Limited, Londýn 2017) preložila Viera Zvadová


Borisová Jana: Vylieč sa s babou Vangou
9,90 €

8,51 €

Baba Vanga, vlastným menom Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova, bola bulharskou jasnovidkou, ktorá sa svojimi predpoveďami zaradila k najznámejším a najcitovanejším prorokom v dejinách ľudstva.


Danikov N. I.: Liečivý med
12,90 €

11,09 €

Jedinečné recepty na prevenciu a liečbu chrípky, reumatizmu a ďalších viac ako dvesto ochorení

Včelí med sa odnepamäti teší veľkej úcte mnohých národov.


Danikov N. I.: Liečivý zázvor - Zázrak pre zdravie
11,90 €

9,52 €

Novinka

Jedinečné recepty na prevenciu a liečbu infarktu, vysokého krvného tlaku, astmy a ďalších desiatok ochorení

Ľudia už po stáročia používajú zázvor ako korenie pri príprave rôznych jedál a nemenej známe sú aj jeho liečivé vlastnosti.


Johnsonová Kimberly Ann: Štvrtý trimester
13,90 €

11,95 €

Budúce mamičky sa obvykle chystajú na príchod bábätka veľmi svedomito, starajú sa o seba, zdravo sa stravujú, často odpočívajú. Ale čo po pôrode? Štvrtý trimester, teda prvé tri mesiace po pôrode, je najnáročnejším obdobím rodičiek.


Marko Vladimír: Lieky, ktoré zmenili svet
14,90 €

12,81 €

Autor tejto knihy, Vladimír Marko, pracoval dlhé dve desaťročia vo farmaceutickom priemysle, a tak ponúka množstvo pozoruhodných, niekedy naozaj kurióznych informácií priamo „z kuchyne“.


Spitz Aaron: Kniha o penise
14,90 €

12,81 €

Ako urológ sa venujem oblasti, kam sa ostatní lekári spravidla boja vstúpiť. Aj doktori sú len ľudia a takisto je pre nich chúlostivé hovoriť o sexuálnych problémoch a penise.


von Au Franziska: Domáce recepty proti rôznym chorobám, 4. vydanie
10,90 €

9,37 €

Možno povedať, že sme sa ocitli v dobe, keď sa opäť vo väčšom meradle vraciame ku tradičnej medicíne a potvrdzujeme tak prospešnosť a šetrnosť prírodných liečiv. Tieto majú častokrát menej nepriaznivých vedľajších účinkov ako súčasné lieky.


autor neuvedený: Moje chvíle šťastia
8,90 €

7,65 €

Myslite pozitívne a budete šťastní!

Každý je strojcom svojho šťastia? Áno, je to tak! Lebo šťastie sa možno naučiť vnímať. Osloboďte sa od negatívnych emócií, názorov aj myšlienok a pozornosť upriamte na šťastné okamihy svojho života.


Croos–Müller Claudia: Hlavu hore – malá kniha prežitia
7,90 €

6,79 €

Chýba vám pocit spokojnosti, šťastia a smútok vás navštevuje akosi často? Tak zmeňte držanie tela! Stav mysle ovplyvňuje, okrem iného, aj držanie tela. A naopak, držanie tela, resp. jeho fyzické aktivity, ovplyvňujú stav mysle alebo naše emócie.


Danikov N. I.: Liečivá sóda
12,90 €

11,09 €

Jedinečné recepty na liečbu a prevenciu kŕčových žíl, nespavosti, cukrovky a ďalších vyše 100 ochorení

Jedlú sódu pozná azda každý od raného detstva. Čistí sa ňou kuchynský riad, užíva sa pri pálení záhy, pridáva do cesta.


Danikov N. I.: Liečivá soľ
12,90 €

11,09 €

Jedinečné recepty na liečbu a prevenciu hypertenzie, pankreatitídy a ďalších 130 ochorení

Soľ patrí medzi najznámejšie a najrozšírenejšie prírodné potraviny a lieky.


Frej David: Ajurvéda
12,90 €

11,09 €

Kniha prináša zrozumiteľne a jednoducho popísané základy, ktoré tvoria systém ajurvédy. Autor v nej spája skúsenosti z klasickej – západnej medicíny s praxou ajurvédskeho lekára.


Frej David: Zápal, skrytý zabijak
12,90 €

11,09 €

Zápal je reakciou imunitného systému, ktorá nás chráni proti toxínom, infekciám a poranenia. Chronický zápal, ktorý v tele pretrváva dlhú dobu, avšak spôsobuje závažné poškodenie a poruchy vedúce k chronickým ochoreniam.


Gottfriedová Sara: Ako ostať mladá
14,90 €

12,81 €

Prečo majú mnohí pocit, že naším osudom je celulitída, veľké brucho a obezita? Prečo pri starnutí tolerujeme ochabnutú pokožku, úbytok energie a znížené libido a považujeme ich za nevyhnutné?


Greger Michael: Ako nezomrieť na...
17,90 €

15,39 €

… ochorenia, ako sú choroby srdca a ciev, rakovina, cukrovka, vysoký krvný tlak, Parkinsonova či Alzheimerova choroba (a ďalšie), ktoré si každý rok aj u nás vyžiadajú tisíce ľudských životov. Tak to však byť nemusí.


Greger Michael: Jak nezemřít CZ
17,90 €

15,39 €

Choroby srdca a ciev, rakovina, cukrovka, vysoký krvný tlak, Parkinsonova či Alzheimerova choroba (a ďalšie), si každý rok vyžiadajú tisíce ľudských životov. Tak to byť, ale nemusí.


Griffeyová Harriet: Chcem kvalitný spánok
8,90 €

7,65 €

Čo vám bráni v spánku?

Niekedy je ťažké zistiť, čo vám bráni v pokojnom spánku. Dobrá správa však znie: ak pochopíte tento proces, môžete urobiť veľa pre jeho zlepšenie.


Jonáš Josef: Krížovka života
12,90 €

11,09 €

Prvá a dnes už legendárna kniha známeho autora približuje tajomstvo zdravia a choroby na základe čínskeho pentagramu. Obsahuje množstvo názorných ilustrácií. MUDr.


Kolektív: Hildegarda z Bingenu
8,90 €

7,65 €

Liečiteľka, učenkyňa, vizionárka. Hildegarda z Bingenu bola jednou z najvýraznejších postáv svojej doby.


Leonardová Dr. Rosemary: Menopauza
13,90 €

11,95 €

Mnohé ženy sa predstavy menopauzy a toho, čo sa s ňou spája, priam hrozia. Hoci niektoré z nich ňou poľahky preplávajú, pre väčšinu príslušníčok nežného pohlavia znamená obrovskú telesnú a emočnú záťaž.


Marklund Bertil: 10 tipov ako si predĺžiť život o 10 rokov
9,90 €

8,51 €

Ako máme žiť, aby sme mali čo najdlhší a najzdravší život? Rozhoduje o tom náš životný štýl, alebo to závisí od dobrých génov?

Potom ako rodičia Bertila Marklunda predčasne odišli, vzrastal v ňom nepokoj, že ho stretne podobný osud.


Nixonová Pompová Robin: Deti bez alergií
10,90 €

9,37 €

• Bezpečný spôsob ako zaradiť arašidy, vajcia, mliečne výrobky, pšenicu, ryby a ďalšie alergény do detskej stravy • Kniha založená na vedeckých metódach a priekopníckych štúdiách, ktoré menia spôsob stravovania detí • 70 receptov, ktoré budú deti m


Roth Daniel: Prerušovaný pôst
8,90 €

7,65 €

Krátky pôst, dlhý život. Tak jednoducho sa dá zhrnúť blahodarný vplyv, ktorý má na naše zdravie niekoľkohodinový alebo denný pôst. Pri prerušovanom pôste sa obmedzí príjem potravy na niekoľko hodín denne.


Tepperwein Kurt: Omladzujúce odkyslenie - 3. vydanie
9,90 €

8,51 €

Naše telo je prispôsobené tak, aby sme sa mohli dožiť až 130 rokov. Ale v dôsledku nášho životného štýlu trpíme chorobami a predčasne stárneme a zomierame. Vnútorné prostredie nášho organizmu by malo mať mierne zásaditý charakter.


Trebenová Maria: Zdravie z Božej lekárne, 6. vydanie
5,90 €

5,07 €

Svetoznáma rakúska liečiteľka a bylinkárka ponúka v novom vydaní žiadanej a obľúbenej bylinkárskej knihy množstvo informácií o bylinkách a liečivách z nich vyrábaných, o ich účinkoch a možnostiach použitia.


Chaventová Kerstin: Choroba lieči
7,90 €

6,79 €

Niekedy nás až vážna choroba prinúti zamyslieť sa, kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme, ale najmä – prečo sme chorí.


Daviesová Gill: Bylinky
10,90 €

9,37 €

Kniha zobrazuje 65 byliniek v celej ich kvetinovej nádhere spolu s prehľadnými údajmi o pôvode a liečivých účinkoch. Opisuje vôňu a chuť každej bylinky a odporúča, s čím sa najlepšie kombinuje a aké je jej kulinárske použitie.


Daviesová Gill: Koreniny
10,90 €

9,37 €

Korenina je usušené semeno, plod, koreň, kôra alebo iná látka rastlinného pôvodu. Používa sa predovšetkým na ochutenie, zafarbenie a konzervovanie jedla. Táto kniha sa zaoberá všetkými hlavnými koreninami, ktoré sa dnes používajú.