Cafédirect Espresso zrnková káva 1 kg

Značka: Cafédirect Náš kód: 1241089

Cafédirect Espresso zrnková káva 1 kg

Zrnková pražená káva obsahuje 60% Arabiky a 40% Robusty z Peru, Brazílii a Strednej Ameriky. Káva s tabakovými tónmi a tónmi horkej čokolády je silne pražená káva. Celý popis

24.1

24,10 €

Náš kód: 1241089

Popis

Popis produktu

  • Káva od partnerských družstiev v Peru, Brazílii, Strednej Amerike a Ugande vykúzli vynikajúce silné Espresso s tabakovými tónmi a tónmi horkej čokolády.
  • Silne pražená zmes Arabiky a Robusty vhodná na prípravu Espressa talianskeho štýlu.
  • Sila praženia 5/5.

Návod na prípravu: Na 1 Espresso použite 6.5–8 g kávových zŕn (v závislosti od spôsobu prípravy). Odporúčaná doba extrakcie 20–22 sekúnd. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa, do prekvapkávača, kafetiéra a filtra. Skladujte v suchu a chlade.  

Zloženie: 60% Arabica zrnková káva pražená, 40% Robusta zrnková káva pražená. Suroviny nie sú geneticky modifikované. Podiel fair trade: 100%

Cafédirect odoberá kávové zrná priamo od jednotlivých družstiev s ktorými spolupracuje už od roku 1996. Cafédirect odvádza cez 50% svojich ziskov späť družstvám. Družstvá vďaka významnej podpore Cafédirect a zapojenia do Fairtrade obchodu školia farmárov v oblasti kontroly kvality, riadenia prírodných zdrojov, chuťových testov kávy, správnej žatve, manažmentu kávových fariem, obnovu kávových výsadieb tak, aby bola zaistená dlhodobo udržateľná vysoká kvalita kávy. Vďaka Fairtrade prémiu plynú finančné prostriedky späť tiež formou investície do rozvoja infraštruktúry, zdravotnej starostlivosti a vzdelávania. Za šálkou kávy Cafédirect nie je len lahodná chuť prvotriednej kávy, ale aj úsilie a vôle všetkých, ktorí sa podieľajú na tom, aby ste si mohli túto kávu vychutnať. A tí si zaslúžia za svoju vynikajúcu kávu spravodlivú cenu.


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Hmotnosť 1000 g
Počet kusov v balení 1 ks
Druh kávy zmes arabica a robusta
Fair Trade áno