Gombrich E. H.: Príbeh umenia
59 € 50,74 €
+ doprava zadarmo

Príbeh umenia už desaťročia zostáva bezkonkurenčným úvodom do dejín umenia. Vzdeláva a zároveň prináša radosť.

autor neuvedený: Múdrosť starej Číny
16 € 13,76 €

Výber z tritisícročného myšlienkového bohatstva kultúry, ktorá patrí k základným pilierom civilizácie našej planéty.

Originálna ručná umelecká knihárska práca.

Štúr Ľudovít: Dielo - Ľudovít Štúr
11,62 € 9,99 €

Napriek nesmiernej popularite jeho osobnosti je dielo Ľudovíta Štúra (1815–1856) v kultúrnom vedomí našej spoločnosti ešte stále nedostatočne zakotvené. Jeho historický a kultúrno-politický význam sa často stráca v spleti tradičných školských schém.

Demo Ondrej: Vianočné ľudové koledy, vinše a hry
9,37 €

Vianočné koledy, vinše a hry v zbierke sú prepisom (notovým a textovým) magnetofónových záznamov z hudobného archívu Slovenského rozhlasu. Záznamy sa uskutočnili v rokoch 1965 – 1995, čiže v rozsahu tridsiatich rokov.

Mojžiš Martin: Tri hlavy draka
10,99 € 9,45 €

Po Jednom výdychu koňa a Dvoch hrboch ťavy vychádza tretia kniha textov Martina Mojžiša uverejnených pôvodne v rubrike .veda časopisu .týždeň. Desať päťčlánkových sérií, ktoré spolu obsahujú až 52 článkov. Ako je to možné?

autor neuvedený: Maliarske techniky
29,90 € 25,71 €

Chcete sa naučiť maľovať alebo snívate o tom, že zdokonalíte svoje schopnosti? Neviete sa rozhodnúť, či si zvoliť vodové, akrylové alebo olejové farby? Kniha Maliarske techniky je určená práve vám.

Šulc Petr: Čarovné Vianoce - vianočné zvyky a koledy
10,40 € 8,94 €

Niet nič krajšieho ako mamina kuchyňa voňajúca vanilkou, ako očakávaním rozžiarené oči detí pred vianočným stromčekom. Ale Vianoce nie sú len pôsobivo zabalené darčeky pod stromčekom. Je škoda týmto obdobím len preletieť a na chvíľu sa nezastaviť.

Jančár Ivan: PAVLE
49,90 € 42,91 €
+ doprava zadarmo

Ivan Pavle je jednou z najvýraznejších osobností strednej maliarskej generácie na Slovensku. Jeho maliarsky výraz nesmeroval k hľadaniu módneho prejavu, ale k podstate umeleckej tvorby.

Scaletti Fabio: Leonardo 500
65 € 55,90 €
+ doprava zadarmo

Pred päťsto rokmi, 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca.

Dalí Salvador: Salvador Dalí: Ilustrácie zo 60. rokov
199 € 100 €
+ doprava zadarmo

Splátky bez navýšenia

Salvador Dalí je nepochybne rozporuplný umelec i človek – on sám viackrát podrobne opísal svoje vlastné reakcie rozmaznaného dieťaťa, vyrastajúceho na typického pubertálneho nevychovanca ventilujúceho svoje psychické i sexuálne problémy.

Owen David: Policajné laboratórium
7,47 € 6,42 €

Táto kniha je fascinujúca. Zaoberá sa vývojom metód a postupov používaných v súdnom (forenznom) kriminalistickom vyšetrovaní a je ilustrovaná a doplnená ukážkami známych i menej známych kriminalistických prípadov.

Pollág Peter: Peter Pollág
75 € 64,50 €
+ doprava zadarmo

Dvojjazyčná publikácia významného slovenského výtvarného umelca strednej generácie Petra Pollága.

autor neuvedený: BIOGRAFIKA: Shakespeare
10,99 € 9,45 €

Séria Biografika prináša úplne nový pohľad na životy najväčších mysliteľov a umelcov sveta. Každý diel série prezentuje 50 kľúčových a najzaujímavejších faktov.

Bob Drogin: Curveball
4 € 3,44 €

Curveball je skutočný špionážny príbeh, literatúra faktu, ktorá rozoberá jedno z najväčších spravodajských zlyhaní USA. Snažil som sa porozumieť intrigám a pochopiť prekrútené fakty, ktoré zamorili tento prípad.

Eliáš Michal: Kde mŕtvi žijú a nemí hovoria
9,90 € 8,51 €

Kde mŕtvi žijú a nemí hovoria – takým čarovným miestom je archív, v ktorom myšlienky osobností po ich smrti ožívajú, žijú a ďalej pôsobia a ich ústa, ktoré sa zatvorili a onemeli v hrobe, znova prehovorili a hovoria.

I. Finley Moses: Antická a moderná demokracia
9 € 7,74 €

Útla, no obsahovo veľmi hodnotná kniha historika Mosesa I. Finleyho pozostáva z troch prednášok, ktoré autor predniesol v USA v r. 1972 a z dvoch neskoršie publikovaných statí, ktoré dopĺňajú rozšírené vydanie z r. 1984.

Münz Teodor: Cesta za skutočnosťou bez metafyziky
7 € 6,02 €

Nietzsche ma zaujal už dávno, mal som proti nemu výhrady vždy, ale aj ma strhol, obidivoval som ho a obdivujem dodnes. Pokladám ho za veľducha, ktorý sa nerodí ani raz za sto rokov.

Ryback Tymothy W.: Hitlerova soukromá knihovna
6,99 € 6,01 €

Jeho knihovna pro něho byla pierijským zřídlem, oním metaforickým antickým zdrojem vědění a inspirace. Hojně z něho čerpal, aby upokojil svoje intelektuální nejistoty a posílil své fanatické tužby.

Stano Milan: Milan Stano GRAFIKA
23 € 19,78 €

Táto reprezentačná kniha mapuje vyše dvadsať rokov grafickej tvorby Milana Stana. Na 208 stranách veľkého formátu A4 kvalitného papieru nájdeme jeho grafiky z výtvarných potuliek po Slovensku a po svete.

Aristoteles: Politika
9 € 7,74 €

Predslov: Jaroslav Martinka

Základné dielo filozofickej a politologickej svetovej literatúry, významná pomôcka pre študentov dejín filozofie, filozofie a politológie, zasvätenie do klasických predstáv o spôsoboch a filozofii politiky, ako ju preze

autor neuvedený: BIOGRAFIKA: LEONARDO
10,99 € 9,45 €

Séria Biografika prináša úplne nový pohľad na životy najväčších mysliteľov a umelcov sveta. Každý diel série prezentuje 50 kľúčových a najzaujímavejších faktov.

autor neuvedený: Legendy a iné krásy
3 € 2,58 €

Kniha Legendy a iné krásy ponúka výber z autorových troch poviedkových kníh: Merábina krása, Legendy a Vo vode Tarkavého lista. Zo švédčiny preložila Jarmila Cihová.

autor neuvedený: Pramene a zmysel ruského komunizmu
7,30 € 6,80 €

Ruský komunizmus je ťažké pochopiť pre jeho dvojitý charakter. Pre ľudí na Západe je osobitne dôležité pochopiť národné korene ruského komunizmu, jeho determinovanosť ruskými dejinami. Znalosť marxizmu tomu napomôže.

autor neuvedený: Slová a veci - 2. vydanie
12,95 € 11,14 €

Podľa Foucaultovho názoru vysloveného v tejto knihe blíži sa čas, keď sa rozplynú chiméry humanizmov a ukáže sa, že antropologická koncepcia ľudského bytia je nezlučiteľná s bytím jazyka.

Balážová Mária: Vojtech Stašík - Krása a zmysel otázok
13,90 € 11,95 €

Táto kniha po prvýkrát komplexne predstavuje život a dielo tohto akademického maliara, jedného z umelcov nastupujúcich po príslušníkoch Generácie 1909, a to nielen ako kresliara, maliara, ilustrátora, grafika a tvorcu monumentálno-dekoratívnych diel,

Bárta Vladimír: Ľudová klenotnica Slovenska
19,17 € 16,48 €

"V kostrbatých riadkoch a čiarkach, v zmysle vecí vyhladených ľudskými rukami nachádzame najvernejšie záznamy o živote našich predkov. Preto je našou následnou povinnosťou zachrániť čo najviac z ich odkazu.

Bröstl Alexander: Frontisterion
11 € 9,46 €

Kniha je venovaná mysliteľom, ktorí sú autormi alebo pripravovateľmi koncepcií. „Len nemnohí sú schopní navrhnúť a uskutočniť určitú politickú koncepciu, ale my všetci sme schopní hodnotiť ju,“ cituje autor v úvode Perikla.

Burková Kirsten: Tajomstvá modernej kaligrafie
13,90 € 11,95 €

Inšpiratívny pracovný zošit pre začiatočníkov vám pomôže zvládnuť písanie pierkom. Naštudujte si, ako na to, a potom sa smelo pustite do zaujímavých projektov. Kniha Tajomstvá modernej kaligrafie vás nadchne a prehĺbi vašu lásku k písaniu rukou.

Bžoch Adam: Človek v dejinách
9,99 € 8,59 €

Kniha Adama Bžocha Človek v dejinách, venovaná nizozemskému kultúrnemu historikovi Johanovi Huizingovi (1872 – 1945), sprostredkúva celostný pohľad na život a dielo tejto poprednej osobnosti európskej vedy a odkrýva jej význam pre rozvoj humanitného

Čertík Jozef: Štúrovci - najkrajšie básne, prózy a články
8,90 € 7,65 €

Štúrovci zavedú čitateľa do obdobia pre slovenský národ obzvlášť ťažkého, často plného beznádeje a skepsy, do rakúsko-uhorskej monarchie. Kniha ponúka okrem životopisov aj výber diel najlepších osobností štúrovskej generácie.

Potrebujete poradiť s výberom vianočných darčekov? Inšpirujte sa našim vianočným radcom: