Kolektív: Veľká kniha živočíchov
39,90 € 34,31 €

Veľká kniha živočíchov je svojho druhu unikátne, bohato ilustrované dielo, ktoré v ucelenej forme podáva obraz fauny celej strednej Európy.

autor neuvedený: Detský atlas sveta
19,90 € 17,11 €

Tento atlas sveta je určený deťom. Malých čitateľov naučí aktívne študovať a používať najrôznejšie typy máp.

Kolektív: Veda, 2. vydanie
34,90 € 30,01 €

„Ničoho v živote sa nemusíme báť, musíme to iba pochopiť.“ Maria Curieová-Skłodowská

Táto pozoruhodná prehľadná kniha rozpráva príbeh vedeckého pokroku od vynájdenia kolesa až po riešenia zmeny podnebia v 21. storočí.

autor neuvedený: 100 faktov, ktoré musíš vedieť – VEDA
8,90 € 7,65 €

Čo je to vlastne veda? Spôsob skúmania sveta, ktorého cieľom je zistiť, ako svet funguje. V tejto knihe nájdeš sto zaujímavostí, ktoré musí každý malý vedec poznať. Vedci sa špecializujú na rôzne oblasti a hľadajú odpovede na rozmanité otázky.

Scott, Kathy Willis Katie: Botanikum
18,99 € 16,33 €

Rastliny sú všade. Rastú na takmer každom povrchu Zeme, od najvyšších končiarov po najnižšie údolia, od najstudenšieho a najsuchšieho prostredia po tie najhorúcejšie a najvlhšie miesta našej planéty.

Hyžná, Matúš Hyžný Mariana: Zvieratá Slovenska
14,90 € 12,81 €

Novinka

Táto knižka, určená naozaj celej rodine, predstavuje päťdesiat zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka mnohé také zaujíma-vosti z ich života, o akých zväčša ani netušíme.

Farringtonová Karen: Atlas svetových ríš
19,88 € 17,10 €

História dokázala, že niektoré ríše znamenali silný impulz pre rozvoj ľudstva. Prečo a ako vznikli? Čo viedlo výbojné národy k rozširovaniu ich území a moci?

Kolektív: 1000 omylov všeobecného vzdelania
12,25 € 10,54 €

V tejto knihe nájdete viac ako tisíc zdanlivo pravdivých omylov, pozoruhodných nedorozumení, vysvetlenie bežných nejasností aj známych klamstiev. Dozviete sa, že niektoré „nevyvrátiteľné“ pravdy sú v skutočnosti len nesprávne tvrdenia.

Stream Field: Sprievodca táborníka
8,90 € 7,65 €

87 zručností, ktoré budete potrebovať pri táborení- overené tipy expertov vám pomôžu udržať si teplo, dobre sa najesť azaložiť oheň v akejkoľvek situácii.

Kolektív: Zem, 2. vydanie
34,90 € 30,01 €

Farebná história i súčasnosť našej planéty Vydavateľstvo Ikar ponúka jedinečnú encyklopédiu ZEM a v nej nevšedný pohľad na rozličné aspekty našej ustavične sa meniacej planéty.

Dörflinger Michael: Traktory – veľká kniha
16,90 € 14,53 €

Obrazový sprievodca svetom poľných gigantov

Bulldog, Titan alebo Maxxum – už názvy modelov naznačujú, že máme do činenia so strojmi, ktoré na poliach podávajú enormné výkony.

Kolektív: Wazzup? slovník slangu a hovorovej angličtiny
11,90 € 10,23 €

  • 10 000 aktuálnych slangových a hovorových výrazov
  • britská, americká, kanadská a austrálska angličtina
  • slangové a hovorové idiómy s príkladmi a slovenskými prekladmi
  • stručný slovník Cockney rhyming slang
  • prehľad skratiek používaných na i
Scott, Jenny Broom Katie: Animálium
18,99 € 16,33 €

Zem je zatiaľ jediná planéta, o ktorej vieme, že je na nej život.
O túto planétu sa delíme s približne 2 miliónmi ďalších živočíšnych druhov – a to sú len tie, ktoré sú známe a pomenované.

Burnie David: Malá encyklopédia prírody - 3. vydanie
9,92 € 8,53 €

Rozsiahla študijná pomôcka s takmer 400 fotografiami predkladá základy vedy o živote v originálnej a prístupnej forme. Jedinečný a originálny tematický slovník ideálny pre použitie doma aj v škole.

Sliacky Ondrej: Divy Slovenska nielen pre deti
9,90 € 8,51 €

Vlastiveda sa dá napísať aj inak, najmä ak ju píše majster spisovateľ a píše ju so srdcom… Kniha Ondreja Sliackeho je vlastivedou, ktorá sa číta na jeden dúšok. A nájdete v nej celý svet!

Mikuláš Roman: Školský slovník cudzích slov
7,90 € 6,79 €

Slová cudzieho pôvodu v bežnej reči sú prirodzeným javom každého jazyka. Tento slovník s prehľadnou štruktúrou hesiel ponúka „prvú pomoc“ a orientáciu v spleti odborných jazykových prejavov sprevádzajúcich dnešného človeka.

Hartley Edwards Elwyn: Kone
34,90 € 30,01 €

Táto výnimočná publikácia je oslavou koní zahŕňajúcou históriu, prehľad plemien, ale aj informácie o chove, zdraví a starostlivosti v jednom zväzku.

Kolektív: Počasie a zmena klímy
39,96 € 34,37 €

Zrozumiteľné texty napísane medzinárodným tímom odborníkov a živé farebné fotografie, podrobné ilustrácie, mapy, grafy a diagramy v encyklopédii.

Kolektív: Velká kniha živočichů CZ
39,90 € 34,31 €

Utrhneme-li květinu, zvadne, chytíme-li motýla, zahyne. Tehdy pochopíme, že přírody se můžeme dotýkat jen srdcem.

Velká kniha živočichů je bohatě ilustrované dílo, které v ucelené formě podává obraz fauny střední Evropy.

Miler Zdeněk: Zábavné magnety: Krteček
14,05 € 12,08 €

Krteček, jedna z nejoblíbenějších dětských postaviček, přináší novou zábavu! Na čtyřech krásných barevných pozadích se pomocí 16 magnetů mohou odvíjet příběhy krtka i jeho kamarádů myšky, zajíce, žabky, ježka, veverky a ostatních zvířátek.

Piťo Vojtech: Malý slovník cudzích slov - 2. vydanie
8,90 € 7,65 €

Malý slovník je určený širokej verejnosti.Obsahuje základnú slovnú zásobu takmer zo všetkých oblastí spoločenského života a niektorých vedných odborov. Slovník je usporiadaný abecedne,rozsah obsahuje asi 15 000 hesiel.

Piťová, Vojtech Piťo Mária: Slovník cudzích slov
14,90 € 12,81 €

Slovník cudzích slov je určený širokej verejnosti, používateľ v ňom nájde aktuálnu slovnú zásobu zo všetkých oblastí spoločenského života a rôznych vedných odborov. Slovník zahŕňa najbežnejšie slová.

Revická Gabriela: Tipy na výlety po Slovensku (mäkka väzba)
6,90 € 5,93 €

Po úspešnom titule Ukážem Ti Slovensko, vytvorila autorka ďalšieho šikovného sprievodcu po turistických atrakciách Slovenska, ktorého obsah zostavila na základe obľúbenosti unikátov z pohľadu návštevníkov našej krajiny.

Thomas M. Johnson: Sbíráme chladné zbraně Třetí říše 1. díl
43,35 € 37,28 €

Thomas M. Johnson. Nové české vydání knihy Sbíráme chladné zbraně Třetí říše, 1. a nyní i 2. DÍL od světoznámého autora Thomase M. Johnsona!! Knihy v tvrdé vazbě mají 360 stran textu, fotografií a tabulek na velmi kvalitním křídovém papíře. 1.

Zerer Anton: Slovenský olymp
39 € 33,54 €

Kniha SLOVENSKÝ OLYMP (Dvorana slávy nášho športu 1896 – 2012) je priekopnícke dielo popredného slovenského športového publicistu a spisovateľa Antona Zerera. Ide o ojedinelú a unikátnu publikáciu aj vo svetovom kontexte.

autor neuvedený: 1000 slovenských a českých húb
27,81 €

Táto kniha obsahuje viac ako 1 000 druhov húb zo všetkých skupín vyskytujúcich sa na území Českej a Slovenskej republiky. Poteší amatérskych hubárov aj profesionálnych mykológov a ďalších záujemcov o detailnejšie štúdium húb.

autor neuvedený: Anatomie - Ilustrovaný atlas
16,40 € 14,10 €

Více než 600 barevných ilustrací, obrázky, fotografie, schémata Vydejte se s námi na cestu poznání. Tato kniha vám pomůže nahlédnout do tajemného světa lidského těla a nabídne vám spoustu informací o funkci a stavbě všech nejrůznějších orgánů.

autor neuvedený: Angličtina do vrecka
4,91 € 4,22 €

Konverzačná príručka obsahuje základnú slovnú zásobu potrebnú pri pobyte v zahraničí. Nájdete v nej konverzačné okruhy (pozdravy a oslovenie, zoznámenie, poďakovanie, otázky, cestovanie a ubytovanie, stravovanie, nakupovanie, určenie času atď.).

autor neuvedený: Encyklopedie Dinosauři 4D
13,99 € 12,03 €

Objavte s nami stratený svet dinosaurov. Zistíte ako žili a odhalíte zaujímavé fakty o týchto úžasných tvoroch. Pomocou našej aplikácie zažijete dobrodružnú cestu časom, preskúmate ich svet a ovládnete tieto mocné zvieratá.

autor neuvedený: Najkrajšie autotrasy
11,95 € 10,28 €

Kniha obsahuje 25 najkrajších autotrás po Slovensku na 208 stranách.

  • od Malých Karpát po Vihorlat
  • tipy a zaujímavosti na trasách
  • 230 farebných fotografií
  • cestné vzdialenosti, mapové výrezy so zakreslenými trasami

Potrebujete poradiť s výberom vianočných darčekov? Inšpirujte sa našim vianočným radcom: